BezpiecznaCiaza112023

Mamusie sierpniowe 2013

11 lata 2 miesiąc temu #574181 przez mami_nka
sierpniowki2013.pokazywarka.pl/

tutaj jeszcze nasza stara tabelka :) dla nowych mam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #574185 przez agataxii
olivka, kiedy ja jako tako nie mam problemów z zaparciami. Wypróżniam się bez problemu. Chyba, że treść naciska na jakieś nerwy, czy coś, bo sama nie wiem... :unsure:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #574192 przez Smerfetka
Ja piję kawkę prawie codziennie a dokładniej precyzując spienione mleko z odrobiną kawy :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #574195 przez Gro-szek
mami_nka wysłałam na nowy ponownie, bo niestety w starej tabelce mnie jeszcze nie ma :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #574198 przez EwelinaB87
Juz nawet nie pamietam kiedy normalnie robilam "2" od wczoraj mam twardszy brzuszek troszke mnie to martwi, mam siemie lniane wiec dzisiaj zjem to obrzydlistwo bo mi tak brzuch uciska ze mnie boli niemilosiernie,

Elancyl rewelacja jedna "pompka" czyli ucisniecie wystarcza na caly brzuch i lędzwia wiec rozprowadza sie rewelacyjnie, zapach moze byc intensywny dla niektorych ale juz nam zapachy przeszly i napisali ze od 4miesiaca wiec musi byc "silny i aktywny" skora po posmarowaniu wyglada jakby ja nawilzyc po peelingu wiec calkiem autentycznie.

Buła z przodu jest jest całkiem spora, smiesza mnie pryznice ze nie widze "jej" mowilam to mezowi i sie ze mnie smieje ze juz mozna mnie nazywac ciezarowka :D

Mowilyscie o sprzataniu ostatnio ja robie wszystko odkurzam myje podloge i wszystko tylko jak myje garnki to musze robic to na raty bo to zwykle trwa najdluzej, maz mnie czasem wyrecza zeby nie bylo ale w koncu to ja siedze calymi dniami w domu, a robic cos trzeba...

Wczoraj upieklam mezowi drozdzowe buleczki z rodzynkami ktore obiecalam mu tydzien temu, jak zwykle przepyszne =.=/

Co do zup to mam problem nie robie ich bo nie ma ich kto jesc, chyba ze robicie warzywne buliony bo jak robie z kury to polowe musze zawsze wylewac bo dwoje osob nie zje tyle zupy a moj maz musi miec miecho i fryty taki jego urok :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #574212 przez agniesia1604
Hej
Byłam w ZuSie

Otóż dowiedziałam się że mój pracodawca zgłosił mnie 12 grudnia z dniem 1 października...i także w grudniu zapłacił moje ubezpieczenie za październik. Okazuje się dodatkowo że skoro mój płatnik składek płaci o dwa miesiące do tyłu to dopiero do 15 marca otrzymają informację w ZUSIE o tym że mój pracodawca zapłacił mi za pierwszy miesiąc 100% L-4.

Wysłano mnie do okienka ZASIŁKI, gdzie otrzymałam informację że mój pracodawca do dnia dzisiejszego nie złożył Z-3 ( zaświadczenie potrzebne do przyznania zasiłku - na którym jest również mój nr konta ). Od chwili złożenia wniosku przez pracodawcę ZUS ma 30 dni na wypłatę zasiłku lub na jego odmowę.
Pani w okienku poinformowała mnie że zasiłek należy się jeśli mam tzw. " okres wyczekiwania" 30 dni. Okres wyczekiwania wg informacji otrzymanej od tej Pani to: 30 dni nieustanej pracy od chwili zatrudnienia czyli 1 października ( ja miałam 3 miesiące ).

Podsumowując: na pewno jestem bez kasy w marcu .... bo mój pracodawca nie złożył wniosku o wypłatę zasiłku. Jutro u niego będę, to o tym go poinformuję wrrrr. Muszę mu oddać L-4 a dodatkowo powinien dać mi PIT-11 ...w sumie do 28 lutego.



Nie mogę się doczekać wizyty u ginka dziś godzina 18.00!!!!!!!!:))))))
Chłopiec czy dziewczynka?:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #574223 przez Smerfetka
Dziewczyny ponawiam pytanie: czy któraś z Was ma problem z pajączkami na nogach i jak sobie radzicie?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #574226 przez EwelinaB87
No zartujesz?! i nic mu nie grozi?
to jakas kpina jest

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #574233 przez agataxii
Smerfetko, mnie póki co problemy żylaków i pajączków nie dotyczy, to raczej w żaden sposób nie pomogę.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #574240 przez agniesia1604
Nic mu nie grozi bo płaci ale z opóźnieniem. Więc nic mu za to nie mogą zrobić.... a to wszystko dzięki tej księgowej - ech! Ja jej od początku nie ufam , a szefowi podpowiadam co ma robić... szkoda gadać.

Ale mi od wczoraj jeździ w brzucholu szok...

Bul bul bul bul...
puk
bul bul bul bul...:P)

Heh w Zusie miałam problem jak stanąć... brzuch mi przeszkadzał...:) heheheheheh

Z pajączkami na nogach nie mam problemu bo nawet się im nie przyglądałam:)
Idę za chwile się wypięknić przed wizytą do lekarza, wiecie .... trzeba ślicznie wygladać to tu to tam :))))))) Spojrze przy okazji na moje jakże piękne nóżki ... które dostały rozstępów na udach ...:)))))))))))))

Ale mam problem z piersią... pod sutkiem mam takie jakby wybrzuszenia, siniaczki, zgrubienia... to tylko na jednej piersi. Nie boli.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu - 11 lata 2 miesiąc temu #574249 przez EwelinaB87
Może to gruczoly Mongomery'ego wygladaja jak syfki, ja tez mam takie zgrubione a z niektorych wychodzi taka maz troszke obrzydliwe, ale niebawem nasze sutki stana sie ciemne..
co do zylakow i opuchniec przy kazdej wizycie pyta mnie polozna, ja nigdy nie mialam szczuplych kostek ale zauwazylam ze w wysokie kozaki juz sie nie mieszcze, chociaz nie czuje sie opuchnieta..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #574263 przez MamaBąbelka
Ja pytałam położnej to mówiła, że najlepiej robić koło 26 tygodnia usg 4d, spytam jeszcze mojej babki od usg, kiedy ona poleca to badanie. Ale myślę, że właśnie na początku maja jakoś wybierzemy się na to badanie.

Witam nowe mamy :).

Co do tabelki, to ja chyba zaczekam do badania usg z wysyłaniem danych, zresztą z tego co widzę, to sporo dziewczyn ma mniej więcej w połowie miesiąca badanie, więc może już wiele z nas będzie mogło wtedy podać płeć.

Ja czuję się dobrze, apetyt mam zupełnie normalny, jedynie doprowadzają mnie do szału te bóle pleców, źle się wyśpię, za długo posiedzę z komputerem na kolanach, pochodzę zbyt dużo i zaraz boli jak diabli :/.

Dziewczyny, które już mają dzieci, ile czasu minęło od momentu, w którym poczułyście ruchy do momentu, kiedy mógł je poczuć tata?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #574276 przez MamaBąbelka
Ja mam kilka pajączków sprzed ciąży, łykałam coś a la diosmina i smarowałam żelem z kasztanowcem, ale zniknąć to one nie znikły. Na razie nowych nie zauważyłam, ale wiem, że moja mama miała ten problem, więc muszę uważać :/, na szczęście w obcasach prawie wcale nie chodzę.

Agniesia, daj wieczorem znać, jak maluszek no i czy udało się podpatrzeć, co ma między nóżkami :).

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #574277 przez agniesia1604
Piszecie o położnej.
Jejciu ja nie mam położnej o co chodzi?
Chodzicie nie tylko do ginekologa ale i do położnej?

Mój lekarz to
Specjalista Ginekolog-Położnik

jest ordynatorem w szpitalu w którym prawdopodobnie zdecyduję się rodzić

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #574279 przez agataxii
W 1c dość późno, bo w 18tc ja zaczęłam czuć pierwsze wyraźne ruchy, a maż wyłapał to może z tydzień później. Natomiast tym razem dużo wcześniej. Tak gdzieś koło 14tc czułam bulgotanie, w 16 tc wyraźne puk, puk, i tydzień po tym wychwycił je małżonek :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl