BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Lipcowe 2013

11 lata 3 tygodni temu #634434 przez dorkiszon
Uni mam pytanie to rozjechanie sie mięśni jak dokładnie wygląda ?
Ja mam takie cos jak leże i wstaje naprężam brzuch to nad pępkiem robi mi się takie cos jakbym miała przepukline i jak naciskam to jest takie miękkie na szerokość gdzieś 4 cm.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 tygodni temu #634451 przez uniuni
Magdalenagal my będziemy musieli jak najszybciej drugie majstrować :) Zanim mi endometrioza odrośnie i zablokuje jajowód. Rodzeństwo musi być, bo ja panikuje, że tak wyczekiwaliśmy tego malucha, że obawiam się bycia paranoiczną matką z miękką d..ą ;) Mam nadzieję, że znajdę też rozsądek i nie rozpuszczę Pyzy :laugh:

Dorkiszon no właśnie tak to wygląda :) Wczoraj rozmawiałam z gin o tym i kazała uważać na mięśnie brzucha. Gdy wstaję z łóżka mam się najpierw przekręcić na bok spuścić nogi na podłogę i podeprzeć się na ręce. Mówiła też, że to bardzo częste i że statystycznie 6 na 10 kobiet, to ma. No właśnie tylko trzeba uważać by za bardzo się nie rozeszły bo ciężko będzie im wrócić do normy :) To chyba tyle z tego co pamiętam co mówiła ;)

Bea właśnie oglądam program o kobietach, które nie wiedziały, że są w ciąży i każda tłumaczy się malutkim lub mało widocznym brzuszkiem. No ale co z ruchami? Bo Ty przecież czujesz prawda?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 tygodni temu #634471 przez magdalenagal
Znajoma Mamy do 5 miesiąca nie wiedziała że jest w ciąży. A kiedy czuła ruchy myślała że się jej wątroba stawia (cokolwiek to znaczy :laugh: )

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 tygodni temu #634477 przez uniuni
Magdalenagal akurat fajny artykuł zaczęłam czytać
dzieci.pl/gid,15518076,img,15518201,kat,...dziecka,galeria.html
Jak z dziecka nie zrobić psychopaty lub ofiary ;) Przyda mi się :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 tygodni temu #634482 przez magdalenagal
Nam się przyda... ;-)
Zaraz będę czytać. Pranie musi poczekać.

Dzięki :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 tygodni temu #634483 przez dorkiszon
Uni no to dobra mi sie tez rozeszły zajebiście, bo wiem, że istnieje takie coś jak przepuklina pępkowa w ciąży, albo po porodzie i tego bardziej się bałam. Widziałam babe co po porodzie miała trzy takie przepukliny na około pępka dziękuje bardzo musiała to wszystko operować poźniej. No, a to , że niby mięśnie się rozjeżdżają to czytałam w książce o ciąży, ale nie wiedziałam jak to dokładnie wygląda po bokach mam twardsze, a nad pępkiem jakbym flaki macała masakra jakaś.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 tygodni temu #634486 przez dorkiszon
Uni, a jeszcze cos odkryłam przed lustrem teraz jak stoje i napne lekko brzuch to zaraz pod mostkiem zapada mi się skóra robi mi sie taki lekki dołek boję się co mi sie to porobiło z tym brzuchem.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 tygodni temu #634488 przez emi87
uniuni bedziesz wspaniała mama (całej gromadki hihi)!!! :)

też mam znajoma która dowiedziała sie w 17 tyg (miała 3 plamienia które wzieła za @,jest wysoka wiec brzucha nie było widac, dodatkowo zmiana pracy czyli stres) i jak poszła na usg (bo "4" @ sie nie pojawiła) to odrazu poznała płec hehe dopiero była w szoku - myslała ze lekarz sobie jaja robi :P musiała potem poczekac chwile w poczekalni i ocgłonąc hihi dodam że to pielegniarka wiec nie laik w tej dziedzinie.
sie chyba dziś obfocie hehe :P

za 2h wpada znajoma ze swoim brzdącem - oj bedzie o czym gadac :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 tygodni temu #634491 przez kasiak
nikaa czuje dużą różnicę w ruchach i boli w innych miejscach niż na początku. Najpierw leżał z głową pod prawymi żebrami i czasem mnie cos zakłuło z lewej na dole, ale teraz wyraźnie czuje gdzie ma głowę i tyłek i wali mi po żebrach a wczesniej tak nie było. No i się rozpycha nogami w prawym boku, jak przyłożę rękę to czuję, że kopie na zmianę oboma nogami. Z oddychaniem problemów nie mam, ale ciężko mi chodzić jak się wciśnie pod żebra i zacznie ruszać. Czasem jak wstanę to muszę się zgiąć, bo mnie uciska. I zaczelam czuć te durne skurcze bo mnie brzuch czasem boli cały.

I to wcale nie prawda, ze dziecko się mniej rusza jak podrośnie, młody się rusza duzo, często i chyba nie wie, ze powinien mieć już mało miejsca ;)

uniuni ja to tak z łóżka wstaje od samego poczatku ;) najpierw musze sie przeturlać delikatnie na krawędź łóżka, potem obie nogi i odepchnięcie. Z tym, że czasem nie wychodzi za pierwszym razem i coraz trudniej mi to przychodzi, ale powolutku daje rade, dobrze, że mamy wysokie łózko ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 tygodni temu #634498 przez dorkiszon
Ja sobie właśnie poczytałam o tym rozejściu sie mięśni i juz mam dość niektórym wogóle sie już nie schodzą te mieśnie i to jest w sumie taka przepuklina.
Nie wiem jakie ćwiczenia by mi pomogły na to czy wogóle teraz można ćwiczyć.
Jeszcze coś pisali o pasie po porodzie żeby sie te mieśnie zeszły.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 tygodni temu #634501 przez uniuni
Dorkiszon aż sama poszłam sprawdzić :silly: U mnie płasko jak napnę mięśnie na stojąco, nic się nie zapada. Tylko jak np odchylam się do tyłu, to mi się robi trójkąt z brzucha. Bo bokach się zapada, a na środku od mostka do pępka uwypukla się wzniesienie. Tak samo gdy leżę płasko na plecach i próbuję podnieść łopatki z podłogi. Czego z resztą mam nie robić :lol:

Emi kochana jesteś :kiss:

Kasiak widzisz, a ja w gorącej wodzie kąpana, tylko oczy otworzę i już siadam, aby nogą bujnąć i już siedzę, i już lecę i już biegnę :laugh:

Nika Mój też główką w dół - czasem się zastanawiam czy kiedyś było inaczej, bo już na usg w 17tyg był główką w dół. I czuję małego w trzech miejscach. W bliskiej okolicy spojenia łonowego. To co kiedyś uważałam za główkę, a okazało się twardą okrąglutką pupką tuż pod żebrami z lewej strony i stópki po koło mostka lub żeber po prawej.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 tygodni temu #634506 przez uniuni
Dorkiszon ja się boję ćwiczyć bez konsultacji z fizjoterapeutą. Chciałabym żeby zobaczył w jakim stopniu mi się rozeszły i dobrał indywidualnie ćwiczenia. Może wcale nie jest tak zle, ale boję się, że jak zacznę teraz brzuszki napierdzielać, to kto wie czy się przepukliną nie skończy. Joanna jest po fizjoterapii i chciała mi pomóc więc może z nią porozmawiaj. Ja się najzwyczajniej w świecie boję, że tylko gorzej zrobię.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 tygodni temu #634510 przez dorkiszon
Uni no mam tak samo jak ty z tym brzuchem znalazłam ćwiczenia takie co niby zregenerują te mięśnie, ale też dopiero po porodzie się je robi, ale wiesz czego sie boję? Jak będziemy przeć ?
Wtedy dopiero będzie lipa jak pójde teraz na wizyte to się zapytam ginekologa najpierw co na to poradzi i czy też mam iść do fizjoterapeuty. Brzuszków podobno nie można robic w ciąży.
Wiedziałam, że będę miała jakieś akcje kiedyś z brzuchem, bo zawsze taka chuda, a tu nagle jeb taki wielki brzuch i tak, że jeszcze rozstępów nie mam, bo swego czasu bolała mnie skóra wokół pępka.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 tygodni temu #634515 przez uniuni
Mi gin powiedziała, już dawno mówiła, że się rozejdą.Dlatego, że mam za twarde i zbyt napięte mięśnie brzucha..tzn miałam przed ciążą :) Teraz to ja nie wiem, co to z nimi będzie.
Dziubasek pisała, że tak miała w pierwszej ciąży i wróciły do normy więc jest nadzieja :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 tygodni temu #634540 przez Nikaa
Kasiak dzięki za odpowiedz bo się zastanawiam czy o krągłe twarde coś co czuje pod żebrami to główka czy inna szanowna część ciała:P nic mnie nie boli ... znaczy ruchy czuje bo młody szaleje hehe też tak myśle, jak to jest - podobno miał mieć mniej miejsca i co :p a mam wrażenie że ruchy czuje po obu bokach brzucha... jedyne co mnie wkurza to te skurcze,które też już są - takie chwilowe "twardnienie" brzucha - nie boli ale drażni mnie to bo w pierwszej chwili od razu zastanawiam się co się dzieje
dorkiszon jak byłyśmy na warsztatach to był fizjoterapeuta i on przestrzegał przed używaniem pasa porodowego bez żadnych konsultacji ... podobno powoduje że w środku jak ściskasz to wszystko idze w dół a nie na swoje miejsce - nie wiem jak to wytłumaczyć ... jak masz balonik i ściśniesz ( czyli tak jak by pas Ciebie ściskał) to pod tym ściskanym miejscem bardziej się uwypukla .... nie wiem czy dobrze i obrazowo tłumacze :P

Nasz Mikołajek :)

Nasz Leonek :)

:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl