BezpiecznaCiaza112023

Mamusie sierpniowe 2013

11 lata 2 miesiąc temu #573962 przez oliga
agniesia tak myślałam, w zasadzie zapytam na następnej wizycie, ale pewnie mi nie da skierowania..
chodzę prywatnie do lekarza i na nic nie dostaję skierowania, za wszystkie badania płacę sama

u mnie nie ma podstaw żeby nawet takie skierowanie dać, bo na prenatalnym USG było wszystko dobrze (miałam tylko słaby przepływ w tętnicach macicznych), mam 25 lat i to moja pierwsza ciąża, nie jestem obciążona genetycznie, na nic nie choruję.. więc pewnie nie dostanę skierowania :( aczkolwiek zapytam, bo 250zł to kupa kasy, więc wolałabym oczywiście żeby została w mojej kieszeni :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #573967 przez Smerfetka
Zii tak mi narobiłaś dzisiaj smaka na lody że jadąc na pocztę na którą mam 3 km zboczyłam z trasy żeby pojechać 15 km do galerii na 2 gałki moich ulubionych lodów śmietankowych połączonych z karmelem i czekoladą :P Warto było :P
Dziewczyny czy którejś z Was pękają naczynka na nogach? Zauważyłam że od początku ciąży pojawiły się 2 - wprawdzie niewleike ale jednak pajączki. Boję się co to będzie dalej i zastanawiam się co na to poradzić? :cheer: Łykam witaminkę C i smaruję pajączki kremem do cery naczynkowej. Co jeszcze doradzacie?
Witam nowe mamuśki :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #573997 przez Martazytka
Jedynym skutecznym sposobem na pajączi- czyli I stadiumżylaków są pończochy uciskowe- można je nosić w ciąży, a dostępne są w każdym sklepie medycznym. Jeśli ktoś ma tendencje do żylaków to w ciąży mogą się pojawić, a zaczynają się pajączkami :(
Sama muszę zrobić przegląd nóg - bo już sprzed ciąży mam kilka takich nabytków. Oduczyłam się dzięki nim zakładania nogi na nogę w pracy i noszę majtki z szeroimi nogawkami, żeby nie uciskały na żyły w pachwinach- wtedy nogi mniej brzękną i jest lepsze krążenie.
Ja ostatnio wcinam- prażone jakbłka-takie jak na szarlotkę :)z ciastem czeoladaowym z mikrofalówki :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #574108 przez olivka
Hej dziewczyny,
ja mam ochotę cały czas na lody... najlepiej smakują mi koktajlowe korala mniaaam... w ogóle to mam ochotę na słodkie...myślałam, że w ciąży będzie większe szaleństwo z jedzonkiem np. śledzie z czekoladą a tu nic takiego :lol:
Wizyty u prof. mam mniej więcej co 3 tyg., bo tak akurat leki mi się kończą. Miałam już 3 razy USG, a teraz idę 19.03 na połówkowe i od razu na badania :) może już wtedy dzidzia pokaże czy jest chłopcem czy dziewczynką :laugh: Już bym chciała wiedzieć :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #574110 przez klauduska89
Witam serdecznie nowe mamusie :)! CO to jest za cudeńko to ciasto czekoladowe z mikrofalówki?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #574117 przez olivka
Mam pytanie. Na moim suwaczku jestem w 16 tygodniu ciąży, a jak obliczam na kalkulatorach tygodnia ciąży to wszędzie pokazuje, że jestem w 17 tygodniu o co come on?? W ogóle się już pogubiłam i z tymi miesiącami i z tymi tygodniami :P To prawda że miesiąc ciążowy trwa 28 dni??? :unsure:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #574127 przez klauduska89
z tym suwaczkiem to jest tak - minął Ci już 16 tydzień i 2 dni, czyli leci już 17 tydzień :) przynajmniej ja to tak rozumuję :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu - 11 lata 2 miesiąc temu #574129 przez agataxii
Te suwaczki liczą tak samo jak lekarze, tzn. jesteś w trakcie 17 tc, a z punktu widzenia medycznego jesteś w 16 pełnym tygodniu ciąży i 2 dniu

A z tymi miesiącami to nigdy nie wiedziałam do końca jak liczyć, dlatego tak pi razy oko patrze który miesiąc, a bazuję na tygodniach, bo jakby nie patrzeć lekarzy interesują tylko tygodnie, nie miesiące.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #574140 przez agataxii
Mam do was takie nieco dziwne pytanie.
Zauważyłam, że jak jelitka mi mówią, że już czas się wypróżnić, to twardnieje mi brzuch. Nie tak, że treść jelitowa wypycha go do przodu, tylko mam najnormalniejsze, sporadyczne, bezbolesne skurcze. Jak się wypróżnię, to wszystko przechodzi.
Spotkałyście się z czymś takim?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #574143 przez ziii
m_baska , też mi się podobała Jagódka! Ale po negocjacjach z moim M. stanęło na Helenie/Lence w przypadku dzieczynki i Marku w przypadku synka.

olivka oj tak, koktajlowe lody korala - to jest to :D

A propos zup, też ciągle mam na nie ochotę... ciekawe, z czego to wynika.... Muszę się wam w ogóle przyznać, że od czasu do czasu pozwalam sobie na... kawę. Robię taką ze śmietanką do kawy, nie czarną i mocną (jaką miałam w zwyczaju pić przed ciążą). Po prostu - chyba z powodu niskiego ciśnienia, mam takie dni, że jak kawy nie wypiję, to jestem jak zombiak. Echhh...

Też się muszę na połówkowe USG umówić. Chodzę prywatnie, więc 200 za 2D lub 250 za 4D trzeba będzie wysupłać. Na jakie wy się decydujecie? Chciałabym mieć chociaż jedno 4D, ale na niektórych fotkach dzidziuś wygląda trochę... dziwnie (zwłaszcza na wczesnej ciąży), więc nie wiem, czy jeszcze z tym nie poczekać. Z drugiej strony - podobno 4D daje większe możliwości diagnostyczne, więc sama już nie wiem.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #574144 przez mami_nka
Witam nowe mamuśki :) zaraz zrobie maila aby powysyłać dane lub ich zmiany :)
Matkoooo was nadgonić to czyste szalenstwo...:) co do skóry to mnie swędzą ramiona plecy nogi... brzuch piersi to swoja drogą a między piersiami mam takie uczulenie - wysypkę... nie wiem :/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #574161 przez olivka
agataxi, klauduska89 dzięki za podpowiedź ;) agataxii to są zaparcia i wzdęcia dość normalna rzecz w ciąży, proponuję zjeść jabłuszko, troszkę warzywek albo błonnik ( jest teraz taki w paczuszkach i można go jeść z mlekiem albo sam bez niczego ) :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #574165 przez mami_nka
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. NOWY MAIL
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. NOWY MAIL
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. NOWY MAIL
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. NOWY MAIL
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. NOWY MAIL
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. NOWY MAIL
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. NOWY MAIL

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #574176 przez mami_nka
Dla tych mamusi co jeszcze nie wiedzą na maila należy wysłać

-NICK
-przewidywana data porodu
-przewidywane imię :kiss:

Jeżeli płeć jest jeszcze wielką niewiadomą można podać np: Ania/Tomek

Nie wpiszę w tabelke więcej niż 2 imion (kiedy jeszcze nie wiadomo) i jednego (jeżeli już wiadomo) :silly: poprostu nie zmieści sie w tabeli :) czekam na maile :)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. NOWY MAIL
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. NOWY MAIL

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #574178 przez Gro-szek
Witaj m_baska oraz olivko :)
My niestety jeszcze nie wiemy kto siedzi w moim brzuszku. Do lekarza chodzę co 4 tyg. Za każdym razem miałam robione USG, maleństwo rozwija się prawidłowo :)
Mój lekarz niestety nie ma urządzenia do robienia USG 3d czy 4d. Zatem będę musiała iść prywatnie. Wizytę u mojego będę miała w 20 tyg. i doradził mi ze najlepiej na te 3d iść między 22 a 24 tyg. dokładnie nie wiem dlaczego akurat w tych tyg. ale zrobię tak jak podpowiedział.
Mnie też swędzi zarówno brzuch jak i piersi. Wynika to z rozciągania skóry, którą staram się ;) smarować dwa razy dziennie.
zii jak byłam u mojej pierwszej pani doktor w 5 tyg. zapytałam też o kawę. Powiedziała, ze możesz nawet dwie małe filiżanki słabszej kawy wypić na dzień, że to nie powinno zaszkodzić, (z różnych powodów zrezygnowałam z tej lekarki, w sumie nie wiem czy ta informacja z jej ust może być wiarygodna)ale ja czasem sobie też na nią pozwalam, taką słabszą pije w momencie kiedy ból głowy sięga zenitu. Zawsze pomaga. Nigdy nie byłam wybornym kawoszem, więc taka dawka często jest zbawienna :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl