BezpiecznaCiaza112023

Mamusie sierpniowe 2013

10 lata 10 miesiąc temu #681343 przez wunia1984
Ostatnio tez myslalam o tym. Na poczatku strach przed poronieniem, pozniej czy z dzieciaczkiem ok, teraz byle tylko do 36 tygodnia dotrwac :) teraz jeszcze obawy czy piczki nie rozerwie ;) czas gna jak szalony :) Agniesiu i Ewelinko wspolczuje Wam tych boli, ja poza bolem zeber z prawej strony nie odczuwam dyskomfortu no i zgagencja zagoscila u mnie i nie chce sie wyniesc :dry: Katalejko trzymam kciuczki za wizyte. A do pepuszka mam octenisept bo inne doswiadczone mamski polecaly.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu - 10 lata 10 miesiąc temu #681344 przez asiulek_dolls
dzień dobry :)
ojjj jakie piękne słoneczko u mnie od rana :) zaraz zabieram książę i idę na huśtawkę do ogrodu :lol:

co do wczorajszego usg to wszystko dobrze, Kacperek nadal jest Kacperkiem :) chociaż skubańcuch mały nie chciał się na początku badania dać podglądnąć, wsadził sobie pępowinę między nóżki i wszystko nią zakrył :P ale pani doktor była sprytniejsza od niego i wypatrzyła jajca :silly: ułożenie główkowe i co mnie zdziwiło to okazało się że to nie nóżkami mi prawe żebro boksuje tylko się dupeczką tam tak pcha, a jak oglądaliśmy buźkę to stwierdziłam że nosek chyba będzie po tatusiu (badanie w 2d i tak mi się wydawało jak kość nosową zobaczyłam) poza tym serducho ładnie bije (134/min) no i nasz synek waży 1479-1573g
no i termin porodu według usg trochę później bo 19.08 a według ostatniej miesiączki 12.08
(no ale oczywiście trzymamy się tego terminu wg OM)

a jeszcze mnie wczoraj rozbawiła położna w rejestracji (wcześniej chyba tylko raz ją tam widziałam)
wchodzę i podaje nazwisko i imię i mówię że ja na usg do dr.K, no to ona rusza do szafki po kartę przechodzi obok mnie i szuka, szuka i pyta jeszcze raz o imię i dalej grzebie w tej szafce (karty pacjentek w ciąży są w innej szufladzie niż pozostałych)i znaleźć nie może i chwile się zastanawia i pyta "a jakaś ciąża ostatnio była?" a mi normalnie cycki opadły stoje przed nią z brzuchem o obwodzie metra a ona mi z takim pytaniem wyskakuje... mówie do niej że no tak że jestem w ciąży a ona "nie zauważyłam" :laugh: uświadomiłam ją że to że to już 8 miesiąc!!!

odnośnie aspiratorów to ja kupiłam aspirator Katarek właśnie do odkurzacza, ustawia sie odkurzacz na najmniejszą moc i podpina, plusem takiego rozwiązania jest to że katarek jest odciągany z jednostajną siłą, bo jak odciąga się ustnie to w pewnym momencie zawsze zasysa się troche mocniej powietrze, moim zdaniem super się sprawdza bo miałam okazje spróbować przy bratanku

a co do kremów to ja mam różnych firm i będą stosować na raz co najmniej dwa, żeby nie przyzwyczajać skóry do jednego kosmetyku... np.2-3dni oillatum i później przez pare dni inny np. bepanthen
sama zresztą też tak stosuje kosmetyki nigdy np. nie stosuje jednego balsamu, płynu do kąpieli, szamponu czy odżywki, zawsze mam otwarte 2-3 rodzaje i używam na przemiennie, nauczyłam tego też mojego męża i odkąd stosuje moją metodę nie ma problemów z łupieżem (wcześniej kiedy stosował przez dłuższy czas jeden szampon zaczynał pojawiać sie u niego ten problem)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #681352 przez asiulek_dolls
do pępuszka tez kupiłam octenisept ale nie można z nim też przesadzać, bratankowi dość długo kikut nie odpadał (chyba jakoś w czwartym tygodniu) położna powiedziała żeby stosować dalej octenisept ale nie za często bo wtedy kikut zamiast zasychać się goi... także trzeba stosować z umiarem

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #681374 przez klauduska89
przyjechał szwagier z teściem rozkładać nam prąd na górze...mąż sam pozaznaczał im gdzie mają być mniej więcej gniazdka i jakoś źle to widzę...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #681382 przez patka1603
agnieszka moja położna jest z piły a ja z Lubonia wiec jakieś 110km chociaz nie wiem czy aktualnie nie mieszka gdzieś bliżej.. ale myślę ze to nie jest dla nich problem że dojeżdżają w obrębie całego województwa.

Nie zazdroszczę wam dolegliwości mnie narazie nic nie doskwiera poza tymi skurczami tak jak na miesiączkę parę razy dziennie no i ból pleców ale to raczej jest standard na tym etapie ciąży.

Ja do pępuszka narazie planuje kupić specjalne gaziki do przemywania, chociaż jeszcze zobaczymy co będzie w szkole rodzenia jak będziemy mieli pielęgnacje

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #681392 przez agniesia1604
klauduska89 napisał:

jak mi mały od wczoraj daje w kość...spać nie mogłam bo na wieczór się rozpychał i nóżki po pod żebra pchał, kręciłam się, siadałam, chodziłam a on nie chciał się przekręcić i tak chyba całą noc leżał bo wstałam ze strasznym bólem żeber. Teraz za to wierci się jak najęty i cały brzuch mi faluje, przez co nawet śniadania nie mogę dojeść w spokoju. A pamiętam jak opisywałyśmy pierwsze motylki w brzuchu i pierwsze delikatne kopniaczki, a tu nasze dzieci sporo siły od tamtego czasu nabrały.


Nasz Stasiu wczoraj na szkole rodzenia non stop pokazywał swoje stópki rączki ...
poza tym naciskał mnie na pęcherz więc chyba ze 3 razy byłam w toalecie w ciągu 2 godzin...

Teraz dziwne odgłosy dochodzą mnie z brzuszka , ale Staś śpi bo się nie wierci ... brzuch mnie nie boli więc pewnie się w żołądku coś rozkłada hahahahahha:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #681405 przez agniesia1604
asiulek_dolls napisał:

do pępuszka tez kupiłam octenisept ale nie można z nim też przesadzać, bratankowi dość długo kikut nie odpadał (chyba jakoś w czwartym tygodniu) położna powiedziała żeby stosować dalej octenisept ale nie za często bo wtedy kikut zamiast zasychać się goi... także trzeba stosować z umiarem


A nasza położna powiedziała że za każdym razem przy zmianie pieluszki - ale octenisept na patyczek a potem patyczkiem wokół.
Po czym powiedziała jak to pewien tatuś przerażony dzwoni do położnej że pępek odpadł już w 6 dobie a on wyczytał że miedzy 10-14 dniem odpada... stosował własnie octenisept...
Na co położna powiedziała z humorem : to jak miedzy 10-14 dniem to niech pan teraz przyklei na superglu:)))

Nic tylko sie cieszyć:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #681432 przez klauduska89
dziewczyny zaplanowałam sobie kuchnię :) któraś podała że można planować takie rzeczy na stronie IKEA i właśnie z tego korzystałam :) Mimo że nie będę od nich mebli zamawiać to pójdę z tym planem po małych poprawkach męża do faceta który będzie mi robił kuchnię :) Mam nadzieję że coś widać.
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #681460 przez agniesia1604
klauduska89 napisał:

dziewczyny zaplanowałam sobie kuchnię :) któraś podała że można planować takie rzeczy na stronie IKEA i właśnie z tego korzystałam :) Mimo że nie będę od nich mebli zamawiać to pójdę z tym planem po małych poprawkach męża do faceta który będzie mi robił kuchnię :) Mam nadzieję że coś widać.



super i duża kuchnia:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #681462 przez agniesia1604
A może któaś z Was ma jakiś program do malowania ścian?
Chciałabym pomalowac pokój dziecka a chciałabym najpierw to zobaczyć w programie ..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #681510 przez Gro-szek
Dziękuję dziewczyny za podpowiedz.. zatem będzie Frida...:)
Jeśli chodzi o kosmetyki to ile twarzy tyle opinii na ten temat... nawet wśród położnych zdania są podzielone...
U mnie w szpitalu używają tylko Oilatum albo Balneum... i nic nie mówiła o tym, żeby stosować je wtedy jak tylko coś się ze skórą dzieje...
Jedynie co słyszałam to o Emolium, ze jest to specyfik dla typowo atopowej skóry... i nie ma potrzeby używania w momencie jak się nic nie dzieje... ale znam też mamy, które używają to od samego początku...i bądz tu mądry...

Te stronę z analizą składów wszystkich tych emolientów przeczytałam, ale też nie ułatwiła mi wyboru, po prostu jest tego zdecydowanie za dużo...

Maminka dbaj o siebie i Lili.. nie przemęczaj się :) musimy jeszcze wytrzymać... już niedługo :)

Ciekawe co u Monix?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #681524 przez klauduska89
zabieram się za zakup wyprawki do szpitala na allegro i powiem wam że kompletnie nie wiem co i w jakich ilościach zamówić...Tyle razy o tym pisałyśmy a ja dalej nie wiem co kupić. Napewno te majtki poporodowe, podkłady do przewijania takie na łóżko, wkładki laktacyjne, podkłady poporodowe Bella, aspirator Frida i coś na pempuszek, chyba też ten Ocenisept. Tylko ile czego i czy to wszystko niewiem :( Kosmetyki dla maluszka będę już kupowała w sklepach.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #681526 przez mami_nka
my lezymy sobie mała ma wlasnie czkawkę martwie sie coraz bardziej tymi skurczami bo dzis mi stwardniał brzuch juz z 5 razy :( zaraz chyba wezme ten buscopan bo kazal doraznie jak beda skurcze meczyc... boze ona taka malenka niech poczeka:(

Monika nic nie pisze nie chce sie tez narzucac ale napisze do niej wieczorkiem sms , cos mialam napisac ale zapomnialam... odnosnie posta jakiegos ale nie wiem :/ zaraz zamawiam rzeczy ktorych jeszcze nie mam bo juz nie mam gotowki wszystko na koncie a karty nie mam :D nie dali mi nowej bo byly problemy i tak zostalo ale to dobrze mniej wydaje w sklepach :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #681533 przez mami_nka
aha wiem co dziewczyny nie glaskajcie sie po brzuchu zbyt czesto... moze o tym wiecie ja nie wiedzialam ze to wywoluje skurcze bo dotyk pobudza macice do pracy :/ ja mam kategoryzny zakaz teraz... a moja znajoma tez na sierpiej ma taki zakaz od lutego

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #681539 przez Gro-szek
Kaluduśka.. jak włąsnie mam ten sam problem.. tyle tematów jest tu poruszanych a jak przychodzi co do czego to zielona jestem...

Ja do codziennej pielęgnacji skóry pupu decyduje się na Bepanthen... koleżanki podpowiadają że jest spoko i mega wydajny... a później jak coś będzie się działo to doraźnie Sudocrem...
A Wy na co się zdecydowałyście?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl