BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Lipcowe 2013

11 lata 2 miesiąc temu #617641 przez bea2a
Nie wiem do kiedy dziecko się układa ale ja jestem w połowie 25 tc. i moja córcia jest już ułożona główką w dół :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #617648 przez kasiak
Ehhh, pozostaje mi bić głową w ścianę nad bezsensowności myślenia u mojego ślubnego :angry: ja sobie mogę mówić nawet i dwa dni, że mi auto potrzebne bo muszę na tą glukozę jak najszybciej a ta menda wredna i tak nie słucha! Wrrrr....jutro znowu nie pójdę na badanie, bo nie ma auta. Na cholerę kupilismy drugie jak nie mogę jeździć żadnym?? Nóż by go pokręciło.
Wczoraj wrócił z pracy o 21! A dzisiaj koło 15 wpadł zjeść obiad i znowu pojechał! A ty babo siedź sama w domu i nie daj Boże coś będzie nie tak to się nawet do niego dodzwonić dzisiaj nie szło bo mu bateria padła!
I jeszcze się dziwi ze humor mam jaki mam, jak nie myśli o mnie tylko o sobie. Nawet brzucha za bardzo nie głaszcze, a jak mu mówię, ze może by się zainteresował trochę to stwierdził, że jak sama przyjdę to pogłaszcze! a ja chcę żeby sam chcial a nie bo ja mu każę...

Dobra wystarczy bo się tylko nakrecam, przepraszam za wybuch hormona :blush:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu - 11 lata 2 miesiąc temu #617660 przez magdalenagal
Kasiak, pamiętaj- chłopa można zabić. I w sumie żadna kara Ci nie grozi!!
Dostaniesz tylko zawiasy za kłusownictwo ;-)


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #617680 przez mycha7
Kamilka ja urodziłam Synka w czerwcu i było ok 32 stopni jak wychodzilam ze szpitala. Na samo wyjście położne kazaly mi ubrać kaftanik, body, śpioszki i czapeczkę. Do tego zawinąć w rożek. Dziwiłam się bo w szpitalu leżal w samym pampersie przykryty tetrą. Ale powiedziały, że to pierwszy kontakt z powietrzem i tak trzeba.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #617706 przez Patrizia
Ja tez myslalam ze moj maly jest w poprzeg ulozony a tu na ostatniej wizycie okazalo sie ze glowka w dol, gin powiedzial ze tak do 32 tyg powinny sie cieciaki ulozyc glowka w dol.

Wlasnie wrocilam ze spotkania w szkole rodzenia i dowiedzialam sie ze zle robie glaszczac brzuch bo juz teraz tego nie powinnam robic bo stymuluje macice i moze sie to zle skaczyc glaskac i masowac mozna jakies 2 tyg przed porodem, a ja codziennie glaszacze nawet nie wiedzialam ze nie wolno, powinno sie tylko dotykac no i polozna mowila ze miedzy 26-28 tyg dziecko swiadomie zaczyna rozpoznawac glosy i pozniej bedzie je dobrze kojazyc nawet dzwiek odkurzacza jest dla niego czyms milym :) mowila ze pierwszy swiadomy smiech dziecka jest tak mniej wiecej w 6tyg jego zycia a smieje sie dlatego ze rozpoznaje mamusie :) aha i ponoc bardzo dobrze miec kolo dziecka cos co jest czarno biale bo maluszki bardzo lubia i czuja sie spokojne jak patrza na te kolorki no to tyle z ciekawostek :)




Ksawerek(*)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #617768 przez NataliaK
ale numer ja też ciągle głaszcze brzuch :D nie wiedziałam, że nie wolno...a co może sie stac z tą macicia?

ja jestem dziś jakaś nie ogarnięta, wstawiłam ciasto do piekarnika ide po 25 minutach bo pika ,że się upiekło patrze a tam surowe ciasto :D nastawiłam na wiatrak zamiast na tremo obieg :D i czekamy kolejne pół godziny na ciasto czekoladowe...do tej pory już chyba strace na nie ochcote hehe

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu - 11 lata 2 miesiąc temu #617787 przez karolinap
No ja leżałam w szpitalu w 11 tyg ciazy i na sali leżała ze mną dziewczyna która byla w 10 tyg i strasznie wymiotowala, caly czas byla pod kroplowkami i jej też zabronili głaskać brzuch bo to wzmagalo wymioty i skurcze macicy w trakcie wymiotów.
ale myślałam ze jak jest wszystko ok to można głaskać :)
To chyba odruch bezwarunkowy :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #617809 przez kasiak
Dobra wybeczałam się, wygarnelam wszystko co chciałam i mąż się pokajał i przeprosił. Kolega po niego przyjedzie i weźmie do pracy, a ja drugim pojadę na glukozę. Da się, no da się :) tylko Sebek nie lubi tego koktajlu hormonalnego, który płaczowi towarzyszy. Ale nic mu nie będzie, juz kopał na znak wsparcia :laugh:
Ja na obiad zrobiłam zapiekankę i teraz mam zgagulca! Wzielam tabletkę i na razie przeszło.

Ja tez brzuszek głaszcze codziennie, masuje pod prysznicem i w ogóle dużo dotykam :huh: ale nie czuje, żeby mi macica reagowala na to.
magda mój wczoraj dzwonił z pracy, że juz jedzie, droga mu dużo czasu nie zajmuje i zaczęłam się martwić jak po pół godz go nie było. Ja dzwonie a ten jeszcze nie wyjechał! A ja siedze i paznokcie obgryzam, ze cos się stalo... Na pocieszenie mi powiedzial, ze jakby mial wypadek to bym się pierwsza dowiedziala! No szal, mistrzostwo w pozytywnym myśleniu. Tak, ze nie ma się co martwić tak na zapas bo osiwieć można szybko. I wszystko będzie dobrze :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #617810 przez emi87
Witam brzuchatki :)
wreszcie ma chwile co by skrobnąc :) mała mnie obudziła dziś o 5 i tyle było mojego spania hehe wiercioszek mój kochany :blush: jest coraz aktywniejsza i coraz silniejsza :) pracka zaliczona a potem zakupki (kupiłam małej 3 książeczki-bedziemy czytac hehe) no i zamówilismy rolete rzymska :) komoda i witryna tez zamówiona-teraz tylko czekamy az wszystko przyjdzie :) juz mi zostały chyba tylko 3 rzeczy z wyprawki + wizyta w aptece :P
też odtawiłam słodycze bo mnie gubia...nie dosc ze człowiek tyje,gorzej sie czuje to jeszcze sie cukrzycy moze nabwić....trzeba o siebie dbac (w miare mozliwości :P )

NataliaK super że wizyta udana :) nic chyba nie daje nam tyle radości co podpatrzenie naszych kruszynek :P

kasiak również sie ciesze ze wizyta ok :) może nawet lepiej ze główka pod żebrami bo podejrzewam że nózki nie byłby tak przyjemne hehe

Joanna piekna bluzeczka i fryzurka! wreszcie sie wiosennie robi :D

Nika super że wszystko ok - tak trzymać ;)

magdalenagal mnie sie na szczęście narazie z żadne himki nie przyplatały ufff (himki od himorojdów-mój teść kiedyś pod tym hasłem namietnie szukal w encyklopedii hahaha :D i jakiez to dziwne i zaskakujace że nie mógł znaleźć hihi)
a ja kąpac będe albo w białym jeleniu albo bambino-mydełka :) kupilam produkty z tych dwóch firm i na nie stawiam (sama zreszta uzywam). oilatum podobno jest dobre do problemowej skóry i lepiej zdrowej skóry do tego nie przyzwyczajać. podobno tez emolium jest dobre.
dorkiszon jak nie lubisz standartowych mydeł to np ja kupiłam białego jelenia w płynie :)


bea gratulacje!!!!!!! wiedziałam że bedzie cipuszka :D jaka buziunia słodka łojjjj :cheer: no i fajnie ze lekarze profesjonalnie sie toba zajeli :)
jakie boskie sówwwwwki :D

Kamilka na wyjście stawiam na bodziaka i ewentualnie otulaczek :) no i cienka czapusia moze.

karolinap no juz pokaźna niunia :) rosna te nasze szkrabiki :) ach jaki profil fiu fiu

uniuni ja kupiłam pościel 100x135 :) lepiej wieksza- na dłuzej starczy ;)
wzielimy granatową w białe grochy :) a druga na zmiane fioletowo-granatowa z misiem :) choc jak dziubasek mam zamiar uzywac jej dopiero po jakims czasie :) na poczatek otulaczek w ruch i ewentualnie kocyk lub rozek do zawinijecia serducha mojego.

kaska1982 kupiłam dwa reczniczki z kapturkiem. jeden mam z ikei i jest bardzo fajny. dobrze zmacac bo czasami sa takie puszyste polarkowe ale do d**y bo nie chłonął wilgoci...

na zapracia dobrze jest jesc 2 łyzeczki oliwy z oliwek (surowej, nie przesmazonej) dziennie - np polac sąłatke :) dodatkowo dobrze działa na skóre włosy i paznokcie :)

co do ułozenia - moja jest chyba raczej głowka pod zebrami :D choć czasami lata po tym brzuchu i sie kreci jak meserszmit :D choc namietnie kopie mnie w szyjke wiec jeszcze sie nie przekrecila.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #617817 przez Patrizia
no tak mowila ze nie wolno nawet jak sie smarujemy balsamem lub oliwka to powinnysmy wklepywac a nie masowac bo tak przygotowywujemy macice do porodu zdziwilam sie bo nie wiedzialm pierwszy raz cos takiego slysze mi czasem brzuch twardnieje moze to przez to glaskanie no nie wiem zapytam sie lekarza jak bede na wizycie




Ksawerek(*)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #617843 przez kasiak
Ja tez o tym nigdy nie slyszalam, nie wiem na ile to jest potwierdzone? Ale to juz 7 miesiąc i caly czas robię tak samo, a żadnych niepokojących objawów nie mam. Brzuch miekki i nie twardnieje ani nic nie boli. A Mały lubi jak go dotykam, więc teraz nie wiem czy wolno czy nie?
Cóż na razie będę robic po staremu a jak cos będzie nie tak to przestane.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu - 11 lata 2 miesiąc temu #617862 przez Nikaa
Patrizia ja jestem dziś po pierwszych zajęciach w szkole rodzenia - nam położna mówiła, że takie delikatne wmasowanie balsamem w brzuch, uda i piersi może uelastycznić skórę i może pomóc w niwelowaniu rozstępów. Nic nie mówiła, że nie wolno masować czy głaskać .... Mówiła też że chwilowe i bezbolesne twardnienie brzucha mogą być oznaką pierwszych skurczy - czyli macica przygotowuje się i ćwiczy do porodu
Co ciekawe to jest połozna, która pracuje w szpitalu i powiedziała, że ostatnio miała przypadek, gdzie urodziło się dziecko ważące .... 5820 :ohmy:
bea na pocieszenie warzywka z parowara są przepyszne ( przynajmniej dla mnie mniam, mniam )
kasiak mężczyznom trzeba kawę na ławę ... inaczej nie wpadną o co nam chodzi :P

Nasz Mikołajek :)

Nasz Leonek :)

:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #617927 przez karolinap
magdalenagal napisał:

(...)

A że naczytałam się o tej cukrzycy ciążowej to od razu zaczęłam ograniczać cukier, profilaktycznie. I wróciłam do zupełnie żytniego pieczywa na przemian z chrupkim. Na szczęście nie ciągnie mnie do białych bułek :-) Gorzej z żółtym serem. A no i wróciła mi miłość do zupek chińskich.


Magdalenagal Ja bez żółtego sera nie moge zyc! Jem go codziennie i chyba nigdy mi sie nie znudzi.
Przypomnialo mi sie nawet zdjecie - moje przygotowania do slubu - mama poprawia suknie,bukiet, obraczki czekaja i obok nich na honorowym miejscu talerzyk z kromka z żółtym serem - Nawet w takim dniu sie z nim nie rozstalam :)
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #617937 przez dorkiszon
Dziewczyny jaki rozmiar czapeczki kupić po urodzeniu, bo zaraz pie..... dostane ?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #617967 przez kaska1982
Dorkiszonku nie mam pojecia :/ to zależy jaka bedzie duza główka dziecka, ja mam trzy czapeczki w różnych rozmiarach i mysle ze któras bedzie dobra :)

Co do ułożenia Malucha to mój szkrab w 21 tyg był ułożony miednicowo nózkami w dół, i jak na razie sie nie odwrócił bo ciągle czuje jak mi po pęcherzu skacze. Lekarz mówił, że jest mała szansa na to ze sie odwróci. Moja bratowa też tak miała i niestety jej dzidzia do konca pozostała główką do góry i miała cc. Ja mam nadzieje ze jeszcze cos sie zmieni ale to potwierdzimy dopiero na usg po 32 tyg.

Kocham Cię syneczku!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl