BezpiecznaCiaza112023

Mamusie sierpniowe 2013

11 lata 2 miesiąc temu #588368 przez ziii
Agniesiu, u mnie lazania przeszła bez bólu - jeszcze dzisiaj trochę zostało, więc będzie powtórka na obiad :silly: Ale ja nie mam raczej żadnych uwag od układu pokarmowego niezależnie od tego, co w siebie pcham... No, może za wyjątkiem ciasta, bo wtedy zgaga murowana :angry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #588385 przez Gro-szek
Dzień dobry we wtorkowy poranek!

Ewelina - brzusio rośnie :)

Właśnie się ważyłam.. i od początku ciąży 3 kg na plusie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #588394 przez cukierecek27
a co do sukienek ta mi sie tez bardzo podoba jesli chodzi o apart... tylko że długa

www.luccafashion.pl/apart-sukienki-sklep...a-fashion-p-650.html :)

Gro-szek Witaj :))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #588403 przez Gro-szek
Cukierecku, Bardzo podobną sukienkę widziałam w zeszłe lato na kolekcji H&M i była o połowę tańsza...
sukniawieczorowa.pl/2012/07/01/h-m-sukni...luga-40-pudrowy-roz/
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #588415 przez cukierecek27
no chodzilo mi głównie o wzor bo wiadomo tam to ceny kosmiczne ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #588418 przez EwelinaB87
Aga wlasnie projektuje layouty na moje aukcje i juz porzadnie zaczynam zakladac firme, co do bucikow to ciezka sprawa, mysle ze od 15zl typu balerinki na 20zl-25 typu kozaczki-kalosze koncząc bez przesady ;)
Ale musicie troszke poczekac, az sie z tym jakos ogarne, jesli chodzi o zabawki to mam stosowne wloczki wiec moge je wam wysylac, z bucikami szukam odpowiedniego zaopatrzeniowca ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #588425 przez Gro-szek
Ewelina ten talent nie mógł pójść na marne! Trzymam kciuki za biznes :) na pewno uda Ci się szybko z tym wszystkim ogarnąć i my wszystkie będziemy stałymi klientkami :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #588430 przez Magda-87
Ja właśnie wróciłam ze sklepu i normalnie szok... tak mi się krew polała z nosa :( zdziwiłam się bardzo bo o krwi z nosa to praktycznie zapomniałam, tak dawno nie miałam tej przypadłości a tu dzisiaj... na szczęście udało się zatamować i na razie spokój... mam nadzieję, że to jakiś jednorazowy incydent :(

A sukienka śliczna, ja też będę musiała się niedługo za czymś rozejrzeć, trochę skromniejszym bo na komunię w maju, ale zawsze w coś trzeba wcisnąć brzusio... :)

A ja od początku ciąży 4 kg na plusie...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #588434 przez mami_nka
Dziewczyny co mysliscie?? tak na szybko bo chce chyba zamowic :)

allegro.pl/motherhood-poduszka-dla-kobie...zki-i3084077248.html

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #588436 przez Gro-szek
Magda czytałam że krwawienie z nosa jest normalnym objawem w 5 miesiącu ciąży. Ale zawsze lepiej powiedzieć o tym lekarzowi.

Poniżej przesyłam Ci co jeszcze wyczytałam:
Oprócz wspomnianych już odczuwalnych ruchów maluszka, dla 5 miesiąca ciąży charakterystyczne są:

bóle boków i podbrzusza – spowodowane są rozciąganiem wiązadeł podtrzymujących macicę;
zaparcia – jak zwykle pamiętajmy o diecie bogatej w błonnik i dużej ilości płynów – dzięki temu można nawet przez całą ciążę obyć się bez takich problemów;
bóle i zawroty głowy, a nawet omdlenia - pamiętajmy, aby zmieniać pozycji w zbyt szybkim tempie;
zgaga i niestrawność – ostatni posiłek należy spożyć na kilka godzin przed snem;
wzdęcia - unikajmy produktów, które mogą je zwiększyć, np. bananów, fasoli czy grochu;
krwawienie z dziąseł i z nosa;
żylaki, obrzęki i kurcze nóg;
plamy na ciele – u niektórych kobiet może dojść do zmiany pigmentacji skóry, dlatego w tym okresie w szczególności należy uważać na słońce, które może zwiększyć tę dolegliwość;
zwiększony apetyt – ten będzie się utrzymywał prawie do końca ciąży;
bóle pleców – obciążenie pleców jest coraz większe, zaczynamy mieć problemy z wygodnym ułożeniem się do snu. Ulgę mogą tu przynieść drobne ćwiczenia rozciągające i częste zmiany pozycji;
zwiększenie ilości upławów;
przyspieszona czynność serca;
wystający pępek – to, kiedy faktycznie zacznie od nieco odstawać ze względu na napięcie brzucha, zależy od jego wyglądu sprzed ciąży. U niektórych kobiet zaczyna on być widoczny jako wystający dopiero pod koniec ciąży;
roztargnienie, ale też rzadsze wahania nastroju.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #588438 przez Magda-87
Mami_nko ja też zastanawiałam się nad tą podusią, bo ostatnio ciężko mi znaleźć odpowiednią pozycję do snu, a jak zwinęłam sobie koc w rulon i mam go między nogami i leżę na lewym boku to mogłabym w tej pozycji przespać całą noc :) Więc u mnie koc spełnia na razie swoje zadanie, a z taką poduszką byłoby pewnie o wiele wygodniej tylko ta cena trochę przeraża ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #588447 przez Magda-87
Groszku to mnie trochę uspokoiłaś, chociaż mam nadzieję, że to już się więcej nie powtórzy, ale na następnej wizycie wspomnę o tym lekarzowi...
A z tych innych objawów co podałaś to owszem podbrzusze też ostatnio mi doskwiera, jak dużo chodzę to czuję że jest bardzo napięte i ciągnie... no i zwiększony apetyt :) Wczoraj wieczorem to mąż mnie podsumował, że przypominam mu tą żółtą kulkę z gry Pacman bo wcinam wszystko co znajdzie się na mojej drodze :) Oj trzeba chyba trochę przystopować, bo skończy się z 20 kg na plusie na konie ciąży ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #588448 przez cukierecek27
no jeśli chodzi o te poduche to ta cena odstrasza znacząco... zdzierają z kobitek ciężarnych, a przecież wiedzą ile jest wydatków... jeden przebija drugiego...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #588457 przez patka1603
Groszek no to ja mogę oficjalnie powiedzieć że chyba nie jestem w ciąży hehe bo nawet zaparcia mi ustąpiły. Zero jakichkolwiek negatywnych objawów no chyba że mam liczyć wiercenie się w nocy z boku na bok- w innej pozycji nie śpię i częste oddawanie moczu w ciągu dnia.

co do poduszki to cena zabujcza

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #588463 przez mami_nka
przyszalałam i zamowiłampoduszkę i te pieluszki gratis :) wybralam fioletowa poduszkę i piekuszki w różowo fioletowe kropki ;)

Jak szalec to szalec tez mi się cos od zycia należy :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl