BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Lipcowe 2013

10 lata 7 miesiąc temu #736838 przez karolinkanice16
dorkiszon nie martw się o kupkę mój Ksawcio też nie robił dwa dni i lekarz powiedział ż tak może być że nawet tydzień może nie robić

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #736866 przez kasiak
No nareszcie skończyłam ;) ogórki gotowe, słoiki zakrecone, zostało mi trochę niewymiarowych sztuk ogórkôw, więc zasoliłam i jutro zrobię parę słoiczków mizerii na zimę :) mniam :) szkoda, ze wiekszosc sloikow wyrzucamy z braku miejsca bo bym zrobiła jeszcze papryki i domowy przecier pomidorowy, nie mowiac juz o dżemach...ech pomarzyć :P

Chlopaki już śpią, ja sprzatam ten bajzel ktory zrobilam...Sebek pospał całkiem sporo w dzien, az wybiła 16 i koniec. Co sie onosilam gada to masakra. Jesc tez za bardzo nie chcial, prezył sie bo kupa odmowila wspolpracy. Wymasowalam, bo krople na kupe nie dzialaja i kolo 20 w koncu poszla bomba, a zaraz potem nastepna, a smierdzialy az po oczach "szczypało" :P . Ulzylo mu i zdrzemnal sie troszke, potem zjadl w koncu i padl zmęczony. Mam nadzieje na kilka godzin spokoju ;) A w dzien nie bylo na nic czasu, wiec wieczorami nadrabiam. A glodna bylam caly dzien, ze tragedia...i jak tu zrzucić dodatkowe kilogramy jak sie je o dziwnych porach :huh:

A jutro o tej porze juz tesciowa i szwagierka beda...oby sie obylo bez problemow na lotniskach bo obie leca pierwszy raz w zyciu i lekko spanikowane sa :P

Przerąbane macie z tymi okresami...ja odpukać dwa miesiace po porodzie nadal mam spokoj. Lekarz mi mowil ze jeszcze jakies tam hormony mi wariuja w srodku (nie wiem, po sluzie poznał :unsure: ), wiec podobno na razie nie powinnam dostać.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #736874 przez karolinkanice16
Dziewczyny miałam pytać już dawno ale zapomniałam jak tam wasze stopy po ciąży bo mi kurde urosły o rozmiar ;/ myślałam że to kwestia jednych butów ale założyłam jedne drugie, trzecie i za małe mam dużo par a moje stopy urosły ;/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #736886 przez uniuni
W końcu mam chwilę ;)
Pisałyście o przygotowywaniu i przechowywaniu mleka. Na moim 'zagramanicznym' napisane by po przyrządzeniu podać w ciągu 2h. Mleko matki - kieruję się zasadą 'szóstek'. W temperaturze pokojowej - 6h, w lodówce - 6dni, w zamrażarce - 6miesięcy. Powoli chomikuję ;) robię zapasy póki mam pokarm :)
Z cycowaniem lepiej :) teraz właśnie syn dynda przysypiając na cycku. Na deser butla i do spania. Też charczy. tylko gdy śpi, to nie charczy, ale gdy się rusza, stęka i przeciąga, to charczy - podobno wina miękkiej krtani (czyt. normalne, nie ma stresu) :)
Jutro idziemy na ważenie mam nadzieję, że teraz ładnie będzie już przybierał :)

Miłego dnia kochane :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #736990 przez Joanna89
Hej mamunie:)
ja wczoraj 1 raz odciagałam pokarm laktarorem, zbyt zimno na dworze żeby wywalać cyca... udało mi się "wydobyć" 160ml z piersi lewej i 140ml z piersi prawej, Alicja wypija 120ml na raz, ładnie już pije z butelki. Czasem trzeba gdzieś wyjść , dlatego odciąganie mleka jest dla mnie super :)
Część sobie już zamroziłam. Będę ściągać jak gdzieś będę szła.
Moja mała królewna od rana w kołysce:) Ubieram się i idziemy na spacerek bo pomimo 15 stopni świeci słonko:)

Miłego dzionka !


Uploaded with ImageShack.us

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #737032 przez patrysia305
nala - niedość że robimy w podobnym terminie to ja robie na 21 osób a miało być 22 tylko nie pomogę Ci z ciastem bo mamy juz w cenie. Ja pamiętam że miałam problem z ciastem ile go kupić na wesele i pomogli mi w cukierni , babeczki zazwyczaj mają pojęcie ile kupić na odpowiednia ilość osób.

Qtoorka czasem pewnie na oświadczenie idzie to zrobic ale nie pamięta się pewnie jaki miałosię docód - ja poszłam z pitem pokreślonym do nich - bo robiłam go najpierw na brudno i akurat z tego roku nie zorobiłąm kopii ale jakoś dało radę, a w Twoim pzypadku to zaświadczenie z urzedu skarbowego tak jak nala pisała jest ok - wydają je od ręki - bynajmniej u nas

karolinkanice mam to samo ze stopą i obraczki nie mogę załozyć ;/ poczekam do zimy a jak nie to ją powiekszę.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #737193 przez nala
Hejo :)

Kasiak, jestem pełna podziwu dla Twojego zapału kulinarnego :) planuję w następny weekend porobić buraki w słoiczki co by na zupkę mieć zimą :)

Uniuni, trzymam kciuki za ważenie. Dzielna jesteś!

Patrysia, dziewczyny pisały w sprawie ciast i tak srednio wyszło, że 3 i tyle zrobimy. W sobotę dopiero zakupiłam Alicji sukienkę. Niby wybór duży, a jak przyszło co do czego to miałam 2 sukienki do wyboru, bo same duże rozmiary. Chyba już teraz nikt takich maluszków nie chrzci.

A u mnie chyba kryzys laktacyjny. Alicja już dziś spokojniejsza. W nocy pobiła rekord, spała 7 godzin! Pomimo, że karmiłam po 20, a Ala obudziła się o 4 nad ranem to w cyckach prawie że pustynia :( tragedia. Znowu trzeba podjąć walkę o laktację...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #737209 przez kasiak
Odpukać Smrodek śpi :) ale taki juz ma rytm dnia, ze rano i kawalek popoludnia przesypia a potem swiruje kolo 16-17, az do kapieli, potem drzemka, kupa i cyc i padoch na noc ;)
Sprzatam na raty i tak sie dziwie skad my tyle tego badziewia bierzemy??!! Non stop cos chowam, a tu myk i dwie inne rzeczy znowu leżą :dry: pranie nastawic, drugie poskladac, kurze zestrzec i umyc podlogi...w miedzyczasie jakis obiad by sie przydal :) mam nadzieje, ze taki rytm dnia utrzyma sie dluzej to wiecej zrobie na raz niz przy normalnym zamieszaniu.

A Wasze dzieciaki tez tak duzo sikaja?? W sumie chyba dziewczynki mniej, a Sebek jak sie zagapie to tyle leje, az sie nie miesci :dry: wylewa mu sie boczkiem...
Dobra ide cos robic bo zasne kolo Sebka zaraz :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #737416 przez Qltoorka
dorkiszon, załatwiałaś duplikat PITu czy zaświadczenie o dochodach z ZUSu?
A kupek teraz będzie coraz mniej, więc się nie martw (stąd co większy rozmiar pieluch to w paczce ich jest mniej...) Chyba, że widzisz, że próbuje cisnąć kupki a mu to nie idzie i płacze przy tym... Raz tak miałam. Pomogłam mu czopkiem, ale można też termometrem. Teściowa mi mówiła też o wałeczku z mydła, ale z mężem sobie tego nie wyobrażamy-przecież mydło w pupie na bank szczypie...

karolinka, ja nie widzę zadnej zmiany w rozmiarze stopy... I dobrze, bo przy moich przeszczepach to nawet moje 39 wygląda jak przyczepiony kajak :laugh:

uniuni, koniecznie daj znać ile to nasz Nils waży :) I trzymam kciuki za wyniki :)

Joanna, sporo masz tego mleka. Ja z jednej potrafię ściagnać ok. 60 ml...
Kurczę, a ta Wasza huśtawka jest ekstra. Ale niestety mój budżet na taki wydatek nie pozwala, bo ona coś ponad 600 zł kosztuje... Szukam jakichś do 300 zł max.

patrysia, sprawdzałam na necie i u nas 7 dni. Najpierw trzeba wniosek o wydanie zaświadczenia-17 zł opłata skarbowa.... Tyle papierów...aż się odechciewa...
Co do stopy...nie chodzi o obraczkę ślubną? :P Bo sobie wyobraziłam jak z mężem zakładacie sobie obrączki na palce u stóp... :laugh: haha, wariatka ze mnie....

kasiak, ja nie wiem ile to dużo w przypadku siusiania ;) Raz mnie tylko obsikał... Po nocy jak kupki brak to pielucha ciężka do siuśków...

A my dziś pospaliśmy oboje...uwaga-aż do południa... :) Gdzieś nad ranem, około 6tej już nie chciał w łóżeczku i płakał, wzięłam go do siebie i jak go obok siebie położyłam to zaczłą się uśmiechać od ucha do ucha :) Rozczulił mnie tym...Tak mu dobrze przy mamusi... :lol:
Od wczoraj też dziwnie je..Zamiast jeść to patrzy na sufit albo oczy w górę, albo na mnie i się usmiecha...pociagnie dwa razy cycka i znów się rozglada...i ja wtedy nie wiem czy on chce jeść czy się bawić... Przez takie karmienia to ja już się jużw godzinach karmień pogubiłam....

I mam pytanie..czy któraś z Was ma może jakiś projektor-lampkę, która rozświetla pokój gwiazdami? Na necie jest tego pełno, ceny też różne i nie umiem się zdecydować... A wiem, że takie gwiazdki na suficie Mikołajowi na pewno przypadną do gustu :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #737440 przez NataliaK
Mi rozmiar stopy tez na szczescie sie nie zmienil ;)

Qltoorka ja mam dla malego taka pozytywke z projektorem. Jankowi strasznie sie to podoba i patrzy sobie na zmieniajace sie na suficie obrazki, kosztowalo to niecale 80zl. A hustawke poszukaj moze uzywana bo one faktycznie drogie sa. My mielismy kupic od kolezanki za 200zl ale mamy juz dwa ruzne bujaki i zrezygnowalismy.

A oto moje prawie 5kg milosci ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #737453 przez askan2
A mój mały kochany terrorysta usiedział max 20 min w takiej huśtawce co Joanna ma... parę razy dziennie robię podchody i nici... kurczę darmowy zakup :( a mama chciała tak dobrze dla swojego synka ;)... jednak każde dziecko jest inne...
Ksawek taki długi że mu już nogi wystają z tej huśtawki a Alusia Joanny jeszcze tyle miejsca ma ;)
A pajacyki zakładamy już na 3-6 miesiąca (może będzie koszykarzem po mamusi :P )

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #737469 przez karolinkanice16
U Na dzisiaj 25 stopni poszliśmy na spacerek, Ksawcio po marudził ale zjadł i poszedł spać potem się obudził i zaczął gadać i się uśmiechać :).

Qltoorka ja słyszałam że te projektory dają super efekt ale trzeba mieć prawie że "gołe ściany" znajoma kupiła i powiedziała że fajne jest ale meble i rzeczy w pokoju psują efekt.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #737490 przez emi87
askan to podobnie jak u mnie, ograniczyłam nabiał i wymioty prawie ustały, zdarzaja sie sporadycznie. a jezeli twój niunio ulewa to tak jak lekarze mówia to pokarm cofa sie do noska tez i nosek sie oczyszcza.
ja mojej od 3 dni odstawiłam bobotic i nie widze róznicy, ataki kolkowe sie jej zdarzaja jak wczesniej i baczki puszcza normalnie. a co do chrzakania to siostrzeniec tez tak charczal i było wszystko ok :) podobno to normalne.

karolinkanice to widze ze niezbyt owocna wizyta...jak by to było gdyby obeszlo siew bez problemow w jakiejs przychodni...

nala byc moze. nie wiem ile czasu po szczepionce organizm walczy...pewnie to to :)
wow 7h...zazdroszcze :)

karolinkanice moje wróciły do normy. ale podobno czesto sie zdarza ze rosna o rozmiar.

uniuni cos podejrzewam ze w zamrazalniku to sie nawet maly pierożek nie zmiesci bo samo mleko bedzie nachomikowane :D super ze z cycowaniem coraz lepiej! z reszta z taka determinacja inaczej byc nie moze.
mi na szczescie ten kryzys laktacyjny minął uffff

Joanna az tyle! wow sporo masz tego mleka :)

patrysia tez nie moglam zalozyc obraczki! wtedy w sumie byly upaly ale teraz boje sie sprobowac bo a nóż nie wejdzie na palucha i popadne w depresje :P

Qltoorka u nas 17 zl ale jak nie odbierasz osobiscie tylko z upowaznienia. a tak to za free te zaswiadczenie. i tez mysle o takim projektorze ale równiez nie moge sie zdecydowac.

my wczoraj od rana latalismy zalatwiac rozne sprawy i malutka przespala prawie caly ten czas (stantartowo szalala tak po 17 ale tak to aniołek)
;) 9h poza domem ufff

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #737579 przez patrysia305
HAHAH no faktycznie piszę trochę haotycznie.

Zakup huśtawki to faktycznie spora kasa - też nas nie stać.

Dzis ciąg dalszy zakupów i wyszło z tego że jednak stopa mi nie powiekszyła się bo kupiłam buty w rozmiarze 38 no chyba że większe wypadają :)
O dziwo dziś Tymek na zakupach był dosć grzeczny, jednak nie wiem ale nie lubię z nim gdzieś jeździć bo czuję tak jakbym go zaniedbywała

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu - 10 lata 7 miesiąc temu #737593 przez Joanna89
u mnie odciagam laktatorem i dostawiam po godzince mala zeby laktacja nie zanikla,.w.nocy mleka mam sporo, teraz.odciagam mala zje a czesc mroze
mysliscie ze mam duzo mleczka?moje.kolezanki co odciagaja pokarm tez.maja ok.300ml mleczka
Hustawka....strzal w dziesiatke,Alicja ja uwielbia :) drogi wydatek ja dalam 655zl ale.warto dla malego.szkraba wszystko!:),nieba bym jej przychylila...

my dzis same w domku ...mezus wraca jutro:(
mama.teraz jeszcze u mnie siedzi ,.zaraz zmyka...jutro szvzepienie
..matka.bardziej zesteresowana niz dziecko....

Qltoorka ja mam,projektor w hustawce Ala batdzo lubi latajce.motylki :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl