BezpiecznaCiaza112023

Mamusie październikowe ;)))

10 lata 2 miesiąc temu #838829 przez myszka85
Witam!

My po trzecim dniu domowej rehabilitacji. Jest trochę mniej wrzasku i wycia ale dalej ciężko nam idzie. Byliśmy dziś w Smyku na zakupach i młody dostał taki gryzaczek canpolbabies.com/pl/produkty/produkt/257...ster-/group:6/page:1 Od razu poprawił mu się humor i wgryza się w niego chętnie :)

Kasia, Paula - Ja też nie wierzyłam w ząbkowanie ale skoro jeden ząb już na wierzchu u nas to łatwo się domyślić, że marudzenie i wycie ma swoje przyczyny w wyrastających zębach.
Co do wysypki to Adaś miał wysypkę na brodzie przez dwa dni, posmarowałam Oilatum kremem i zeszło. Wysypka i biegunka bardziej pasuje do ząbkowania jak dla mnie niż do rotawirusa i zmiany składu proszku ale nie jestem pediatrą tylko niedoświadczoną matką, która działa wg. własnej intuicji.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #839006 przez Agusiak
hej

Dzwoniłam dziś do alergologa a tam wizyta przełożona na poniedziałek na 14. Podobno dzwonili z zastrzeżonego tylko że jak ktoś nie może odebrać to na taki numer nawet nie ma potem jak oddzwonić, barany.

Paulina zaś mi smarczy i kaszle troszkę przez ten katar a wszystko przez tą debilną pogodę :angry: :angry: Wczoraj zima, dziś wiosna, jutro lekarz. Krew człowieka zalewa :angry: :angry:


Wesołych Walentynek i miłego dnia :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #839046 przez Elusia
Hej kochane:*
Agusia też myślałam o tej kaszce nominal, ale tam jest bez przedziału wiekowego... tyle, że jest tańsza kurcze... jak na razie zdecydowałam się na tą : może narzeczony kupi w sklepie ekologicznym dzisiaj ;) greenmama.pl/199-holle-kaszka-orkiszowa.html Kurczę do dupy, że tak przełożyli tą wizytę :/ i to jeszcze w taki sposób... ja też się zastanawiam czy Ignaś nie będzie przeziębiony bo zaczyna pokaszliwać właśnie przez tą pogodę :dry:
Kasia U nas też nocka do d**y! :( mały nie wiem, kupy nie może zrobić czy coś, cały czas się budzi, kręci, jęczy, nie wiem co jest.. teraz pospał 40 min i koniec :P a nie śpimy już od 6.30
Myszka Fajnie, że z rehabilitacją coraz lepiej :) u nas ząbki idą jak krew z nosa :P niby są a ich nie ma, widać, że wychodzą i swędzą go te dziąsła okropnie ale nic jeszcze poza dziąsło nie wyszło. A ta pozycja do odbijania- maluchowi nie podchodziła, może znowu spróbuję i się uda- oby!
Uciekam bo mnie woła synuś już :kiss: udanego dnia zakochanych ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #839108 przez P@ul@
Hej dziewczynki. Ja humorek mam super bo z Agatką duuużo lepiej. Dziś jak na razie tylko jedna kupka o 6.30, w nocy wcale. Teraz mała śpi. Ogólnie jest mega wesoła i cały czas się śmieje :) JA tylko na chwilkę wpadłam. Korzystając z tego że śpi lecę robić batoniki z przepisu Elusi i przygotować obiadek.

Trzymajcie się. Pa, pa :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu - 10 lata 2 miesiąc temu #839111 przez Kasiaa
Witajcie :blink:

Dzisiejsza noc gorsza od wczorajszej... Mały budził sie bardzo często a o 3 sie obudzil i nie chcial spac tylko gadal ...i jak nie odzywalam sie do niego to plakal a jak gadałam z nim to śmiał sie i po godzinie zasnął.. po 6 znowu pobudka stęki i jęki... heh
Wczoraj kupiłam kaszke bananową i dziś dałam mu na sniadanie łyzeczka i słuchajcie zjadł wszystko co dałam :) czyli bananową lubi a malinowej nie :P
Agusia z tą wizytą to nie fajnie ale ja też tak mam ze dzwonią z zastrzezonego jak nie odbiore to nie wiem o co chodzi i kto dzwonił... :dry:
Elusia oby Iganś sie nie rozchorował...

Uciekam sprzątać i może jakieś ciasto upiekę jak Wojtek mi pozwoli :laugh:
A na dodatek dziś od 17-21 ksiądz po kolędzie chodzi..... heh tez sobie dzień wybrał... :S

Miłych Walentynek życzę :kiss:

[link=http://www.suwaczki.com/] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu - 10 lata 2 miesiąc temu #839116 przez Kasiaa
Paula super ze z Agatką lepiej:)

[link=http://www.suwaczki.com/] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #839602 przez nuśka09
Hej kochane :)

Po tej kaszce Maks nie ma problemów z brzuszkiem:) kupki ładnie robi :)ale za to chyba ząbki dają w kość;/ dziś po południu nagle się strasznie rozpłakał, a leżał sobie i gadał do lampy...Płakał przez jakaś godzinę, ani jeść ani nic;/ posmarowałam mu dziąsła i na chwilę usnął obudził się z płaczem więc dałam mu paracetamol. Po tym spokój. Mam nadzieję że nocka będzie spokojna! trzymajcie kciuki :)

Agusiak kurcze ale kijowo z tą przychodnią ;/
Kasiamy też do żłobka planujemy dać Maksa od września bo chyba będę musiała wrócić do pracy.;/ Nie chcę dawać go do żłobka ale jak D. nie znajdzie takiej pracy żeby nam jedna wypłata starczyła no to nie będzie wyjścia ;/ A żeby mieć więcej pokarmu do jak najwięcej pij :)ja też czasem dokarmiam na noc. Ile Wojtusiowi robisz na noc mleka?
Paulasuper że z Agatką już lepiej:)i jak batoniki z przepisu Elusi? ja już zrobiłam , mi smakowały bardzo :)
Myszkaoby to marudzenie szybko Adasiowi przeszło!trzymam kciuki za rehabilitacje! :)

Maks przed chwilą się obudził, zjadł, zrobił kupsko zaczął się dyskusję ale włączyłam mu karuzelę i zasypia :P Oby pospał chociaż do 4:P

Spokojnej, przespanej nocki :*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu - 10 lata 2 miesiąc temu #839649 przez Kasiaa
Nusia robię 150 i czasami wypija a czasmi tylko 120 i za pól godziny pobudka i cyca chce. Do tego dodaję kaszki łyzkę. Kurcze ja jutro poszukam u siebie w sklepie takiej kaszki jak Ty kupiłaś Maksiowi to moze i Wojtuś nie bedzie miał problemów z brzuszkiem.
Widzisz Twój Szkrab pośpi dłużej a moj pewnie obudzi się ok 24 na jedzenie i juz pozniej co 2 h... Ale ciekawa jestem moze dzis w końcu da mi sie wyspac... zobaczymy :)
Co do zlobka ja też nie chce ale niestety muszę... chociaż strasznie boję sie tej rozląki z nim:(

dobrej nocy :kiss:

[link=http://www.suwaczki.com/] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #839742 przez nuśka09
hej :)
dziś już nocka lepsza:) pobudka o 24,4 i o 6.40 koniec spania bo kupa :P
Kasia to jest ta kaszka www.bobovita.pl/home/produkty/kaszki/kas...zytnia-pelne-ziarno/ tylko ja daję mniej niż na opakowaniu piszą. Ja też daję Maksowi 150 na noc i zjada wszystko, czasem jeszcze ciumka i fuczy że jeszcze ale daję mu smoczka i do spania :P Co do żłobka to o tyle fajnie że dziecko lepiej się rozwija z rówieśnikami, jednak wolałabym żebym to ja się nim zajmowała :P przynajmniej do 2 lat ale nie wiem jak to będzie... Mam nadzieję że D. znajdzie dobrą pracę :)

Miłego dnia :*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #839743 przez Tośka27
Hey Kochane
widze ze zaczyna sie i u was etap zabkowania ja odnosze wrazenie ze u nas to samo bo raptem Skarbek tak placze :*( nie wiem co sie dzieje i tylko raczki pomagaja i co macie dobrze to ze usypiaja wam dzieci Same a u mnie kazde lulanie to spacerowanie po pokoju i bujanie :( inaczej nie chce usnac placze.
A co do Kaszek ja podaje juz dwa tygodnie jablkowa nestle na Dobranoc bardzo mu smakuje i w dzien po drzemce daje Sinlac zbozowa tez chetnie je osobiscie wole i ta ale droga jest 22zl prawie w rossmanie bo ta nie jest slodka a nestle pomimo ze nby bez cukru to slodka maz mowil z corka ze slodkie,kupilam morelowa tez i wczoraj zjadl smacznie malinowej nie probowalam jeszcze i bananowej dalam deserek banana to wypluwa wyrzucilam wiec.Juz bym dala miesko jakies pomalu ale nie wiem jakie dac cielecine bym kupila choc troche albo z kolezanka na pol aleee ona jest droga a moj nie bardzo chce jesc dania tylko kaszki mu smakuja.
A co do spania jeszcze oj Kochana u nas za dwa tyg 5 miesiac i wstaje ciagle po 4-5 i czasem i 7 razy co dwie godziny zawsze i nad ranem latam smoka daje by pospal jeszcze bo wiem ze jadl wiec to nie glod,
A Moj nie wiem dlaczego co 3 dzien robi KUPKI czy to normalne ?????????????????????????
Szkoda Kochane ze musicie do zlobka dac u mnie nie ma opcji nasz zlobek ma taka opinie ze az strach dac :( tam nie ma osob z powolania tam sa babki tylko do pilnowania a nie opieki jaka potzebuja takie malenstw
Paula super ze z Niunia Lepiej
Agusiak Biedulko ty masz sie jak nie z jedna Niunia to z Druga
A powiedzcie co dajecie jesc Maluszkom jeszcze tylko mleczko i marchewke

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu - 10 lata 2 miesiąc temu #839985 przez Kasiaa
hej Kochane!
Nusia u nas tak tez spał jak pisałam wczoraj koło 24 pobudka i pożniej co 2 h.... i pobudka przed 7 a po 7 kupa :P
Szkoda ze rano nie zajrzałam na forum to bym kupiła taka sama ale... kupiłam taką www.bobovita.pl/home/produkty/kaszki/kas...jablkami-i-sliwkami/
Nie sadziłam ze ta ktorą masz bedzie od 8 m-c. No nic nastepnym razem kupie taką:)

Tosia
mój robi codziennie kupkę czasami, wiec nie wiem...
Co do nocnego wstawania Szkraba to mamy podobne dzieci:P
AA dziś podałam pierwszy raz manne tzn gluten :) do marchewki i ziemniaka która sama zrobiłam i smakowało :laugh:
Poza tym to kupilam w słoiczkach i jadł juz brokuły które lubi, dynię z ziemniakiem, marchewke z ziemniakiem, marchewke sama, jabłuszko swoje blenduje, banana dzis dostał i lubi,a poza tym kaszke bananowa lubi malinowej nie:P kleik ryzowy z jabłuszkiem je.
Dzis kupiłam jeszcze troche deserków różnych mam nadzieje ze beda smakowały :blink: i jeszcze kupilam od 5 mies królika w warzywach z cukinia i kurczaka z czyms tam no i soczki które uwielbia marchew - jabłuszko geste.
Czytałam ze przy wprowadzeniu do diety dziecka miesa trzeba zacząc od naj mniej alergizujacego czyli indyk, kurczak, królik i dopiero jagniecina.
My rano wstajemy przebieram Wojtusia jem sniadanie i jemu daje kaszke bananowa gesta lyzeczka, pózniej ok 13 np dynia z ziemnakiem lub marchewka z ziemnaikiem plus brokuł do tego i ok 15-16 daje deserek :silly:

[link=http://www.suwaczki.com/] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #840041 przez Elusia
Dobry wieczór kochane, u nas zęby idą pełną parą już- dziąsła rozpulchnione, ciekawa jestem jak to długo potrwa... bo rozkręca się to od dawna.
Nusia Znalazłam też taką kaszkę :) www.dziecko.nestle.pl/produkty/kaszki/ct...0/productid/179.aspx i jest od 6 m-ca i jest z tyłu napisane że dzieciom karmionym piersią można wprowadzić wcześniej :) więc też jakaś alternatywa :) tej mojej nigdzie nie mogę dostać tylko w necie, a jak mam drugie tyle płacić za przesyłkę to mi się odechciewa, tym bardziej, że wydatków nam teraz nie brakuje, ciągle się mnożą jakieś kolejne rzeczy... Co do żłobka to ja też nie mogę sobie pozwolić by nic nie zarabiać i myślę, nad wzięciem do opieki maluszka jakiegoś do nas do mieszkania, to by Ignaś miał towarzystwo a ja jakiś zarobek. Jak nie wypali to w weekedy dorywczo nawet do marketu, bo naprawdę ja nie dałabym rady psychicznie z żłobkiem, to przez studia też wszystko, im mniej człowiek świadomy tym lepiej czasami... Kochana trzymam kciuki żeby D. dostał dobrze płatną pracę i byś nie musiała rozstawać się tak szybko z Maksiem.
Kasia Ale fajnie, że z tym waszym poszerzaniem diety tak dobrze idzie :) ja też zamierzam rano podawać małemu kaszkę :) trzymam kciuki, że żłobek do którego będzie uczęszczał Wojtuś będzie super! :) i że panie będą dbały o maluszki i oby nie chorował! bo to najgorsza zmora :kiss:
Tośka Mój Ignaś od dawna robi kupkę co parę dni i jest ok :) tak po prostu ma, a dr mówi, że to jest w normie :)
Uciekam kąpać maluszka :kiss: Dobrej nocki mamusie- wyspanej :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #840430 przez nuśka09
hej kochane :)
Mam dziś nerwa bo D. się ostatnio rozleniwił strasznie, prawie całe dnie śpi :angry: a jak nie śpi to mi marudzi cały czas :angry: :angry: a jeszcze do 12.03 ma zwolnienie i potem mu z pewnością przedłużą bo przecież po złamaniu to szybko nie wyśle go lekarz do pracy. Zwariuje z nim. Wszystko ostatnio ma w d..nosie! Jak jestem w łazience na przykład a Maks płacze to ten nawet nie wstanie mu dać smoczka...Oszaleje z nim. Na szczęście w piątek przyjeżdża do nas na ferie jego kuzynka to przynajmniej będzie mi pomagać przy Maksiu i nie będę musiała na tego lenia liczyć :)

Tosiapediatra mi mówiła że dzieci na piersi mogą przez ok tydzień kupki nie robić, jeśli to dziecku nie przeszkadza to nic się nie dzieje :)
Kasia oo to już dużo posiłków dajesz Wojtusiowi?:) fajnie że ładnie wcina:) a ile razy dziennie mu pierś dajesz?

Elusiawczoraj robiłam ciasteczka :) pyszne są, dziś już nie ma ani jednego (a robiłam je wieczorem :P) i najwięcej zjadł D. :P
Co do żłobka, mojego brata mama oddała jak miał 4 miesiące, bo nie miała wyjścia... Ale Jaś szybko się rozwijał, mając 8 miesięcy już z nocnika korzystał, ale mamy koleżanka w tym żłobku była opiekunką, więc mama się tak nie obawiała. No ale mówi że jednak ona lepiej się czuła jak z dzieckiem była w domu do 2-3 lat. Dziękuję kochana za trzymanie kciuków :*

Spokojnej nocy :*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #840549 przez Agusiak
hej kochane :)

Widzę że tematy głównie jedzeniowe ;)
Ja póki co nie podaję już nowości bo młodą znowu coś wysypało i suche placki powychodziły. Trudno mi uwierzyć że to po marchewce ale czekam do dzisiejszej wizyty u alergolog. Zobaczymy co nam powie. Najchętniej to bym do jakiegoś normalnego mleka wróciła to może by się bardziej najadała niż tą zabieloną wodą.

No i obie moje panny zasmarkane, a w niedzielę chrzest :dry: :angry:

Nusia nie dziwię Ci się że D Cię wnerwia. Jak już jest w domu to w miarę możliwości mógłby się do czegoś przydać, a faceci to myślą że jak coś im dolega to mają L4 także od rodziny.
Dużo cierpliwości Ci życzę kochana :)

Elusia oby ząbki nie męczyły i szybko wyszły :)

U nas dziś wiosna :)

Miłego dnia :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu - 10 lata 2 miesiąc temu #840596 przez Kasiaa
Hej :)
U nas juz stalo sie normą ze Wojtek po 4 się kręcic zaczyna o 5 placz godzinka spania placz znowu chwilka spania i przed 7 pobudka... Nie wiem czemu go brzuszek nad ranem boli..a moze to nie brzuszek tylko zabki :unsure: bo tylko sie przebudzi i rączki juz sa w buzi..
My znowu zmienilismy mleko tak jak mowila pediatra przeszlismy przez bebilon pepti, HA, a teraz na comforcie jestesmy od 2 dni.

Nusia sporo Wojtus je dodatkowego jedzenia ze teraz tylko na noc go dokarmiam bo w piersiach mam sporo pokarmu jak zadziej ssie piers tzn jakoś 4 razy ssie w ciagu dnia , a w nocy co 2 h nawet jak na wieczór wypije mm 150 to za 2 h pobudka bo głodny....
Własnie tacy są faceci... mój był tydzień w domu niby troche pomagal,ale... dobrze popisywac sie jak ktoś przyjedzie ze jest sie takim pomagającym we wszystkim tatusiem heh ja rozmawiałam z moim i się troche naprostował.. Ty tez porozmawiaj i bądz cierpliwa :kiss:
To prawda ze mąż jest jak drugie dziecko czasami...

Elusia dzięki za trzymanie kciuków oby tak było z tym żłobkiem :)
Agusiak oby dziewczynkom szybciutko przeszedł katarek. Ciekawe co alergolog powie... od czego te plamy... może własnie jakies inne mleko spróbować ... heh.. jak bedziesz po wizycie sie odezwij.

U Nas też ladna pogoda, słoneczko świeci :)

Wojtuś dziś skończył 5 miesięcy :laugh: :kiss:

[link=http://www.suwaczki.com/] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl