BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Lipcowe 2013

10 lata 8 miesiąc temu #723678 przez nala
Dorota_k, ja smaruje małą na słońce emulsą z ziajki sof 30 od pierwszych dni życia. Wcześniej próbowałam Linomag sun, ale taki jest gęsty że nie mogłam go rozsmarować.

Podobnie co suchej skóry, położna poleciła krem z ziaji, ale był tak gęsty, że nie dało się szybko po kąpaniu tego zrobić kiedy mała już płakała na jedzenie. Kupiłam z Hippa i jestem bardzo zadowolona. Ma dobre opinie dotyczące składu i przy tym rzadki i super się smaruje.

Z biodrem nie pomogę, bo nic mi nie dolega a termometr dopiero zamówiłam i czekam na przesyłkę więc jeszcze nie wiem czy będzie dobry. Kupiłam z petit tetralion.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #723684 przez Qltoorka
dorota_k123, ja na buzię smaruję kremem Flos Lek z faktorem 50+ - polecam, bo bardzo fajnie się rozsmarowuje i nie jest drogi
allegro.pl/flos-lek-chron-skore-twojego-...0ml-i3398210585.html

Do kąpieli używaj emolientów. My najpierw stosowaliśmy Oilatum, ale Ziajka płyn natłuszczający bardziej nam przypasował. Po emolientach skóry nie trzeba smarować już. A to, że skóra schodzi to normalne, każda z nas przez to przechodziła po niedługim czasie po narodzinach-dzieciaczek zmienia skórę-niedługo to minie ;)

Mnie biodro też bolało po porodzie podczas spacerów, aż musiałam się zatrzymywać. To pewnie wciąż efekt wysiłku, bo już minęło ;)

A termometr mamy elektroniczny do mierzenia w uchu i na czole, jak i temperatury otoczenia- ten:http://allegro.pl/termometr-na-podczerwien-dla-dzieci-1-sek-i3433799669.html

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #723709 przez karolinkanice16
Hej kochane u Nas dzień zaczął się od kupek :D mały wali takie wielkie i śmierdzące że masakra :D haha i o dziwo dziś dał nam pospać bo wstał o 8.30 a nie jak zawsze o 6 i pospane :D. Wczoraj był też grzeczny i w końcu tak nie marudził.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #723727 przez jorgus_krk
dorota_k123 my smarujemy buzię kremem z Ziajki takim od 1-go dnia życia.
Jeśli chodzi o smarowanie po kąpieli to Kubuś nie ma problemów ze skórką i smaruję go zwykłym kremem bambino i kąpiemy też w bambino

A termometr mam ten sam co qltoorka

Biodro mnie nie boli więc nie pomogę

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu - 10 lata 8 miesiąc temu #723731 przez agniesia
Moi Mężczyźni:)

Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #723733 przez osobka85
Witam:)

Nala- mamy to samo z jedzeniem.. Młody ssie ładnie aż w pewnym momencie zaczyna się wiercić i w płacz.. :( czasami odbeknięcie pomaga, a czasami potrafi tak płakać nawet przez godzinę i dłużej.. kropelki espumisan nam nie pomagają, więc jutro idę do lekarza- niech obejrzy synka dokładnie i doradzi co to może być!!

a mój synek też chyba ma ciemieniuchę na brwiach i do tego bardzo suche czoło. Smaruję różnymi kremami i oliwką ale niestety średnio pomaga :/

mi kartę ciąży i wszystkie dokumenty również oddano w szpitalu.

synek- Jaś <3

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #723738 przez nala
Osobka85, to możemy sobie podać ręce. Moja też ma strasznie suche czoło. Też już nie wiem czym smarować. Na początku bałam się czymkolwiek, bo nie wiedziałam czy u noworodka można twarz czymś smarować. I tak to jest z tymi naszymi szkrabami. Daj znać co Ci lekarz powie odnośnie tego płaczu przy jedzeniu, bo kurcze szkoda dziecka :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #723752 przez Marta27
Qltoorka ja ten trądzik przemywałam płatkiem kosmetycznym z octinseptem pani doktor nam tak poleciła robić.

Jeśli chodzi o te odparzanie to na razie stosuję krem na odparzenia z Rossmana i jakoś widzę poprawę.

Mi kartę ciąży i pozostałe wyniki również oddali.

Mi również drętwieję lewa strona od biodra w dół położna mi powiedziała że to po pęknięciu lub po szyciu jakieś naczynka zostały uszkodzone ale to przejdzie.

Dziewczyny po jakim czasie ustało wam krwawienie bo ja marzę o kąpieli w wannie ale położna mi powiedziała że dopiero taką mogę zażyć gdy mi się skończy. Na razie muszę się zadowolić prysznicem

Hubertowi się ulewa jak za łapczywie je. Ogólnie to z mojego bąbelka jest straszny łakomczuch wczoraj wisiał na cycu od 22 do 1 w nocy i nie chciał ani trochę spać.

Dziewczyny planuję ogarnąć temat becikowego ale jakoś to dla mnie czarna magia

HUBERT


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu - 10 lata 8 miesiąc temu #723763 przez nala
Marta27, ja mam wrażenie, że ten połóg się nigdy nie skończy. Leci 4 tydzień i krwawię nadal. Mniej, ale jednak. Już wolałabym żeby było obficie a szybko :)

Z becikowym niestety nie pomogę, ale widziałam, że dziewczyny tu są obcykane w temacie i na pewno doradzą :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #723765 przez karolinkanice16
U mnie też już prawie 4 tygodnie połogu ale prawię że nie krwawię już. Też mi się marzy kąpiel w wannie ale nie wiem czy już mogę czy nie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #723787 przez Patrizia
hejka :)

Jezu za Wami nadazyc to masakra ;) cos tam pamietam ze pisalyscie o kartach ciazy czy wydaja ze szpitala u mnie nie wydawali musialam sama isc i prosic zeby mi wydali karte wraz z wypisem malego bo tez nie dostalam :/ a jak poprosilam o cala dokumentacje z mojego pobytu w szpitalu taka szczegolowa to u nich to sie nazywa historia choroby musialam pisac podanie do dyrektora zeby wydal mi ksero dokumentow za ktore musze jeszcze zaplacic.

A jesli chdzi o krwawienie to u mnie calkiem zaniklo (ze juz nawet nie musialam wkladki wkladac ) po okolo 6tyg

A tak poza tym to krzystam z ostatniego tygodnia urlopu wiec razem z mezem w domu nas wogole nie ma ;) dzisiaj mielismy sptkanie odnosnie pomniczka i juz ogolny zarys jak to ma wygladac jest wiec do miesiaca bedziemy go miec w koncu sie udalo, caly czas mysle o tej mojej chorbie, co mi lekarz powie? wizya dopiero 21-go a tak poza tym mam tez inne zmartwienie musze wrocic do pracy na zmiane ktora mija sie zmiana z moim mezem wogole nie bedziemy sie widziec i tak sobie siedze i kminie co by tu obczaic zeby bylo dobrze :/ a poza tym wracam do pracy i odrazu dostaje wypowiedzenie bo szefuncio wszystkim obniza wyplaty a zeby to bylo legalne to musi nas wszystkich zwolnic i przyjac spowrotem na gorszych warunkach no jak sie wali to wszystko.

Trzymajcie sie moje kochane mamuski :*




Ksawerek(*)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #723796 przez Qltoorka
Dziewczyny, czy któraś odczuwa ból kolan? Mnie tak bolą, jakbym dźwigała jakieś ciężary, jak kucnę to nie potrafię wstać, cięzko też mi się podnieść z małym na rękach z fotela. Myślałam, że to jakaś dolegliwość nie związana z ciążą czy macierzyństwem, a teraz właśnie znalazłam w internecie, że to częsta przypadłość przy karmieniu piersią związana z odwapnieniem. Podczas karmienia traci się dużo wapnia... Hmm...może warto zaopatrzyć się w jakieś tabletki uzupełniające ten niedobór? Ma któraś też coś takiego?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #723802 przez kasiak
Ooo, mój Bąbel tez ma sucha skórę między brwiami, smarowalam swoim mlekiem i bylo lepiej bo kremy nie pomagaja...ale skoro to ciemieniucha to zaraz lapiemy za szczotke i wyczeszemy ile sie da.
Sebek zjadl o 23, zasnal ok polnocy i spal do 5! Spalby dluzej ale obudzilam go na karmienie i pielucha tez byla pelna....a dzisiaj niezadowolony i wyje bo kupa znowu nie wspolpracuje :dry: a nie chce mu za czesto pomagac bo potem nie bedzie umial sam zrobic :dry:
Sam nie chce lezec i placz...nawet w kibelku bylismy razem :huh: i głodna jestem :dry: cycujemy i sie cichaczem wymkne do lodowki :laugh: no usmiech na buzce sie pokazal :laugh:

Krawienie mi minelo po ok 4tyg, potem byl tylko krwawy sluz i po 5 tyg bylo juz po wszystkim. A szwy na dobre zeszly w 6tyg i juz czuje sie normalnie. Jutro mija 7 tygodni od porodu :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #723830 przez dziubasek
Qltoorka ja mialam to samo z Majka, nawet bylam u lekarza i powiem szczerze ze witaminy nic nie pomogly tylko jak wzbogacilam diete w produkty zawierajace wapn....
moja julcia od rana nie spi, tzn pospala 3 godziny a teraz lezy, rozglada sie a jak do niej nikt dlugo nie zaglada to nas wola :) czy wasze dzieciaki juz gaworza????? bo Julcia czasami (najczesciej w nocy :angry: )nawija jak szalona ;) ...
Ja juz nie krwawie wogole od ponad tyg(no ale ja po cc)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #723860 przez karolinkanice16
w sumie krwawic to ja tez nie krwawię tylko mam taki śluz ciemny jeszcze.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl