BezpiecznaCiaza112023

Mamusie październikowe ;)))

10 lata 2 miesiąc temu - 10 lata 2 miesiąc temu #833558 przez Kasiaa
witajcie:)
Agusia wlaśnie tak na usg wyszło ze przekarmiam go ... a teraz ciągle glodny jest i malo przybrał na wadze 300g przez 3 tyg. to w porównaniu do tego co było wczesniej bardzo mało. Masz rację niektórzy lekarze przesadzaja ale nie wiadomo juz któremu wierzyc...:/
Ale skoro Dosia juz 2 tyg pije kaszke to dopiero pa takim czasie by ja uczuliła????

Ja małemu wlasnie zaaplikowalam pedicetamol bo stan podgorączkowy miał 37,8. W nocy sie nic nie dzialo bo sprawdzałam a nad ranem dopiero... zapewne po szczepieniu:/

[link=http://www.suwaczki.com/] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #834027 przez nuśka09
Witajcie!

Wiecie co ja za niedługo oszaleje! co za rok! D. dziś w pracy spadł z rusztowania i złamał prawą rękę! Po 6 godzinach czekania wyszedł z SOR-u z gipsem...Więc w przy dziecku po za gadaniem do niego i machaniem mu zabawkami nie zrobi nic ;( no szlag by to trafił.

Kasiajeśli Wojtuś przybrał 300g w 3 tyg to idealnie! Prawidłowo dziecko przybiera 100g na tydzień :) nie masz co się martwić :*

Agusiakkurcze nie fajnie że Dosie biedna wysypało;/ a może to nie kaszka?dobrze ze do tego alergologa idziecie juz nie długo :)a jak z tym katarkiem?

Maksia też mi wysypało na czole, zjadłam wczoraj kawałek papryki czerwonej;/
Paulaucałuj Agatkę z okazji imienin :kiss: ślicznie wygląda! :)
Elusiadużo zdrówka kochana:* oby Wam szybko przeszło:* Cieszę się że z tym znamieniem jest ok:)

Dobrej nocki kochane :*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #834174 przez Agusiak
dzień dobry :)

Nusia kurcze biedny D :( No i Ty kochana bo wszystko teraz sama będziesz robić i przy dziecku i przy D. A na długo ten gips? Kurcze faktycznie źle się ten rok zaczął oby to były tylko Złe DOBREGO POCZĄTKI i oby było już tylko lepiej.

Kasia może Wojtuś mniej nieco przybrał niż ostatnio bo miał zaleconą lekką dietkę i karmienie co 3 godziny, nie częściej, więc może teraz przybrał normalnie a wcześniej zwyczajnie za dużo.

My właśnie byliśmy z Dosią na pobieraniu krwi z palca ale obeszło się bez płaczu, nawet nie pisnęła ;)

Miłego dnia kochane :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #834215 przez Tośka27
Agusiak chodzi o placz dzieck z ciemiaczkiem ZEBY nie narazac dziecka na silny placz bo ciemiaczko sie napina a one ma zarastac chowac sie tak ja slyszalam mojej jak miala 3 lata zrobilam bo wczesnie js ie balam bo sie zanosila choc Agatka wyglada przeslodko widac Paula jak jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa mocno Kochasz Kocham Mamunieoddane dzieciom przy tych przypadka coraz wiekszych co robia to mam wlk szacunek do mam ktore tak Pieknie dbaja o dzieciaczki odezwe sie pozniej synek nie chce siedziec ze mna i pisac phihi

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu - 10 lata 2 miesiąc temu #834329 przez Agusiak
niedługo rozszerzam dietkę więc muszę wiedzieć co ta mamuśka mi da ;)

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #834461 przez Elusia
Witam kochane :* dzisiaj czuję się już znacznie lepiej, Ignaś też bardzo grzeczny i już kupki w normie :) remont nadal trwa...
Agusia Przecudowna ta twoja Dorotka! :)no i jaka dzielna że nie płakała przy pobieraniu krwi z paluszka :) kurczę wszystkie rozszerzacie dietę a ja nie wiem właśnie, bo za tydzień mogłabym już zacząć podawać gluten w sensie kaszkę ale nie skonsultowałam tego jeszcze z pediatrą a szczepienie dopiero za 3 tygodnie... chyba poczekam i zapytam jej czy mogę.
Nusia Kurczę bardzo pechowy czas coś macie :( nam się tak zeszły rok zaczął.. aż strach wspominać. Oby kochana szybko te złe rzeczy sobie poszły od was :kiss: i żeby na krótko ten gips dostał D.
Kasia Byliście jednak na tej wizycie u ortopedy?? mi się wydaje, że waga Wojtusia jak najbardziej w porządku, ale widzę że co pediatra to inne zdanie ma.
Dziewczyny w ogóle Ignaś z tyłu główki ma takie wklęśnięte w główce... i pytałam o to pediatry dlaczego tak i co z tym to oczywiście na szybko tylko powiedziała że to od leżenia pewnie u mnie na kości ale że wszystko ok, i wit d3 kropelkę dziennie ma brać. Nie wiem może ja jakaś przewrażliwiona jestem po tym jak Nusia napisała o tym ciemiączku... ale tak jakoś mi się wydaje, że głowa już powinna być normalnie okrągła z tyłu a nie jakaś taka dziwna.... Wasze dzieciaczki też coś takiego mają???

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu - 10 lata 2 miesiąc temu #834522 przez Kasiaa
hej :)
U nas w nocy co 2 h palcz brzuszek bolał Wojtusia:/
Dziś podalam Małemu marchewkę z ziemniakiem i był zachwycony:) Chciałam kupic kaszkę bobovity z glutenem ale nie mogłam znajśc... wszystkie bezglutenowe ...:/ Macie jakieś swoje które kupujecie Maluszkom?
Byliśmy wczoraj u ortopedy bo po południu nie było stanu podgorączkowego:) Wszystko ok jest:) mamy teraz zgłosić sie na wizyte jak Wojtek bbedzie sam chodził:)
Dziewczyny możliwe ze przez ta dietkę troszke mniej przybrał.

NUsia kurcze biedny D. Mam nadzieję ze jakoś wszystko sie uloży... TYlko Ty teraz sama wszystko bedziesz robila...Oby wszystko się szybko poukladało:*

Agusiak Dorotka jest piekna:) i dzielna ze nie plakala:)

Elusia dobrze ze Ignaś grzeczny:) Wojtek ma taką normalną okraglą głwke, może Ci się wydaje... My też codziennie bierzemy witD3.

Uciekam buziaki:*

[link=http://www.suwaczki.com/] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #834780 przez Anecia225
KAsia ja tez nie wiem jaka kaszke z glutenem widzialam w sklepach ze sa dania z kaszka manna np i ta kwogole u mnie polozna powiedziala bym do dania dodawala mu kaszy mannej najpierw 1,5 lyyzeczki pozniej coraz wiecej wiecie co ja mam 8 letnia Corke ale u niej nikt mi nie mowil o tym glutenie nie wiem nawet jakie ma znaczenie ze podaje sie go teraz czy pozniej wrrrr sama sie gubie juz . A co do diety Kasiu jej wspolczuje Szkoda Tego Skarba lubi jesc Biedaczek a diete musi miec on nie jest brzydko mowiac Spasiony Moja kolezanka ma corke ktora ma tarczyce chora po mamusi i ta dziewczynka mimo wszystko ile by nie jadla bedzie grubsza (twoj Wojtus jest zdrowy alle lubi poprostu jesc) ja tez bylam gruba a mialam nie zyc tak lekarze mowili o mnie . I do tej pory nie brakuje mi cialka przy wzroscie 162 waze 64 kg teraz a wazylam 78 nawet . NAJWAZNIEJSZE aby byl zdrowy a co do brzuszka moze malo odgazowuje sie moze zalega mu gdzies ciagle Koleczka jakas malo odbija mu sie nie wiem juz jak Kochana sie pocieszyc a z drugiej strony moze tak bardziej pod katem Wojtusia szkoda mi go bo moze Zuczek jest glodny :*( nie wiem jak ci pomoc ja osobiscie wybralabym sie do innego lekarza by potwierdzil to czy rzeczewsicie potrzebna jest dieta a moze jes t inny sposob na to ....Kochana 3maj sie i pomysl moze wart opojsc d oinnego pediatry podpytac co on na to nie mowic co mowil tamten ja bym tak zrobila

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu - 10 lata 2 miesiąc temu #834816 przez Elusia
Hej kochane:*u nas ciężki poranek... Ignaś jak jest śpiący to tylko cyc... już nawet bujaczek nie pomaga, a później przez to mega ulewa i boli go przełyk :( czekam aż wprowadzimy pokarmy, to może troszkę lepiej się zrobi i nie będzie się tak męczył z tym ulewaniem.
Kasiu fajnie, że z bioderkami wszystko ok :) a ja widziałam, że kaszka Nestle jest z glutenem.
Tosia podawanie glutenu u dzieci na piersi w pierwszej kolejności jest po to by w przyszłości zapobiec celiakii, kiedyś podawało się dopiero po 10 miesiącu, ale jakieś tam badania dowiodły że powinno się dawać już od 5 miesiąca- tyle wiem ;)
A co do głowy Ignasia to zrobiłam wam zdjęcia żebyście oceniły czy ja przesadzam, czy faktycznie to nie normalne, że ona taka "krzywa" :P
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #834858 przez Tośka27
Elusia Ukochana ja nie lekarz ale moim zdaniem glowka jest w porzadku mi zawsze mowiona ze jak sie kldzie dzieciatko to za kazdym karmieniem inaczej na leo prawo prosto a ze ma tendencje Twoj Skarb do ulewania to n boki do spania podkladalam kocyk by sie nie przekrecilo i nie zakrztusilo wrazie co a jak jest ktos przy nim na plasko by glowecczka sie ksztaltowala a codo znamienia wiesz co malo widze alee ja mam takie samo zrobic ci zdjecie moim zdaniem takie samo mam je dwa i zyje z nimi do dzis nie wiem czy nie bedzie uciazliwe w przyszlosci Skarbowi mi przeszkadzalo mam w okolicy zeber jak skakalam po plotach z facetami to zawsze ciekla mi krew bo zadzieralam a na szyii zazwyczaj fryzjerzy mi to szarpali,i smialy sie ze mnie dzieci w szkole wiec musialam chodzic w rozpuszczonych wlosach wrrrr
a widzisz to gluten ma to do siebie ja mam nestle na dobranoc i napisane jest bezglutenowa :D sa jeszcze malin a i truskawka

Aha i co do ulewania u nas wlasnie kiedys przypadkiem rozmawialam z kolezanka bo ma coreczka starsza od naszego i malo bardzo wazylana szczepieniu bylysmy razem i mowie ale slodka kruszynka i z biegime czasu zapytalam ile wazy bo od razu balam sie ze ja moze wsytraszne pytaniem reakcja czy co a ona mowi ze jje mala czesto ulewa i akurat u nas nie dostala dobrej diagnosy i leczenia pojechala gdzies na bialystok do rodzinnego domu gdzie ma swojego lekarza i zbadal jej mala i stwierdzil ze ma refluks zooladkowy przepisal raz dziennie jakis lek rozporwadzany w mleku chyba i zobacz podawala jakies 2 m i pozniej sprobwoala odstawic na tydzien chwile poulewala i teraz jak reka odjal ma z 8 m i je kaszki mleczko z piersi nabiera na wdze :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #834893 przez Karo290392
hej kochane

Przez ten remont ciezko czas znalezc

NUSKA
współczucie teraz widze tobie nie bardzo idzie - ale pamietaj ze musi byc pod górke aby było z górki :)trzymam za was kciuki

ELUSIA
Ja tez mysle ze głowka małego ok. mi polozna mówiła ze do roku czasu główka sie kształtuje i trzeba pilnowac tylko aby nie lezało dziecko cały czas na jednej stronie

kochane mam pytanko propo jedzenia. moja mała po zjedzeniu jakiejkolwiek kaszki dostaje plam na ciele czyli ma uczulenie, ziemniaka z marchewka nie zje bo bez smaku tylko banan lub budyn bananowy. co ja jej moge dawac według was aby lepiej jadła? bo kaszka owocowa po której uczulenie wyszło to zjadła cała miseczke az uszy sie jej trzesły :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #834921 przez Agusiak
hej kochane :)

Elusia ja tam nic dziwnego w główce małego nie widzę, normalna główeczka ślicznego bobaska :) No ale wiadomo że mama zawsze się czegoś dopatruje czy aby na pewno tak być powinno, wiem bo sama tak mam ;)
Na pewno nie zaszkodzi to poobserwować i może zapytać innego lekarza, ale pewnie wszystko jest okej :)

U nas kaszka chyba też uczuliła więc wczoraj kupiłam kleik kukurydziany.

Nocka ciężka była, mała przebudziła się po 3 i płakała, ale w końcu T ją uspokoił.
Dziś pierwszy raz poszedł do pracy na 14, wcześniej nigdy tak nie pracował, więc jestem wieczorem sama z dziewczynami i muszę je wykąpać i położyć spać :dry:
No ale jakoś muszę dać radę ;)

Miłego dnia :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #835103 przez Tośka27
Sprobuj Karo kliek ryzowy lub kaszke mleczno ryzowa lub kukurydziana chyba ze wogole ma na nabial uczulenie u mnie tez deserki je a marchewek i ziemniaka nie chce

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #835104 przez Tośka27
Agusiak my kobiety damy rade moj wyjezdza na dwa tyg i tez sama szkola Niunio wszystko na glowie ech i najgorzej ze nadal nie spimy w nocy co dwie godziny to obiad porzadki spacer nasz dluuugi 3 godzinny i padam okk 17 a gdzie do 23 jak niunio dopiro sie kldzie noszony na rekach usypiA

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #835143 przez Agusiak
Tosia no nie byłoby żadnego problemu gdyby nie to jak mieszkamy. Nasz dom jest dwupiętrowy, kuchnia jest tylko na parterze, a łazienki jedna na parterze a druga na pierwszym piętrze. My mieszkamy na poddaszu gdzie mamy 3 pokoje. Więc jak kąpię jedną to druga zostaje sama na górze, a jak obie śpią to trzeba zejść na dół wyparzyć butle itp i znowu zostają same, więc to troszkę nie wygodne. Co innego mieć wszystko na jednym poziomie to pikuś. Rodzice chcieli nam tu zrobić kuchnię i łazienkę ale to spora inwestycja i przebudowa a my nie zamierzamy tu zostać na stałe więc nie będziemy rodzicom domu przebudowywać ;)

Jedna uprana, nakarmiona i śpi, teraz kolej na starszą ale niech się jeszcze pobawi. Dobrze że są rodzice to zawsze jakoś się to ogarnia, ale i tak wolę jak T ma normalnie na rano :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl