BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Lipcowe 2013

10 lata 8 miesiąc temu #723862 przez karolinap
My dzis spedzilysmy pierwszy dzień bez taty który wrócił do pracy. Spalysmy do 9 później Pola trochę polezala, ja posprzatalam mieszkanko, zjadłam śniadanko i o 12 zasnelysmy znowu - Pola na mojej klatce zasnela wiec i ja się zdrzemnelam leżąc na kanapie a tatuś wrócił juz po 13 wiec było całkiem w porządku.

Co do wkładek laktacyjnych - ja używałam z babydream i były ok, ale wypróbowałam babyono i moze są bardziej chłonne ale tak szeleszczą ze wrócę do babydream.

Co do krwawienia to ja jestem 20 dni po porodzie i juz nie krwawie od kilku dni, tylko taki jasny śluz jeszcze leci ale wystarczają mi wykładni. Nie muszę juz nosić podpasek których nie lubię ;)

Dziubasek - no Pola zaczyna troszkę gaworzyć. Wiadomo - nie gada ale płacz to nie jest ani pisk tylko takie: ejjj, łaaaa i inne takie ;)
No i zaczęła mocno odchylać główkę do tylu, do góry wiec juz do odbicia trzeba uważać. Nie przy juz spokojnie jak kłoda :)

Qltoorka - dzięki za linka. Przeczytałam mężowi o 3 tygodniu życia dziecka gdzie pisali zeby zmieniać głos, wygłupiać się bo dziecko to lubi więc jak Pola się obudzila to miałam dom wariatów - tatuś bardzo starał się zainteresować corcie swoimi wyglupami :)

Muszę Wam zdradzić ze Pola zrobiła sobie ze swojego lezaczka - kibelek. Za każdym razem jak ja tam kładziemy to robi kupkę. Nie wiem czy to ta pozycja tak na nią działa czy co. Albo jak się pręży na rękach to kładziemy ja do lezaczka i kupka od razu idzie :)
Maz śmiał się ze chyba trzeba zrobić dziurę w tym leżaczku, bo to ewidentnie jej kibelek :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #723863 przez dorkiszon
Ja do kąpieli używam kosmetki z babydream i jestem zadowolona mam z tego balsam , żel, i oliwke do wody po balsamie Kubus ma aksamitną skórę.
Qltoorka no to zacznij zapodawać sobie jakis nabiał lepiej , bo jeszcze sie osteoporozy nabawisz czytałam, że organizm zasysa białko z naszych kości podczas karmienia i podczas ciąży jeśli nie zapodajesz sobie białka w swojej diecie.
Ja już w prawdzie mleka nie pije , bo piłam cala ciąże i mi się już niechce zresztą podczas karmienia lepiej przetwory mleczne niż samo mleko. Ja sobie jem ser biały i żółty.
Drób też ma dużo cennego biała którego nie ma mleko podobno.
U mnie noc spokojna, ale dzień już niekoniecznie Kuba niezbyt chciał spać dopiero o 16 sama juz z nim padłam i razem spaliśmy i teraz on już pije mleczko oczywiście.
Mimo wszystko jak zasnął na godzinke wcześniej zdążyłam zrobić pranie, wytrzeć kurze, ugotować część obiadu i umyć podłogi wszystko niemalże w biegu by zdążyć przed pobudką pasibrzucha.
Ja upławów już takich nie mam, ale bolą mnie ścięgna i wogóle w okolicy krocza i wogóle całą pipka mnie boli tak na zewnątrz.
Te muszle pisze, że są na bolące sutki. Można to stosować zamiast wkładek ? Nigdzie to po bokach nie wycieka ? Kurcze w sumie na allegro widziałam takie za 40 zł , a za wkładki daję 5 zł tyle, że pewnie ze 3 -4 razy w miesiącu musze kupić na to wygląda patrząc jak schodzą.
Więc się zastanawiam nad zakupem tych muszli.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #723864 przez dorkiszon

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #723882 przez karolinkanice16
mój Ksawcio też gaworzy :D, i nie lubi gdy np. leży w huśtawce lub w koszu dłuższy czas i nikt się nim nie interesuję zaczyna zaczepiać, a jak się do niego wygłupiamy to strzela nieświadome uśmiechy :D.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #723913 przez agusiaa26
Zeby was nie oszukac caly dzien siedzialam u julka w pokoju i wisielismy na cycu, ostatnio spal od 12 do 13 i akcja, kolka wlasnie minela i maly w koncu usnal. Mam nadzieje ze wnocy chociaz pospi i on i ja.

Mam do was pytanie odnosnie flaka z brzucha. Mianowocie moj brzuch dalej jest malym wiszacym workiem i jak leze na boku wszystko co w sroku przelewa sie na ten bok na ktorym leze... ogolnie masakra, czy pas ciazowy cos pomoze??

I jeszcze mam pytanie jaki termometr wsadzacie maluchowi do pupki?

Aha no i Julas ciagle dyndoli cycka normalnie jak smoczka... nie chce mu dawac smoka jestem ich przeciwniczka ale dzis naprawde Julek pzechodzi sam siebie i daje mu nuka, pozniej go wyjmuje i wisi na cycu, wyciagam cycka tule go, niby spi, odkladam do lozka i heja od nowa oczy jak 5zl. Jak myslicie dac mu cycka czy to mu przejdzie? :(:(

Teraz tez na chwile mam tel w reku i wracam do malego, zara zkapiel mam nadzieje ze w nocy nie bedzie wisial mi na cycu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #723942 przez karolinkanice16
agusiaa ja wkładałam taki zwykły dla dorosłych co się daje pod pachę i pomogło, tylko oczywiście wcześniej końcówkę naoliwić :), mam nadzieję że Julek da Wam dziś pospać i odpoczniecie :*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #723965 przez karolinap
A, i do kąpieli uzywamy ziajki natluszczajacej. A codziennie rano kiedy zmieniamy pizamke na ciuszki na dzień to smaruje Pole "Aksamitnym mleczkiem nawilżającym nivea baby" które można używać od pierwszych dni życia. Takze tyle z naszej pielęgnacji skory :)

A co do spania? Śpimy razem w trójkę. Łóżeczko narazie jest nieużywane :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #723989 przez Qltoorka
Mój Mikołaj też już gada, ale to nie nazywa sie jeszcze gaworzenie tylko głużenie, bo dzieciaki zaczynaja gaworzyć gdzieś dopiero ok. 5-6 miesiąca... Około tygodnia temu usłyszałam jego pierwsze "ała...." i "ełe...." :laugh: Aż się wzruszyłam wtedy :)

agusiaa26, nie wiem co Ci poradzić... Biedna Ty... Może w nocy i jutro będzie odsypiał dzisiejszy dzień. Tego Ci życzę :kiss: Może spróbuj innych sposobów uspokajania najpierw zanim znów mu podasz cycka... Bo jemu nie chodzi raczej o jedzenie tylko o pociumkanie sobie maminego cycusia ;)

A my dziś mieliśmy mega fajny dzionek... Nawet sniadanie zjadłam o 9tej :) Mikołaj był dziś bardzo grzeczny, porobiłam wszystko bez problemu i nawet obejrzałam sobie dwa filmy na komputerze (trzeba nadrobić zaległości filmowe), a on mi spał na rękach i tylko co dwie godzinki otwierał oczka na cycusia. O 15tej wyszliśmy na spacerek trzygodzinny i teraz też śpi a ja przymierzam się do obejrzenia kolejnego filmu :) Chociaż pewnie tym, że go teraz tak chwalę zapłacę jutrzejszym dniem przy płaczącym dziecku :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #724004 przez dorkiszon
agusia biedna jesteś też tak mam z Kubusiem przy cycu odpływa i śpi jak go położe na nowo sie budzi i reset wszystko od nowa. Ja mam smoczki, ale zależy od jego humorku czy zasysa czy też nie.
Najczęściej w nocy zasysa jak zasypia po karmieniu. Wykąpaliśmy o 19 i teraz sobie śpi do 22.
Moja matka znowu dziś dzwoniła czy naprawiłam kółka w wózku, bo chciałaby żebym przyjechała, bo bardzo chce zobaczyć Kubusia. Nie byłam u niej , bo czasu na nic nie mam, a ona nie może do mnie, bo mój nie zezwoli na to.
Teraz przychodzi wieczór , a ja mam znowu jakieś doły związane z moją matką i znowu wspominam ta sytuacje i co to wspomne i się zagłebiam w temat to baseny w oczach.
Powiedziałam jej , bo nie wytrzymałam po co tak porobiła to by miała Kubusia codziennie i zamilkła az myślałam, że połączenie się urwało. Po chwili powiedziała no dobrze to przyjedź jak będziesz mogła takim tonem głosu jakby miała zaraz płakać jakaś masakra ładnie mnie to męczy i kołuje emocjonalnie. Cały czas tylko myśle co ona robi , że pewnie siedzi i ma doła , że sama.
Normalnie , żeby powiedzieć mężowi , żeby mnie do niej zawiózł to czaiłam sie cały dzień ostatnio, bo on niby mnie rozumie, ale ja jego też rozumiem, że ma do niej żal.
W końcu mu powiedziałam i mówi, ale po co chcesz tam jechać, a ja mówie no tak , a on tęsknisz , a ja mówie, że nie aż tak i baseny w oczach. On to widział i mówi dobra zawiozę cię i powiedział, że mnie kocha. Dobra mały się wcześniej obudził to pa :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #724006 przez karolinap
Qltoorka - u mnie też dzis super dzionek, Pola śpi i budzi się tylko na cycusia a jak lezy i się rozgląda to nie marudzi i nie płacze. Ciekawa jestem jaka bedzie nocka? ;)
Ja nadrobilam dzis sprzątanie i prasowanie ale cieszy mnie pewnie tak samo jak Ciebie nadrobienie filmów :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #724010 przez dorkiszon
Aj fałszywy alarm tylko głowę obrócił na drugą stronę i przy tym troche marudził.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #724011 przez dziubasek
Wow Qltoorka filmy .... Ja od 2,5 roku obejrzałam w całości może z 5 filmów... I to wszystkie w kinie ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #724014 przez dorkiszon
hahaha no Qltoorka to umie sobie zorganizowac czas :) ja to filmu jeszcze od porodu też nie obejrzałam i narazie się nie zanosi. W ciąży jak byłam oglądaliśmy prawie codziennie wieczorem film.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #724053 przez Qltoorka
Haha, ja nawet od porodu zdążyłam przelecieć cały sezon świetnego serialu, który mi mąż polecił "The Americans" :) Obejrzałam go w 3 dni, a Mikołaj spał sobie słodko obok mamusi :) Albo cycowaliśmy podczas ogladania:) Ale fakt, że ja często nie muszę gotować obiadów, bo dbają o nas nasze mamy i albo jedna albo druga coś nam upichci i dostarczy :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #724055 przez siwa342
Qltoorka z avent,nosze je cały czas,co jakiś czas wylewam mleko i je myje. Z tymi kolanami miała tak moja koleżanka,lekarz stwierdził że to przeciążenie ciążą,po jakims czasie przeszło

Marta27 ja mam nadal krwawnienia a kąpać pozwolili mi sie dopiero po 6 tygodniach

karolinap moja od poczatku tak macha głową i podnosi że wszyscy się dziwią co ona ma tyle siły,nogami tez tak przebiera że raczkowac by mogłą

mała płacze więc lece,juz się jej nudzi w koszu

MAJA


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl