BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Wrzesień 2015

9 lata 2 miesiąc temu #975867 przez me.ch
Zazanka, pytalas wcześniej o wielkosc malucha- tym razem nie zmierzyl Go tak jak zazwyczaj czyli od glowy do tyleczka tylko po obwodzie glowy bo byl zbyt skulony I pomiary byłyby niewiarygodne, ale wyszlo dobrze zgodne z suwaczkiem wiec zakladam ze juz spory chlop z niego:)

Sabina nie martw sie, ja tez czytalam ze to normalne, u mnie bywa różnie ale nie sadze ze powinno cię to martwić!

Asiek, ale historia, no ale coz do trzech razy sztuka jak to mówią; )

A no I Zazanka mi tez Bartosz sie podoba bardziej niż Bartłomiej;)
Co do znaczenia imion to moje, mojej siostry, meza I rodziców tez sie zgadza, wiec cos w tym musi byc. Z tym ze roznie to wychodzi bo np siostra meza ma tak samo na imię co ja a jest inna. Mamy wiele wspólnego ale tez różnice wiec kto wie;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu #975868 przez me.ch
Sabina, moze idź prywatnie do gina, lepiej isc I niech cie zbada zamiast sie martwic.... ja bym poszla dla świętego spokoju chyba:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu #975869 przez me.ch
W ogóle to teściowa mnie nastraszyla ze mam sie najesc czego lubie bo potem na długo nue bede mogla z powodu karmienia
Pytalam mojej mamy I ona powiedziała ze wcale nie miala jakiejs mega diety tyle ze kawa umiarkowanie a alkohol tym bardziej - ale tak samo jak teraz w sumie, no I ze nie jadla wzdymajacych produktów zeby unikac kolki ale to tyle.. I ze tylko w razie alergii trzeba ograniczenia ale to dosc oczywiste..

Co wy na to doświadczone mamy? Jak z dieta podczas karmienia piersią?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu - 9 lata 2 miesiąc temu #975871 przez sabina
na poczatku produkty dieteczyczne :) nie przyprawiane za mocno rosolki kawy zbozowe z warzywami trzeba uwazac tak samo z slodyczami -czekolada ....roznie wszystko zalezy od dziecka co bedzie tolerowac a czego nie :) wiec sie okaze :)

do gina pojde w pl za tydzien w poniedzialek lecimy jupiiiiii :laugh: :laugh: :laugh:

ale to fakt poczatki sa najtrudniejsze bo nei mozesz wszystkiego od razu jesc tylko pokolei wprowadzac i obserwowac dziecko bo cos moze go uczulac z tego co zjesz :) ja dlugo karmilam :) piekne doswiadczenie chociaz na poczatku BARDZO BARDZO bolaly mnie sutki .....koszmar :( ale nei poddalam sie po jakims czasie wszystko bylo ok :)

aha i najwazniejsze przystawiac do piersi dziecko tak czesto jak tego bd chciec nawet jesli bd to co pol godzinki i nie sluchac komentarzy ze sie nei najada i trzeba dac flaszke .....jezeli chcesz karmic oczywiscie :) moja rodzina mnie wiecznie uraczala komentarzami typu nie najada sie biedne dziecko etc :/ a maluszki maja okresy przejsciowe po prostu kiedy zwiekszaja swoje zapotrzebowanie na pokarm wtedy wolaaj dosc czesto :)
Podziękowania: me.ch

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu #975875 przez me.ch
Dzieki, no zakladam stopniowe wprowadzenie roznych rzexzy, wiadomo, ale z tego co ona mowila jej chodzi o caly okres karmienia!!

Sabina a teraz maly ma alergie? Sorry jeśli juz pisalas ale moja pamiec nie ogarnia;)
A Ty I maz macie?

A Lidziun I Magdalena jak u Was? synek ma alergie, a Wy-rodzice?

Rodzeństwo mojego P ma alergie I ich partnerzy tez, wiec I dzieci maja (z tym ze u jednych pierwsze dziecko ma a drugie juz nie z tym ze w ciazy z drugim szwagierka miala diete totalnie pozbawionea alergenów ze względu na pierwszego wiec to moglo miec pozytywny wplyw na niego). Mysle ze z tymi alergiami to hest tak ze jesli rodzice maja to I dzieci większe prawdopodobieństwo ze beda miec ale jesli nie ma to I dziecko jest 'bezpieczne'.Chodzi mi głównie o alergie pokarmowe... jak patrze na moja I P rodzine, kuzynow itp to ta teoria sie sprawdza.

Co myślicie?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu #975885 przez Magdalena9t
Hej B) u nas dziś słonecznie więc popracowaliśmy z Tomkiem w ogródku, nawet sobie na ławeczce pojedliśmy winogronka B)
Lidziun,ta kołyska też jest fajna,nawet myślałam, ale jak już mam łóżeczko to nie będę więcej gratów znosić ;)

Mi imię dla chłopca to jedynie podoba się imię Tomek :P zawsze wiedziałam,że jak będę mieć synka to tak będzie się nazywał :P
Dla córeczki mam 3 typy: Laura,Liliana,Tosia. :P

Lidziun to na dużo rzeczy synek ma alergie, ale podobno z tego się wyrasta, my to nieszczęsne jajo i pierze :angry: ja nie mam alergii, mąż kiedy zazę go prywatnie posłać,żeby sobie porobił badania w końcu. Teściowa ma astmę, i alergię na roztocza, sierść krowy, i nie pamiętam co jeszcze..
Teraz w ogóle,to coraz więcej i różnych chorób i coraz więcej tych alergii jest, poniekąd geny można obwiniać, ale także lekarstwa ,które bierzemy.

Co do znaczenia imion to ja w to nie wierzę,ani żadne horoskopy i czarne koty,zabobony jakieś :P :P

Sabina jak długo karmiłaś? Ja Tomka 13 miesięcy, drugie planuje tak samo albo i dłużej ;) Podczas cyckowania starałam nie jeść wzdymających rzeczy ale tak to w miarę normalna dietka

Lecę szykować obiadek,póki kawaler śpi ;) :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu #975888 przez pesq
Hej hej hej!

Cześć Magdalena, dawno Cie nie było :)


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
Lekarz zaproponował mi przetestowanie jakichś innych witamin, skoro po odstawieniu tamtych czuję się dobrze. Dał mi nawet taka próbke 10 tabletek, ale strasznie się boje łyknąć, bo wiem że jedna tabletka może się równać dwóm dniom nad toaletą.....

A korzystając z tego, że 3 dzień pod rząd dobrze się czuję (co u mnie jest mega sukcesem!) pojechałam na ciuchy... ogólnie dziewczyny ja nie wiem czy wy kupujecie używane rzeczy, nawet nie wiem , czy można czy nie można kupować niemowlakom takie ubrania, ale w sumie wszystkie moje znajome tak robiły.. oczywiście później odpowiednio je prały itd.. w każdym razie ja kupiłam dziś dwie rzeczy za 4 zł - obie z metkami!!!!!!! Co uważacie o odzieży używanej dla dzieci? zaraz wrzuce fotki :)

Zazanka - ja też ciagle słysze serce, okropne to jest!!!!!!!!!!! Od trzech dni czuje tez kilka razy dziennie jak siedzę lub leżę bulgotki dzidziusia :) czasami wkurza mnie te serce jeszcze bardziej, bo mi je zakłóca :P .


Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu #975890 przez asiekasiek
Magda ja też nie wierzę w horoskopy, znaczenie imion i inne takie rzeczy :) więc nie sugeruję się tym przy wyborze imion :)

Pesq moja siostra kupowała też używane rzeczy dla swoich synów, a w przyszłym tygodniu ja mam ochotę jechać i połazić po ciucholandach :D już nie mogę doczekać się!! Ale czekam na pieniążki. Pesq pisałaś o tym wózku i naprawdę koleżanki były zadowolone nimi??
Ja już zjadłam obiadek i jadę na działeczkę :) :) :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu #975891 przez Scarlett86
Pesqu sliczne te ciuszki moim zdaniem jak najbardziej mozna :) wrocilam ze szpitala i bedzie 3 chlopiec :) dzidzia zdrowa, wszystko na swoim miejscu :) u mnie tez ladna pogoda. Teraz jak juz wiem ze bedzie synek to zaczne tez kupywac ciuszki :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu #975892 przez Scarlett86
A to moj synus

Załącznik nie został znaleziony

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu #975894 przez pesq
Asiek - na ciuchach naprawdę są takie fajne rzeczy w takich cenach.. no mówię, za te dwie rzeczy zapłaciłam 8 zł!!!!!!!!!!!!! Szok!

Co do wózka - tak, napisala mi koleżanka że jest super i że ona i jej znajome są zadowolne. Ja tak nienawidze tego tematu, że gdybym miała kase to chyba bym po prostu kupiła. Ale nie mam więc nie wiem. A co sądzisz o tym wózku? Ja naprawdę nie wiem, nie lubie :/

Scarlet piekny misio!!!!!!!! Kolejny chlopak, ah :p

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu #975896 przez Zazanna
Scarlet gratuluję chłopaka ! :D

Pesq ja jestem jak najbardziej za używanymi, nie lubię marnotrawstwa :) Oczywiście nowe też kupię, bo nie wytrzymam, ale jak trafię na jakąś okazję z używanymi to też biorę ;)
Ciuszki suuuupe <3

Ja też nie wierzę w zabobony i w znaczenia, ale znam siebie i wiem, że jakby mi Bartuś zaczął zachodzić za skórę np. w LO to bym sobie siedząc nad kawką wyrzuciła coś w stylu: "A mogłam go głupia nazwać Bartosz (...) " B)

Co macie na obiadek? :D Ja dziś kotlety sojowe z ziemniaczkami i mizerią i jedną partię kotlecików spaliłam przed chwilą ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu #975897 przez Magdalena9t
Pesq naprawde fajne lowy:-) szkoda ze teraz brak czasu bo bym chetnie poszperala po ciuchach, a jaka radosc jak sie kupi za grosze perelki:-) musze sie kiedys wybrac:-) prawie nowki mozna kupic a takir male to e szczegolnosci,dziecko moment wyrosnie i nie zuzyje nawet. Jestem jak najbardziej za:-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu #975899 przez me.ch
Ja w horoskopy tez nie wierze, ale co mi tam, poczytac opisow imion nie zaszkodzi, z czystej ciekawosci ;)

Za to w uzywane ciuszki wierze jak najbardziej i juz sie nie moge doczekac bo pewnie jak juz bede w pl to z mama nie raz sie wybierzemy. tutaj to tak nie specjalnie mi sie widza te second handy, nie wiem jakos nie maja klimatu ;p wole te nasze polskie ;p

Scarlett gratuluje chlopaczka! bedzie dobra wrzesniowa brygada tutaj heheh ;)

no a kurczaczek Pesqu jest wrecz IDEALNY dla Jacusia :) a ten wozek wyglada dosc podobnie to tego ktory ja sobie upatrzylam z tutka - w sensie z wierzchu, ale szczerze to sie nie znam jeszcze, pokazywalam tesciom na necie go i jako 'eksperci' (bo w koncu to juz ich drugi czy trzeci wozek bo z ich strony juz sa maluchy) wyrazili aprobate heheh wiec jak mi sie spodoba na zywo i bedzie latwo sie skladal i dobrze prowadzil to problem z glowy! :)


ale powiem Wam szczerze ze juz tesknie za prowadzeniem samochodu, a ze tu nie mamy to jezdze tylko w polsce, wiec nie wiem jak to bedzie z brzuchem czy sobie choc troche pojezdze czy nie....

Widzialam/czytalam ze Wy poki co jezdzicie, no ale wiadomo, jeszcze brzuchy mamy stosunkowo male. Macie opinie na temat prowadzenia w pozniejszym czasie? ja bede w polsce od konca lipca czyli tak ok 31-32 tyg i nie wiem... oczywiscie wszystko zalezy od tego jak wielki urosnie i jak sie bede czula. Czytalam ze niektore kobiety jezdza az do konca, a niektore juz od poczatku oddaja stery. U nas ruch niewielki wiec trzymam sie malej nadziei ze moze brzucho pozwoli...;) ale wiadomo, nie bede ryzykowac. najwyzej po porodzie sobie pojezdze ;p
tak pytam bo sie rozmarzylam ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu #975900 przez melisamienta
Dziewczyny nie nadarzam z czytaniem Waszych postów.
U nas wszystko ok. Były 2 dni kiedy bolał mnie brzuch ale już jest dobrze. Tez zastanawiam się nad kupieniem takiej poduchy, bo ostatnio bolą mnie plecy, a co będzie dalej? :(

Ostatnio tez miałam trochę czasu wiec zaczęłam przeglądać ubranka pościele i wózki. Ogólni to nie mam zielonego pojęcia co będziemy potrzebować a co myślicie o stworzeniu jakiejś tabelki arkusza, będziemy sobie tam uzupełniać co artykuły i odznaczać co już mamy???

Wózek wybrałam ten
allegro.pl/wozek-dzieciecy-3w1-goya-x3-b...sci-i5233613255.html

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl