BezpiecznaCiaza112023

Mamusie wrzesień 2013 =)

10 lata 11 miesiąc temu #681121 przez SerekWaniliowy
Iva Twój owszem jest mega, mega śliczny, jak od cyrkla :)

Iwinta No niby tak, ale czy to tak szybko można stwierdzić, czy tak szybko widać wszystko?

Aga

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #681125 przez akina_zet
Iwonka wysyłałam Ci maila chyba wczoraj na priv. :)

Serku ja bym na miejscu kuzynki poszła jeszcze do innego lekarza tak ma wszelki wypadek,ja ciążę potwierdziłam właśnie poprzez beta hcg i to był jakoś 4-5 tydzień,na usg prawie nic nie było widać. Pojawiłam się ponownie po 2 tygodniach i już było wszystko pięknie widoczne.

Monika Z.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #681126 przez iwonta_kg
SerekWaniliowy napisał:

Ja nie mogę, co odświeżę stronę to Iwonka ma nowy podpsik :lol: ale się rozszalałaś :blink:


Bom ja lubiem to zmieniać :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:



Na zawsze w moim sercu Krystianek 16.04.2012 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #681133 przez iwonta_kg
SerekWaniliowy napisał:

Iwinta No niby tak, ale czy to tak szybko można stwierdzić, czy tak szybko widać wszystko?


znalazłam takie coś:

Pęcherzyk ciążowy (jajo płodowe) to pęcherzyk, w którym w normalnej ciąży rozwija się dziecko. Pusty pęcherzyk ciążowy, czyli zaśniad pusty lub ciąża bezzarodkowa, oznacza, że we wnętrzu pęcherzyka nie rozwija się płód. Mimo że doszło do zapłodnienia, a zapłodniona komórka jajowa zagnieździła się w jamie macicy, do dalszego rozwoju nie doszło, pozostał tylko zewnętrzny pęcherzyk. Jest to rodzaj poronienia na wczesnym etapie ciąży – tak wczesnym, że kobieta może nie mieć świadomości, że była w ciąży.

Przyczyny ciąży bezzarodkowej
Ciąża bezzarodkowa jest zwykle wywołana różnego rodzaju zaburzeniami chromosomalnymi. Mają one swoje źródło w słabej jakości komórki jajowej lub nasienia. Jeśli komórka jajowa po zapłodnieniu (czyli zygota) zaczyna się nieprawidłowo dzielić, organizm może zareagować na to zablokowaniem rozwoju i dalszego podziału. Nieprawidłowe podziały komórki jajowej na samym początku rozwoju oznaczają, że dziecko byłoby obciążone wieloma wadami. Uważa się, że do ciąży bezzarodkowej może dojść także w przypadku niektórych infekcji lub brania leków.

Podczas bruzdkowania dochodzi do wytworzenia się trofoblastu, czyli jaja płodowego. W normalnych warunkach ma ono za zadanie chronić węzeł zarodkowy i rozwijający się z niego zarodek. Trofoblast razem z węzłem zarodkowym jest nazywany blastocystą. Mimo że zarodka nie ma, w organizmie matki pozostaje pęcherzyk ciążowy, który nadal przez jakiś czas rośnie, a także zagnieżdża się w jamie macicy. Wiąże się to z obecnością hormonów ciążowych, które utrzymują rozwój pęcherzyka.
Objawy pustego pęcherzyka ciążowego
Kobieta na początku ciąży odczuwa takie same objawy w przypadku ciąży bezzarodkowej i normalnej. Pojawiają się więc poranne mdłości, wymioty, zatrzymanie miesiączki i zmęczenie. Testy ciążowe także wykrywają wtedy ciążę, gdyż poziom gonadotropiny kosmówkowej (hCG) się podnosi. W pewnym momencie jednak kobieta może zauważyć także objawy poronienia, takie jak:
-ból i skurcze brzucha przypominające bóle menstruacyjne,
-krwawienie z dróg rodnych,
-drobne plamienie z dróg rodnych,
-obfita miesiączka.
Wtedy właśnie dojdzie do poronienia – obumarcia pustego pęcherzyka ciążowego. Aby potwierdzić pusty pęcherzyk ciążowy, trzeba wykonać badanie USG (pamiętając, że do 6. tygodnia trwania ciąży zarodek może być niewidoczny). Zbadanie go po usunięciu może pozwolić na stwierdzenie przyczyny pojawienia się pustego jaja płodowego.

Jeśli poronienie to nastąpiło samoistnie, nie trzeba usuwać pustego jaja płodowego. Jednak jeśli do poronienia nie doszło, konieczne może być podanie leków pobudzających usunięcie go z organizmu albo operacja jego usunięcia.

Po poronieniu pustego jaja płodowego, kobieta powinna powstrzymać się przed współżyciem lub stosować antykoncepcję przez kolejne trzy miesiące normalnych cykli menstruacyjnych (miesiączka może powrócić dopiero po jakimś czasie, około 4-6 tygodniach). Dopiero po tym czasie może podjąć starania o ponowne zajście w ciążę. Pusty pęcherzyk ciążowy bardzo rzadko zdarza się więcej niż raz w życiu.



Na zawsze w moim sercu Krystianek 16.04.2012 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #681138 przez iwonta_kg
akina wyslalam maila :)



Na zawsze w moim sercu Krystianek 16.04.2012 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #681142 przez Nubi
SerekWaniliowy napisał:

Iva Twój owszem jest mega, mega śliczny, jak od cyrkla :)

Iwinta No niby tak, ale czy to tak szybko można stwierdzić, czy tak szybko widać wszystko?

Hmmm ja juz w 4tyg na usg mialam potwierdzona ciaze, pecherzyk na 13,6mm i cialko zolte.


Iwona tak sobie ustawilam na środek, html kod [ center] [ /center]

Jestem mamAsią

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #681146 przez iwonta_kg
Nubi napisał:


Iwona tak sobie ustawilam na środek, html kod [ center] [ /center]


a to spoko :lol:



Na zawsze w moim sercu Krystianek 16.04.2012 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #681149 przez Ania31
Tami napisał:

Za dużó to nie wiem. Wiem tyle że podczas cesarki dostała udaru. Teraz jest w śpiączce farmakologicznej... Walczy o życie. Jak coś więcej bede wiedzieć dam znac.
Pierwszy raz spodkałam sie z taką tragedią a dziewczyna jest młoda bo ma 24 lata.


to straszne co sie stało. Oby wszystko skonczylo sie dobrze, zeby dziewczyna wróciła do zdrowia

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #681151 przez akina_zet
iwonta_kg napisał:

akina wyslalam maila :)


Dziękuję,niedziela/poniedziałek będę wstawiać :lol:

Monika Z.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #681155 przez iwonta_kg
Ania31 napisał:

Tami napisał:

Za dużó to nie wiem. Wiem tyle że podczas cesarki dostała udaru. Teraz jest w śpiączce farmakologicznej... Walczy o życie. Jak coś więcej bede wiedzieć dam znac.
Pierwszy raz spodkałam sie z taką tragedią a dziewczyna jest młoda bo ma 24 lata.


to straszne co sie stało. Oby wszystko skonczylo sie dobrze, zeby dziewczyna wróciła do zdrowia


PROSZĘ JUŻ NIE PISAĆ O TYM!!!!!!!!!! PRZYPOMINAM ŻE KILKA Z NAS BĘDZIE MIAŁO CESARKĘ WIĘC PROSZĘ NIE WJEŻDŻAĆ NA TAKIE TEMATY. DZIĘKUJĘ.



Na zawsze w moim sercu Krystianek 16.04.2012 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #681157 przez Ania31
Alivva napisał:

SerekWaniliowy napisał:


Iva pocztówka jak z czasopisma :) Piękny masz brzuszek i nie sądziłam, że już taki pokaźny :woohoo: wygląda jakby się w ogólnym zarysie Twojej figury nie mieścił, jak doprawiony :) :lol:


Nic nie mów Aga.... przeraziłam się sama jak zobaczylam tą piłkę :)
Nie wiem czy te brzuszki tak zawsze wyglądają jak sie siedzi czy mój jest taki mega :lol:



Super masz ten brzuszek, bardzo ładna piłeczka, według mnie bardzo zgrabny jak na ciąże. Ja to mam o wiele wiekszy i nie tylko brzuch mi rosnie :silly: :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #681159 przez SerekWaniliowy
Iwonka skończyłam czytać i tak się zastanawiam cze bhcg też będzie Jej się podwajał jeśli pęcherzyk faktycznie jest pusty? no bo kurka ja bym wolała tydzień-dwa odczekać jednak do zabiegu :dry: "Aby potwierdzić pusty pęcherzyk ciążowy, trzeba wykonać badanie USG (pamiętając, że do 6. tygodnia trwania ciąży zarodek może być niewidoczny)." a ona nie wie kiedy miała owulacje bo miała nieregularne i długie cykle, lekarz tydzień temu stwierdził ze to 4 tydzień na podstawie usg. Chyba namowie ja na jeszcze jedna wizytę, tylko nie chciałabym jej robić nadziei :dry:

Aga

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #681161 przez Alivva
Iwona ma chyba rację....
Wszędzie coś się nie dobrego dzieje i to przykre ale może nie nakręcajmy sie takimi historiami. Wszystkie wierzymy,że urodzimy nasze dzieci zdrowe i wszystko będzie jak trzeba ;)

proponuję więc od teraz-tylko pozytywnee historie i te które dotycza bezpośrednio nas.
Bo SIEBIE nawzajem mamy tu wspierac :) Pamiętajmy-to NASZ "klub wzajemnego uwielbienia" :lol: :lol: :lol: :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu - 10 lata 11 miesiąc temu #681180 przez Nubi
Alivva napisał:

Iwona ma chyba rację....
(...)
proponuję więc od teraz-tylko pozytywnee historie i te które dotycza bezpośrednio nas.
Bo SIEBIE nawzajem mamy tu wspierac :) Pamiętajmy-to NASZ "klub wzajemnego uwielbienia" :lol: :lol: :lol: :lol:

Jestem za,
Tym optymistycznym akcentem mowimy dobranoc wszystkim brzuszkom i ich właścicielkom :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Jestem mamAsią

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #681185 przez papi88
tez jestem za abysmy nie pisaly na forum o takich strasznych rzeczach oczywiscie wspolczujemy tej dziewczynie i zyczymy aby wszystko dobrze sie skonczylo ale dzieki takim wiadomoscia same sie nakrecamy i zyjemy w strachu wiekszym co przypominam wpływa na nasze maleństwa.ja jak widze te reklamy na polsacie o tych niepelnosprawnych dzieciach to odrazu przełączam tak samo moj R bo jakbym miala to ogladac to juz wylądowalabym na porodowce z samych nerw.takze co ma byc to bedzie a my musimy zakładac ze wszystkie urodzimy zdrowe sliczne bobaski i tego trzeba sie trzymac.

a teraz na dobranoc ponazekam bo moj R pojechał do wrocławia przed chwila i wraca rano i spie dzis sama jak ja usne :( tzn moj pies juz zajol jego miejsce :)
kurcze czasem tak narzekam na tego dziada i sie z nim kluce ale jak go nie ma to jakos mi pusto i przykro..

dobranoc

PAULINA

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl