BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Wrzesień 2015

8 lata 4 miesiąc temu #1023700 przez pesq
Gloria masz racje dzieci juz nie będą tak przybierać ale tez nie mogą spadać na siatkach centylowych. Siatki 'wiedza' ze 16 tygodniowe niemowlę przybiera inaczej niz 6 i do tego sa dostosowane. Oprócz tego co napisala gloria dziecko nie powinno spadać w siatce. Jesli stale bylo ok 50 centyla (czyli polowa dzieci tej samej płci w tym wieku cięższych a polowa lżejszych) i nagle spada na 25 (75 dzieci cięższych 25 lżejszych) to tak nie powinno być. Powinny byc na tych siatkach równomiernie jesli od poczatku maly i na dole to nie dobrze jak nagle skacze na gore albo wypada i odwrotnie, gdyby Bartus nagle z 100 spadl sporo to wiadomo ze cos nie halo. Ale nie swirujmy oczywiście. Ja sama to musiałam kontrolować bo lekarki w przychodni nawet nie patrzyły a wiem ze Agatka jest drobna i byly problemy wiec od prywatnej lekarki dostałam nakaz kontrolowania.

Gloria a jaki zasilek moge miec? Stwierdzenie azs na papierze będzie wiosna-lato po testach w szpitalu bez tego nikt nie da papieru na razie w dokumentach 'podejrzenie bez potwierdzenia na podstawie badan klinicznych'.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 4 miesiąc temu #1023701 przez pesq
Moje dziecko które budzilo sie srednio 23,3, 5 i do 7 sie rzucali druga noc spi z pobudkami 3, 6 o 6 butla i śpi do 8-9. Mm, szczepienie czy plamy mniej swędzą po masciach?

Jestem tak mega wyspana ze szok!

Ps. Dziewczyny mm co do odbicia. Ma odbici raz glosno czy kilka razy czy takie małe pyk to tez odbicie? :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 4 miesiąc temu #1023702 przez jurada
Hej! Glooria dobrze gada... Nie ma co patrzeć na cyferki. A nie jest tak ze waga rośnie skokowo...?
U nas Lena 3,5miesiaca 6500 a Daniel dla porównania chłopiec i na mm jak miał 3 mc ważył 6,960
Jezu tak patrzę to on tak skokowo przybieral.
5mc - 7,960
6,5mc - 9,040 i 71cm
1rok i 1mc - 10,720 i 81,5 cm tu juz chodził od 4miesiecy.
Rok i 5mc - 11,820 i 84cm
2lata - 13,700 i 91cm
4lata - 18,300 i 106cm
6lat i 6mc - 24 kg i 123cm
A teraz 7 lat i 4mc i 26kg i 134cm

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 4 miesiąc temu #1023703 przez jurada
U mnie Lena jest caly czas na 75centylu czyli co 25 cięższych a 75 lżejszych?
Jak tak to faktycznie klocek z niej.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 4 miesiąc temu #1023704 przez pesq
Tak. I dobrze by bylo gdyby stale byla w okolicy tego centyla.

Ona nadal spi i nie mam jak wstac bo obudze bo leży kolo mnie :P zaraz cyc a później w nocy i game over.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 4 miesiąc temu #1023707 przez kasandra9
Pesq, niedługo nie bedzie tej pobudki o 3;)
A sa jakies siatki centylowe dla mojej Agaci?:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 4 miesiąc temu #1023709 przez kasandra9
Moja Agatka w lipcu (8 mc) byla poniżej 10 centyla i ciągle spadala...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 4 miesiąc temu #1023710 przez pesq
Kas wikeszosc dostepnych w internecie to dla dzieci na mm :) dla kp na stronie who i trzeba sie naszukac nie wiem gdzie jeszcze :)

A w ogole skóra Agatki lepiej wyglada. Jeszcze z dzień i skoncze kuracje maściami zostanie sama cholesterolowa. W ogóle wiecie ja ją 4 razy dziennie do naga rozbieram i smaruje, nawet to lubi ale czasem widać że jest tym zmęczona. No ale efekty są serio. Gdzieniegdzie zostały placki suche ale blade a nie bordowe jak były. :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 4 miesiąc temu #1023711 przez asiekasiek
dupa dupa dupa zezarlo mi posta !!! :angry: :angry: :angry:
napisze tylko 20 ok !!!!!


:angry: :angry: :angry: :angry: :angry:
Podziękowania: mysia5

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 4 miesiąc temu - 8 lata 4 miesiąc temu #1023713 przez mysia5
Asia ja miałam dziś to samo :P
wdech , wydech :kiss:

Pesq z odbiciem różnie :) zależy też ile zje. U nas czasami raz odbije porządnie a czasami dwa, trzy razy słabo. Ale ogólnie widzę ze jak bardzo mocno wyrzuca języczek to wiem ze jeszcze go meczy i jak nie odbije to później mu się ulewa.
Przed chwila właśnie ttak odbił ze aż się sam wystraszył :laugh:
Jak ładnie śpi ;)
Ciekawe kiedy u nas w nocy przestanie się budzić ... :huh:

dziewczyny a nie macie siatek centylowych w książeczce zdrowia ? Sprawdźcie sobie , bo u nas jest w książeczce ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 4 miesiąc temu #1023717 przez Zazanna
Hello :)

My dzis pospaliśmy :) Za niedługo idziemy do lekarza :/ Gluty ANI TROCHĘ nie przeszły. Nie wiem co powie, ale ja już dziś tego mleka nie jem i zobaczymy. Tak czy siak zapiszę nas do alergologa jakoś po szczepieniu już.

Pesq wg mnie takie małe odbicia też się liczą -Bobas czasem tak odbija i jest potem ok ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 4 miesiąc temu #1023722 przez mysia5

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 4 miesiąc temu #1023728 przez Sylwia-89
Hej :)

Pesqś została drugim adminem w grupie na fb, bo jest z Wami na bieżąco :) Ja niestety nie zawsze mogę poczytać forum, bo mnie z telefonu wyrzuca, a przed komputerem jestem bardzo rzadko ostatnio.

U nas jakoś leci pomału. Natalka przybiera dosyć konkretnie W ciągu 3 tygodni ostatnio przybrała 850g :ohmy: Niezły klocuś z niej. Teraz waży już ok. 7100g. Ogólnie bardzo dobrze się rozwija, jest uśmiechnięta, gaworzy, dużo się rusza i w ogóle ;) Mamy tylko problem taki jak Pesq, zmieniliśmy mleko na Bebilon Pepti, bo małej zaczęły wychodzić czerwone, szorstkie plamy na ciele. No i to co najbardziej mnie martwi, to wynik morfologii. Robiliśmy w grudniu i okazało się, że ma zaniżony poziom neutrofili % i lekką anemię. Lekarka mnie nastraszyła i kazała powtórzyć badanie. Zrobiliśmy ostatnio i wszystkie parametry poszły do przodu, ale mimo to kazała nam wybrać się do poradni hematologicznej. Wizytę mamy 23 lutego dopiero, bo podobno nie jest to aż tak bardzo pilne. Najbardziej zastanawia mnie to, że dwie inne lekarki aż tak się nie przejęły tym wynikiem (jedna pracuje w szpitalu właśnie na hematologii i powiedziała, że z takimi wynikami to oni ze szpitala wypisują). To mnie pociesza, jednak cały czas gdzieś w głowie to siedzi.
Ja aktualnie leczę zapalenie pęcherza. Nie wiem jak i gdzie się przeziębiłam :unsure:

Co do odbijania po mm, to Natalka bardzo dużo razy musi odbić, bo inaczej jej się ulewa albo ma czkawkę, przez to, że nałyka się powietrza. Czasami nawet po godzinie jej się zdarzy odbić.

Piękne te Wasze maluszki :) mamusie oczywiście też :)

Basiu, cieszę się, że z Twoim zdrowiem wszystko ok :)

Kurczę, ale ciężko nadrobić to wszystko :) No i brak czasu, bo moja panienka już się wyspała :huh: dała mamie pół godzinki ;)

Pozdrawiam Was kochanie i Wasze piękne bobaski. Postaram się częściej pisać :)
Podziękowania: Kasia888

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 4 miesiąc temu - 8 lata 4 miesiąc temu #1023734 przez Kasia888
Widzisz Pesq plusem mm jest to, że będziesz mogła się wreszcie wyspać ;)
Z odbiciem bywa różnie jak mu daję mm na śnie to potrafi mu się w ogóle nie odbić,a tak to noszę klepię po pleckach i po paru minutach mu się odbija a jeśli nie to trudno, następnym razem :)
Mysiu fajnie, że idziecie potańczyć, mama też musi czasem się rozerwać ;)
mam pytanie podrzuciłabyś mi tą stronkę zaproszeniami na chrzest?, bo nie zapisałam sobie, a miałaś takie śliczne :blush:
Zaz może jakiś lekarz coś w końcu doradzi na katarek u Bartusia.
My dziś jedziemy szukać lokalu na chrziny, bo to już za dwa miesiące :woohoo: :woohoo:
Które DZIEWCZYNY mają jeszcze chrzest dzieciątka przed sobą? Wiem, że Zaz i Asiek ma jakoś pod koniec stycznia ;) a reszta już miała uroczystość?
Sylwia super, że się odezwałaś, a mam pytanie poprosiłaś o badanie krwi dla Natalki, czy sami zrobili, bo Jasiek to od szpitala nawet nie miał pobieranej krwi do badań tak się nim interesują w przychodni :unsure:
Podziękowania: Sylwia-89

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 4 miesiąc temu #1023737 przez mysia5
Kasiu tutaj masz wszystkie od tego sprzedającego :) proszę :kiss:
allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=40357672

my mieliśmy te: allegro.pl/tloczone-wytlaczane-zaproszen...ety-i5904661205.html

też się strasznie cieszę na tą zabawę, tym bardziej że idziemy z bardzo fajną ekipą więc myślę , że będzie super :)
tylko w co tu się ubrać... :dry: ale to chyba standardowy problem każdej kobiety :laugh:

my też robiliśmy badania krwi Kasiu, ale to już jakiś czas temu, bo lekarka mówiła że mały był blady i podejrzewała anemię, ale na szczęście nic nie wyszło.

wróciliśmy ze spacerku, a mały coś mi dzisiaj słabo je, zostawia przy każdym jedzonku, może ma gorszy dzień....
ale u nas jest pięknie biało na dworze :) tylko pewnie tak i tak zaraz wszystko się stopi.. ale fajnie chociaż chwilę oko nacieszyć i wyjść na świeże powietrze :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl