BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Wrzesień 2015

8 lata 3 miesiąc temu #1026696 przez Zazanna
Meszku mój spędza może ze 20 minut na brzuchu -nadal nie lubi, około godziny (od paru dni) w nosidle (ale tylko przy dobrej pogodzie), około godziny na rękach (u taty), około godziny w bujaczku (rano ogląda bajkę, a koło 11 się karminy), a resztę na pleckach i boczkach -to już wedle uznania, jak się ułoży tak leży/bawi się/śpi :)

Aaa i kaszki mogę dawać na spróbowanie jak skończy 5 miesięcy -mają być zwykłe, bez dodatków i mam robić na wodzie -czyli kleik ryżowy, kasz manna itp.

Asiek coś mi umknęło.. nie czytałam o ośrodku, znajdę i doczytam :)
Co do pokoiku to ..całe życie mieszkałam na 30 metrach z Mamą i bratem, więc czułabym się jak u siebie B)
Pewnie dlatego lubię mieć mało rzeczy, bo nigdy nie było na nic miejsca heh :P

Skwierczadełko się włączyło, więc uciekam :) Dobrej nocki kochane :)
Podziękowania: me.ch

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 3 miesiąc temu #1026697 przez basiek149
Me.ch Kuba w wózku spędza około godziny. Wózek służy nam wyłącznie na spacery, w domu Kubu mówi wózkowi NIE :P W bujaczku leżaczku też koło godzinki dziennie bo tam go m.in. karmię warzywkami bo jest mi najwygodniej. A to jednak troszkę czasu zajmuje. Na rączkach też myślę, że w ciągu całego dnia godzina w sumie zejdzie. A tak to brzuszek, plecki i na boczku jak się przekręca.
Podziękowania: me.ch

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 3 miesiąc temu #1026698 przez pesq
Kurde a u nas bujak jakos nie za bardzo.. rączki też nie (swoją drogą ja już ją ledwo noszę a przecież ona z 6,5 max waży...) ale za to upodobała sobie podłogę, to chyba dobrze akurat ...

Zaz to patrze że jednak co lekarz to opinia bo my mieliśmy zacząć od kleikow i kaszek (oczywiście simply - polecam Ci holle! Sprawdz jaki maja fantastyczny skład. Jeszcze nie przyszły wiec może wyrywam sie przed szereg :P ) a później warzywa no i o owocach na razie ani słowa.. No i uważać z marchewką bo alergen (ja uczulona..). Ale super pewnie lepiej się czujesz, co? To ja poczekam do marcowej wizyty na ten gluten. A jutro z pediatra pogadam jeszcze.
Podziękowania: me.ch

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 3 miesiąc temu #1026699 przez jurada
L leży na plecach jak śpi albo jak jest przewijana a tak to brzuch. Lubi bardzo i sama się przekręca z plecków :)
W nosidle nie nosze, bo mamy wysiadło :|
W chuście L nie lubi bo ciasno :/
W wózku tylko tyle co spacer 1,5 godz i to zaliczam do spania.
Huśtawka z 15.minut w ciagu dnia.
Rączki ok godziny.

A tak to rzucam koc na dywan, mata na to zabawki i tak spędza czas :)

Dzis kupiłam marchewki i porobiłam jej słoiczki wyszło 5 za cale 4,20gr.
Jutro kupię pietruszkę i zrobię pietruszkę osobno i będę mieszać. Jeszcze brokuł, kalafior, seler mam w planach a potem juz zacznę zupki jej robic.
Groszek się u nas nie przyjął :|

Zaz super kącik :)
I super ze wizyta sie opłaciła :D
Podziękowania: me.ch

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 3 miesiąc temu #1026702 przez pesq
Dziewczyny właśnie Ju mi przypomniała - jeśli maluchy maja skłonność do alergii to uważajcie na seler i pietruszke. I niestety marchewke (chociaż to mniejszy alergen niż seler i pietrucha). W ogole mam fajna rozpiske może podrzuce kiedys bo na papierze i nie mam skanera.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 3 miesiąc temu #1026704 przez asiekasiek
Kas właśnie jedz zobacz na żywo :) ale fajnie ze coś myślicie :)

Zaz to jakaś spoko chyba lekarka tak wydaje się po opisie. a i spoko z tym rodzeństwem :D

Meszku u nas na brzuszku leży tak 2-3 min. dziwne to jest bo sama przywraca się i polezy na brzuszku i kweczy no to mama odwraca na plecy a ta znowu przewrót i zaraz kweki... na rękach tak z godzine w bujaczku tak 15-20 min. wózek no tu różnie bo zależy czy robie obiad czy nie :) ale tak do 2h a jak śpi to nawet 4h no jakoś tak :)

Zaz byłam w piątek w ośrodku a tam dwójką dzieci z 1wrzesnai i jakoś końcówka sierpnia i L. gorowala nad nimi :) takie maleństwa były ważyły 6000g i chłopczyk 6300 g i takie malutkie drobne. to moja babicha przy nich :) wyglądała na 7 miesięcy spokojnie...
Podziękowania: me.ch

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 3 miesiąc temu #1026705 przez kasandra9
No wlasnie, nie odp Meszce jak u nas...chyba wygodniej mi będzie tak cały standardowy dzień przeanalizować i na koniec podliczyć, aż sama jestem ciekawa:)
Ok. 7 jedzenie (plus minus oczywiście) i tu loteria - raz zaśnie, raz nie - kiedys zawsze jeszcze 3h, od jakiegos czasu nawet jak zasnie to raczej tak godzinę-półtorej. Całą noc śpi na brzuszku - tu główkę sama układa na obie strony, nie zauważylam jakiejś większej preferencji. Po tym jedzeniu - jak zgon to na pleckach, jak widze, ze niby moze zasnie - to na brzuszek, jak ewidentnie NIE to plecki. Po spaniu/lub nie - do godziny spędza gaworząc, machając kończynami i ciesząc się do karuzeli. O 10 (plus minus - dzis 10.40 np.) jemy kaszkę i zapijamy mlekiem;) jeśli nie spi a ja sie kapie (co dwa dni biore dluzszy prysznic rano) to idzie ze mna do 10, a jak spi to po 10, wazne ze tak czy siak 11-12 potrzebuje drzemki i wtedy celuję z suszeniem wlosow, bo ona w 99% wowczas spi;) jak suszenie nie jest zaplanowane to spanie na rączkach albo w chuscie. (kapiel i suszenie w lezaczku). po drzemce troche na macie - plecki/brzuszek plus jej własne wygibasy wg uznania - przekreci sie, czy na boki, a dzis np. wspinała się nogami na pałąk od maty - heh niczym na drzewo;) no i o 13 jemy, a potem out. po zakupy jakies plus spacerowanie (tu kolejna drzemka prawie caly ten czas, no i jestesmy w nosidelku samochodowym). Po powrocie (tu zalezy ale jak jest grzeczna i pogoda jest ok to staram sie wrocic tak prawie na jedzenie nastepne) jemy zupę + mleko (kolo 16...dzis przez jej MEGA sen - 17.20) no i potem mata (jak zje o 16 i nie spi jak dzis wyjątkowo heh to 17-18 drzemka - tu zawsze w chuscie jest) do dzis jadla jeszcze o 19, a troche przed tym mlekiem tez jemy deserek - owoce - siedzi w lezaczku - no a dzis jak sie wszystko przesunelo, to mleka nie bylo i tej chustowej drzemki - wiec byla znow mata (tu rowniez rozne pozycje, a po 19 aż do jedzonka na noc (czyli kolo 21) hasamy - przewaznie okolo godziny na lozku naszym - czytam jej, spiewam, robimy sobie zdjecia, przytulamy sie, usmiechamy itp. a czesc czasu chodzimy, spiewamy, tanczymy - tak bardziej w ruchu, wiec troche na rekach, troche na lezaco lub w lezaczku - zalezy co robimy - tak zeby ją fizycznie nieco zmeczyc;)
To taki najbardzije typowy dzien:) jak jest Piotrek - to jest wiecej na raczkach na pewno - wtedy jakies drzemki tez na raczkach, choc czy ja czy on to staramy sie odlozyc ją - choc najbezpoeczniej do lezaczka - jest spora szansa ze bedzie kontynuować spanie :) no i wtedy odpadaja zakupy najczesciej - wiec np. znow aby umozliwosc drzemke - wychodze na spacer w chuscie (Czesto Piotrek cos przy aucie robi czy sprzata, to tez ide z Agu i tak stoimy albo chodzimy wokol bloku;))
Zatem podsumowując - mysle, ze 1-1,5h na rączkach + chusta do godziny (u mnie na raczkach mniej); lezaczek w trakcie dnia staram sie mniej, bo i ona mniej chetnie tam spedza czas, ale pewnie samo jedzenie i drzemka plus na chwile np. w kuchni jak cos robie itp to z godzinę na pewno co najmniej ale moze byc i wiecej), lozeczko tylko na noc + poranna karuzela - 21-9 powiedzmy; nosidelko sam. -2-2,5h, reszta mata. :)
Podziękowania: me.ch

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 3 miesiąc temu #1026707 przez asiekasiek
Jurada jakoś te sloiczki pasteryzujesz? jak tak to jak? :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 3 miesiąc temu #1026709 przez me.ch
Dzieki Wam za szczegolowe rozpiski :* wiedzialam ze co jak co ale moge na Was liczyc.

No to Kornel moze nie odbiega az tak od normy z tym brzuchowaniem.... tzn mysle ze jest troche mniej na brzuchu ale nie duzo mniej. Mysle ze tak ze 2h minimum napewno. Bedziemy sie starac troche wiecej ale on tez az tak nie uwielbia tego. W sensie torche to ok, ale za dlugo to juz nie :) no i zalezy tez od nastroju. My generalnie sporo razem wlasnie na ziemi jestesmy ostatnio wlaczylismy tez boczki bo wczesniej mielismy na nie okres buntu:D Ko wstaje o 8 i idzie spac o 20 wiec 12h. Z tego w dzien spi ok 2h a jesli sie nam trafi dlugi spacer albo wyjazd to czasem nawet sie przeciagnie do 3. W lezaczku okolo 1-1,5 (karmie go tam i czasem po karmieniu zostaje na chwile zeby sie ulezalo;) no i czasem czytanki z lezaczka uprawiamy. Na rekach raczej tez go nie nosze bo plecy nie chca moje, wiec jesli sie tulimy to ja pol-siedzie i go trzymam brzuch do brzucha, ewentualnie sa raczki jak tata w domu. reszte jestesmy na ziemii, ewentualnie kanapa jesli jest bunt ale tez lezymy. no i to jest takie 2/5 brzuch i 3/5plecy z tym ze u nas jest duzo zmian pozycji zawartych bo jak juz wspominalam nie jest brzuch ulubiona pozycja dlugoterminowa. musza byc zmiany :) w to jeszcze wliczam zabawy na pilce (brzuch) i samoloty itp:D

A ja sloiczkow na zapas nie robie bo mi sie nie chce to po pierwsze a po drugie lubie mu zmieniac koncepcje wiec czasem zblenduje, czasem widelcem rozgniatam, czasem na tareczce i tak roznie mieszam tez, podejrzewam ze jakbym na zapas zrobila to bym potem mu non stop to samo dawala... a tak musze sie wysilic :)

Dzis debiut miesny - krolik z warzywami:D w ogole dzien pod znakiem krolika :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 3 miesiąc temu #1026711 przez jurada
Asiek jak ugotowalammarchewke to ja zblendowalam i jeszcze przełożyłam do garnka żeby się gotowała i w wymyte i wyparzone słoiki wkładałam ta gotująca sie marchewkę, zakręcałam i do góry dnem. I to tak stoi sobie w kuchni do rana.

Jeszcze 2 sposób to tak samo tylko bez gotowania tej zblendowanej marchewki do słoika zakręcić i słoik do gara zalać woda i gotować.
Podziękowania: asiekasiek

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 3 miesiąc temu #1026712 przez Kasia888
Zaz fajnie, że tak szczegółowo opisałaś wizytę, widzisz będziesz teraz spokojniejsza. A po wynikach testów dowiesz się czy Bartuś jest na coś uczulony.
Najważniejsze to poznać przyczynę dolegliwości, gdybym wiedziała od czego Jaś ma taką buzię może nie musisałabym go faszerować tymi maściami co kawałek :pinch:
Meszku na brzuszku spędzamy średnio jakieś 2-3h zależy od dnia, bo mimo wszystko każdy jest trochę inny.
Najmniej chyba na rączkach jakąś 1h... trochę na pleckach trochę na boczku, jutro dokonam bardziej szczegółowej analizy ;)
Podziękowania: me.ch

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 3 miesiąc temu #1026717 przez pesq
Te cholerne testy z krwi nie są do konca wiarygodne a właściwie z reguły nie są ale co nam pozostalo :( :( :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 3 miesiąc temu #1026722 przez asiekasiek
dzień dobry

ja dzisiaj wzielabym zwolnień jak w reklamie:/ gardło mnie boli ze nie mogę mówić i osłabiona jestem :( mam nadzieję że L. nie zaraze...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 3 miesiąc temu #1026728 przez agatagama
hej :*
dziewczyny moje sutki zaczęły krwawić :( już nie wiem co robić, od ponad miesiąca bolą strasznie ale teraz to już apogeum :( przystawiam dobrze, tylko Jaś tak gryzie :(
Zaz współczuję tych glutów. Ja bym nie dała rady na takiej diecie...tak się cieszę, że Jaś nie ma żadnej alergii, podziwiam Cię ! Kasia i Beatka was też :*
Asiek karmisz piersią, nie zarazisz L :*
u nas coraz dłużej na brzuszku, ale i tak Jaś się buntuje :P leniuchem jest i tyle :) ale już ładnie przewraca się na boczki i siada z pozycji półleżącej!!! trzeba go trzymać ! szkoda, ze nie można tu filmików wrzucać :)
poza tym jedzenie świetnie mu idzie, wszystkie warzywka mega smakują i zajada z otwartą paszczą :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 3 miesiąc temu #1026729 przez kropka 889
Cześć mamuśki
U nas fatalna noc. Mała co chwile się budziła kręciła. Jestem strasznie nie wyspana i do tego jeszcze jakoś źle się czuje
Meszku króliczek megaaa cudowny <3
Kasia mam nadzieje ze wizyta u lekarza pomoże i zaradzi coś na te plamy Jasia.
Ja tez jestem alergiczka (kurz sierść kota trawy i bylica) ale na szczęście jest tak ze kichanie i katar mnie mecza ale też nie jakoś tam strasznie
Wczoraj kupiłam małej 2 apaszki (pewnie takie same jak Kas bo też w pepco) bluzeczke i bodziaki x 5. Wczoraj schowalam body na 62 i dzisiaj zakladamy 68
Podziękowania: me.ch

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl