BezpiecznaCiaza112023

MAMUSIE GRUDZIEŃ 2011 !!

12 lata 2 miesiąc temu #318324 przez KasiaT
madziorskie fajna lala :)

polunia ja bym zwariowała przy takim ciągłym prasowaniu. Ja prasuję ciuchy małego tylko raz po pierwszym praniu. Nic mu nie jest więc nie widzę potrzeby żeby robić inaczej.

tygrysica też czekam na linka. Jestem ciekawa co "święte krowy" tam powypisywały. :dry:

Też chciałam dziś wyjść ale niestety zatoki mnie męczą, po za tym przez spray do nosa mam podrażnioną śluzówkę i zaczęła mi krwawić :angry: A wolałabym uniknąć sytuacji wyjścia na spacer i ociekającego krwią nosa w trakcie :dry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #318365 przez tygrysica
sie podenerwowalam, a dopero potem przeczytalam i w sumie temat byl troche o czyms innym- ze w TS napisali durny artykul...tak czy inaczej komentarze co poniektorych to normalnie masakra wrr
ale nie wiem czy dacie rade czytac, bo to chyba tylko dla zarejestrowanych:
chusty.info/forum/showthread.php?t=74476

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #318682 przez adiafora
Z tym prasowaniem to racja, nie kurcząca się opowieść:)Co do karmienia piersią to był moment że w ciągu dnia jadła mi co 3 h w nocy co 4 i 6. teraz po katarze to się zmieniło jak była chora jadła w dzień co 1,5 a w nocy co dwie. Teraz powoli wracamy do normalności w dzień co 2 w nocy co trzy.
Zdjęcie super i te spinki:)
Ja teraz szlaban na spacerki po chorobie ech , żal

[link=http://www.zapytajpolozna.pl]
[image noborder] www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=36991 [/image] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu - 12 lata 2 miesiąc temu #318745 przez upsar
Mój maluch je co 3 godziny w dzień a w nocy jedna przerwa 4h a tak to tez co 3h. Czasem wydaje mi sie że on w zasadzie ciągle je bo przerwy takie krótkie ale co zrobić takie uroki karmienia piersią...
A co do spacerów to czekamy chyba wszystkie z utęsknieniem na wiosnę bo wtedy i slonka więcej i chęci do wszystkiego.
Mojemu małemu coś charczy w nosku, lekarka mówila, że to sapka niemowlęca i zeby stosowac wodę morską ale mam obawy co do tego BZP i nie wiem sama co robić. Strasznie to wkurzające zwłaszcza w nocy bo słychac jak cholera ale chyba bardziej przeszkadza to mi niż jemu bo on sobie smacznie śpi a ja się denerwuje...
A to moj maluszek :)
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #318751 przez upsar
I jeszcze tu ;)
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #318856 przez madziorskie
upsar śliczny maluszek! A jak już interesuje się pieskiem... moja córcia niestety wogóle nie zwraca uwagi na pieska, nawet jak jej mu go pod nos prawie podciagam.. :(

Iza tez ma sapkę, ale stosuję wodą morską i akurat jej pomaga. Chociaż uwaga jak spsikam jej nosek bezpośrednio przed karmieniem to zauważyłam, że mi wtedy bardzo ulewa po jedzeniu...

Moja Izunia śpi zazwyczaj od 22-23 do 5 rano bez przerwy na jedzenie, ale za to rano jak się obudzi o 5 popije prawie do 6 zaśnie, za pól godzinki się znowu domaga, popije z 5-10 minut zaśnie i za chwile znowu i tak potrafi sobie popijac do godziny 9... co prawda od 5 mam już ją u siebie w łózku więc nie jest to zbyt upierdliwe, ale mimo mogłabym sobie jeszcze pospać a tu co chwile koniec drzemki bo alarm się załącza... Później w dzień to róznie bywa, ale nie jest to regularne na żaden sposób. Zwłaszcza teraz jak z nią wychodzę na spacer i zaśnie to zostawiam ją przed domem i potrafi tak spac nawet 3-4 godzinki. Najgorzej jst do południa bo ciągle domaga się cycuszka:(

Ja prasuje zawsze po praniu pieluszki tetrowe, bo strasznie mnie denerwują jak sa nie wyprasowane i takie pokurczone jakieś :laugh: a z ciuszkami to różnie bywa. Staram się prasować, ale czasami całe pranie zdążę jej ubrać zanim wyprasuje ;) zwłaszcza jak zdarza się jej ulewać i musze ja często przebierać.. ;)

Wczorajsze pępkowe się udało i pomimo hałasu (18 osób) Izka grzecznie poszła spac o swojej godzinie, a my moglismy do 2 posiedziec... no i w końcu wypiłam kielicha za jej zdrowie, ale nie powiem żeby mnie jakoś specjalnie do tego ciągnęło.. hi hi

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #318858 przez upsar
madziorskie a jak często małej zakrapiasz tą wodę morska?? i dajesz ja potem na brzuch czy raczej nosisz bo moze ja swojemu cos zle podaje?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu - 12 lata 2 miesiąc temu #319176 przez drynek88
Madziorskie malutka słodka do schrupania włoski takie długie już ma i te spinki miodzio poprostu :) Moja malutka w dzień najczęściej je co 2h zadko się to zmienia przeważnie kiedy ma zły dzień to je częściej natomiast w nocy najpierw 1karmienie dopiero tak do ok6h, 2 tak do 4h a potem znowu co 2h także już się nam unormowało troszkę a JAK DŁUGO KARMICIE ? Bo moja malutka je max do 20min przeważnie 7 czy nie jest to za krótko i czy sądzićie że się najada? Upsar ale przystojniaczek z twojego szkrabka :) ja to z prasowaniem he tak samo co wyprasuje to już następne do prania i prasowania i tak wkolko no ale wszystko malutkiej prasuje bo lubię bo te ciuszki są wtedy inne i lepiej wyglądają mimo tego że ciągle trzeba przebierać. A co do pepkowego he he to mój mąż miał jak byłam w szpitalu i jak miał po mnie następnego dnia przyjechać to musiałam wracać w laczkach prysznicowych i bez kurtki do domu w śniegu bo był wczorajszy i zapomial ,w ten dzień myślałam że go 'zabije' poprostu tak mnie wkurzyl ale na szczęście dostał opiernicz od pielęgniarek i oddał mi swoją kurtkę i nawet buty chciał iść mi nowe kupić he teraz się z tego śmiejemy ale wtedy nie było mi tak wesoło ach ci faceci



..Natalia..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #319435 przez madziorskie
No i znowu mamy nowy tydzień... szkoda, że weekendy tak szybko mijają :angry:

upsar ja zakrapiam czasami w ciagu dnia i wtedy kłade ją na brzuszku, ale najczęściej robię to tylko wieczorem przed spaniem i wtedy po prostu kłade ją na boczku bo ona już wtedy zazwyczaj śpi.

Jeśli chodzi o karmienie to u nas jest różnie w zależności od pory dnia.
Ostatnie karmienie przed snem trwa tak ok. 40 min (po 20 z każdej piersi). Później koło 5 jak się obudzi to czasami też 40 minut a czasami po 20 min po 1 piersi zasypia i spi.
Następnie od 7 do 9 leży ze mną w łózku i co chwile domaga się piersi, po czym po max 5 minutach zasypia i spi jakieś 15 minut i tak aż do ok 9 jak wstaniemy i zejdziemy na dół. W ciągu dnia to tak po pól godzinki pija.

Dzisiaj wyszłam z nia na spacer o 12:30 i zasnęła więc zostawiłam ją na tarasie i zobaczymy do której sobie pośpi. Mam nadzieję że do 16 tak jak ostatnio to sobie odpocznę i posprzątam na spokojnie w domu;) No i oczywiście jak po 4 godzinach dorwie się do piersi to pewnie też z 40 minut będzie piła...

Miłego tygodnia

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #319857 przez gagusia84
Hej dawno mnie nie było. Jakos niemiałam czasu tu cos napisac. Moja chyba zaczyna wiecej spac w nocy tak po 4-5 godzin a potem co dwie godziny w dzien.Dzis moja córeczka skonczyła 2 miesiace jupiii. Jutro ide ja zwazyc i wam powiem ile wazy sama jestem ciekawa :) No to na tyle....Aha jakie pampersy juz zakładacie swoim dzieciom bo moja ma 2 miesiace i juz jej zakładam 3 z newborn.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #320132 przez madziorskie
gagusia84 moja córcia dzisiaj kończy 2 miesiące i nadal zakładam jej 1, ale jak ta paczka mi sie skończy to zacznę 2 zakładać. Próbowałam 2 tyg temu zakładać 2 ale niestety przemaczała się w nich :( Zresztą ja na poczatku zaraz po wyjściu ze szpitala musiałam zamówic na allegro pieluszki dla wcześniaków "0" bo 1 były jej za wielkie ;)

Moja mała córeczka ma 2 miesiące i waży 3900 czyli tyle co niektóre dzieciaczki miały w chwili urodzenia... ale widać że rośnie i że nadrabia;) Ciuszki na 50 były jej za wielkie a teraz na 56 sa jej dobre ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu - 12 lata 2 miesiąc temu #320195 przez drynek88
ja sie obawialam i cala noc spalam nerwowo bo moja malutka przespala 8h bez przerwy zastanawiam sie czy tak moze byc i sie przestraszylam i na 2ga noc wlaczylam budzik po 4h ale na szczesie sama sie obudzila nie wiem czy to normalne ze przespala tyle godzin co o tym myslicie? wyczytalam ze dziecko karione piersia moze spac max 5h.

ja uzywam teraz pampersow 2 ale moja mala ma niedlugo 3 miesiace i jak skoncza mi sie 2ki to chce 3ki jakos mysle ze sa przymale i chyba wole wieksze ale jaka prawidlowa kolejnosc powinna byc to sie nie orientuje i nawet o tym nie czytalam

zastanawiam sie tez nad kupnem chusty albo takiego nosidelka czy jak to sie prawidlowo nazywa hmm

a to moj malutki lobuzek :)



..Natalia..
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu - 12 lata 2 miesiąc temu #320391 przez gagusia84
Dzis byłam na wazeniu i moja wazy 5700.

drynek88 niewiem czy to dobrze czy nie moja ostatnio przesypia od 5 do 6 godzina ale tez nie zawsze.Miałam dzis ciezki dzien postanowiłam ogarnac mój pokoj bo było tu tragicznie a potem na wazenie i na miasto i padam wiec ide spac :)

a to moja córeczka ( mój klocek )
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #320429 przez adiafora
Ja już też używam 3 tydzień temu skończyła 2 m-ce waży 6350 i ubranka na 68 już są powoli małe. Jak tak dalej będzie rosła to strach. Super zdjęcia, ja jakoś nie umie wstawić foty. Ania powoli zdrowa, ale pozarażała wszystkich wokoło moja mamę , męża mnie. Chyba przywlokła coś z przychodni:( Ja jestem potwornie zmęczona odkąd mąż jest chory nie mam luzu nawet 20 min , a mała nawet 20 min w dzień nie zaśnie, zastanawiam się nad kupnem ciemnych rolet nie przepuszczających światła może to pomoże. Bo już powoli nie wyrabiam

[link=http://www.zapytajpolozna.pl]
[image noborder] www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=36991 [/image] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #321118 przez KasiaT
Nie mogłam przez pare dni wchodzić na forum bo mi antywirus blokował. Coś złośliwego... wrr...

dziewczyny fajne foty bąbli :)
Co do pieluch to my zaczęliśmy ostatnią pakę dwójek. Następna już trójeczka.

adiafora to spora klucha :blink: My mamy ok. 6 kg a to już 3 miechy. Dokładnie będę wiedziała jutro bo idziemy się szczepić. O ile go zaszczepią... Bo byłam chora w zeszłym tygodniu i coś musiał ode mnie podłapać bo mu znowu węzły wyskoczyły :(

my dziś kończymy 3 miesiące :) nie mam pojęcia kiedy to zleciało. A za miesiąc zaczynamy wprowadzam nowe amciu :) a dziś póki co zwiększamy przepływ smoka :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl