BezpiecznaCiaza112023

Mamusie sierpniowe 2013

11 lata 2 miesiąc temu #574282 przez EwelinaB87
W moim osrodku zawsze przed wizyta jestem wypytana mierzone cisnienie i wazona przez polozna, nic nadzwyczajnego.

Ja sie obawiam o ten szpital bo moja lekarka to nawet nie wiem czy gdzies przyjmuje, ale porozmawiam z nia na nastepnej wizycie o tym i o szkole rodzenia.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #574288 przez EwelinaB87
Ja wciaz niby cos czuje, ale co do pukania to raczej nie ma mowy, moze jestem za tlusta? haha
tyle mi sie w brzuchu robi ze ciezko cos konkretnie wyczuc, poza tym mam tyle zyl w brzuchu ze serce mi tam wali niemilosiernie, oszalec mozna :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #574291 przez agataxii
No to masz dwa w jednym :) Ja tak samo. Większość lekarzy jest ginekologami-położnikami. A dziewczyny pisały wcześniej o wynajętej położnej, która bedzie uczestniczyć i pomagać przy porodzie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #574304 przez agniesia1604
Też mam troszku fałdki dodatkowej na brzuszku ...co pewnie powoduje że tych ruchów wyraźnych nie czuję.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #574309 przez EwelinaB87
Ja waze calkiem sporo jak ja moj wyglada, ale nie widze na brzuszu faldek jest mocno napiety,
moze ja bede czekac na wyrazne oznaki dluzej, jest naprawde wczesnie wiec chyba nie mamy sie czym martwic, moze zrobimy zdjecia z zaznaczeniem gdzie najczesciej czujemy dzidziusia?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #574319 przez Smerfetka
Ja nadal nie czuję ruchów a to moja 2 c ale nie martwię się tym bo chyba taki mój urok :)
W 1 c też dość późno zaczęłam czuć ruchy bo dopiero w 22 tygodniu :) od tego czasu tak kopał i wpychał mi nogi w żebra że wciąż chodziłam obolała :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #574344 przez patka1603
ale się rozpisałyście..
co do skurczów brzucha i problemów z wypróżnianiem to wiem o co ci chodzi, tak mnie wam jak zjem coś ciężkostrawnego albo źle połączę posiłki. Mam wrażenia jak bym miała w środku gazy co jest bardzo bolesne jak się obijają o wnętrzności i wiem że bez długiego posiedzenia na toalecie się nie skończy- ostatnio w środku nocy spędziłam łączne ok godziny. co dziwne najpierw stolec jest normalny a później to praktycznie leci jak woda.

Ja wizyty i gina mam co miesiąc miałam już 4 ( 2 pierwsze cotygodniowe) + prenatalne pod koniec 12 tyg. kolejna wizyta 13 marca i mam nadzieje że już wtedy płeć będzie sprawą oczywistą, chociaż mam cichą nadzieje ze na tych bezpłatnych konsultacjach USG w ten weekend odkryją przed nami tą tajemnice, i już będziemy wiedzieć kim jest nasz maluszek :D co do położnej to mnie bada ona co wizytę, i wypytuje o różne sprawy, no i oprócz tego później gin.

Jeśli chodzi o ruchy maluszka to też wydaje mi się że nie prędko je poczuje gdyż troszkę tłuszczyku na brzuszku również posiadam.

Co do mapy ruchów dziecka super pomysł. możżna by zrobić- ktoś ma jakąś konkretną wizję

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #574346 przez MamaBąbelka
Agniesia, ja dzwoniłam do gabinetu, gdzie jest usg 4d i pytałam po prostu dziewczyny z recepcji, kiedy warto je zrobić, a ona zapytała położnej, która akurat była obok :). Chodzę tylko do lekarza, ale w wielu gabinetach lekarz ma do pomocy położną, która zapisuje na wizyty, waży, mierzy ciśnienie, uzupełnia kartę ciąży itp. i u mnie tak jest i u tego państwowego i u prywatnego.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu - 11 lata 2 miesiąc temu #574369 przez agataxii
Puściłam wodze fantazji mojego antytalentu dla zainteresowanych. :blush:
Możecie wykorzystać ponownie tą mapkę jak chcecie
Hehe... i żeby było zabawnie, to w tym miejscu brzuch jest wybrzuszony i w stsonku do całości jest asymetryczny :laugh:
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #574375 przez patka1603
super! całkiem nieźle ci towyszło :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #574389 przez MamaBąbelka
Heh :), ja to dopiero od wczoraj czuję coś, co jestem pewna, że jest ruchami dziecka, więc za wcześnie mówić, gdzie je czuje. To "ugniatanie" wczoraj to poczułam niewiele pod pępkiem i tak mniej więcej na środku brzucha. Od tamtej pory czuję czasem takie wiercenie, takie nie wiem jak to nazwać "ślimaczki" w różnych miejscach, ale też raczej po bokach i dość nisko.

Czym się dziewczyny kierujecie przy wybieraniu imienia dla dziecka? Dla mnie najważniejsze, żeby mi się podobało, zwłaszcza zdrobnienie (stąd niechęć do podobających mi się w pełnej formie Marianny i Łucji), żeby nie należało do najpopularniejszych (na pewno więc nie będzie Zuzi, Julii czy Leny) i ładnie brzmiało z nazwiskiem. Ostatnio postanowiłam sprawdzić znaczenie imion, które braliśmy pod uwagę i po przeczytaniu niektórych opisów charakteru posiadacza danego imienia, przyznam, że niektóre zaczęły mi się podobać bardziej, inne mniej, choć przecież świadomie nie do końca wierzę, że to ma jakiś większy wpływ.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu - 11 lata 2 miesiąc temu #574391 przez patka1603
a może zrobimy tak że każdy będzie miał przypisany kolor zaznaczenia miesca ruchu i tym kolorem poniżej wpisze swój nik i kiedy poczuł 1 ruch ! i zrobimy taką wspólną mape

np dla agatix będzie to klolor zielony bo takie dała zanaczenie np agatix i data lub tydzien 1 ruchu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #574403 przez agniesia1604
Agatoxii ....

Ale masz nogi!!!:)))))))

Czyli czujesz po prawej ... ja po lewej:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu - 11 lata 2 miesiąc temu #574407 przez patka1603
mama bąbelka ja się kierowałam tym żeby po 1 imię mi się podobało a po drugie żeby później nie było jakiś dziwnych zdrobnień np w szkole chociaż tego w 100% nie da się uniknąć. A no i nie podobają mi się typowo staropolskie imiona wolę bardziej nowoczesne ale znowuż mojemu mężowi nie za bardzo się podobają dlatego jest kompromis i dla chłopca jest Kacper, a Noemi była ustalone już od zawsze z-3 lat temu więc nie było w ogóle dyskusji

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu - 11 lata 2 miesiąc temu #574415 przez Niesia
Witaj Olivka!!!

Idę do lekarza po L4 :( Jedne zajęcia w przychodni i coś się już przypałętało :angry: Wczoraj od 8 do 13 zrobiłam chyba z 30 EKG, kontakt z jakimiś wirkami i bakteriami miałam zapewniony. Muszę się porządnie wyleczyć zanim tam wrócę.

Wczoraj wstałam i krzysiek stwierdził, że przez noc urósł mi brzuch :laugh: poszłam wieczorem do koleżanki, z którą widziałam się też przed wczoraj i ona stwierdziła to samo. Faktycznie, brzuszek mi się powiększył :lol: Cieszę się. Jak będę miała czas to zrobię fotkę :)

Nawiązując do koleżanki, jest fryzjerką i przed wczoraj kombinowałyśmy fryzurę na ślub. Już mam tę wymarzoną :silly:

Fajny pomysł z mapką ruchów dzidzi :)ja jeszcze nic nie czuję i pewnie przez kolejnych kilka tygodni jeszcze nie będę czuła ale jeśli coś się zdarzy, dam znać :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl