BezpiecznaCiaza112023

Mamusie październikowe ;)))

9 lata 11 miesiąc temu #879331 przez Elusia
Podczytuje was kochane ale nie mam siły pisać... Wy o obiadkach, pierwszych ząbkach, a u nas dramat z cycem :( Ignaś zje a za pół godziny jak jest śpiący chce cyca, jak nie dam robi taką awanturę i płacze tak długo i głośno, że ja też mam chęć ryczeć. I wcale nie bolą go wtedy dziąsła, mimo iż pcha rączki do buzi, gryzie je, wścieka się- bo dałam mu czopka i minęło pół godziny a on dalej zachowywał się tak samo. Jednym słowem uzależniłam go od cycka :( Ja pedagog z wykształcenia, gdzie na studiach wyraźnie mówili by nie zaspokajać wszystkich potrzeb dziecka cyckiem, uzależniłam Ignasia od cyca :( dopiero teraz to widzę... Jest mi tak wstyd, jestem tak na siebie wściekła!!!! Naczytałam się głupich artykułów o tym jak to bezpiecznie dziecko czuje się przy cycku, że należy przystawiać na żądanie, że zasypianie przy cycku to nic złego itd... a teraz nawet narzeczony go nie uśpi, kiedyś jeszcze zasypiał w bujaczku albo sam w łóżeczku, teraz robi taką awanturę, że koniec. I nawet chciałam poczekać i dawać mu cycka, ale zadałam sobie pytanie: Na co czekam? że sam nagle dojrzeje do zasypiania bez cyca?? przecież to małe dziecko! może mieć potrzebę jedzenia czegoś innego niż mleko bo tego będzie domagał się jego organizm, ale raczej nie będzie miał potrzeby zasypiania inaczej. Poza tym wymiotuje wieczorem jak mu daje co chwila tego cyca. Usypiam go siedząc w fotelu, bardzo spokojnie kołysząc i śpiewając kołysanki, ale to mu nie wystarcza, nie chce smoczka, tylko płacze biedny :( a ja zastanawiam się jak mogłam być tak głupia żeby nie nauczyć dziecko zasypiać normalnie :( przepraszam was kochane że się nie odniosę, musiałam się wygadać, nie mam się do kogo zwrócić, czuje się fatalnie, czuje że zrobiłam mu wielką krzywdę :( :( nie znam sposobu jak łagodnie przejść przez to usypianie, Ignaś nie chce smoczka, przytulanki też nie, tłumaczę mu szepcząc, że nie potrzebuje do zaśnięcia cycuszka, że przecież ja jestem przy nim, że go kocham, że nie zostawię go samego ale tylko niekiedy udaje się, że zaśnie bez głośnego płaczu :( ja jestem wyczerpana, zła, smutna...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #879366 przez Tośka27
Elusia biedulko cierpliwosci a nic innego procz piersi nie rusza moze stpniowo wydluzaj mu momenty z Toba Moze niech bd z TATA a ty nie pokazuj mu sie poplacze na pewno ale innego wyjscia raczej nie ma,biedulko wspoczuje troche Boze ja sie martwilam ze ALanus nie chce jesc ze odrzucil a tu jakie cyrki masz :(
A MAM DO WAS PYTANIE CZY TO NORMALNE ZE JA MAM MIESIACZKE JUZ 14 DNI CODZIENNIE KRWAWIE NIE NIE WIADOMO JAK ALE KRWAWIE I NIE WIEM CZY TO NORMALNE AZ TYLE DNI :( PROSZE NAPISZCIE BO MAM WIZYTE 21 MAJA DOPIERO

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #879441 przez P@ul@
Elusia nie ciekawa sytuacja, ale ja niestety nie pomogę, bo zielona jestem w tym temacie.

Tośka
Sprawa wydaje się być dość dziwna, ale ja tak nigdy nie miałam, więc też nie potrafię pomóc. Może inne dziewczyny...?

Ja w innej sprawie. Nie wiecie gdzie mogę znaleźć koszulę jeansową rozmiar 80 lub 86, ale w rozsądnej cenie???

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #879513 przez nuśka09
hej :)
u nas ostatnio jakiś dramat Maks w nocy budzi się z krzykiem, nie chce jeść,smoczka też nie...smaruję dziąsła i dalej się drze. wczoraj w nocy już mu czopka dałam to po 20 minutach się uspokoił...Mam nadzieję że dziś będzie lepiej ;/
W ciągu dnia też daje w kość, raczkuje już po całym pokoju muszę za nim latać bo wszędzie małe łapska pcha;)Na spacerach przed zaśnięciem robi mi histerie i muszę go usypiać na rękach ;/
Elusiajej sama nie wiem jak Ci pomóc :( mój Maks też nie uśnie bez cycka, a było tak że kładłam go do łóżeczka i usypiał i w sumie jak coś się dzieje to przeważnie cycek pomoga...tylko mój w ciągu dnia je cycka 2-3 razy i w nocy 2-3, po za tym jej już inne rzeczy...Może wybierz się do jakiegoś dobrego pediatry... może coś pomoże :) trzymam kciuki ;*
Paulaposzukaj na allegro albo na grupach sprzedażowych na fb ;) w h&m były takie koszule ale ceny ok 50 zł( tylko że to rok temu było). Jeszcze może w używanej odzieży by się udało znaleźć ;)
Toskaja tak nie miałam nigdy , nie pomogę Ci niestety...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #879514 przez nuśka09
hej :)
u nas ostatnio jakiś dramat Maks w nocy budzi się z krzykiem, nie chce jeść,smoczka też nie...smaruję dziąsła i dalej się drze. wczoraj w nocy już mu czopka dałam to po 20 minutach się uspokoił...Mam nadzieję że dziś będzie lepiej ;/
W ciągu dnia też daje w kość, raczkuje już po całym pokoju muszę za nim latać bo wszędzie małe łapska pcha;)Na spacerach przed zaśnięciem robi mi histerie i muszę go usypiać na rękach ;/
Elusiajej sama nie wiem jak Ci pomóc :( mój Maks też nie uśnie bez cycka, a było tak że kładłam go do łóżeczka i usypiał i w sumie jak coś się dzieje to przeważnie cycek pomaga...tylko mój w ciągu dnia je cycka 2-3 razy i w nocy 2-3, po za tym jej już inne rzeczy...Może wybierz się do jakiegoś dobrego pediatry... może coś pomoże :) trzymam kciuki ;*
Paulaposzukaj na allegro albo na grupach sprzedażowych na fb ;) w h&m były takie koszule ale ceny ok 50 zł( tylko że to rok temu było). Jeszcze może w używanej odzieży by się udało znaleźć ;)
Toskaja tak nigdy nie miałam...może telefonicznie z ginekologiem się skonsultuj?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #879527 przez P@ul@
Nuśka ogólnie ciężko znaleźć coś ładnego w tym rozmiarze, na allegro i na fb się zdarza, ale ceny z kosmosu, a jak coś tańszego to zaraz sprzedane, że się człowiek nie obejrzy.

A z Maksiem to nie fajnie. Może mu idą zęby? Wyjdą i minie :) Trzeba być dobrej myśli :) U nas tylko jedna ciężka noc była przed zębem, a teraz widać że idzie następny, ale na razie Agata w miarę do ogarnięcia (po za tym, że ucieka mi w chodziku i dziś wsadziła łapska do szuflady i przewróciła prawi barowe krzesło, złapałam w ostatniej chwili.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #879536 przez nuśka09
Paulateż tak myślałam bo jeszcze marudzi mi przy jedzeniu łyżeczką, ale jak sprawdzałam to nic nie widać... nie wiem czy to nie skok rozwojowy bo teraz przed ostatni jakoś ok 30 tygodnia wypada..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu - 9 lata 11 miesiąc temu #879552 przez Kasiaa
Hej:)

Elusia kurcze... nie wiem jak pomóc...musisz dać pierś na wieczór i odkładać do łóżeczka... będzie na poczatku płakał ale moze z każdym dniem będzie lepiej?? nie wiem sama...

Paula widziałam koszule w reserved tylko ze to takie letnie koszule bez rękawków taka do legginsów wlasnie jeansowa. Super wygladala tylko też chyba ok 40 czy 50 zl....

Tośka nie mialam nigdy tak .... ja biorę tabl...Więc niestety nie pomogę:/

Nuśka u mnie podobnie Wojtek też budzi sie w nocy ze strasznym krzykiem ... ale jak dostanie jakis przeciwbolowy czy nawet camille jest ok ... Te dwa ząbki wyszły i już ładnie idą tylko ta trójka siedzi i opuchnięte dziąsełko...:/ Na spacerach tez wpada w histerie ale tylko go wyjme jest ok... Raczkuje do przodu?:) kurcze mój tylko do tyłu zasuwa ...nie może sie przełamac niby probuje ale nie wychodzi narazie :P

Kupiliśmy jeździk - samochód Wojtkowi:) teraz chce zeby go wozic non stop :)
Jutro wstawię jakieś zdjecia jak zgram z tel :)
Teraz uciekam spac :kiss:

Spokojnej nocy mamusie :)

[link=http://www.suwaczki.com/] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #879611 przez Tośka27
hey Kasiu ja tez Biore Tabletki i odkad nie karmie minelo 1,5 tyg od odrzucenia Cyca Synulka i dostalam Okres ktory trwa juz 2 tygodnie i codziennie to samo sama nie wiem czy to dobrze.
A co do raczkowania moj tez raczkuje do tylu chce do przodu denerwuje sie ale mu nie wychodzi za to jak postawie na nozki to uradowany jak nie wiem.MAly Leniuszek sie zrobil z tego NAszego Dziubulka tylko krzyczec potrafi na nas nas chce cos wymusic. No i smieszek Niesamowity :P COrka Wesola dziewczyna ale on to juz debesciak. Do kazdego Usmiech.Cudowne to jest wyrywaja go ludzie oczami choc i w przychodni babka jakas mi go wyrwala na rece wrrrrr bo on taki fajny pogodny wesoly ochhhhhhhhhhh bylam zniesmaczona:P u nas deszczowo nie ma jak spacerowac choci tak wychodze zaslaniam folia a ja nie potrzebuje parasolki. Ostatnio Czesciej Tatus z Synkiem zostaje bo w koncu zrozumie jak mi lekko mowiac ze ja nic nie robie . ZObaczymy juz kawki mi przynosi bo juz zgody chce o napewno nie skoro ja nic nie robie on nie pamieta bym sprzatala itp to niech sami wszystko zrobi jak taki madryma szczescue ze ja z Dzieckiem bo ja sama z nim gotuje sprzatam zakjupy robie spaceruje po dwa i 3 razy i z drugiem dzieckiem na rower wychodze itp zobaczymy jak dlugo wytrzyma nie rusze reka nic,
Pozdrawiam WAs Buziaki :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #879737 przez P@ul@
hej dziewczyny.
Ja na chwilkę, bo uciekam robić dip do czipsów na film :)

Byliśmy dziś na zakupach i kupiłam małej strój kąpielowy, bo te które miała zrobiły się za małe. Kupiłam w pepco za dyszkę :) cudny jest. I leginsy ze spódniczką i tata wybrał małej bluzeczkę z napisem daddy <3 me. To takie słodkie, jak się uparł na tą bluzeczkę :) i jeszcze piżamki jej kupiłam, bo ze wszystkich wyrosła :)

Miłej, spokojnej i przespanej nocy życzę. Buziaki :*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #879761 przez Tośka27
u mnie to nic nie kupi twierdzac ze za duzo maja :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #879797 przez P@ul@
Mój mąż ma bzika na punkcie Agatki :) Ale wczoraj akurat cały czas powtarzał żebym sobie coś kupiła. Obeszliśmy kilka sklepów, ale nic mi się nie podobało i zrobiliśmy zakupy tylko dla małej :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #879799 przez Tośka27
Fajnie Paula MAsz U mnie ja dbam o dzieci i o wszystko w sumie MAz o rachunki. I z mojej wyplaty 980 zl obiady lodowka ciuszki szkola wszystko. A ja lubie miec na zmiane wiele rzeczy by Maluchy moje wjednych ubrankach nie chodzily to Maz ciagle mi gada ze toc maja za duzo szafka sie nie zamyka echhh jeszcze zle ze dzieci zadbane ze co druga osoba Ta MAMA to cie tylko stroi wrrrrr ze moja Corcia ma 3 pary juz balerinek bo i ja tez mam to juz foch i nerwy aj
A jak tam U was Dzieci ktore jedza mleczko mm czy duzo jeda bo moj 80 ml -120 cp 3 godziny i tylko w nocy w dzien nie pije mleczka.i juz kaszek nie chce dzis jajeczko na parze zjadl wczoraj paroweczke z szynki z buleczka na sniadanie bo kaszaka juz bleeeee juz mu nie smakuje

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #879883 przez P@ul@
Tośka moja mleka samego nie wypije, rzuca butlą i koniec. Wypija rano 210 ml kaszki mleczno-ryżowej owsiane śniadanko(około 7.00) póżniej 180 kaszki mleczno-ryżowej owocowej, najczęściej malina lub banan, ale miała też morelową i truskawkową (między 10 a 11) później o biadek miseczkę tam pewnie będzie jakieś 200 ml (o 14.00) i znowu kaszkę tą owocową 150 lub 180 ml (o 17.00) i na noc, przed zaśnięciem 240 ml kaszki ryżowej, różne smaki :) W ciągu dnia coś tam zawsze jeszcze skubnie :) No a w nocy to już nie je.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #879914 przez Tośka27
o u nas Kochana co 3 godziny w nocy je po 80-120 ml mleka a kaszki juz wlasnie nie chce chyba ze bym przemycila w mleku. ale dodaje czasem jak pije na noc mleczna manne,on woli co innego bule parowke jajo a nie kaszki teraz dzi smu kupialm od 9 m kaszke morela banan jablko ryzowo kukurydziana zobaczymy

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl