BezpiecznaCiaza112023

MAMUSIE GRUDZIEŃ 2011 !!

12 lata 6 miesiąc temu - 12 lata 6 miesiąc temu #220503 przez tygrysica
jeszcze sie pochwalę, że u moich sąsiadów pietro wyżej od tygodnia remont i wiercą i kują. Teraz juz nasze dzieci słysza i boję sie, że sie mały stresuję, ale cóż mogę zrobić. Takie to uroki mieszkania w bloku- sama tak tłumaczyłam sąsiadce z dołu jak miała pretensje o to, że słyszy jak chodze po mieszkaniu. W sumie to już przesada byla i takie rzeczy to juz chyba leczyć się powinno a nie zawracac głowy. A poza tym 4 lata temu to my skuwaliśmy ściany więc złego slowa nie powiem, bo wtedy 2 miesiące sąsiedzi cierpieli.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #220809 przez Talinka
My łóżeczko będziemy składać na początku grudnia :) Czyli ledwo przed terminem ;)

http://lb1m.lilypie.com/mwskp2.png?xacnD4L8I

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #221514 przez gagusia84
Hej co tam u was dziewczyny? Ja sie musze pochwalic dzis kupiłam elektryczna nianie :) wiecie co ja to juz bym chciała urodzic ten duchy brzuszek juz pomału zaczyna mi przeszkadzac. Schylic sie nie umie dobrze bo brzuch przeszkadza a najbardziej brakuje mi zeby spac na brzuchu.... Juz sie nie moge doczekac. A dziecko to tak mi sie wierci ze czasem az bolo :P. Jeszcze 9 tygodni i spokoj :).

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #221623 przez Agusiak
dziewczyny z tymi wózkami to oczywiście jak kto woli, ale ja już nie kupiłabym 3w1.
Mam Espiro GTX i moja córcia już od dawna nie mieści się w gondoli, przeprowadziła się do spacerówki jak miała 4 miesiące i na zimę muszę dokupować specjalny śpiworek z owczej wełny do wózka (kolejny dodatkowy wydatek). Ja osobiście kupiłabym już teraz wózek głęboki z dużą gondolą w którym dziecko pojeździ chociażby z 7 miesięcy a potem to już samą, lekką spacerówką tylko żeby oparcie rozkładało się na płasko. Ja w tej spacerówce mam zamiar zimę przejeździć a na wiosnę i tak kupić samodzielną, lekką spacerówkę. Te 3w1 są ładne i modne ale same głębokie też można ciekawe już teraz kupić i także ze składanym stelażem. Powodzenia i pomyślnych wyborów wózkowych :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu - 12 lata 6 miesiąc temu #221752 przez tygrysica
Ja specjalnie wybierałam gondolę największą z możliwych w tym zestawie więc liczę, że na dłużej starczy.

Wczoraj normalnie spać nie mogłam. Miałam tak zharatane gardło od odchrząkiwania i kaszlenia, że mówić nie mogłam wieczorem i myślałam, że trzeba będzie dzisiaj szukać lekarza żeby jakiś antybiotyk przepisał. Zaczęłam "dzwonić" w trakcie mówienia i myślałam, że się zapalenie oskrzeli zaczyna... Na szczęście rano mój pojechał po syrop, który można w ciąży i przestałam kaszleć. Cieszę się, bo mi strasznie brzuch twardniała a wyczytałam, że taki kaszel może do wcześniejszego porodu doprowadzić. Katar tez juz ustępuje- w sumie mówi się, że czy leczony czy nie to po 7 dniach ustępuję. Obym dzisiaj normalnie już spała. Koszmar ten tydzień był i tyle.

Za to zakupiłam mnóstwo drobiazgów na allegro wczoraj- te wszystkie higieniczno gadżetowe rzeczy jak podkłady, nożyczki, frida, gaziki itp. No i wreszcie wybrałam kolor pufa na przedpokój.

W tym tygodniu zamawiam resztę drobiazgów, nawilżacz, leżaczek lub huśtawkę (właśnie które myślicie, że lepsze?) i karuzele ;)

I powiem Wam, że zaczynam się bać tego wszystkiego. I porodu i tego co po... A jak nie będę mieć instynktu? Bo przyznam szczerze, że nie przepadam za dziećmi :dry: Wiem, że własne to co innego, bo parę koleżanek miało to samo...A Wy? Jakie macie obawy?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #221758 przez Agusiak
tygrysica napisał:

A jak nie będę mieć instynktu? Bo przyznam szczerze, że nie przepadam za dziećmi :dry: Wiem, że właśne to co innego, bo parę koleżanek miało to samo...A Wy? Jakie macie obawy?


Kochana nic się nie martw, to prawda co mówią że własne dziecko to zupełnie co innego. Ja się nie mogłam na córcię już doczekać a jak się urodziła to na początku było jakoś dziwnie. Troszkę mnie przerażała ona i ta cała sytuacja w jakiej się znalazłam. Teraz nie mogę się od niej "odkleić" ciągle bym ją tylko ściskała i całuskowała :lol: :silly:
A powiem szczerze, że za dziećmi też nigdy nie przepadałam i nadal nie specjalnie przepadam (za obcymi oczywiście :blink: )
Będzie dobrze, zakochasz się w swoim maluszku i będziesz już wiedzieć co dla niego najlepsze :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #222291 przez drynek88
Czesc kochane wiecie co ja to troche w swoim zyciu spedzilam czasu z dziecmi pilnowalam szkraby kuzynek itp. no ale swoje to zawsze inaczej nikt nie wie jak naprawde to bedzie wygladalo ale mysle ze kazda z nas sobie poradzi niby teraz myslimy ze moze byc zle ale ten instynkt macierzynski sam sie pojawia i napewno nie bedzie problemow.Ja uwielbiam dzieci tylko czasami nie lubie jak sa takie okropnie zlosliwe i zle wychowane to mnie denerwuje no ale to juz z innej broszki :)
Wiecie co ja juz coraz bardziej sie boje juz powoli szykuje sie do pakowania torby i ciagle mi sie sni szpital i jakies glupoty, juz brzusio taki ciezki zle sie spi i wogole czuje sie juz taka zmeczona troszeczke a tak samo jak ty Gagusia mam problem ze schylaniem a wogole o zakladaniu butow nie mowie hehe masakra. Zastanawiam sie jak to bedzie w tym szpitalu moze macie jakies rady jeszcze ciekawe jak sie zachowywac albo czego unikac. W szpitalu ktory wybralam bede napewno z kilkoma osobami na sali a odwiedziny z rodzina sa w osobnym pokoju i nikt nie ma dostepu do sali w ktorej bede lezala ogolnie to mi sie podoba bo w innym ktory moglabym wybrac w poblizu to jest tak ze odwiedzajacy przychodza na sale gdzie leza kobiety po porodzie z dziecmi i to mnie drazni bo nie dosc ze kazdy by mnie widzial w tak okropnym stanie to jeszcze czulabym dyskonfort ze kazdy na mnie patrzy i musze uwazac na wszystko bo kazdy to widzi a przeciez rozne sa sytuacje moze cos mi przecieknac albo cos innego co nie.

Tymczasem zabieram sie znowu za prasowanie tym razem pieluszki ciuszki juz koncowe takie
Milego dnia odezwijcie sie ciezarne:0)



..Natalia..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #222296 przez adiafora
Gagusia jaką nianie kupiłaś z monitorem oddechu? Ja też zastanawiam się leżaczek czy huśtawka też mam dylemat. Wczoraj kupiłam małej buciki tommiego haifingiera udało mi się na allegro za dobrą cenę:)
Jakiegoś doła wczoraj załapałam, ale dziś już lepiej . Pozbierałam się i zaczynam brać się w garść i wszystko organizować.

[link=http://www.zapytajpolozna.pl]
[image noborder] www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=36991 [/image] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #222307 przez KasiaT
hejka dziewczyny. Wczoraj pożyczyłam od matki torbę do szpitala... taką mniejszą... dziś zrobiłam przymiarkę... kurde nie mieszczę się :ohmy:
A jeszcze podkładów poporodowych sobie nie kupiłam, a one też zabierają troszkę miejsca... chyba jednak skończy się na tym, że wezmę zwykłą torbę podróżną... :P
Normalnie załamka...

A ja się czuję co raz gorzej... moje noce to tragedia, przez co w dzień chodzę jak ćma...
Jednak im dalej w las tym gorzej... człowiek już odlicza dni do tego najważniejszego momentu.... chciałby, żeby to było już, po czym uświadamia sobie, że musi jeszcze trochę wytrzymać... a jeszcze maluszek staje się co raz wyraźniej wyczuwalny przez powłoki brzuszne i aż się marzy o przytuleniu go... eh...

Miłego dnia!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #222501 przez upsar
Witajcie kochane,

mam pytanie czy znacie jakieś sposoby na to żeby maluch sie "odwrócił"??
Byłam na USG w tamtym tygodniu i okazało się że ułożony pośladkowo a to z koleji grozi cesarką. Wiem że jest jeszcze czas na to żeby się obrócił ale mam mało wód płodowych i lekarka powiedziała że to mało prawdopodobne.
Trochę się tym martwie bo wolałabym rodzić normalnie i sama nie wiem czy się cieszyć czy nie. Mam już córę z którą się męczyłam 16 godzin ale mimo to wolałabym bez cięcia, bo i w szpitalu trzeba dłużej zostać i człowiek dłużej chyba dochodzi do siebie.
Wcześniej nie brałam takiego rozwiązania pod uwagę i spadło to na mnie trochę niespodziewanie :( a teraz zamiast się cieszyć że to już niedługo to teraz sie martwię

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #222562 przez adiafora
upsar jeden stary ginegolog w rodzinie radził zabawę z latarka, świecenie po brzuszku i dziecko z ciekawości widząc światło latarki odwraca się z ciekawości, pod warunkiem , że ma na to jeszcze miejsce. Moje 3 koleżanki stwierdziły , że podziałało.Czy ja wiem , ale warto spróbować. Zawsze będziemy na plusie ,bo wieź się zaciśnie bardziej . A i zabawa jest przednia bo dziecko na to reaguje:).
Ja dziś jakoś czułam się ociężała, i większość dnia spędziłam na kanapie:(

[link=http://www.zapytajpolozna.pl]
[image noborder] www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=36991 [/image] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #222644 przez NaMAgapas
Nasza Kruszynka też była ustawiona pośladkowo na ostatniej wizycie. Zobaczymy jak będzie teraz. Słuchajcie, moje dwie znajome urodziły swoje skarby. Jedna chłopczyka 2.5 kg miesiąc za wcześnie. Poszła sprzątać do mieszkania i po jakimś czasie zadzwoniła, że jej wody odchodzą. A druga, koleżanka z pracy, urodziła dziewczynkę. Ponad 3 kg, kilka dni po terminie. Jak oglądam zdjęcia to już nie mogę się doczekać, kiedy będziemy tulić naszą pociechę. No ale to w swoim czasie... :) Jak tam samopoczucie?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #222660 przez gagusia84
Hej ta elektryczna nianie nie kupiłam z monitoringiem na taka niestety mnie nie jest stac taka ze jak pojde na dół a dziecko bedzie na górze w pokoju spac to jak sie potem obudzi zebym słyszała.

No ja juz tez musze wyciągnąc torbe i sie pakowac. U nas w szpitali na sali leza 3 kobiety i wizyty sa w pokojach ale jest taka kotara ze moze sie zasłonic zeby cie nikt nie widział i to mi sie podoba.
No spac juz coraz ciezko jest bo brzuch przeszkadza jak to dzis powiedziałam wolała bym juz wozic niz nosic :)

A co do obrucenia to podobno słyszałam ze klekac na kolanach i robic takie ruchy jak bys polerowała podłoge to podobno pomaga tak tym brzuchem ruszaj.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #223052 przez upsar
Każda wskazówka może się sprzydać :)
Będę działała z latarką no i poszoruję trochę podłogę i może akurat pomoże :laugh:

Co do spakowania to ja jeszcze niegotowa :( jakoś mi sie wydaje za wczesnie na cokolwiek że to niby tyle czasu jeszcze a ta torba spakowana to by znaczyła że juz niedługo a ja mentalnie nie jestem jeszcze przygotowana.Nie mam zamiaru przed grudniem działać :P
niech dzieciaczek jeszcze rośnie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #223106 przez luska
hej laseczki

Tygrysico kiedyś miałam tak jak ty .Dzieci nie lubiłam , nie potrafiłam się nimi opiekować itd itp .Teraz jest zupełnie inaczej .Wiadomo na początku była panika i teksty "w co ja się wpakowałam" przez jakiś pierwszy tydzień, a potem wszytko się jakoś ułożyło .Teraz i z kogoś dzieciaczkiem zostanę i dogadać się umiem z takimi szkrabami i ogólnie zupełnie inaczej podchodzę do dzieci :laugh: No i zdrowka dla ciebie.Tez chodze zasmarkana , ale jedyne co to łykam wit.C i pije herbatkę z miodem i cytryną ,a poza tym duzo ruchu hehehe i jakoś przechodzi

Upsar spróbuj rad dziewczyn.Jedyne co ja słyszałam to , że lekarz może obrócić przez powłoki brzuszne dzieciaczka,ale to nie jest do końca bezpieczna metoda.

O tym , ze już ciąży nic mi nie piszcie , bo ostatnio chodzę mega połamana i coraz gorzej się czuje .Mam wrażenie ,że się wcześniej rozpakuje .Ale zobaczymy jak to będzie w rzeczywistości.Ale wizja jeszcze 6 tygodni mnie przeraża B)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl