BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Lipcowe 2013

10 lata 10 miesiąc temu #684298 przez dorkiszon
Qltoorka ja mam to samo cała sie pocę w nocy spac nie idzie przez te upały.
Stopy to strasznie mnie bolą od spodu też pierwszy raz takie coś mam i jakby leciutko mi cierpną i chyba tez troche mi puchną. Teraz mam takie gorące, że chyba sobie wsadze do miski z zimna wodą. Co chwile się ochładzam taka mgiełką z Avonu. W słońcu jest 40.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #684300 przez kasiak
Dzieńdoberek :) obudziłam się o 5 na siku i do 9 się kręciłam żeby zasnąć, no i właśnie przed chwilą wstałam :)
Skończyło się pranie, trzeba powiesić. Pogoda jest jak dla mnie idealna, słońce świeci ale nie jest gorąco. Siedzę w dresiku i bluzie i jest mi w sam raz :) kocham skandynawski klimat :) siostra mówiła, że asfalt jej się pozpływa pod stopami w Polsce, a ja się mogę tylko cieszyć :laugh:

Seweryn jest przecudny i poproszę o więcej zdjęć :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #684302 przez Qltoorka
dziubas, ja na słoneczko nie marudzę tylko na te mordercze temperatury :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #684306 przez dorkiszon
Qltoorka , bo wiesz o co chodzi mój mi też nic nie mówił, bo wiesz jak to jest z cesarkami w państwowym, ale w tej klinice takie cos chyba sie kwalifikuje do cesarki i zgłupiałam teraz czy mam tam dzwonic i sie pytać czy zachowac spokój i ewentualnie poinformowac jak juz tam przyjadę rodzić. Oni wogóle w tej klinice maja takie podejście, że na nic nie czekaja w razie czegoś odrazu robią cesarke na nic nie czekają i to mi zaznaczali chyba z 4 razy. No, a w państwowym to wiem , że na wszystko srają.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu - 10 lata 10 miesiąc temu #684317 przez Joanna89
Qltoorka popołudniu już aż tak mocno nie grzało :) było całkiem przyjemnie w słonku :)

Ja też mogę posłać trochę mojego ADHD :P gotuję kompot z jabłek zmrożony będzie pysznyyyy :)
Kasiak Co do asfaltu- fakt mój piesio wczoraj aż skakał biedny parzyło go w łapki , ale teraz od godziny leży w samym słońcu... ide sprawdzić czy żyję hehe :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #684318 przez uniuni
Hejka krejzolki ;)

Właśnie siedzę w McDonaldzie... niestety tylko kawa :( chciałam sałatkę z kurzym chcemy, ale nie mieli...dziwne co? Żeby w marcu nie mieli czego z menu? :ohmy:
Wracam z wizyty w szpitalu.. wkurza mnie już ten cały ich zabrany system. Najpierw nakłuła mi Paluch i mówi, że mierzy cukier długoterminowy czyli średnią z ostatnich 8 tyg. Powiedziałam jej od razu, że 8 ostatnich tygodni byłam na diecie więc nie będzie to wymierne do tego co się na prawdę dzieje. Wynik był podwyższony, ale stwierdziła, że jest ok bo to przecież średnia z dwóch miesięcy.. ale w sumie to ona nie wie i lepiej żebym z lekarzem porozmawiała :unsure:
No to z gabinetu na korytarz i czekamy do lekarza. Lekarz popatrzyła na pomiary z ostatniego tygodnia i powiedziała, że jest ich za mało by coś stwierdzić. A przecież pipa kazała mi mierzyć co drugi dzień 5 razy więc miałam mierzone tylko 4 dni. Pytałam dwa razy Dlaczego nie codziennie, to powiedziała, że to nie jest potrzebne. No i wizyta znowu za tydzień... tym razem mierzyć codziennie :dry: oooo i jeszcze mówi - widzę, że są za wysokie wyniki, musisz się bardziej ograniczać i pilnować. Nosz kurwa, aż się zagotowalam, bo razem z pomiar ami dałam jej też listę rzeczy, które jadłam więc mówię jej żeby popatrzyła na to co jem.No patrzy pizdencja..mówię jej - na śniadanie krótka chleba z jajkiem i szczypiorkiem zamiast masła awokado cukier po 1,5h 7,6mmol... to co ja mam do cholery jeść? Mam się zacząć odchudzać? Odpowiedź brzmiała - CHYBA nie :laugh: zobaczymy za tydzień, w sumie nie ma sensu insuliny teraz zaczynać, bo tylko 4tyg mi zostały :laugh: ale zobaczymy za tydzień... i tak wyglądała moja dzisiejsza wizyta :)

Magda Ty i Twoje ADHD :) mnie dziś też nosi.. pojadę zaraz do domu i złożę przewijak :)
Qltoorka Powodzenia z czasem życzę - ja sobie wyobrażam, że do lekarza muszę iść i mnie tak czyści, że łatwiej nie mogłoby być ;) białe fartuchy tak na mnie działają .. dobrze, że J. to inżynier nie lekarz, bo bym se do tej pory wszystkie włoski z tyłka wytarła :D

Dorkiszon z tego co mi powiedziano, to rozejście się mięśni jest absolutną normą. Wydaje mi się, że musi być bardzo duża przepuklina, żeby zrobić cesarkę. Np. Gdy to coś co mimo wszystko trzyma te mięśnie razem pęknie... nie pamiętam jak to się nazywa, ale puki to jest to macica nie wpadnie między mięśnie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #684319 przez Joanna89
zmykam poprasować ubranka jeszcze troszkę zostało ,a zakupiłam wczoraj za 1 zł kilka :) pózniej się pochwalę.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #684325 przez Qltoorka
dorkiszon, wiesz co, nigdzie nic takiego na necie nie widzę... A nawet wręcz przeciwnie...Znalazłam artykuł, że przepuklina jest częstym powikłaniem PO cesarskim cięciu i na jakimś forum dziewczyna pisze, że ma przepuklinę pachwinową, na podstawie której lekarz dał jej skierowanie na CC.

Znalazłam jeszcze cosik takiego...
Ale generalnie w artykułach, gdzie wypisane są wskazania do cesarskiego cięcia nie ma żadnej wzmianki o przepuklinie....

zapytaj.echirurgia.pl/pyt1811.htm
dziecko-info.rodzice.pl/archive/index.php/t-173023.html
forum.gazeta.pl/forum/w,548,120412068,12...szna_a_porod_sn.html

Jeśli masz taką możliwość, a masz, bo w tym Twoim szpitalu nie traktują pacjenta "na odczep się" to może zadzwoń zapytać... Będziesz spokojniejsza, bo będziesz wiedziała na co się nastawiać....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #684326 przez dorkiszon
uniuni troche mnie uspokoiłaś, ale napisałam do kliniki zobaczymy co mi odpiszą.
Ja moczę nogi w wiadrze z zimna wodą, bo jednak puchną mi stopy troche bardziej niz myslałam i teraz czuje super ulgę z zimnej wody.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #684327 przez nala
Witajcie mamuśki,

Fakt pogoda nam nie sprzyja, ale pocieszmy się tym, że nie musimy kupować zimowego płaszcza specjalnie na ciążę :) W niedzielę jak byłam w kościele to tak się ze mnie lało, że zastanawiałam się czy to nie wody płodowe mi odchodzą :)

Ja też jestem po wizycie u gin. Powiedziała, ze wszystko tak jak powinno być, ale nie daje gwarancji że nie urodzę za 2-3 tyg. Jeszcze w 38 tyg. mam zrobić USG z oceną masy dziecka, bo ma być spora :/ poza tym wyszło białko w moczu, co prawda niewiele ale muszę za tydzień znów zrobić badanie czy się to nie zwiększa. No i dziś będę miala wynik GBSa.

Co do zaparć to mam to samo. Ale i przed ciążą zdarzały mi się problemy. Już mam prztestowane, że po czekoladzie i coli ciężko idzie w wc :) ale jakoś nie sądzę żeby coś można było poradzić na to i na hemoroidy, żeby nie wyszły przy porodzie. I tak jak już teraz jest problem to będzie. Dopiero pewnie po porodzie trzeba będzie się tym zająć. Chyba, że doskwiera ból itp.

Apropo wagi to u mnie już 16 kg na plusie, ale wszyscy mówią, że mam tylko brzuch. Wczoraj nawet mnie gin. macała po całym brzuchu u mówi, że nie ma ani grama tluszczu i że pewnie przed ciążą byłam zabiedzona :) także dziewczyny, które uważacie że za dużo macie kg trzymajcie się tej wersji :)

miłego dnia!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #684329 przez dorkiszon
Qltoorka no to spokojnie, bo ja tez pierwszy raz coś takiego przeczytałam i nigdzie tego nie słyszałam, ale wolałam was zapytać. narazie do nich npisałam , bo tam jest email do biura z zapytaniami, bo do tego gina nie ma numeru tylko do anestezjologa, a do niego mam dopiero dzwonić jak się zacznie porod wiec niechce mu dupy zawracac chyba, ze mi odpisza cos to znowu tam pojde na wizyte.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #684330 przez Nikaa
dorkiszon i dobrze, że napisałaś - będziesz spokojniesza :)
dziewczyny ale o jakich upałach Wy mówicie :unsure: jak na moje jest bardzo przyjemnie - jak czytam to się zastanawiam czy jestem w tym samym kraju co Wy :unsure: opuchlizn i obrzęk też na szczęście brak :laugh:
a dziś przyszła zamówiona wanienka dla Mikusia :) no i body z napisem "przystojniak po tatusiu" :lol: nie mogłam się powstrzymać :lol:

Nasz Mikołajek :)

Nasz Leonek :)

:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu - 10 lata 10 miesiąc temu #684332 przez Qltoorka
Ale jak już wspominamy o tej przepuklinie to znów mi się przypomniało, że należy unikać zaparć, bo mogą one powiększać ten rozstęp mięśnia... No to ja jeszcze dziś po czopki glicerynowe pylam do apteki... Tylko, cholercia, gdzie ten kurier z przewijakiem?
GLS dostarcza przesyłkę w 1 dzień czy 2? Bo z nimi nie mam doświadczenia...

Nikaa, a ile stopni u Ciebie, bo w Katowicach w cieniu 30... Więc nie chcę nawet wiedzieć ile w słońcu... Jeden z moich kotów to sobie kłaki cały czas wyrywa, a ja chodzę i je zbieram i leży na kafelkach... A niby koty lubią się grzać w słoneczku...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #684337 przez kasia1329
Witam serdecznie wszystkie przyszłe mamusie. Jestem mamusią kwietniową 2013.
Dziewczyny mam do odsprzedania ubranka po moim synku. W szczególności body na krótki i długi rękaw czy bluzki na krótki rękaw i spodenki. Ja w większości z nich nie korzystałam bo same wiecie jaka jeszcze niedawno była pogoda a że szkoda mi ich wyrzucić to chciałabym odsprzedać...zapewne Wam się bardziej mogą przydać. Cena to 3zł za sztukę - przy większej ilości możliwość negocjacji.
Zdjęcia dla zainteresowanych prześlę na maila.

Gdyby któraś z Was była zainteresowana podaję maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. gdyż na forum rzadko zaglądam.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #684340 przez Nikaa
W Komornikach pod Poznaniem - w cieniu 27 :laugh: ale słonko za chmurkami :blink: mam wrażenie, że jest bardzo przyjemnie ....

Nasz Mikołajek :)

Nasz Leonek :)

:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl