BezpiecznaCiaza112023

Mamusie sierpniowe 2013

11 lata 2 miesiąc temu - 11 lata 2 miesiąc temu #571108 przez Gro-szek
Ewelina masz na prawdę ogromny talent z tym szydełkowaniem. Oglądałam na necie te cudeńka i żałuję że nie potrafię tak robić. Widziałam nawet takie kozaczki przypominające kalosze. Twoje maleństwo będzie miało szczęście "chodzić" w takich udeńkach :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #571109 przez ziii
Co do przytycia, jestem na razie na plusie jakieś 2,5 kg. I to pomimo, że jem różnie - zachcianki mam bardzo rzadko, raczej mnie na owoce ssie. No i co ciekawe, nie czuję napadów głodu. Wstaję rano i mogłabym nie jeść do popołudnia... dziwne. Też się martwię tym, ile przytyję hihihi :silly: Moja mama ze mną w ciąży przybrała 1/2 swojej wagi (przed ciążą - niecałe 50 kg, pod koniec - 75), a brzuch miała tak wielki, ze wszyscy wiedzieli, że jak się otwierają drzwi i wchodzi brzuch a potem długo, długo nic to znaczy się ,że Dorota przyszła z wizytą :woohoo:

Też mi się wydaje, że wczoraj po raz pierwszy poczułam maluszka. Leżeliśmy z moim M. (ja oczywiście plackiem na wznak, macając się po brzuchu, bo może coś poczuję :silly: ) i oglądaliśmy walkę Gołota vs. Saleta. I w pewnym momencie na dole brzuszka po lewej stronie poczułam przez moment, jakby coś się przesuwało - ale tak, że pojawiła się taka kulka, wybrzuszenie, jakby potwór z Loch Ness na chwilkę wystawił głowę (tudzież ogonek hihihi). Towarzyszyło temu bulgotanie (jakby coś się przelewało), ale było to uczucie zupełnie inne niż burczenie w jelitach. Potem już ucichło i nic więcej nie czułam... Ciekawe, czy to to czy też się wkręciłam Waszymi postami :woohoo:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #571111 przez Gro-szek
A ja po ten Elancyl chodze co jakiś czas do Superpharmy i nic... nie ma go nawet w regularnej sprzedaży. Tez oliwka mi sie kończy...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #571116 przez agniesia1604
EwelinaB87 sama nauczyłaś się robić takie cuda na szydełku czy uczył Ciebie ktoś a moze na internecie coś znalazłaś i się nauczyłaś? ... ha kiedyś też robiłam coś na szydełku ... tylko w sumie nie pamiętam co ...chyba opaskę na głowę albo szalik ( to było 15 lat temu )....
Ja w 8 tygodniu ciąży kupiłam sobie obraz do wyszywania pół krzyżykiem... powyszywałam chwile i zostawiłam .... zostało do końca jakieś 2/3 obrazu ( 25 x 50 ).

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #571117 przez patka1603
ewelina naprawdę zazdroszczę talentu. ja tak myślę żeby spróbować tej sztuki tym bardziej ze moja mama ma bardzo dużo akcesori więc myślę że by mi użyczyła i bym musiała zainwestować tylko w szpulki.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #571122 przez agniesia1604
Ja kremy przeciwko rozstępom używam od 2 miesiąca...

najpierw GERBER - najtańszy
potem PALMERS - chyba był czekoladowy - nie podobał mis ie bo śmierdział:)
a teraz Pharmaceris - najbardziej z tego jestem zadowolona - piekny zapach i fajnie się nim smaruje:)

Ostatnio czytałam że w sumie rozstępy są dziedziczone ... więc jeśli nasza mama miała skłonności do rozstępów to i my możemy mieć te skłonności a kremy nic nie pomogą:)

Ale uważam że jednak pomogą troszku jeśli będziemy ją uelastyczniać ...

Jakie oliwki stosujecie? Jakieś takie najtańsze czy specjalne przeciw rozstępom?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #571152 przez ziii
agniesia ja teraz też stosuję Pharmaceris - kupiłam sobie zresztą całą serię dla kobiet w ciąży (płyn do higieny intymnej, krem na biust, krem przeciwko rozstępom i balsam), po prostu dlatego, że jako jedyna seria nie powoduje u mnie rewolucji zapachowych. Słyszałam poza tym, że jest dobra (a w porównaniu z Mustelą o połowę prawie tanszy), zreszta już poprzednio używałam kosmetyków Pharmaceris do buzi i byłam zadowolona.

Próbowałąm też zwykej oliwki, bo koleżanki zachwalały, ale nie jestem w stanie znieść zapachu - śmierdzi mi. Szlafrok prałam już 3 razy od przerwania stosowania, ale jak zapach wlazł, tak trzyma :(

A co do dziedziczności - to prawda, skłonność jest genetycznie uwarunkowana, ale wiadomo, że można choć trochę pomóc skórze, wtedy szansa na to, że rozstępów nie będzie, albo będą mniej widoczne. moja przyjaciółka, po 3 ciążach (i ze skłonnością do rozstępów) dzięki stosowaniu kosmetyków dla kobiet w ciąży nie ma ani pół tego dziadostwa na brzuchu. Więc lepiej dmuchać na zimne ;)

Dla mnie jedyny problem to taki, że jestem leniuszkiem i nie chce mi się smarować dwa razy dziennie - na razie się staram. PRzynajmniej raz :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #571172 przez patka1603
no ja jak narzazie stosuje oliwkę z oliwek i jakiś krem z rosmana za 40zł bez parabenów. i jak narzazie stosuję to 2 raz dziennie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #571350 przez anioleczek1987
Witajcie kobitki nie było mnie tu 2 dni a Wy tyle piszecie, ja przy moim malcu nie mam za dużo czasu żeby spokojnie posiedzieć przy komputerze...No ja już też dzień po walentynkach poczułam pierwsze takie delikatne łaskotanie w brzuszku, jako że to mój drugi dzidziuś to myślę ze to było to:) fajnie i szybko bo przy Filipku pierwsze ruchy poczułam w20tyg.
Dużo piszecie o rozstępach, ja niestety mam pozostałości po pierwszej ciąży, długo nie miałam, nie miałam a w8 miesiącu zaczęły wyłazić:( na szczęście nie dużo tak po bokach brzuszka, ciekawe ile teraz nowych się pojawi...
Ja teraz od początku używam oliwki a brzuch smaruje taką specjalną z apteki na rozstępy.
Ja już też nie mogę się doczekać kto to zamieszkał u mnie w brzuszku, mam już synka i teraz fajnie by było żeby tym razem była córeczka ale zobaczymy, najważniejsze żeby zdrowe:) Ja dowiem się dopiero 25marca, bo tu w Anglii tylko3razy robią USG,już nie mogę się doczekać:) Miłego wieczorku dziewczynki:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #571352 przez klauduska89
w końcu zrobiłam zdjęcie brzuszka i postanowiłam się pochwalić :) Nie jest jeszcze za duży ale jest :)
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #571357 przez anioleczek1987
śliczny brzuszek, wcale nie jest mały...Fajny ja mam mniejszy, ale przy pierwszej ciąży do 6msca prawie wogóle nie miałam, więc teraz i tak się ciesze że już widać hehe. Ale naprawdę ładniutki masz brzuszek ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #571414 przez mami_nka
Klauduska super brzuszek uroczy :)

Ja używam takiej oliwki

p.alejka.pl/i2/p_new/21/45/johnsons-baby...zych-kwiatow_0_b.jpg

jest w formie zelu i pachnie cudnie nie oliwkowo :P :kwiatowa świeżość". Bardzo fajnie się ją rozprowadza nie "sika" z butelki skóra też jest idealna:) POLECAM
Mam jeszcze balsam z Bielendy Perfect mama ale jeszcze nie używałam:) a do higieny intymnej posiadam Ziaja Mamma mija również fajny i łądnie pachnie :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #571416 przez MamaBąbelka
Dziewczyny, gratuluję Wam pierwszych ruchów Waszych maluszków.
Ja na sygnał od swojego ciągle czekam, nie czułam żadnego pukania, pykania, smyrania itp., ale myślę, że czuję jak dziecko się przekręca i wszystko się tam przelewa, ale po brzuszku tego jeszcze nie widać chyba (zwykle wtedy jestem ubrana i nieprzygotowana) w każdym razie tak podejrzewam, bo niczego podobnego dotąd nie doznawałam.

Klauduśka, taki w sam raz masz brzuszek :).

Ja dziś wreszcie musiałam wzbogacić garderobę, kupiłam jegginsy biodrówki, rozmiar większe, dobrze leżą, ale zostawiają pole do popisu jeszcze ;). I dwa biustonosze, do tej pory na wyjścia miałam jeden taki, który zawsze był większy, a do domu kupiłam sobie takie z Gatty elastyczne topy. I aż nie mogę uwierzyć, bo kupiłam miseczkę E, a nosiłam C.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu - 11 lata 2 miesiąc temu #571421 przez EwelinaB87
Prawde mowiac szydelkowanie jest bardzo prostym zajeciem, tylko czasochlonnym trzeba przestrzegac pewnych regul i sie pilnowac, niestety od szydelkowania w ciazy strasznie bola stawy paliczkow,
pierwszy raz wyszylam cokolwiek w liceum a kolejny raz miesiac temu wiec idzie sie nauczyć a to kilka moich bucików:
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #571446 przez Gro-szek
klauduska89 brzusio piekny, w sam raz :)

mami_nka ja tez używam tej oliwki, ale co mnie najbardziej w niej wkurza, że oliwka średnio nie chce z tej buteleczki wypływać, muszę ją dobrze nacisnąć żeby coś wykleciało ;) ale ogólnie zadowolona jestem. Na zmianę używam tez Perfecta Mama z Dax Cosmetics. No i oczywiście poluje na ten nieszczęsny Elancyl...

Wczoraj też musiałam wzbogacić swoją garderobę. Kupiłam sobie dwie pary spodni ciążowych w H&M. Granatowe i malinowe. Cena też fajna bo 79 zł za parę. No i juz dziś granatowe wypróbowałm - fajne są, trochę jeszcze spadają z brzuszka ale polecam.
W stare spodnie niestety się już nie mieszczę.

Ewelina - A myslisz, czy takie sandałki, które wklejałam wcześniej, da rade zrobić taki laik jak ja? Aż nie mogę sie napatrzeć na te cuda.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl