BezpiecznaCiaza112023

Wyprawka

10 lata 17 godzin temu - 10 lata 17 godzin temu #864884 przez asiulek_dolls
i przy okazji to co przyda się do porodu,
warto dowiedzieć się co szpital który wybierzecie zapewnia,
podtawowe potrzebne rzeczy to:

- koszuka do porodu
- koszula 2szt (rozpinane z przodu, lub na ramiączkach, żeby wygodnie było karmić)
- podkłady higieniczne Bella 4opakowania
- podkłady higieniczne 90*60 (na łóżko) Seni 1op. (5szt.)
- majtki wielorazowe 3-4szt (takie siateczkowe, bawełniane ale wielorazowe, które można prać, w aptekach można na sztuki kupić)
- wkładki laktacyjne
- nakładki sylikonowe
- poduszka do karmienia (jak się zmieści  )
- płyn do higieny intymnej (dla kobiet w ciąży, okresie połogu i karmiących) LaciBios femina
- szampon, odżywka i szczotka do włosów
- żel pod prysznic
- pasta, szczoteczka do zębów
- antyperspirant
- maszynka do golenia
- chusteczki higieniczne
- chusteczki odświeżające
- stanik do karmienia
- laktator
- szlafrok
- papcie
- klapki pod prysznic
- ręczniki
- kubek, sztućce
- APARAT!!
- dokumenty
- Tel. + ładowarka

i mała rada spakujcie torbę wcześniej, to czego nie spakujecie wypiszcie na kartce i trzymajcie na wierzchu w torbie (polecam małą walizkę na kółkach) tak by niczego nie zapomnieć i móc szybko dopakować potrzebne rzeczy, ja urodziłam w 36tc, na szczęście spakowałam się się jakieś 2-3 tyg wcześniej (a byli tacy co się ze mnie śmiali że mi tak spieszno do porodu)

EDIT: fotelik, ciuszki i rzeczy które przydadzą się do wypisu + jakieś ciuchy na wyjście dla was też warto przygotować, bo później wasz facet pewnie nie będzie umiał nic znaleść

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 17 godzin temu #864894 przez asiulek_dolls
co do ciuszków i ich ilości to nie pomogę bo ja nie umiałam się powstrzymać i sporo mam wszystkiego :silly: kupowałam od razu większe rozmiary więc ciężko mi sobie przypomnieć ile tego miałam na początek - jedno jest pewne - wystarczająco :laugh:

no i to nieszczęsne ulewanie - ojj często się przebieraliśmy

miałam gdzieś listę ale znaleść nie mogę :angry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #865492 przez emilia1410
na co zwrocic uwage przy zakupie wozka i lozeczka?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #865656 przez honka_18
przy wózku najlepiej "pożyczyć" dziecko znajomej, włożyć je do wózka który ci się podoba i się przejechać ;) ja kupowałam przez internet i mi skręca w lewo, fatalnie się prowadzi :dry:. Gondola najlepiej żeby była duża z możliwością podniesienia oparcia, przyda się jak dziecko będzie większe nie będzie chciało leżeć na płasko (ok 3mż)
A co do łóżeczka to najlepiej żeby miało 3 poziomy, opuszczany 1 bok (wygodne przy mniejszym dziecku) i wyciągane szczebelki, moje nie miało :angry: i oczywiście wygodny materac, najlepiej żeby był twardy. Miękkie zapadają (wygniatają) się przy większym (cięższym) dziecku A i oczywiście im większe tym lepsze :P standardowe ma 120*60 ale można również kupić 140*70 jest wygodniejsze dla większego dziecka, a materac można wykorzystać w kolejnym łóżku.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #865935 przez asiulek_dolls
zgadzam się z honka, wózkiem warto pojeździć po sklepie, ja przy zakupie wózka szczególną uwagę zwracałam na kółka, wybrałam duże pompowane i amortyzowane kółka, tylne w nieco szerszym rozstawie od przednich, przednie oczywiście obrotowe z możliwością blokady i jak do tej pory lepszego rozwiązanie w kwestii kół w wózku nie widziałam, ważne dla mnie było również to żeby w spacerówka składała się w całości razem ze stelażem bo to wygoda + więcej miejsca w bagażniku :) (są wózki w których najpierw sztywne siedzisko trzeba wypiąć i złożyć do tego stelaż składa się osobno)
tak naprawdę dużo zależy od kwoty którą chce się przeznaczyć, ja szukałam w przedziale 1500-2000 3w1 i zdecydowałam się na czarny espiro enzo evo i moim zdaniem to jest dobry wózek, nie idealny (idealnego jeszcze nie widziałam :P ) ale jestem z niego zadowolona,
inny który mogę polecić (trochę droższy) to concord fusion (koła piankowe) dobry dla osób mieszkających w bloku (lekki) - nie wiem jak z gondolą w tym wózku bo miałam do czynienia jedynie ze spacerówką
a tak poza tym z doświadczenia swojego i innych znajomych mam, wydaje mi się że każdy i tak prędzej czy później kupuje dodatkową spacerówkę typu parasolka (ja korzystam z niej na zakupach czy krótkich wypadach na miasto, ciągle wożę ją w aucie i często się przydaje) i tu też najistotniejsze są kółka (polecam inglesina trip)

teraz większość łóżeczek ma trzy poziomy, trzeba więc zdecydować czy wolisz opuszczany bok (dobre rozwiązanie przy dziecku od pół roczku) czy wyjmowane szczebelki (to z kolei jest fajniejsze dla większego dziecka) no i przy tej opcji można wybrać łóżeczko z szufladą pod łóżeczkiem

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #865991 przez emilia1410
Ja raczej wozek i lozeczko uzywane kupie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #866169 przez asiulek_dolls
nawet jeśli kupisz używane, to warto w sklepie pooglądać bo za to się nie płaci i wybrać model wózka, teraz jest mnóstwo używanych wózków na sprzedaż więc lepiej wcześniej wybrać i szukać oferty sprzedaży na konkretny wózek

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #866643 przez honka_18
Popieram asiulek_dolls nie ma sensu kupować kata w worku, wózki mają to do siebie że często nie są tak fajne jak w opisie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #866810 przez emilia1410
No niby tak , wle ja sie nie znam na wozkach i nie bede wiedziala jaki wybrac, najwyzej bede sie z nim pozniej meczyc

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #867059 przez asiulek_dolls
wiesz, wydaje mi się że każdy się nie zna puki nie ma własnego dziecka,
no chyba, że ktoś opiekował się czyimś dzieckiem zanim dorobił się własnych wtedy pewnie trochę się orientuje,
dlatego właśnie dobrze jest pochodzić po sklepach tam Ci doradzą, a to nie zobowiązuje przecież do kupna w tym sklepie, warto się rozejrzeć i później poczytać opinie na temat modeli które Ci się będą podobały,
jeśli w opiniach o wózku jest coś nie tak to ponownie wybierz się do sklepu i sprawdź czy to rzeczywiście prawda co o wózku piszą w necie,
ja kilkakrotnie oglądałam wózki w różnych sklepach a wybrany wózek kupiłam w hurtowni przez internet bo tak było taniej
im wcześniej zaczniesz rozglądać się za wózkiem tym więcej czasu będziesz miała na wybór i podjęcie decyzji, a skoro chcesz kupić używany to i na znalezienie wózka na aukcjach czy ogłoszeniach będziesz potrzebować więcej czasu, tak żebyś mogła porównać ceny i przede wszystkim stan wózka, no i wiadomo że im bliżej siebie znajdziesz sprzedającego tym lepiej bo będziesz miała okazję go oglądnąć i sama ocenić w jakim jest stanie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #867079 przez emilia1410
no własnie duzo osob ma na sprzedanie wozek w mojej miejscowosci wiec masz szanse by na zywo obejrzec

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #868529 przez patka89
Jeżeli chodzi o wózki to się zgadzam,ale słyszałam też,że jeżeli chodzi o łóżeczka to trzeba dobrze określić czy się nadają dla maluszka. Przede wszystkim nawet jak bierzemy od kogoś używane łóżeczko,warto by było by materacyk był nowy, to jest dużo lepsze dla plecków maluszka. :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #870656 przez natalia_cabaj
Materacyk jak najbardziej musi być nowy ,a łóżeczko może być używane :) przecież przez ten czas korzystania aż tak bardzo się nie zużyje.

Pościel dziecięca to jeden z ważniejszych elementów wyprawki dla niemowlaka.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu #983744 przez Małgorzata Góźdź
Wszystko to można mieć nie wychodząc z domu popatrzcie www.alama24.pl/index.php?route=common/home kupowałam u nich więc jest ok.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #986509 przez kwiatuszek12
Co do wózków polecam się przejechać, sprawdzić ile waży. Ja do mojej wyprawki mogę polecić wam podgrzewacz żelowy Lovi trzyma około 2-3 h temperaturę, sprawdza się idealnie na spacerze, wyjeździe.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl