BezpiecznaCiaza112023

Mamusie sierpniowe 2013

11 lata 2 miesiąc temu #573777 przez Monix
Hello olivka napisz coś więcej o sobie np. ile masz latek, z jakiego rejonu Polski (bądź nie) jesteś, na kiedy masz termin itp. itd :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #573798 przez olivka
Mam 27 lat, pochodzę i mieszkam w Lublinie. Termin mam na 13 sierpnia ale to jeszcze może się zmienić jak to moja pani prof. powiedziała. To moja druga ciąża, ale poród pierwszy. To, że jestem w ciąży jest cudem :) Długo z mężem się leczyliśmy ale bez skutku, w końcu odpuściliśmy leczenie...i wymodliłam dzidziunie :) Jeszcze nie wiem czy to chłopiec czy dziewczynka, ale już czuję ruchy i jest to uczucie niesamowite :woohoo:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #573799 przez patka1603
Witam nowe mamusie.

agniesia tymi składkami się nie przejmuj jeśli masz umowę podpisaną to jak już to pracodawca może mieć problemy a nie ty. Więc się nie denerwuj.

ewelina a jak się rozprowadza ten elancyl, jaką ma konsystencje bo ten balsam co ostatnio kupiłam to straszne ciężko się rozprowadza więc teraz chcę zwrócić na to uwagę.

Właśnie a tak przy okazji to mnie ostatnio coś skóra zaczyna swędzieć nie wiem o co chodzi ponieważ nawilżam się 2 razy dzienie kremem na rozstępy i oliwką- na pozostałą części ciała hmm

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #573821 przez olivka
Patka skóra swędzi, bo się rozciąga, używaj tych kremów co masz, odpowiednia pielęgnacja skóry zapobiegnie (lub chociaż zmniejszy )powstawaniu rozstępów.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu - 11 lata 2 miesiąc temu #573828 przez patka1603
właśnie tak mi się przypomniało kiedyś ktoś wrzucał linka do strony gdzie jest opis tygodnia ciąży z takim obracającym się płodem i zdjęcia usg kojarzycie może co to to był za portal?

edit nie wierze w końcu znalazłam brzuszek.net :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #573849 przez ziii
Witaj, olivko! Pewnie, że przyjmiemy - cieszymy się, że nas coraz icej! ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #573861 przez m_baska
W południe coś tutaj naskrobałam, teraz wchodzę- patrzę, a tu rozmowa wre! I bardzo dobrze ;) Miałam napisać coś o sobie więc.. Mam 23 lata, duuużo pracy i boję się jak to wszystko teraz pogodzę. Termin mam na 26 sierpnia, jestem już w 14 tygodniu (już, a może dopiero?), nie mam pojęcia czy to będzie chłopiec czy dziewczynka, oczywiście bardzo chciałabym już wiedzieć, a Wy jak dziewczyny? Chcecie wiedzieć wcześniej czy wolicie taką totalną niespodziankę? Jak często chodzicie do lekarza i na usg??
Widzę, że macie smaki, jedna robi kopytka i barszczyk (swoją drogą ostatnio też MUSIAŁAM go zjeść z uszkami), czekolada, lody mmmm... ale mi robicie smaka! ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #573878 przez ziii
m_baska ja też już chciałabym wiedzieć... ale póki co, muszę się uzbroić w cierpliwosć i czekać na następne USG... wydaje mi się, że to bedzie chlopiec, ale życie bywa przewrotne, więc zobaczymy. Co do wizyt, to pierwsze dwie mialam w odstępie 1,5 tygodnia (musiałąm się zjawić z wynikami badań), a kolejne co 3 tyg. USG do tej pory miałam 2 długie (w tym 1 prenatalne w 13 tyg) i 2 krótkie (to na ostatnich wizytach, głównie służyły sprawdzeniu tętna). A ty? Widziałaś już swojego maluszka? Masz jakieś przeczucia co do płci? A jak z imionami - coś już ci się podoba?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #573894 przez Sikoreczka
Witaj m_baska oraz olivko :)
Ja też jeszcze nie wiem czy będzie chłopiec czy dziewczynka ale im dłużej nie wiem tym zanikaja moje typy :) Ucieszę się czy to będzie drugi chłopak czy dziewuszka do pary ;) Ja chyba wolałabym wiedzieć wcześniej żeby sobie wszystko przygotować.
Wizyty u lekarza mam co 4 tyg i na każdej mam usg. Dodatkowo jak coś się dzieje to chodzę cześciej.
U mnie też w weekend królował barszczyk i na drugie dla urozmaicenia buraczki :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #573895 przez m_baska
zii ja również chodzę do lekarza, co 3 tygodnie, miałam też usg w 12 tygodniu ciąży, które wykluczyło m.in zespół Downa i wady serca (to chyba to genetyczne?) :) wszystko wyszło ok i jestem o niebo spokojniejsza :) cudownie ogląda się maluszka na usg i jednocześnie tak dziwnie.. Co do płci to już sama nie wiem, kogo bym bardziej chciała, raz wstaje rano i pragnę chłopczyka, a na drugi dzień dziewczynkę! Najważniejsze żeby było zdrowe! ;) Z imion to podoba mi się Leon i Jagódka, ale to się jeszcze pewnie zmieni ;) A Tobie jakie imiona się najbardziej podobają??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #573900 przez m_baska
coś musi być w tym barszczu, że wszystkie mamy na niego taką ochotę!! ;) Powiem Wam, że mi w ogóle to chce się wszelakich zup, a najbardziej cebulowej, ale nie mogę się doprosić mamy żeby mi zrobiła (robi najlepszą ;))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu - 11 lata 2 miesiąc temu #573906 przez agniesia1604
chyba wiem jaki obiad bedę miała w czwartek ... :) Barszcz ukraiński:)

hehehe

Witajcie Olivka i m_baska.


A ja sie uspokoję jak pojadę do ZUSu i tyle.... i wszystko Wam powiem.

Poza tym ... jutro mamy wizytę ... w sumie POŁÓWKOWE:)))))))))))))))))


Dziś jak miałam ten stresik to miałam wrażenie że moje maleństwo się uaktywniło ... powiem Wam ze mnie to aż gilgotało/smyrało... co w końcu stawało się troszku drażniące:)))))

Nie wiem czy to ruchy - ale były one dość długie ... bo trwały około 3-5 min w sumie ... a czy to możliwe? NIE WIEM.

Edit:
ja miałam na początku dość często wizyty:
4 tydzień
7 tydzień
10 tydzień
13 tydzień (prenatalne)
14 tydzień
teraz będzie
18 tydzień
20 tydzień (prenatalne)
22 tydzień

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #573924 przez oliga
Witaj olivka :)
ja miałam do tej pory 4 USG normalne i jedno prenatalne :)
dzisiaj dzwoniłam i umówiłam się na za miesiąc na połówkowe USG w 20 tygodniu - eh bagatela 250 zł
ja mam bardziej smaka na zupę ogórkową niż na barszcz czerwony :P
wczoraj zjadłam pół pudełka lodów :D

a my właśnie wróciliśmy z basenu :) troszkę popływaliśmy i aż się lepiej czuję

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu - 11 lata 2 miesiąc temu #573929 przez agniesia1604
Oligo,
dowiedz się u lekarza prowadzącego o skierowanie na takie badanie.
Pomyliłam Was Olivka z Oligą:)

Mój lekarz bez problemu wypisał mi skierowanie na badanie prenatalne, dlatego że pierwszą ciążę straciłam:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu - 11 lata 2 miesiąc temu #573935 przez agniesia1604
Ja miałam badanie prenatalne na NFZ jedynie za nagranie musiałam zapłacić 40zł:)

Teraz też będę miała bezpłatne badanie.

Idę lulać bo już Was kochane mylę:):P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl