BezpiecznaCiaza112023

MAMUSIE WRZESIEŃ 2012

12 lata 3 miesiąc temu #296619 przez majsterka
Cześć Ślicznotki :)
Ja dzisiaj pospałam, a co... do 7 :D. Rano było u mnie -23... jupi...
co ja przeżyłam, żeby się z domu ruszyć do lekarza, bo byłam na 11 umówiona do dermatologa... ubrałam chyba wszystko co mogłam na siebie, tzw. cebulka, ledwo sie ruszałam... najgorzej jednak było wsiąśc do autka :)
Dziś na 18:20 ide do mojego gina... jej... stresuje sie troszeczkę :)
Musze jeszcze z Lublina dojechać do Radomia i potem wrócić, na 21 gdzieś będę najwcześniej :)

Witam obie nowe Mamusie wrześniowe :), gratulacje :D :D

Aganio Twoj ewentualny przyszłym pracodawca, będzie musiał 5 minut dłużej robic deklaracje do ZUSu. Jak coś to służę pomocą :)

Kopiące maluszki w brzuchu to chyba najmilsza sprawa :), pod warunkiem, że malec nie skacze po pęcherzu :D, mojej siostrze dzidziuś właśnie po pęcherzu skakał, miał ułożenieni pośladkowe na tzw. zajączka i strasznie jęczała jak jej dawał popalić :D . Dziś Hubercik ma już 6 latek :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #296639 przez agnesssa
Majsterka nie mogę się doczekać wieści od lekarza :woohoo: tylko grzecznie jedź :kiss: A Twoja córcia będzie trzy latka starsza od drugiego bejbiątka to najlepsza różnica wg mnie :woohoo: Taka jest między mną i moim bratem i się super dogadujemy :lol: Jak by ładnie poszło to ja też chciałabym mieć taka różnicę w wieku u moich dzieci, a w ogóle to bym chciała mieć trójkę, ale nie wiem czy podołam :lol: :lol:






Aniołek[*] 11tc 19.05.2011

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #296685 przez aganio87
Majsterka czekam na wiadomośc od gina ale znając życie po 21 już bede w łóżku kimać więc myślami jestem z Tobą u gina :)

100 lat dla Hubercika :) :) :)

U dentysty byłam ale niestety odwołał wizyte z powodów rodzinnych... :( a dziura w zębie jak była tak nadal jest...

Jeśli chodzi o moją fikcyjną prace to nic nie wiem Bo Kolega ten co mam mnie zatrudnić to on " zbija podatek" co kolwiek to znaczy i nie opłaca zusu czy jakoś tak... więc dupka...

a drugi mówi że może mnie zatrudnić ale oprócz składki bym musiała dodatkowo opłacać jego księgowego więc dużo za dużo kasy pewnie wyjdzie....




[*] 6.11.2011

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu - 12 lata 3 miesiąc temu #296687 przez agnesssa
Aganio Jak to opłacać jego księgową :unsure: to co to za kolega :huh: :ohmy: Z tym zbijaniem podatku to nie wiem co to znaczy, ale brzmi bez sensu :huh:






Aniołek[*] 11tc 19.05.2011

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #296689 przez aganio87
Może majsterka bedzie wiedzieć jak wejdzie na foum o co chodzi... :)




[*] 6.11.2011

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu - 12 lata 3 miesiąc temu #296690 przez chłopek
aganio jak ksiegoweo mu opłącac, to bez sensu, czyli jak on normalnie ludzi zatrudnia to dodatkowo im dolicza opłatę za ksiegowego?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #296694 przez aganio87
ten drugi nikogo nie ma zatrudnionego więc o mnie chodzi by on wyszedł pewnie na 0 tak przypuszczam....




[*] 6.11.2011

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu - 12 lata 3 miesiąc temu #296697 przez chłopek
mój teść zatrudniał szwagierke moja i ona mu za ksiegowego nie płąciła, zapytaj sie go ile musiałą bys dawac za tego ksiegowego
wdaje mi sie ze nie duzo bys musiala ksiegowego opłacac,

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #296699 przez aganio87
no ma sie dowiedzieć.... a tak szukam w pamięci kto jeszcze może mnie fikcyjnie zatrudnić....




[*] 6.11.2011

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #296702 przez chłopek
u mojego taty księgowościa sie mama zajmuje wiec jest dobrze, no moze ktos inny cie zatrudni bez zadnych problemów, nawet w innym miescie jak b ktos mial firme przeciez to nie problem zebys dojezdzala

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #296704 przez aganio87
Nom dokładnie jak piszesz.... cały czas myśle czy mamay jeszcze kogoś takiego....




[*] 6.11.2011

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #296713 przez chłopek
jak by nie duzo chciał za płacenie temu ksiegowemu to warto sie u niego zatrudnic

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #296714 przez agnesssa
Aganio z tego co ja wiem, to księgowe za całą papierkową robotę za miesiąc biorą ok 300zł dla takich małych firm (w sensie jednoosobowych) i nawet jak obróbka Twojego jednego dokumentu wyjdzie 50zł to jest max na miesiąc, tak mi się wydaje.
O znalazłam przykładowy cennik i obsługa kadrowo płacowa dla 1 pracownika to 15zł
www.szczypczyk.pl/cennik.html






Aniołek[*] 11tc 19.05.2011

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #297313 przez aganio87
witam dziewczynki :) :) :) w mroźny poranek : :) :) -15 i pada śnieg bynajmniej u mnie... brrrr... nie wychodze z łóżka..... :)

Miłego dzionka życze wam....

Majsterka jak u gina???




[*] 6.11.2011

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu - 12 lata 3 miesiąc temu #297346 przez majsterka
Dzień dobry :) znowu pospałam :)
Moja wczorajsza wizyta byłam chyba wporządku, 8 tydzień ciąży, dokładnie 7 tyg. i 2 dni.
wszystko wporządku, chociaż moj lekarz nie zrobił mi USG, bo powiedział, że nie powinno się w tym okresie wykonywać badania i poddawać maleństwo ultradźwiękom, kiedy mu się móżdżek własnie robi... a więc fasolki nie widziałam. Ostrzegł mnie, przed zaczęstym robieniem USG. Mówił, że w ciąży powinno wykonać się 3 badania. Pierwsze w 12-13 tygodniu, żeby wykluczyć pewne choroby, w połowie, czy dziecko prawidłowo rośnie i sie rozwija i trzeciez przed porodem, żeby sprawdzić ciężar dziecka.
No wiem, co o tym myśleć, bo szczerze mówiąc nie słyszałam o jakiś ubocznych skutkach USG, ale zapytam się go za tydzień.
Dał mi całą liste badań do zrobienia i za tydzień znowu do niego z wynikami :)
Generalnie to bardzo go lubię, bo jest szczery do bólu i bardzo zabawny, a do tego świetny fachowiec i specjalista.

Aganio jeśli chodzi o zbijanie podatku, to tez nei wiem o co chodzi. Bo jeśli ktoś jest na ryczałcie, to ZUS nie liczy mu się do kosztów i wtedy nie jest to dla pracodawcy zbyt korzystne, ale jeśli normalnie na liniowym 19%, to każde zatrudnienie pracownika i koszty z tym związane, liczą się do kosztów i jest to korzystne wręcz.
Moim skromnym zdaniem, jeśli kolega nie chce to niech nie zatrudnia, ma prawo. Musisz jeszcze poszukać. Koszt jednego pracownika u księgowej ja płaciłam 30zł/mies, czyli nie aż tak dużo, musisz zapytac się ile byś dokładnie musiała dopłacać temu drugiemu Panu, i zastanowić się czy Ci się to opłaci.

Miłego dzionka ( u mnie -19), a wczoraj jak wracałam było -24 :D

Słyszałyście co w końcu wyszło z tą porwaną Madzią?? Straszne :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl