BezpiecznaCiaza112023

Mamusie sierpniowe 2013

11 lata 2 miesiąc temu #588468 przez olivka
Zdaję sobie sprawę, że nikt za darmo nie pokarze jak dokładnie zrobić konkretny wzór bucików. Chodziło mi o filmik z podstawami :) A jakiej grubości szydełko sobie zakupić ?? I czy zwykłe włóczki się nadają do tego?? Będę podpatrywać na youtubie bo po hiszpańsku i angielsku trochę tego jest.

Suknia przepiękna :)

Brzusio cudny :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #588477 przez Magda-87
Mami_nko to czekamy w takim razie na opinię odnośnie poduszki :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #588485 przez EwelinaB87
Musisz pamietac ze szydelko jest do konkretnej wloczki, wiec zwykle to jest miedzy 2-4mm
a wloczka musi byc z atestem ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #588495 przez Gro-szek
patka1603 napisał:

Groszek no to ja mogę oficjalnie powiedzieć że chyba nie jestem w ciąży hehe bo nawet zaparcia mi ustąpiły. Zero jakichkolwiek negatywnych objawów no chyba że mam liczyć wiercenie się w nocy z boku na bok- w innej pozycji nie śpię i częste oddawanie moczu w ciągu dnia.


No to jedziemy na tym samym wózku Patka! Ja też tak mam.. no trochę boli mnie kręgosłup, ale zawsze na niego narzekałam, więc może taka moja przypadłość...

A co do krwawienia z nosa, gdzieś mi się to po prostu rzuciło w oczy jak czytałam kiedyś coś :P Mnie na razie to nie dotyczy :)

Maminka też jestem ciekawa co do tej poduszki... Cena powala rzeczywiście... wzór jest dość prosty, może samemu uszyć? czy wypełnienie jest jakieś specjalistyczne? Czekamy na Twoją opinię :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #588517 przez EwelinaB87
Ja sie zastanawialam nad taka poduszka, na razie nie potrzebuje, wystarczy mi róg kołdry ale strasznie sie piskorze i jak mam zwykla poduszke to laduje na podlodze, moze jej ksztalt by mi to uniemozliwil ale nie wydalabym 150zl na poduszke, moze 90, fakt potem przy karmieniu i kladzeniu dziecka jest wygodna, ale jeszcze mnie nie rwie kregoslup tak :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #588519 przez olivka
EwelinaB87 napisał:

Musisz pamietac ze szydelko jest do konkretnej wloczki, wiec zwykle to jest miedzy 2-4mm
a wloczka musi byc z atestem ;)



Dziękuję Ci Ewelinko :) ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #588532 przez madzik1980
dziewczyny czy można jeszcze do Was dołączyć?
Mam na imię Magda mam 32 lata i jestem w ciązy z drugim dzieckiem-aktualnie 18 tydzień i 6 dzień
Ostatnio mam słabsze dni-martwię się o dzidziusia w brzuchy i o swoje zdrowie.
Mam na początek pytanie -czy komos z was wyszla tak wysoka przezierność w badaniu prenatalnym ?Mianowice chodzi mi o przezierność 1,8-1,9 -lekarz mówi,że ok ,ale dla mnie to dużo

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #588541 przez cukierecek27
Witaj Madzik... a co to za pytanie:) ???? Nie pytaj tylko dołączaj migusiem ;) no wiesz jak lekarz mówi że dobra to chyba wie co robi... w razie co możesz zawsze skonsultować wyniki z innym lekarzem dla spokojnego snu , by się nie martwić.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #588543 przez patka1603
witaj, serdecznie zapraszamy. no rzeczywiście spora ja miałam niższa, no ale chyba lekarz wie co mówi.

Dziewczyny a zastanawiałyście się nad zakupem stetoskopu bądź monitora tętna płodu żeby się nie stresować jak maluszek będzie mniej ruchliwy, a posłuchanie bicia serduszka zapewne uspokoi!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #588545 przez Monix
hej dziewczynki :D
Ewelina, ten schemat który przedstwiłaś to jakaś chińszczyzna dla mnie :P Zazdroszę talenu na prawdę, ja to mam do takich rzeczy dwie lewe ręce :dry:

kasiagruszka śliczne zdjęcie :D brzuszek uroczy :)

witaj madzik1980. Oczywiście, że możesz dołączyć, cóz to za pytanie? przecież nie mamy zamkniętej grupy ;)
A jeśli chodzi o przezierność karkową, to norma jest do 2,5 mm także spokojnie :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #588551 przez olivka
Witamy nową mamusię :)
Madzik1980, u mnie jest napisane kark o przezierności (NT)ok.1,0mm
Ale jak Tobie lekarz mówi, że jest ok to się nie stresuj. A wszystko inne w normie??
Jak miałam robione usg w 12/13 t.c. to lekarz mówił, że w tym tyg. ważne jest, by były widoczne na usg kości nosowe, mózg powinien mieć kształt motylka i coś jeszcze tylko, że już zapomniałam :blush:
Nie stresuj się, bo to dzidzi szkodzi

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #588558 przez EwelinaB87
Dlatego dla takich mam jesteśmy my które idziemy na przeciw potrzebom nie posiadajacym talentu:P

Moj maluszek mial 1,4 ale pozostale czynniki jak przegroda , wynik badania krwi wiek itd, dal bardzo niski wspolczynnik.

Nie ma co sie martwic...
Teraz czekamy na polowkowe a tam nasze maluszki beda sprawdzone pod wzgledem kazdej kosteczki narzadu itd..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #588576 przez Gro-szek
Witaj Madzik1980! Witaj w naszym gronie...
Jeśli chodzi o przezierność to u mojego maleństwa wyszła 1,0 mm, ale tą górna granicą wydawało mi się zawsze 3,0 mm. Jeśli lekarz mówi, ze jest ok to rzeczywiście może tak być.
Może żebyś troszkę się uspokoiła poradź się może innego lekarza, jeśli z kolei ten powie ci że jest ok, to nie ma powodów do obaw :) uszy do góry! :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu - 11 lata 2 miesiąc temu #588586 przez agniesia1604
Ja do spania na boku stosuję JAŚKA!:))) miedzy nogi + jeśli mąż chrapie JAś na ucho a kołdra miedzy nogi :) hehehehe

Mam zamiar kupić jeszcze sobie ze 2 jaśki...:)

Kiedys nasze mamy nie miały takich wynalazłów i jakoś donosiły nas... dlatego uważam że niektóre rzeczy są zbędne:)

Poduszka do karmienia? Ja wolę iść do sklepu i przymierzyć, tak żeby i mi było wygodnie :)


Zaparcia? Minęły odkąd odstawiono mi Duphaston:) ... Za to częste siusianie - olaboga - wczoraj z 15 razy przed snem byłam w toalecie... miałam wrażenie że Staś puka mi w pęcherz:)


madzik1980,
Witaj

Ojej nie ma co sie martwić o przeziernosć karkową 1,8-1,9NT
Należę do forum o przeziernistości karkowej i powiem ci że norma w Polsce jest do 2,5 NT a w Stanach do 3,0 NT.
A w którym tygodniu dokładnie miałaś mierzoną przeziernosć karkową i ile wynosiło CRL - to Ci powiem jak to wygląda na wykresie bo taki wykres posiadam w swoim badaniu.

Czy przed prenatalnym badaniem chorowałaś/ byłaś przeziębiona? - to również niby ma wpływ na wielkość NT ( moze ale nie musi )

Na przeziernosć karkową ma też wpływ ułozenie dziecka o czym lekarz również może poinformować jeśli jest ono poza normą.

Jakie ryzyko ZD wyliczono?

Myślę że nie ma czym się przejmować... znam dziewczyny które przy przeziarnistości 6,5 i teraz 4,4NT urodził zdrowe dzieci:))
Dokładnie wczoraj koleżanka Gosia mając 4,4NT urodziła Synka :)

Madzik, jeśli obok Twojego imienia jest rok urodzenia to również wiek ma wpływ na wyliczone ryzyko ZD i t p:)

Wszystko zależy jakie było CRL i w którym tygodniu była mierzona przezierność... dodatkowo czy podana w mm czy cm... bo to też ważne:)))

aaaaa i jeszcze coś ... zauważyłyśmy obserwując forum od 2 lat o przeziernistości że NT które jest niby wysokie wskazuje na CHŁOPCA!!!!
Wiesz już jaka płeć dziecka?

U nas 1,4NT i Staś na 100%:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #588616 przez EwelinaB87
Te dziewczyny ktore juz znaja plec, polecalabym zweryfikowac suwaczki, sa sliczne suwaczki plciowe a tak byloby nam latwiej, na kogo czekacie ^^

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl