BezpiecznaCiaza112023

Fotelik samochodowy

13 lata 8 miesiąc temu #28660 przez Moniq
rozglądam się właśnie za fotelikiem dla mojej córci, powyżej 9 kg; trochę zdurniałam i nie wiem czy kupić 9-18 kg czy 9-36. jakie Wy macie??? i czy jesteście z nich zadowolone??? dodatkowo oglądałam jakiś czas temu program o crash testach fotelików samochodowych i trochę mnie to przeraziło, tu macie linki:
uwaga.onet.pl/32657,news,,niebezpieczne_...dzieci,reportaz.html

fotelik.info/pl/testy/wszystkie/grupa/rosnaco/index.html

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #28670 przez Madzia89862

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #29005 przez Mariola_K
Oglądam ostatnio różne samochodowe foteliki i testy fotelików, ale sama już nie wiem w co powinnam zainwestować. Skołowana jestem zarówno cenami, jak i kategoriami. Nie wiem czy lepiej zainwestować w fotelik samochodowy 0-13kg czy fotelik samochodowy 0-18kg. Może wy mogłybyście mi coś doradzić? Z góry dziękuję.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #29090 przez Moniq
to zależy czy dużo z dzieckiem jeździsz, bo ten 0-13 możesz wypiąć i zanieść w nim dziecko np do lekarza, czy do sklepu na szybkie zakupy, większość wózków ma funkcję wpięcia fotelika- co jest bardzo przydatne jeśli musisz sama wybrać się na zakupy samochodem. nam służył dodatkowo przez jakiś czas zamiast leżaczka-bujaczka

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #29152 przez Manga
Sprawą fotelika zajmował się tatuś Żółwika ;)
Po godzinach poszukiwań, czytania i analizowania testów wybrał taki www.autofoteliki.pl/iseos-neo-plus-bebe-confort,2,59,142.html

Jesteśmy bardzo zadowoleni. Przydaje się opcja regulacji szerokości siedziska i uchylności, gdy dziecko zaśnie.
Choć jest on od urodzenia do ok 4 lat, to osobiście nie wyobrażam sobie przewozić w nim niemowlaka - nosidełko jest chyba wygodniejsze.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #29222 przez roxana
Cześć Dziewczyny

Ja niedawno miałam ten sam problem, jaki fotelik wybrać. Na początku nie wiedziałam o żadnych testach i koleżanka podała mi bardzo ciekawą srtonę z testami fotelików:
fotelik.info/

Nie wiedziałam wcześniej, że to takie ważne, myślałam że wszystkie foteliki są równie dobre. Dzwoniłam nawet do polskiego producenta fotelików bo podobał mi się wózek i był z nim fotelik. Niestety nie robią żadnych testów i nawet nie chcą na ten temat rozmawiać.
To w moim przypadku załatwiło sprawę.

Kupiłam fotelik Auto - fix plus z bazą z 2010 roku, marki chicco, ma bardzo dobre oceny. I był w zestawie z wózkiem na który się zdecydowałam.

Zobaczymy jak się sprawdzi w praktyce, ale wygląda pięknie i opinie o nim są naprawdę dobre. I co ważne produkowany jest we Włoszech a nie Chinach jak większość artykułów dostępnych u nas.
Pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #29245 przez kasiora
ja mam bardzo podobny fotelik jak manga , i jak narazie jestesmy bardzo zadowoleni :)

dla innych jestes tylko dzieckiem a dla mnie jestes calym swiatem!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #40876 przez sloneczko
witajcie drogie forumowiczki ;)

mam pytanie zwiazane z fotelikiem samochodowym,
a mianowicie moja malutka gdy ja wloze do fotelika ktory jest wagowo do 13kg to jej nozki wystaja, a glowke ma na dobrej wysokosci,

Teraz sie zastanawiam co mam zrobic, dalej ja w nim wozic, czy kupic nowy ALE, nowe sa od 9 do 18 badz do 36kg, a ona wazy nie cale 8kg,

jak bylo u Was kiedy kupilyscie kolejny fotelik,
i jak sobie radzilyscie z wystajacymi nozkami ?

dziekuje za wypowiedzi

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #40881 przez natmur11
wiesz dzis sama szukalam watku o fotelikach i mialam go wlasnie zalozyc. ja ogladalam ostatnio foteliki, i zdecydowalam sie na fotelik od 9 do 36kg to jest srednio do 12 lat. nie wiem czy wytrzyma tyle ale sprobuje. z tym ze te foteliki pisze ze sa od 9 miesiaca zycia dziecka czyli pewnie jak juz dobrze stabilnie siedzi. patrzylam na wyniki crash testow i mysle ze zdecyduje sie na ktorys z tych Storchenmuehle Starlight SP, Recaro Young Sport, albo ktorys z marki Kiddy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #40883 przez sloneczko
no wlasnie o to mi chodzi ze jest od 89 kg, czyli ok 9msc

ja wlasnie znalazlam jeden z Kiddy,

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #40889 przez natmur11
ja planuje kupic go gdzies na przelomie styczen/luty co Klaudia bedzie miala juz te 8 miesiecy i zobaczymy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #40905 przez sylwus136
sloneczko mojemu małemu tez nóżki wystają i jak jedziemy z dziadkiem jego samochodem ( a ma małe auto bo peugota) to wbija mu nóżki w fotel.
Fotelik jest do 13 kg niby a mały ma 8100 wiec narazie nie zmieniam.
Zmienie po nowym roku dopiero jak mały juz sam bedzie dobrze i stabilnie sam siedział :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #40912 przez Emme
Z tego co wiem to oczka dziecka powinny byc na pewnej wysokości (chyba w połowie tej ochrony, wypukłości, gdzie znajduje się główka). Jeśli są wyżej, tzn że dzickeo jest za duże. Nóżki mogą wystawac.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #40917 przez sloneczko
aha,

no ale... te nozki sa az na oparciu fotela.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #40920 przez ilona
Wiktor mierzy aktualnie 74 cm czyli tyle co dziecko w wieku około 9 miesięcy.
Kupiliśmy już fotelik allegro.pl/recaro-young-sport-2-0-2011-9...eki-i1311770600.html
Powinien być w poniedziałek, więc napisze wtedy czy jest ok, ale ma bardzo dobre recenzje i wyniki w crash testach.

Pytaliśmy gościa w sklepie i powiedział, że ważne jest to czy "nie topi się" siedząc w foteliku i czy pozycja jest stabilna. U nas po przymiarce wszystko wyglądało tak jakby był dla Wiktora odpowiedni.
Wagowo hmmm prawie 8 kg... czyli jeszcze trochę brakuje, ale nosidełko-fotelik jest do 13 kg, problem w tym, że mojemu dziecku wystaję już głowa, a nogi są pokrzywione, bo jest za długi....
Nie wiem co lepsze. Czy za mały, czy za duży? :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl