BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Lipcowe 2013

10 lata 3 miesiąc temu - 10 lata 3 miesiąc temu #825915 przez Nikaa
Martazytka a powiedz mi proszę ( pewnie pisałaś a ja przegapiłam gdzieś ) co sądzisz o szczepionce na pneumokoki ? Bo dziś byliśmy na szczepieniu i lekarka mówiła o tej szczepionce na pneumokoki jakby synek miał iść do żłobka

Nasz Mikołajek :)

Nasz Leonek :)

:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #825986 przez Martazytka
Nikka- pneumokoki to najważniejsza moim zdaniem z płatnych szczepionek - dzieci po niej widocznie mniej chorują i mniej się też używa antybiotyków- zwłaszcza jeśli chodzi o dzieci przedszkolne :D - Ja mojego zaszczepiłam na pneumo już przy 1 szczepieniu- to w sumie dużo większy koszt ale mniej się boje, że przyciągne do domu zaraze z pracy. Po 2 roku życia jest tylko 1 dawka i koszt ok 230zł. Jest Prevenar13 ale też o większym składzie Pneumo23.
Powikłania po szczepionce to np. gorączka, obrzęk- innych nie widziałam.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #826007 przez uniuni
Kasiak no to zaraz Ci się nogawki uczepi i nigdzie już sama nie pójdziesz (choć do tej pory też pewnie sama nie mogłaś ;) )

Marta współczuję, bidoku :* Ja też dzisiaj już ledwo żyję i nie wyobrażam sobie pójść teraz jeszcze do pracy. Dziś nawet na spacer nie pójdę, nie mówiąc już o bieganiu. J. wrócił z pracy może zajmie się Bomblem, a ja się prześpię z godzinke :)
Co do 'jedź baranie' ty dobry agent byłaś od małego widzę :D

Qltoorka ja też nadal na basen nie doszłam ;) Nadal nie mam samochodu i aż dostaję do głowy czasami ;) Zasilam grono tych co na basenie nie byli :) aaa i zapraszam do siebie unimamuni.blogspot.no

Kasiorek też czekałam kolejno na śmiech, łapanie zabawek, przewracanie się na brzuszek itd. a za każdym razem gdy odkrywam, że kolejne ubranko za małe, to mi się w jakiś sposób przykro robi. Cieszę się, że synek rośnie i się rozwija i napawa mnie to dumą, a jednocześnie - za szybko się to dzieje! Czasami aż strach mrugnąć by czegoś nie przegapić!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #826029 przez jorgus_krk
kasiak super się rozwija ten twój maluch, gratulacje

kasiorek my tez dziś wspominaliśmy z mężem jak to było jak czekaliśmy aż skończy 3 m-ce potem kiedy siądzie i kiedy pierwsze ząbki a teraz już to za nami tak szybko to mineło...

pasal
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


a i mam pytanko do mam których maluchy już siedzą czy któraś z Was już przesadziła dzidzię z fotelika samochodowego pierwszego tego lężącego do takiego siedzącego?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu - 10 lata 3 miesiąc temu #826033 przez kasiak
uni ja mówię chodź do mamy, a Sebek tup tup tup i koło mnie, łapki wyciąga i nogawki się czepia. A jak coś chce to mówi mama :cheer: i nie przez przypadek bo już wielokrotnie :) jak głodny albo smutny to patrzy na mnie i mama :cheer: robi też amam i ała :laugh: kazali mi się nie cieszyć bo może "amam" i "mama" to dla niego to samo, ale on to inaczej wymawia i nigdy się nie myli :P rośnie gadzina :P mój niuniuś. A ojciec go "czopek" nazywa ;) i na basenie też nie bylismy. Teraz stary jest chwilową kaleką więc może w ramach rehabilitacji się wybierzemy. My do brodzika a on poćwiczy we wodzie ;)
Uni a co Cię natchnęło do rozpoczęcia bloga? Poczytałam i micha się cieszy, będę odwiedzać. A Sebek zobaczył zdjęcia i z drugiego końca łóżka przybiegł do tableta pooglątać Nitosia :laugh:
kasiorek z jednej strony fajnie, że rośnie, umie nowe rzeczy, ale przykro, że już niedługo nie będzie małym cycusiem mamusi, tylko dużym facetem co będzie robił wszystko SIAM :laugh:
jorgus my jeszcze przez chwilę bedziemy używać fotelika z zestawu, ale musimy kupić większy, bo w kombinezonie młody ma za mało miejsca. Widać, że mu czasem niewygodnie i się buntuje. Szukam przecen w sklepach i trzeba coś kupić, najlepiej taki już do 25kg. W Pl mamy już taki "dorosły" fotelik, ale tutaj niestety nie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #826041 przez uniuni
Kasiak tego 'mama' to zazdroszczę choć wiem, że i u nas niedługo się pojawi w słowniku codziennym :) Nitoś od kilku dni jak siedzi w bujaczku czy leży w łóżeczku zaczął rączki wyciągać by go podnieść - rozczuliło mnie to masakrycznie :cheer:
Bloga zaczęłam tak właściwie dla siebie. Mam jednego założonego dla rodziny mojej i J. gdzie są suche fakty z życia Nitosia. Każdy wpis po angielsku i po polsku. Jest na hasło, bo tego sobie zażyczył mister paranoja ;) Czasami chciałam napisać coś w stylu 'więcej śpię, już mnie plecy nie bolą' ale zawsze się powstrzymywałam, bo przecież nie o mnie to miało być tylko o Nitku ;) No i czytając blogi innych mam stwierdziłam, że fajnie by było mieć taką pamiątkę. Nie tylko tego jakie postępy robi Bombel ale też jakie mi uczucia przy tym towarzyszyły. Stąd ten blog :)

Jorgus my się nawet jeszcze za fotelikiem nie rozglądaliśmy i myślę, że następne pół roku Nils będzie jezdził w bobasowym ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #826043 przez nala
Kasiak, Uni strasznie Wam zazdroszcze ze Wasze chlopaki juz tak popylaja :) aczkolwiek czasami zaltych minionych miesiecy :)

Co do fotelika to ja jeszcze sie nie zastanawialam ale w innej grupie na FB w ktorej jestem byla debata na ten temat. Postaram sieja odszukac i wkleic na FB.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #826080 przez olcia1989a
dziewczyny na fc był poruszony temat osób które czytają a się nie udzielają.wiem że to może troche nie w porządku,ale pomyślcie sobie tak że może to zwykła niesmiałość jak w moim przypadku??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #826112 przez uniuni
Olcia myślę, że nie masz co się tłumaczyć. :) Jest to forum otwarte i nawet osoby niezarejestrowane mogą sobie je czytać. I rozumiem, że nie miałaś śmiałości pisać. Ja czasami gdy się nie udzielam tydzień to czuję, że nie wiem jak 'wskoczyć' w rozmowę, a co dopiero po tysiącu stron ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #826121 przez dziubasek
Olcia nic sie nie martw, czytaj i udzielaj sie kiedy tylko masz ochote...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu - 10 lata 3 miesiąc temu #826122 przez Myszka24
Raz jeszcze dzięki za przyjęcie na fb :)
Teraz to dopiero będę miała co ogarniać ciekawa jestem czy moja pancia mi na to pozwoli :)
Ja tez często wspominam jak moja kruszka była malutka (2800 ważyła ) jak lubiłam z nią kimac na piersiach cudowne uczucie i wspomnienie. Ubranka z tamtego okresu juz dawno na strychu ( może jeszcze kiedyś je wykorzystam) :blink: fajnie ze dzieciaki nam rosna ale z drugiej szkoda ze tak szybko bo z każdym dniem bedą coraz bardziej samodzielne i matki pójdą w odstawke :(
U nas Martynka narazie nie garnie sie do pelzania ani nawet do przewrotów ale do zadzierania głowy to pierwsza
My tez juz myślimy o nowym foteliku juz sie nawet zaczęliśmy rozglądać ale jestem juz głupia bo tyle tego jest i trudno zdecydować który będzie najlepszy a przy tym nie będzie kosztował majatku :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #826147 przez Kasik88
Przyjmiecie ponownie czarną owcę do rodziny? :P

Ok to w wolnym czasie będę czytała strony wstecz i w ogóle, a tak na szybko, bo maluchy mi nie dają.

jorgus zmiana fotelika to w momencie kiedy niemowlak sam siedzi, albo 9 miesiąc jego życia tak mi się coś kojarzy. ale z tego co wiem, to trzeba to sprawdzić bo w Polsce pojawiły się foteliki dla tych większych dzieci montowane też tyłem do kierunku jazdy.

kasiak, uni gratulacje dla chłopaków ;) moja próbuje raczkować, ręce idą nogi nie zawsze, więc się czołga ;)

Miłego dnia, nas dziś czeka kardiolog z Hanią :( trzymajcie kciuki, żeby wszystko było dobrze.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #826178 przez Martazytka
Telewizja kłamie!!! Miało być tylko - 20stC, a u nas rano -22stC na dwóch niezależnych temperaturomierzach- zimniej niż w Suwałkach. W nocy zapowietrzył się kaloryfer i spadło nam do 16stC w domu. Mały budził się co 30 minut, zasypiał po 60 minutach niuńkania.
Ja jednak nie lubię zimy :( na pewno nie takiej poniżej -10.
Jeszcze jak nabraliśmy z męzulem balastu to pierzynka w takie zimne dni jest za wąska :( - plus taki, że całą noc trzeba się wtulać :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #826214 przez Myszka24
Martazytkau nas z rana -15 mam nadzieje ze mrozik troche odpuści bo piękne słońce swieci wiec wybrałabym sie na spacer dupsko powietrzyc :-) bo wietrzenie sie z Martynka przy oknie juz mi sie znudzilo :P
U nas Martyna tez dzis kiepsko w nocy spała co godzinę do niej wstawalam ja padam na pysk a ona w rzeska fika piszczy i pluje skąd te dzieciaki maja tyle energii????

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #826300 przez kasiorek001
oj widze że wszystkie mamuśki z rozrzewnieniem wspominają pierwsze miesiace..ja tez ostatnio patrzyłam na pierwsze śpioszki Ani - rozmiar 56 i tak pomyślałam "jak ona sie mogła w to zmieścić??!!???;) ale już raczkowanie??wow!!nieźle!
martazytkadziękuje bardzo za profesjonalne info!!robię to z tym uchem i czuję lekką poprawę, poczekam z wizyta do pon..jeszcze wczoraj zrobił mi sie zastój!!auć!!bolało ale go "rozwiałam zanim sie rozhulał":)a u was zima to iście syberyjska..
u nas lekki mrozik i może jakis krótki spacerek zaliczymy bo ile sie można "kisić"w domu..:/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl