BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Wrzesień 2015

8 lata 3 miesiąc temu #1026657 przez kasandra9
Aaaaa, Zaz super kącik!!!!!!!!! Ja też w nalbiższym czasie po dywanik się wybiorę albo zamówię - bo póki co koc na podłodze, na to mata, zabawki na macie i wokół i tam buszuje;);)
ps. u nas 4 pielucha z kupą dziś (takie małe, ale ssssssszok!!!!!!!!!)
ps 2. co się dziwić, jak 165ml dyniowej zupy i jeszcze 90 mleka... omijamy dziś jedno karmienie, bo musialabym jej dać o 19 i o 21...wiec bez przesadyyyyyyyyyyyy. ale na spacerze spała i po powrocie do domu nawet jej nie tnęłam i jeszcze ciut ponad godzinę - pierwszy raz w życiu!!!!!! aż myslalam, ze cos sie jej stalo...ale przed wyjsciem posmarowalam jej dziasla, bo mysle, ze powoli dziasla jej na górze twardnieja i chyba coś z tego będzie...

Kasiu, dobrze, ze idziecie szybciej:* na pewno alergo coś poradzi i będzie ok!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 3 miesiąc temu #1026660 przez Kasia888
Zaz fajny kącik widać, że Bartuś jak zaczarowany :)
i dywan ładniejszy na żywo niż na zdjęciu.
Woow to Agatka dużo je :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 3 miesiąc temu #1026667 przez Zazanna
Polozylam kocyk, bo trochę się boję na taki nowy klasc, poczekam aż przejdzie naszymi bakteriami ;)

Za 20 minut wychodzimy, spisalam sobie pytania :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 3 miesiąc temu #1026671 przez me.ch
Extra widze ze dzis dzien obrotow :D Wywrot na forum!

Zaz, super kącik :) ile miejsca!! Bartus ma tyle co pol mojego salonu :)
Choc Kornel zajmuje tez prawie caly wiec hm... moze musze znalezc sobie jakies nowe miejsce?

Kas, a nie mowilam ze beda bobki :D

Kasia, dobrze ze idziecie, lepiej to zalatwic niz czekac w nieskonczonosc na nfz.
Zaz, u nas wprawdzie narazie nic sie nie zapowiada, ale tez czekamy na info od alergo bo wiadomo, przezorny zawsze ubezpieczony!

Mysia dziekuje :) chyba wiem o co chodzi - bedziemy praktykowac zeby ta glowa byla nie tylko wielka ale i uzyteczna :D

Ja teraz sie tylko modle zeby on do jutra nie zapomnial wszystkiego co sie dzis nauczyl :D

A z ciekawosci - jak myslicie, ile godzin dziennie w sumie Wasze dzieci leza na brzuchu? a ile czasu spedzaja np w wozku, na rekach, na kolanach, w chuscie, nosidle, w lezaczku? a ile na plecach?
bo musze porownac czy go za bardzo nie mecze albo czy tez mu nie odpuszczam zbyt duzo :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 3 miesiąc temu #1026673 przez pesq
Agata mniej więcej budzi się 7 spi 19 i ma cztery drzemki po pól godziny (mniej więcej). W nosidle jest raz na kilka dni a ostatnio rzadziej bo na zewnątrz w kombinezonie nie chce mi się nosic. Wózek ok godzina dziennie na spacerze - ciut nachylona w gondoli. A poza tym brzuch i plecy - 3/5 dnia plecy 2/5 brzuch chociaż ostatnio widzę ze woli to niz plecy bo widzi z innej perspektywy. Czasem klade ja tez na siebie jak jestem w pozycji pollezacej albo do siebie na brzuch do brzucha. Nosimy się tylko na odbicie albo gdzies przenieść bo nie widzę potrzeby.

Ostatnio ponad polowe dnia walamy sie po podłodze obie ;)

Zaz daj znac.
Podziękowania: me.ch

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 3 miesiąc temu #1026674 przez pesq
Z 3 h spokojnie leży na brzuchu i to na podłodze z 2,5 spokojnie. Ale ona to bardzo polubiła (nienawidziła na początku)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 3 miesiąc temu #1026675 przez kasandra9
Juradko, pytałaś mnie o kaszę jagalną - ja dodałam zwykłą (z torebki - rozcięłam)i wrzuciłam do zupy ile uważałam - i gotowała się od początku z warzywami;) nie wiedziałam jak do tego podejść, więc zrobiłam ... normalnie;)
właśnie zaraz (choć chyba pobawię się z córką, więc moze pozniej:)) chce poczytać o tych kaszkach, które kiedy itp., bo tak wiem i nie wiem;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 3 miesiąc temu #1026676 przez pesq
Fajnie Wam dziewczyny. Otwieracie sloik albo kaszke i jazda. U mnie niestety hehh tak łatwo nie będzie :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 3 miesiąc temu #1026684 przez pesq
Ja najchętniej bym dawala jej tylko mleko aż wyrośnie z alergii czyli pewnie z piec lat :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 3 miesiąc temu #1026688 przez asiekasiek
Zaz wygląda Bobas jak dziecko roczne a ten że malutki :P jakby zobaczył tego chłopca w ośrodku co w piątek byłam to zobaczyłby że Bartek to chłop jak dąb :D kącik śliczny i właśnie już myślę jak poprzestawiać jak przyjdzie mata... ciekawe jakbyś u mnie w pokoju czuła się ja czuje się koszmarnie bo wszystko jest jedno na drugim :( ale już może na zimę będziemy mieć więcej miejsca:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 3 miesiąc temu #1026689 przez kasandra9
Asiu, ale domek sie Wam buduje!!!
Pomyśl ze u nas to tak wiesz...bez takiej perspektywy jaK u Ciebie;) no ale...trzeba miec nadzieje!:) w tym tyg pod koniec chyba wybiorę sie do Ciechanowa, m.in obejrzę ta działkę czy w ogóle ona wchodzi w grę ta:)
Podziękowania: asiekasiek

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 3 miesiąc temu - 8 lata 3 miesiąc temu #1026690 przez kasandra9
Wlasnie Zaz nazywa Bartusia Bobas - zawsze mi sie chce śmiać bo On naprawde jak dąb!:)
Oczywiście Zaz nie obraz sie Kochana:* Bartus w końcu duży sie urodził i rośnie jak trzeba:) poza tym.. Q kogo miałby być niski:)??:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 3 miesiąc temu #1026693 przez Zazanna
Hello :) Wróciliśmy :)
Więc tak: ja na bezmleku, mam jeść ryby i żółtka (białko dodać za niedługo), mały ma łykać 2x3 kropelki dicofloru (probiotyk). Dostaliśmy skierowanie na morfologię, mocz i panel pediatryczny (21 alergenów -mleko, zwierzęta itp.). U nich w klinice za te badania zapłacę niecałe 250 zł. Dzwoniłam do enel-medu i tam za sam panel jest 252 zł o.O
Pani alergolog PRZEMIŁA :) Siedzieliśmy tam ze 40 minut, dokładnie go zbadała, sprawdziła węzły chłonne też czy trzyma główkę -takie kompleksowe badanie, nie tylko zajrzenie do noska i osłuchanie :) Zrobiła dokładny wywiad o mnie, o T. Spytała, czy B. ma rodzeństwo, ja że nie, T. że tak haha -zapomniałam o dzieciakach T. (no bo dorośli heh) ;) No ogólnie bardzo pozytywnie. Aaaa i mamy nie tykać noska -nie odciągać i nie psikać bez przerwy. Odciągnąć tylko i wyłącznie jeśli będzie miał problem z jedzeniem, a psikać raz dziennie na noc.. Bo jak tak ciągle mu tam ruszamy, to pobudza produkcję glutów, a na ściance z tyłu noska ma czysto, więc to odciąganie więcej krzywdy niż pożytku.. Gluten po 6 miesiącu będziemy próbować (o ile testy ok -pod koniec lutego mamy iść z wynikami). A teraz już mamy rozszerzać (sama zaczęła temat) i póki co na razie warzywka, a jak skończy 5 miesięcy (i po testach) wystartujemy z owockami. No i oczywiście stopniowo dodawać i obserwować -ale to wiadomo. A ja mam koniecznie włączyć ryby do swojej diety. Aaaa i zważyła go i na jej wadze mamy równo 9,1 kg :) Na naszej było 9,2 ale w ubrankach i po jedzonku :) Główka urosła o 6 cm od urodzenia (to nie dużo, ale miał bardzo dużą jak się urodził i jest prawidłowa do wzrostu). Jakby się uprzeć to można by go wcisnąć w 95 centyl, ale ogólnie to jest poza skalą B) I mam się nie przejmować, że taki duży, bo rośnie prawidłowo, a duży się urodził, więc tylko się cieszyć :)

A teraz idę Was doczytać ;)
Podziękowania: me.ch

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 3 miesiąc temu #1026694 przez kasandra9
Zaz, to super, że już wiecie co i jak!:) I Ty możesz COŚ jeść, nie tylko ryż/marchewka/cycek, ale powoli coś dalej :) no i Małemu zrobisz badania - to nie zaszkodzi na pewno, możesz też próbować z warzywami, to fajnie, 3mam kciuki:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 3 miesiąc temu #1026695 przez basiek149
Zaz super, że jesteś zadowolona z wizyty :) Bo teraz nawet prywatnie nie zawsze jest się pewnym czy trafi się na dobrego lekarza więc fajnie :)
My się w środę dowiemy ile ten mój Robak waży :)

Kubuś dziś znowu tak strasznie mi się rozpłakał z powodu dziąsełek, że aż mi się płakać chciało... :( Dobrze, że mamy ten żel ale kurczę niech te żeby już wychodzą bo nie mogę patrzeć jak mi się mój Robaczek męczy :( Ciekawa jestem jak będzie wyglądała dzisiejsza noc. W sumie dopiero zasnął a w ostatnich dniach zasypiał zaraz po 20.00 więc może ciut dłużej dziś pośpimy...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl