BezpiecznaCiaza112023

Mamusie wrzesień 2013 =)

10 lata 7 miesiąc temu #755252 przez donata
Alivva napisał:

Iwonka nie wiem,czy w kazdym MOPSie jest inaczej czy tak samo,ale u nas zanosisz: zaświadczenie od lekarza (że byłas pod opieką od 10tc) pit za 2011r. akt urodzenia dziecka i to wszystko.
Co do rodzinnego to nie wiem bo ja się tego zżekam żeby Bartosz mógł pobierać zasiłek niemiecki (a kasa nie porównywalna)

Co do nawilżaczy to nie mam...i na razie nie myslę,żeby kupować. Jak mamy nahajcowane w piecu i jest mega gorąco to wieszam na kaloryferze mokry ręcznik.

Ja się tak cieszyłam,że mam tyyyle mleka a od rana karmię na zmianę. Raz moje raz Bebilon bo ilość z baru mlecznego tak nagle się zmniejszyła. Co może być tego powodem???? A miało byc tak pięknie :/

Młoda dziś dość grzeczna. Pomarudziła ciut na spacerze,trochę się męczyła teraz jakieś 1,5 godziny i się znów zastanawiam jaka nas czeka noc....
Straszne,jak człowiek boi się nadchodzącej nocy :P
Ale mamuśki! Damy radę. No kto jak nie MY :D

Wyobraziłam sobie Monie w kibelku w kącie z tymi ciastkami hahahaha
Ja tez podżerałam w nocy przed cc :P i PO.... nosz kurka jak człowiek głodny to co zrobić :D


A to zaświadczenie sam wypisuje lekarz czy są gotowe wzory jakieś?
Co do mleka, to może się zdenerwowałaś czymś? Ale słyszałam, że podobno kryzys jest tak w 3. tygodniu... Może będzie dobrze i wszystko wróci do normy. Oby!

Ja też się boję nocki. Mały dzisiaj ciągle płacze i płacze, a ja nie wiem czemu... No i ma katarek i kicha... :/ Wczoraj męża siostra była z dzieckiem i ten mały miał katarek. Utłukę normalnie no!!! Mąż kupił dzisiaj aspirator do nosa i działamy... W dodatku i mnie i męża boli gardło i mamy też katar :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #755254 przez Alivva
MyMelange napisał:

Te prezenty to chyba najmilsza czesc odwiedzin :P Ale ze mnie pazerniak hihi :)

Powiedzcie jeszcze odnosnie becikowego, do jakiej kwoty trzeba miec dochody i czy bierze sie pod uwage i ojca i matki dochod (brak slubu)?

Dzwonilam dzis do poloznej, zeby spytac jak bedzie wygladac procedura w srode w szpitalu. Juz wsio wiem :) Dzis miala 5 cesarek i bidula pada na twarz. Bedzi w srode glosno w szpitalu :)


Haha Kinia nie uważam,że jesteś pazerna. Skoro i tak musisz latać i usługiwać trzymając w tym czasie dziecko przy cycu to coś się kurna należy :D (chociaż wczoraj powiedziałam do koleżanki męża-Ty się nie rozsiadaj,tylko zrób kawę hahaha ale to taki swój człowiek więc mogłam się nim wyręczyć :) A póki co to JA dostałam kwiaty (chociaz już sobie coś tam "zamówiłam" :P ).... a reszta i tak dla maludy :P

Nie wiem jak to jest z dochodami ale ja w 2011r miałam tak marne,że łapię się na bank...
Co do rodzinnego to też nie wiem,bo nawet nie myślałam o tym,żeby pobierać tu w PL skoro jest możliwość tego tzw kinder gelt...ale oświadczenie musimy złozyć żeby było jak należy :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #755255 przez pyzaura
Uwaga: Spoiler! [ Kliknij, aby rozwinąć ]


Takze Monisia sloneczko jestesmy wszystkie z Toba i zyczymy szybkiego wypisu i zdrowka dla Iguni :) calujemy was bardzoooo mocniutko i czekamy na wasz powrot :kiss:

Ania



Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #755271 przez nike84
Cześć dziewczynki :)

Monia trzymam za Was z Jasiem kciuki! Jak się postaracie to jeszcze się na wrzesień załapiecie ;)

Słonko cudna fotka Piotrusia i ten uśmieszek :cheer:

Neffeli nie przejmuj się. Ja też walczę laktatorem o mleko dla małego, ale też już opadam z sił, bo całymi dniami nie robi nic innego tylko się odciągam :dry: a mleka i tak jest za mało i muszę co drugie karmienie dawać mm :angry: Postanowiłam jeszcze trochę się pomęczyć ile sił mi starczy, ale jak się nic nie ruszy z tym mlekiem to chyba odpuszczę. Bo tak jak tu któraś z was napisała, że dla dziecka ważniejsze jest żeby mama była z nim i była szczęśliwa. Ja też miałam straszne wyrzuty że nie mam pokarmu dla mojego Kacperka, ale stwierdziłam że nic na siłę. Także głowa do góry, nie jesteś jedyną matką która karmi mm :blink:

A u nas wreszcie synek mi się odkorkował po tym nieszczęsnym mleku, i odkad wróciliśmy do Bebilona Kacperek sadzi takie kupy i nie marudzi już :)

Co do becikowego to u nas potrzebne jest zaświadczenie od lekarza, zaświadczenie z urzędu skarbowego i akt urodzenia dziecka. Nam tylko jeszcze zostało czekać na pesel małego bo ponoć bez tego nic nie załatwimy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #755277 przez iwonta_kg
Qrwa no wiecie co... tylko u mnie w miescie moga byc tak zryte zasady na to becikowe! Trzeba milion papierow zalatwiac! Kiedys nie bylo tyle latania z tym... :/



Na zawsze w moim sercu Krystianek 16.04.2012 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #755298 przez pyzaura
MONIKA URODZIŁA o 18:22 JASIU wazy 3900 i mierzy 60cm

Reszte napisze jutro bo nie ogarnia.

Takze Gratulacje dla ostatniej wrzesniowej mamusi :kiss: :kiss: :kiss:
Duzo zdrowka dla synka :)

Ania



Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu - 10 lata 7 miesiąc temu #755300 przez asiek89
Kinia, dochód do becikowego nie może przekraczać 1922zł na osobę.

Papi, tu masz dane nt zasiłku rodzinnego: www.mops.com.pl/?pid=57
Wklejam link, bo może będziesz chciała dokładniejsze info i ktoś jeszcze może skorzysta.

Iva, a czemu z 2011r.? U nas biorą pod uwagę z 2012, ale aż sobie jeszcze poczytam, bo zgłupiałam ;).
Może faktycznie jakiś stres Cię dopadł? Trzymam kciuki, żeby się unormowało!

Donatko, zaświadczenie wydawane jest od lekarza na specjalnym druku.

Odwiedziny ogólnie rzecz biorąc nie są złe ;). U mnie na szczęście nie było jakiegoś nawału, na spokojnie, stopniowo ktoś tam przychodził, prezentów Patryś też trochę dostał - nawet jeden "dziewczyński" pajac się wkradł ;D.

Marta, jeśli nie masz peselu to wpisujesz inny nr dokumentu potwierdzającego tożsamość dziecka - w tym wypadku numer aktu urodzenia - taka opcja jest wpisana we wniosku.

Asia&Patryś

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #755304 przez asiek89
Jaki duży Jasiu!! :D
Moniczko, serdeczne gratulacje!! Ogromne buziaki dla Was! :kiss:

Asia&Patryś

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #755306 przez Alivva
asiek89 napisał:

Kinia, dochód do becikowego nie może przekraczać 1922zł na osobę.

Papi, tu masz dane nt zasiłku rodzinnego: www.mops.com.pl/?pid=57
Wklejam link, bo może będziesz chciała dokładniejsze info i ktoś jeszcze może skorzysta.

Iva, a czemu z 2011r.? U nas biorą pod uwagę z 2012, ale aż sobie jeszcze poczytam, bo zgłupiałam ;).

Iwonka, zaświadczenie wydawane jest od lekarza na specjalnym druku.

Odwiedziny ogólnie rzecz biorąc nie są złe ;). U mnie na szczęście nie było jakiegoś nawału, na spokojnie, stopniowo ktoś tam przychodził, prezentów Patryś też trochę dostał - nawet jeden "dziewczyński" pajac się wkradł ;D.

Marta, jeśli nie masz peselu to wpisujesz inny nr dokumentu potwierdzającego tożsamość dziecka - w tym wypadku numer aktu urodzenia - taka opcja jest wpisana we wniosku.


Asie no własnie nie wiem co oni SE wymyślili z tym pitem za 2011rok,ale babka w szpitalu powtarzała kilka razy że własnie żądają nie 2012 a 2011 rok.... Może się MOPS zaciął i zapomniał zmienić heh Nie wiem ale jak tak chcą to będą mieli.
Wszyscy o tych aktach,a my wreszcie za tydzień w poniedziałek będziemy jechali małą zarejestrować :) I wreszcie ruszę z tym becikowym i zgłoszę w compensie itd.... jeden dokument a zastój ze wszystkim....

Chwaliłam się,że zapisałam się do fryzjera na środę??? Juuupiiiiiii :D Przestanę wyglądać jak KUPA (jak to Madzior mówi hahahaha)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #755309 przez agamo
Monia gratulacje Jasiu pokaznych rozmiarow I waga piekna! Gratacje raz jeszcze!!!! Niemozemy doczekac sie fotki i pierwszych wrazen!!

My wlasnie na cycu juz od 50 minut Chyba zaraz padne Albo zasne a dopiero 20 u mnie :(

Aga

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #755313 przez pyzaura
A tu mala Igunia z pozdrowieniami dla e-ciotek

Ania



Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu - 10 lata 7 miesiąc temu #755316 przez pyzaura
A tu pozdrowienia od mamusi Moniki ;-) jak wyjdą wrzuci wiecej . Pozdrowienia dla wszystkich ;-)

Ania



Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu - 10 lata 7 miesiąc temu #755355 przez asiek89
Jaka Igunia "zamotana" ;) Ortopeda by ochrzanił ;) Śliczniutka dziewczynka :)
My też obie dziewczyny pozdrawiamy - mamusię i córusię :)

Aga, ja dopiero Patrysia położyłam a od 20 się próbowaliśmy nakarmić :P Także powodzenia ;) Chociaż u nas jak na razie rekord takiego pałaszowania bez przerwy to, o ile się nie mylę, 2h 20min. Przy czym tu już poszły w ruch oba cyce ;).

Iva, no i czytam, czytam i aż Wam tu wkleję, ale z tego co rozumiem to jednak ma być 2012 r, bo:

W przypadku dzieci urodzonych po dniu 1.01.2013r. wymagane są również:

zaświadczenia lub oświadczenie o dochodzie podlegającym opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych, na zasadach określonych w art. 27, 30b, 30c i 30e ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych, każdego członka rodziny, wydane przez naczelnika właściwego urzędu skarbowego z roku poprzedzającego okres zasiłkowy, zawierające informacje o wysokości:

a) dochodu,
b) składek na ubezpieczenia społeczne odliczonych od dochodu,
c) należnego podatku;

zaświadczenia lub oświadczenia dokumentujące wysokość innych dochodów uzyskanych w roku poprzedzającym okres zasiłkowy;
oświadczenie o deklarowanych dochodach osiąganych przez osoby podlegające przepisom o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w roku poprzedzającym okres zasiłkowy, zawierające w szczególności informacje o:

a) wysokości dochodu,
b) wysokości należnych składek na ubezpieczenia społeczne,
c) wysokości należnych składek na ubezpieczenie zdrowotne,
d) wysokości i formie opłacanego podatku dochodowego,
e) wysokości dochodu po odliczeniu należnych składek i podatku;

zaświadczenie lub oświadczenie o wysokości składek na ubezpieczenie zdrowotne za rok poprzedzający okres zasiłkowy;
oświadczenia członków rodziny o dochodzie niepodlegającym opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych, osiągniętym w roku kalendarzowym poprzedzającym okres świadczeniowym.


Wraz z wnioskiem podpisywane jest pisemne oświadczenie, że na dziecko nie została już pobrana zapomoga oraz w przypadku zameldowania jednego rodziców w innej gminie zaświadczenie organu właściwego tamtej gminy o nieubieganiu się tam o zapomogę.

Asia&Patryś

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #755392 przez asiek89
Wiecie co dziewczyny, jak tak czytam o tych wymogach co do becikowego to wychodzi na to, że co miasto to inne wymogi :ohmy:. Nie dziwię się, że ciężko to ogarnąć. Cholera, zamiast życie ułatwić to utrudniają kretyni jak się da. Chyba po to żeby zniechęcić do zgłaszania się po to co nam się należy. Polityka prorodzinna od siedmiu boleści.

Asia&Patryś

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu - 10 lata 7 miesiąc temu #755407 przez Alivva
Tak jak piszesz.....co miasto to inne wymogi.

jejciu jaka ta Igunia śliczniutka :) Patrzałki ma takie bystrzachy :)

A moja kurka zasnęła na mnie i pospała tak 1;15 po czym ją odłozyłam do kosza :)
babcia w międzyczasie zawitała to uwieczniła "kulkę"
a to wczoraj....Niunia ze swoją wierną strazniczką :D
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl