BezpiecznaCiaza112023

Mamusie sierpniowe 2013

11 lata 2 miesiąc temu #572353 przez agniesia1604
co do leczenia zgagi mlekiem :
Uważajcie ... bo może zgaga przyjść ze zdwojoną siłą.

Od kiedy miałam powrót zgagi ze zdwojoną siłą przestałam pić mleko na zgagę...
Myślałam że normalnie mój przełyk się spali!

Mleko oczywiście pomaga ... ale może pomóc tylko na jakiś czas ... a jak powróci ... to WSPÓŁCZUJĘ!:)
Ostatnio czytałam artykuł właśnie o zgadze i jej leczeniu - i nie poleca się pić mleka ze wzgledu na chwilową pomoc.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #572356 przez agniesia1604
tak mówicie o KEBABIE...

Ja to od 2 tygodni myślę o Cheesburgerze z MC Donalda... i powiem tak, mąż to by chętnie pojechał te 25 km ze mną żeby zjeść Maca... ale mnie przerażają te kalorie i t d:))))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #572369 przez MamaBąbelka
Jak zwykle masa tematów :D.

Kasia, świetne zakupy i naprawdę fajna okazja :).

Mi też ostatnio czasem towarzyszy zgaga i trochę zaparcia, ale ani jedno ani drugie bardzo nie jest męczące. O migdałach nie wiedziałam, muszę wypróbować. A od wczoraj jakoś zupełnie bez powodu czuję spadek formy psychicznej, jakiś taki niewyjaśniony niepokój mi towarzyszy i taka bez chęci do czegokolwiek jestem :/.

Co do seksu u nas od początku on się jakoś tam pojawia, nie bardzo często, zwłaszcza w pierwszym trymestrze, teraz trochę lepiej, ale też bez rewelacji. Tzn. dla mnie w sam raz, bo jak mam ochotę, to po prostu jest, ale mąż przyzwyczajony nieco do zwiększonej częstotliwości po odstawieniu tabletek (nie wierzyłam, ale jednak muszą wpływać osłabiająco na libido) i przy staraniach, teraz czuje się pokrzywdzony ;).

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #572372 przez MamaBąbelka
Aaa i mówiłam, że moja waga stała w miejscu i pani doktor mówiła, że powinnam do następnej wizyty przytyć tylko ok. 1,5 kg, tymczasem ja dwa tygodnie po ostatniej wizycie już ważę 1,5-2 kg więcej :D, muszę się zacząć pilnować, ale nie ma się co dziwić, jak mi nic tak nie wchodzi, jak mączne rzeczy, naleśniki jem co drugi dzień :/.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #572378 przez agniesia1604
Ja miałam zaparcia właśnie przez DUPHASTON... jak tylko odstawiłam to problem zniknął. Nie próbowałam walczyć Błonnikiem, czy ciemnym chlebem czy śliwkami. Ale miałam też i kłopot w druga stronę... nie mogę jeść fasoli szparagowej, jabłek w dużych ilościach oraz nie mogę maczać kotletów, ryb w mące potem w jajku i bułce, bo mąka powoduje u mnie rewolucję. Głupota co nie?:)))))))))) ale niestety zauważyłam że właśnie ta mąka powoduje u mnie normalnie takie bóle że szok a potem rewolucję.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #572382 przez agataxii
Moja waga na szczęście trochę podrosła:) Zaczynałam 67 ->najmniej 63 -> a teraz 64
Jadłowstręt też mi troszkę zelżał. :)

Kasia super ciuszki :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #572411 przez patka1603
agniesia1604 od czasu do czasu myślę że troszkę kalorii nie zaszkodzi, ważne by nie stało się to regułom i by jeść z rozsądkiem.

co do sexu to u nas różnie z tym czasami to mam mega ochotę a czasami przez tygodnie nic. a obecnie zabieramy się do tego od tygodnia hehe

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #572448 przez patka1603
z tego co czytałam i z wypowiedzi osób które spożywały duże ilości nabiału min. mleka w ciąży wynika że duże ilości nabiału nie mają związku ze skażą u dziecka. Jeśli ma ja mieć to będzie ją miało niezależnie od tego czy jemy nabiał czy go unikamy. Skaza wynika bardziej z dostępności w produktach nie tylko mlecznych konserwantów i barwników które mogą powodować reakcje alergiczne min w postaci skazy białkowej

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #572537 przez Mirella
Hejka, wiecie że u nas na blogu do wygrania bardzo fajny przewodnik: pierwsze dwa lata życia dziecka? Zajrzyjcie bo wygrać baaardzo łatwo :lol:

wrolimamy.pl/konkurs-poznaj-aplikacje-moje-dziecko/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu - 11 lata 2 miesiąc temu #572568 przez Monix
Jeśli rzeczywiście okaże się, że spodziewam się 2 chłopców, to chyba będę bezimienni :P W ogóle nie mam pomysłu na męskie imiona :unsure: Dla dziewczynki mam tyle propozycji...
Podoba mi się imię np. Borys i Iwan ale tak mają na imię moje psy, więc te odpadają B)

A już nie wspomnę jakie imiona wymyśla mój B. Teodor, Tyberiusz, Aron... oj chyba nigdy nie dojdziemy do porozumienia w tym temacie :S

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #572591 przez agniesia1604
Dziewczyny,
odebrałam wyniki badań morfologii i moczu.

Trochę są nieprawidłowe i chciałam z Wami to skonsultować może będziecie się orientowały.

Napiszę tylko te które wg laboratorium są poza normą:

Morfologia:
Hematokryt: 35,6% [36-45]
Krwinki czerwone: 3,92 [4,00-5,20]
Hemoglobina: 12,0 [12,0-16,0]

Rozmaz:
NEUT 76,9% [50-70]
LYMPH 16% [24-45]

Mocz osad:
nabłonki płaskie: nieliczne płaskie
śluz: dość obfity w preparacie

Składniki mineralne: moczany bezpostaciowe
(bezpostaciowe) : bardzo liczne w preparacie
Bakterie: liczne w preparacie!


Może się orientujecie o np: bakteriach i moczanach bezpostaciowych?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu - 11 lata 2 miesiąc temu #572605 przez Monix
spokojnie agniesia przecież nie ma jakichś dużych odchyleń od normy. Mój poprzedni ginekolog mówił, że wyniki kobiet w ciąży mogą wykraczać ponad normy dla "zwykłych" kobiet. Np. Podwyższa się OB, spada liczba czerwonych krwinek wzrasta zaś liczba białych itd. Ale oczywiście dla własnego spokoju spytaj lekarza o to, napewno da Ci wyczerpującą odp :)

Natomiast jeśli chodzi o bakterie w moczu to być może są one wynikiem nieumycia narządów rodnych przed pobraniem moczu ( u mnie tak kiedyś wyszły bakterie!) , albo też zbyt długiego przetrzymywania próbki przed badaniem, ale oczywiście może być tak, ze odpowiedzialne za to jest poprostu zakażenie, należało by powtórzyć wtedy samo badanie moczu z uwzgednieniem powyższych czynników

Nie orientuję się za bardzo w moczanach

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #572608 przez agniesia1604
Umyłam się przed oddaniem moczu oraz pierwszy mocz wydaliłam zanim oddałam do kubeczka.
W środę się dowiem , ale tak też chciałam Was zapytać czy przypadkiem nie miałyście takich dziwnych wyników:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu - 11 lata 2 miesiąc temu #572611 przez Monix
Zaraz poszukam w starych wynikach z I ciązy, bo coś mi się kojarzą te moczany...

EDIT: No mam, znalazłam. Ok. 20 tygodnia pojawiły się bezpostaciowe moczany: LICZNE. z tego co pamiętam lekarz za bardzo się tym nie przejął, bynajmniej ja nie dostałam na to żadnych leków itp. przy następnym badaniu już tego nie było, więc może było to spowodowane dietą (?) nie mam pojęcia...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #572628 przez patka1603
Ja mogę się wypowiedzieć co do bakterii w moczu gdyż ostatnio tez miałam liczne co miało świadczyć o powstającym stanie zapalnym i dostałam antybiotyk. A jeśli chodzi o te minimalne odchylenia w morfologi to ja też miewam i lekarz raczej się tym nie przejmuje

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl