BezpiecznaCiaza112023

Mamusie sierpniowe 2013

11 lata 1 miesiąc temu #587612 przez EwelinaB87
Drugie badanie USG prenatalne wykonywane między 18 a 23 tygodniem
ciąży umożliwia ocenę struktury anatomicznej płodu - wykluczenie
występowania wad rozwojowych.
W tym okresie ciąży zalecamy przeprowadzenie specjalistycznego
badania USG serca płodu (echokardiografia) przez specjalistę kardiologa.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #587632 przez ziii
Cześć Dziewczyny!

Jaaacie, od piątku nie byłam na forum i dzisiaj cały dzień nadrabiam zaległości. Jesteście niesamowite :woohoo:

Dzisiaj umówiłam się na połówkowe na 22 marca - ale zdecydowałam się na 2D. Może zrobię 4D później, jak dzidzia jeszcze podrośnie (decydowała tu nie cena, bo to tylko 50 zł różnicy - w Krakowie 2D 200 a 4D 250 zł - tylko fakt, ze 4D troszkę mnie przeraża ;) )

Co do ruchów - czy macie czasem tak, że jednego dnia czujecie, jak maluszek się rusza (u mnie najczęściej po obiedzie :silly: ) a później przez kilka dni nie? Bo ja póki co czuję tylko, kiedy się wsłucham w swój organizm, nic znienacka. No i się wkręcam czasem. Czytałam też, że u kobiet z łożyskiem z przodu (anterior high) ruchy mogą być słabiej wyczuwalne. No i że taki maluch ma stópkę wielkości 2cm, więc może jeszcze nie być czuć kopniaczków aż tak mocno... Ale i tak... Same wiecie, jak to jest.

A, i okazuje się, że ja też dołączam do kwietniowych panien młodych :silly: Termin mam na 25 kwietnia - i jeszcze niczego nie załatwiliśmy. Będzie gorąco :lol: Ale przynajmniej dzisiaj zamówiliśmy zaproszenia, a to już coś. No i umówiłam się do fryzjera i wizażystki. Ale ani kiecki nie mam (wiecie może, gdzie można w Krakowie dostać jakieś ciuchy na ślub cywilny? ) bo nie chcę klasycznej sukni ślubnej, raczej wolałabym prostą sukienkę koktajlową, tylko białą a w necie nic nie mogę znaleźć. Więc przyjdzie mi chyba szyć - ale nie wiem, czy krawcowa zdąży... Ups.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #587659 przez EwelinaB87
Ja czuje dzidziusia codziennie kilkadziesiat razy, tylko teraz sie martwie bo duzo nizej go czuje niz zwykle jakos na dole brzucha a nie kolo pepka jak zwykle :cheer:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #587666 przez agniesia1604
Ziii,
ja również brałam ślub 25 kwietnia ...ale w 2009 roku:) ... miałam cudna pogodę:) Mam nadzieję, że również trafisz na taką pogodę jak ja ...:)

Lekki powiew wiatru dodał zdjęciom efektu... welon delikatnie w górze ....:) efekty rewelka:)
Było ciepło, nawet bardzo ciepło:) Strzelam, około 25 stopni.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #587674 przez Magda-87
Dziewczyny mam takie pytanie czy zamawiała któraś przez allegro jakieś ubrania ciążowe, chodzi mi głównie o spodnie, legginsy czy bluzki - i jest coś co warto polecić? Bo ja muszę się w coś zaopatrzyć, bo ciężko z wciskaniem się w dotychczasowe rzeczy - głównie spodnie ;) Wchodzić jeszcze wchodzę, ale nie chcę uciskać maluszka.
A mój brzusio prezentuje się tak:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #587675 przez agniesia1604
Wszystko chyba zależy od malucha jak sie ułoży. 27 lutego główka znajdowała się 2 cm od pępka po lewej stronie a nóżki po przeciwnej i go bardzo dokładnie czułam jeszcze tak do 6 marca... teraz Staś ułożył się miednicowo ... dupka i nóżki na samym dole... dlatego też go tak nie czuję wyraźnie... jednak czuję jak mnie coś w jajnik kopnie... to mnie przeszywa ból...

Zresztą na badaniu prenatalnym lekarz badał mnie kiedy leżałam na wznak, na prawym i na lewym boku... próbował złapać Stasia .... normalnie tyle co ja wtedy pozycji przyjmowałam ... to chyba nigdy tak nie miałam na USG:)))

Ide obiadek gotować:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #587676 przez Magda-87
No tak pisałyście o roztrzepaniu :) Zapomniałam dołączyć obraz :)
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #587687 przez asiulek_dolls
ziii do bonarki sie wybierz do happy mum
na stronce możesz oglądnąć kolekcje ślubną, śliczne są te sukienki i nie drogie
www.happymum.pl/sklep3/0,kolekcja_slubna.html
no a jeśli tam nic nie znajdziesz to z tego co kojarze na Długiej chyba jest sklep ciążowy

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #587703 przez Gro-szek
Magda-87 napisał:

Dziewczyny mam takie pytanie czy zamawiała któraś przez allegro jakieś ubrania ciążowe, chodzi mi głównie o spodnie, legginsy czy bluzki - i jest coś co warto polecić? Bo ja muszę się w coś zaopatrzyć, bo ciężko z wciskaniem się w dotychczasowe rzeczy - głównie spodnie ;) Wchodzić jeszcze wchodzę, ale nie chcę uciskać maluszka.
A mój brzusio prezentuje się tak:


Magda zalezy ile chcesz na to przeznaczyć...
ja zakupiłam sobie dwie pary spodni ciążowych w H&M za 79 zł za parę. Dokupiłam sobie tylko spódniczkę jeansową (prawie nową :P na allegro), udałoo mi się ją wylicytować za grosze.

A jak chcersz kupić spodnie używane na allegro, lepiej wcześniej pójść do sklepu, (większość rzeczy jest albo z Happy Mum albo H&M Mama), poprzymierzać a potem w swoim rozmiarze szukać... mi tak doradziła koleżanka...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #587770 przez ziii
Asiulku byłam właśnie w Bonarce (zresztą wróciłam z dwiema bluzkami i parą spodni :lol: ) ale żadna z tych sukienek nie wygląda na mnie dobrze... Po pierwsze, mam średnio ładne kolana i chciałabym taką długość ciut za, a po drugie - mój brzuszek jest jeszcze mały i wyglądam w tych modelach jak w worku :( Znalazłam taką sukienkę, która mi się podoba ( www.elpasa.pl/sukienka-ciazowa-samira-id-21.html ), tylko że kupowanie on-line jest dość ryzykowne w tym wypadku... Będę nękać krawcową, mam tu jedną niedaleko domu to może ją jutro nawiedzę... :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #587772 przez MamaBąbelka
Zii, no to gratulacje :), spokojnie wszystko zdążycie.

Dziewczyny, które mają chrzty, wesela itd. w najbliższym czasie, w nowym Flesh'u są zniżki i jest też zniżka do HappyMum na kolekcję nową.

Nie pamiętam, która z Was pytała, ale ja tak właśnie mam, że czuję maluszka tylko czasem, nie codziennie, tzn. zdarza się czuć i dwa/trzy dni z rzędu, ale raczej z przerwami i to nawet sporymi. Ale jak czuję, to zazwyczaj czuję kilka razy dziennie taką rybkę, albo wiercenie albo coś, ale nic konkretnego.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu - 11 lata 1 miesiąc temu #587774 przez Niesia
ziii, gratuluję ślubu. 25, wypada w tygodniu chyba nie??? Obyśmy trafiły na pogodę :)

Czyli wychodzi na to, że badanie 4d może kosztować 150 zł? Rejestrować się będę za jakieś 2 tyg, wtedy jeszcze raz dla pewności zapytam.

Po szpitalu. Ale nudy... A jutro idę do cioci, niestety nie nauczy mnie szydełkować bo jest chora. Będę robiła jej zastrzyki, więc popraktykuję co innego niż chciałam...


aaaa zjadłam i się relaksuję a tu znów to co w nocy: stuk puk w brzuszku :) Fajnie wiedzieć, że to dzidziuś :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #587795 przez asiulek_dolls
ziii bardzo ładna ta sukienka ale rzeczywiście ciężko kupić ciuchy przez internet zwłaszcza z rosnącym brzuszkiem :) zaglądnij jeszcze na Długą idąc od strony Basztowej po lewej stronie o ile dobrze kojarze był kiedyś sklep ciążowy, na wystawie często były eleganckie sukienki, mam tylko nadzieje że go nie zlikwidowali bo dawno tam nie byłam,
tak sobie jeszcze pomyślałam że mogłabyś zaryzykować z tą sukienką z internetu albo jakąś inną kupić na mieście taką zwykłą-nie ciążową tylko w większym rozmiarze i poprosić krawcową o dopasowanie, poprawki na pewno zajmą mniej czasu niż szycie całej sukienki

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #587834 przez katarzynaxxx89
a od kiedy ma być ta promacja nowej kolekcji happy mam i do kiedy.
A czy któraś mieszka w pobliżu Krakowa bo chyba najbliszy tak sklep dla mnie by tam był czy w galeri krakowskiej jest, ktoś wie, bo mieszkam 32km i nie chcę na darmo jeżdzić.
PS ale mam dziś apetyt też tak was ssie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #587854 przez MamaBąbelka
Rabat do HappyMum jest na 15%, obowiązuje w weekend 23-24 marca, nie obejmuje bielizny i akcesoriów, kupon zniżkowy jest dostępny w nowym wydaniu Flesz.
Sklepy są w:
Gdynia - Klif
Łódź - Manufaktura
Katowice - Silesia
Warszawa - WolaPark
Kraków - Bonarka
Wrocław - Arkady
Poznań - Malta
Toruń - Copernicus

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl