BezpiecznaCiaza112023

Mamusie sierpniowe 2013

10 lata 11 miesiąc temu #681051 przez Niesia
Co do pępka, ponoć wyszło nowe rozporządzenie, że pępek suchy, z którego nic się nie sączy powinien pozostać suchy. Dopiero, gdy coś się zacznie dziać, należy używać spirytusu, bądź innego specyfiku... Jak ja będę robić. Jeszcze nie wiem.

Co do sprawy wpisu: KPINA!
Stawiłam się w terminie, indeks oddałam do wpisu, otrzymałam go bez. Pan szanowny profesor mój indeks pominął - JEGO BŁĄD. Ale to ja mam jechać do Wrocławia i go szukać... ooo nie. Dziś pochodziłam troszkę + upał ... umierałam. Nie mam zamiaru się męczyć.

Tak poza tym... też was tak ciągnie i boli w okolicach pachwin i kości łonowej?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #681055 przez patka1603
agniesia1604 napisał:

EwelinaB87 napisał:


chyba patrzyliscie Agniesiu jak ktos myje to dziecko, bo kto by wam dal noworodka do mycia, prawda?



Tak, przyjechała rodzinka z malutkim syneczkiem ( w sobotę się urodził ) ... a położna na oczach wszystkich (8 par) szykowała/oliwiła/myła/masowała/bawiła się z nim/owijała go/szumiała mu .... pokazywała nam co i jak ... ona nie może nam dać go dotknąć ale patrzyć możemy :)

Po prostu mieliśmy zajęcia z żywym noworodkiem:)


agniesia to nie jest szkoła przyszpitalna?!, myślałam że maluszka przynieśli z oddziału to co oni mają coś dogadane z jakimiś rodzinami?

a tak mi się przypomniało u nas w szpitalu albo kupujesz fartuch dla meża i ochraniacze na buty albo przynosisz swoje spodnie, koszulke i buty ale musisz to mieć w torbie a nie na sobie żeby było oczywiste że przynieśliśmy to z sobą a nie przyszliśmy w tym ubrani

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu - 10 lata 11 miesiąc temu #681061 przez patka1603
Niesia napisał:

Co do pępka, ponoć wyszło nowe rozporządzenie, że pępek suchy, z którego nic się nie sączy powinien pozostać suchy. Dopiero, gdy coś się zacznie dziać, należy używać spirytusu, bądź innego specyfiku... Jak ja będę robić. Jeszcze nie wiem.

Co do sprawy wpisu: KPINA!
Stawiłam się w terminie, indeks oddałam do wpisu, otrzymałam go bez. Pan szanowny profesor mój indeks pominął - JEGO BŁĄD. Ale to ja mam jechać do Wrocławia i go szukać... ooo nie. Dziś pochodziłam troszkę + upał ... umierałam. Nie mam zamiaru się męczyć.

Tak poza tym... też was tak ciągnie i boli w okolicach pachwin i kości łonowej?


co do pępka to moja znajoma jak się urodził jej synek nic nie robiła z pępkiem a że było lato to wiadomo że maluszek się pocił i położna zaczęła ja opieszaleć że co ona robi że ten pępek może zacząć gnić bo sie zbierają bakterie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu - 10 lata 11 miesiąc temu #681069 przez Niesia


a tak mi się przypomniało u nas w szpitalu albo kupujesz fartuch dla meża i ochraniacze na buty albo przynosisz swoje spodnie, koszulke i buty ale musisz to mieć w torbie a nie na sobie żeby było oczywiste że przynieśliśmy to z sobą a nie przyszliśmy w tym ubrani


U nas trzeba dac darowiznę dla oddziału, jeśli o kasę za takie ubranko dla męża chodzi lub kupić coś dla oddziału porodowego np. pościel, czajnik dla personelu... najlepsze, że ten fartuch kosztuje z 2 zł.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #681072 przez agniesia1604
Niesia napisał:

Co do pępka, ponoć wyszło nowe rozporządzenie, że pępek suchy, z którego nic się nie sączy powinien pozostać suchy. Dopiero, gdy coś się zacznie dziać, należy używać spirytusu, bądź innego specyfiku... Jak ja będę robić. Jeszcze nie wiem.


Ta jesteśmy w UNI a ponoć spirytus do pępka jest zakazany ! hehehe :)))) bo się mały alkoholik nam zacznie wychowywać - :)))))))))))))))
No ale nasza połozna powiedziała - to Wasz wybór :) ale Wasze mamy przemywały Wam pępki spirytusem a jesteście AA?:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #681080 przez agniesia1604
patka1603 napisał:

agniesia to nie jest szkoła przyszpitalna?!, myślałam że maluszka przynieśli z oddziału to co oni mają coś dogadane z jakimiś rodzinami?

Nasza położna organizuje specjalne takie sesje kąpieplowe co jakiś czas i się ugaduje z rodzicami którym maluch przychodzi na swiat ale raczej po cesarce bo wtedy można ustalić zajęcia chociażby o tydzień/ dwa tygodnie wcześniej :) ...
My zajęcia mamy w przedszkolu publicznym a nie w szpitalu ... i zajęcia mamy za darmo bo należymy do przychodni w której nasza położna urzeduje:)


Ponoc zawsze te zajecia z kąpielą organizuje z niemowlakiem ... rodzice się zgadzają :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #681084 przez Niesia
agniesia1604 napisał:

Niesia napisał:

Co do pępka, ponoć wyszło nowe rozporządzenie, że pępek suchy, z którego nic się nie sączy powinien pozostać suchy. Dopiero, gdy coś się zacznie dziać, należy używać spirytusu, bądź innego specyfiku... Jak ja będę robić. Jeszcze nie wiem.


Ta jesteśmy w UNI a ponoć spirytus do pępka jest zakazany ! hehehe :)))) bo się mały alkoholik nam zacznie wychowywać - :)))))))))))))))
No ale nasza połozna powiedziała - to Wasz wybór :) ale Wasze mamy przemywały Wam pępki spirytusem a jesteście AA?:)


Dlatego ja jeszcze nie wiem czym przemywać i czy przemywać. Skończy się historia ze szkołą, będę mogła spokojnie oddać się lekturze. Wtedy pomyślę.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #681089 przez patka1603
no to nieźle u nas w przychodni nic takiego nie organizują a ta szkoła co znalazłam w poznaniu to ma funduszez NFZ dlatego jest darmowa ale nie można z niej zrezygnowac i trzeba korzystac z ich położnych ( można ją zmienić dopiera jak juz urodzisz bo jeśli zrobiśz to wcześniej to jest to taktowane jako zerwanie umowy i musisz opłacić cały koszt naki)
a wszystkie inne nawet te przyszpitalne mają opłaty w granicach 400 zł

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #681231 przez agniesia1604
a widzisz o tym bym nie pomyślała:))))

My się w takim razie przeniesiemy do innej przychodni po urodzeniu - też musimy się zorientować co gdzie i jak :) ... chciałabym tą tutaj położna naszą ale czy az do Bielska będzie jeździła ... nie wiem ... zapytamy na ostatnich zajęciach:PPP

Położna zgubiła zeszyt i w sumie mamy kłopot bo ja np nie pamietam jakie zajęcia nas czekają i jakie mielismy ... :) może w przyszłym tygodniu usiądziemy i się zrobi na nowo zeszyt...

Z mojej grupy 2 dziewczyny mają termin teraz na sobotę i przyszłą środę... więc pewnie nam 2 pary odejdą.

Pozostaną 3 ...chyba że sie ktoś zapisze:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #681244 przez klauduska89
mami_nka to uważaj tam kochana na siebie. Wydaje mi się że teraz coraz częściej będą nam się już zdarzały skracające szyjki i małe rozwarcia bo jesteśmy już na finiszu. Jejku dziewczyny jak ten czas szybko leci, niedawno dopiero robiłyśmy testy i się poznawałyśmy na forum a tu bach i 8 miesiąc leci :) Jeszcze trochę i będziemy opisywać porody i to jak nasze dzieciaczki zdrowo rosną i jakie są zdolne :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #681288 przez katarzynaxxx89
Klaudusia masz rację szybciutko ten czas leci, mi w sumie zostało półtora miesiąca.
A co do bóli to mam jak chodzę ucisk taki na kroczę dlatego spacerek na przystanek jakies 8 min i spowrotem mi wystarczy na jakieś dłuższe nie ma szans. A za 2 tyg. na to wesele i nie wiem jak to będzie, a jeszcze nie mam sukienki muszę zacząć poszukiwania

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #681302 przez EwelinaB87
Niesia mnie tak rwie w pachwinach że szok, juz chodzic czasem nie moge, a z unoszeniem nog to juz w ogole nie ma o czym mowic, wiec ubieram sie raczej na siedzaco, ciezko ubrac mi buty, nie zeby mi brzuch przeszkadzal tylko tak rwie.

Ja z kucaniem mam problem od kilku tygodniu, wiec raczej klecze nie kucam, nie czulam chyba jeszcze nigdy skurczów, ale brzuch boli mnie mocno przy przekrecaniu, dzisiaj w ogole nie moglam spac na lewym boku tak mnie brzuch bolal.

Co do spirytusu to zaczynam miec obawy odkad tak mnie szczypie w uchu, niby nic tam nie ma a myslalam ze sie zsikam, az sie boje jakby maluszka tak mialo zabolec brrrr..

octenisept kupilam do mojego guzka, wiec bedzie w domu, a spryskuje sie tylko na miejsca na zlecenie lekarza, ale to wszystko jest napisane na etykietce ;)

co do rurek, jesli faktycznie dzialaja to pewnie je kupie, bo wiem ze przy piersi dosc czesto dokuczaja kolki dziecku, bo przy butelce sa te smoczki i wszystko wiec mozesz nad tym zapanowac jako tako, mam nadzieje ze polozna nam pokaze jak dokladnie wymasowac dziecko zeby brzuszek nie bolal.

ja dzisiaj bylam oddac mocz to mnie 3 osoby z moczek przepuscily szok :P
chyba widac ze mi juz ciezko heh :P
ale wczoraj mi tak nogi spuchły koszmarnie, az nie moglam na nogi patrzec takie paskudnie spasione :dry:

juz teraz planuje jak to bede mialam diete i cwiczenia po porodzie, boje sie ze na tym sie skonczy ale naprawde zaczyna mi dokuczac moja otylosc... sama sie zastanawiam jak niektore kobiety moga tak zyc na codzien, stekajac i sapiac jak przejezdzony koń...

ja mam wizyte we wtorek, pewnie dostane opieprz za brak USG nerek ale nie bylam w stanie zalatwic go przed szkola rodzenia, bo oni sie ciagle spozniaja a ja mam usg od 12 a od 13 szkole w centrum sosnowca, wiec musze pol godziny wczesniej wyjechac, tym bardziej ze teraz jestem bez auta, najgorsze jest to ze tesc nie dal rady i poszedl do mechanika, kurde znowu kasa poleci:/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #681312 przez Kataleja
Hej kochane :kiss:
Patka tak ,w ciazy (nie wiem od ktorego tyg. ale napewno obejmuje wszystkie sierpnioweczki skoro dostalam zjebki jak talala) kategoryczny zakaz kucania jak zabka bo wywoluje sie parcie na macice i mozna sobie narobic nieswiadomie problemu ,i pomyslec ,ze czesto przyjmowalam taka pozycje np podczas pomocy przy budowaniu klockow z mlodsza corka :huh:
mykam szykowac sie na wizyte do gina.cudem sie zalapalam bo ktos zrezygnowal ,napisze pozniej :*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu - 10 lata 11 miesiąc temu #681321 przez agniesia1604
To usg nerek to bardzo ważne ... bo kamice nerkowa można dostać w ciąży a to ponoć jest bardzo groźne dla ciąży ...
Najważniejsze byś poszła na to usg a szkoła się nie przejmuj to się spóźnisz albo nie dojedziesz... Zdrowie Wasze ważniejsze:)

A ja mam w planie na dziś - spakować kolejne 2-3 kartony :)

Mąż wróci z pracy to będzie sprzątał ... ostatnio wyręcza mnie całkowicie z tego obowiązku bo widzi jak mi jest cieżko wstawać klękać i t d... i zakazuje mi robić rzeczy które sprawiają mi ból

Do tego stopnia ze mówię mu dzisiaj ze skończyło się pranie idę rozwiesić ...a on mi na to ...tylko się nie przesilaj proszę:)
Martwi się:) Cudny:P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #681338 przez klauduska89
jak mi mały od wczoraj daje w kość...spać nie mogłam bo na wieczór się rozpychał i nóżki po pod żebra pchał, kręciłam się, siadałam, chodziłam a on nie chciał się przekręcić i tak chyba całą noc leżał bo wstałam ze strasznym bólem żeber. Teraz za to wierci się jak najęty i cały brzuch mi faluje, przez co nawet śniadania nie mogę dojeść w spokoju. A pamiętam jak opisywałyśmy pierwsze motylki w brzuchu i pierwsze delikatne kopniaczki, a tu nasze dzieci sporo siły od tamtego czasu nabrały.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl