BezpiecznaCiaza112023

Mamusie październikowe ;)))

9 lata 11 miesiąc temu #884032 przez Elusia
Witam kochane :* my cały czas prawie na dworku, tzn unikamy tak jak Nusia godzin między 12 a 15 bo jest za gorąco i boję się że nawet krem z filtrem nie pomoże ;P tak ciepło że Ignaś na dworze tylko w bodziakach i czapce :) a w nocy też śpi tylko w bodziakach i leciutki kocyk a i tak się odkrywa, bo taki gorąc :P U nas są postępy :) Ignaś zaczyna jeść chrupki kukurydziane i banana :) zacznę tak jak ty Myszko BLW, bo wcześniej Ignaś nie jadł jak dawałam mu coś do rączki a teraz już chętnie wkłada do buzi :) no i mamy drugi ząbek :)!
Paula My kupiliśmy Ignasiowi huśtawkę :) jeszcze się nie huśta bo z tym jego siedzeniem to różnie bywa, czasem pięknie siedzi, a zazwyczaj odpycha się z impetem do tyłu i chce żeby go łapać :P albo pochyla się mocno do przodu i tak bawi zabawką a jak mu się znudzi to dopiero się podnosi :P
Nusia ja bym zrobiła na chrzciny ze dwie sałatki, a na obiadek do podgrzania np. rosół, a na drugie może właśnie udka wcześniej upieczone w piekarniku a później tylko podgrzane, możesz też wcześniej ziemniaczki obrać i zalać wodą i tylko wstawić jak goście będą, a jak nie da rady to chlebek ;) ja bym tak zrobiła :)
Agusia szok z teściową! :blink: miałabyś już pracę... eh... no czasem życie zaskakuje, ale mocno życzę aby się wam udało w końcu z pracą a później własnym M :*
resztę nadrobię wieczorkiem bo Ignaś się obudził;*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #884089 przez nuśka09
hej kochane :*
Dzięki za pomysły ;) mój D. mnie zaskoczył i fajne danie wymyślił:) upieczemy karkówkę w woreczku razem z ziemniaczkami;) rano upieczemy a potem się tylko podgrzeje ;) zrobię dwie sałatki jakieś koreczki, coś faszerowanego ogórki albo paprykę tort i ciasto i będzie ;)
Elusia oo Ignaś postępy robi :) super! mój ostatnio nie chce banana ale za to inne owoce je :) gratuluję 2 ząbka :)
Paula my chcemy kupić nocniczek z fisher price allegro.pl/fisher-price-nocnik-ze-splucz...ski-i4117989374.html
ale to po chrzcinach ;) tak typowo na dzień dziecka nie, bo i tak Maks nie ma świadomości że jest takie święto a ostatnio nakupowaliśmy mu pełno zabawek i ubranek ;)
Wczoraj fajnie spędziliśmy dzień :) wybraliśmy się do Muzeum Lotnictwa, Maks z zaciekawieniem wszytko oglądał, musiał dotknąć i chciał wszystkiego spróbować :P potem poszliśmy na plac zabaw, pogoda dopisała a Maks miał tyle wrażeń że spał ciągiem od 20 do 3 :D
Dziś na szczęście nie ma takiego skwaru :)
Miłego dnia ;*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #884333 przez Tośka27
A my Kochane ciagle na spacerku w dzien od 10-11do 14-15 wrocimy zjesc i znowu dzis na dzialke ok 14 a wczesniej na balkonie siedzielismy i do 20 na dzialeczce az Skarb usnal w drodzei nie zostal wykapany :P nestety biedaczek dostal jesc i spaciu. a ja zjarana jak nie wiem juz . a MOja corka to dzi taki prezent mi zrobila ze wleciala do domu i mowi mamo mamo masz moze mi na bulke slodka taka mam ochote mysle ok szukam drobne daje leci biegiem po czekolade bym kwaitka nie zobaczyla jej dla mnie wraca woa mamo spiewa piosenke az zatyka ja z pospiechu wrecza czekolade i kwatka origami sama robila a ja nie moglam lzy kapaly jak choera cudowne mam dzieci BOze Kochany dziekuej za NIE ♥ buziaki Mamusie kiedys i wy sie pocieszycie jak przyjda i dadza chhociaz buziaka :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #884856 przez Edzia04
Hej mamusie!

Nareszcie to forum działa, kiedy miałam chwilę żeby do Was napisać to było nieczynne, a teraz kiedy jestem zajęta hula:) no i dobrze:)
Przeczytałam co pisałyście, ale oczywiście nie zapamiętałam wszytskiego i odpiszę tylko to co pamiętam.

Nusia fajny pomysł z karkówką, ja pierwsze co pomyślałam to o strogonowie:), ale mam również super przepis na karkówkę z pieczarkami jest pycha, jak byś chciała mogę podesłać, a nocnik super, moja Zosia już go ma kiedyś w promocji kupiłam:)

Agusia w szoku jestem, że teściowa Cie tak wyrolowała, tym bardziej,że kiedyś pisałaś,że to naprawdę w porządku babka. Kurdę, a już było tak blisko, na pewno w nie długim czasie wszystko się poukłada.

Elusia super,że Ignaś kolejnego ząbka ma. Może teraz już lżej będzie przechodził ząbkowanie i trochę odetchniesz. A z jedzeniem ekstra, że też poprawa. Te nasze maluszki to dają czasem popalić:)

Paula My zamierzamy Zosię gdzieś zabrać na wycieczkę w dzień dziecka, a o prezencie nie myślałam.

A u nas jak na razie super, Zosia od jakiegoś tygodnia zaczęła się nie śmiało przekręcać z pleców na brzuch, tak raz lub dwa razy dziennie jej się uda, niestety w drugą stronę tj. z brzucha na plecy jeszcze nie daję rady. Do tej pory bardzo się denerwowałam, że może z nią coś nie tak, ale skoro zaczęła już na jedną stronę to myślę, że ona po prostu robi wszystko w swoim wolniejszym tempie i na wszystko przyjdzie czas. Po za tym jest bardzo grzeczniutka, taki aniołeczek:* Zaczęłam jej gotować od tygodnia i niestety stwierdzam, że za późno bo za bardzo moich zupek nie chcę wcinać chyba przywykła do smaku słoiczków, ale nie poddaje się i próbuje dalej:) Jutro idę z Zosią do pediatry, bo w końcu dostała zaświadczenie na mleko no i przy okazji chcę, żeby lekarka ją obejrzała, zważyła i zmierzyła i powiedziała czy ok.
A i mam pytanie do was jak często podajecie dzieciaczkom jogurty?
I kiedy wprowadzałyście żółtko i w jakiej ilości???

Spokojnej nocki buziole :*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #884957 przez nuśka09
hej Kochane ;*
Wczoraj byłam z Maksiem u lekarza wazy 7,900 i ma 69 cm ;) co do tego omdlenia ,lekarka zleciła badania moczu morfologie cukier i żelazo.Może to być nie dobór żelaza, odwodnienie,albo początki cukrzycy!! Z tą cukrzycą to mnie zatkało...zwłaszcza że tak diety pilnuję i jego i swoją ;/ ale będą wyniki to zobaczymy. Miałam iść dziś ale Maks nie współpracuje ze mną, nie mogę złapać jego siuśków :P Po za tym jest ok, zębów nie widać. Co do diety powiedziała żebym się z jogurtami wstrzymała, lepiej na razie dać owoce z twarożkiem. A za ok 3 tygodnie mam mu dawać kanapeczki z weki z posiekaną wędlinką...
Edziapoproszę ten przepis ;) super że Zosia się obraca w końcu ;) ja żółtko zaczęłam podawać gdzieś na końcu kwietnia, pół co drugi dzień do zupki zamiast mięska.
Miłego dnia kochane ;*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #884971 przez Tośka27
hey
No Nusia nie martw sie warto sprawdzic wyniki moze akurat bd wszystk ook a jesli brak jakiejsc witaminki to pobierze i bd OK :D
A co do jogurtow moj je danonka raz w tyg. waniliowego. co do zoltka ja daje pol zoltka i z miesem i z zupka i ziemniaczkami i sosikiem czytalam ze dziecko 8m moze jesc biala kapuste ale jakos sie boje podac i nie wiem w jakies postaci. a twarozek to JAKI ja tez chetnie bym dala a Nasz je juz wedlinke drobiowa z kanapeczka buleczke z pasztecikiem. chcialbym dac warzywo jakies aleee jakie ????
Nusia a Maksio jakiiii dluuugi jest duzy chloptas :D Mama wysoka czy Tatus :P
u nas zimno pogoda sie zepsula i nie mamy jak na spacerek wyjsc :*( nietsety
A co d cukrzycy nie musi miec cukrzycy jak je slodkie ja nie jadlam cale zycie prawie i wystapia ciazowa i w przyszlosci juz bd musiala uwazac :( bd ok

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #884985 przez Elusia
Kurcze kochane no, co się rozpisze to muszę uciekać i nigdy nie mogę wysłać posta i ciągle od nowa piszę :unsure:
Nusia Trzymam mocno kciuki za badania, oby to żadna cukrzyca nie była! :ohmy: a żelazo w sumie skoro podajesz żółtko to powinno być też ok... no zobaczymy, oby to nic poważnego :* Ignaś też mi zabiera łyżkę i chce sam jeść, ale jak mu chcę podać drugą do buzi, to puszcza pierwszą i mi zabiera z rąk ;) mały spryciarz :) je nadal mikroskopijne ilości, ale nie poddaje się i codziennie coś mu podaje, choćby tylko spróbował. Z tym daniem na Komunię fajny pomysł :) a Maksiu ładnie waży i mierzy :) pamiętam że nasze szkraby zawsze bardzo podobnie wagowo i wzrostem ale u nas młyn w przychodni i nie mogę Ignasia umówić na wizytę kontrolną... tylko na oko to coś ok 74 cm ma chyba, zresztą ciuszki nosi rozm. 74-80 :)
Myszka U nas lekarka uparła się, żebym już podawała pokarmy stałe wcześniej a byłam u dwóch pediatrów i obie tak samo mówiły... no i nie wiem właśnie czy to nie była za wczesna decyzja. Chciałam Ciebie zapytać czy te warzywka masz z własnego ogródka czy z jakiejś sprawdzonej ręki ? i jak gotujesz, to na bardzo miękko? bo ja czasem się boję, że on się zacznie krztusić tym jedzeniem :P wczoraj dałam mu marchewkę taką średnio miękką to ugryzł spory kawałek ale na szczęście trochę pomemlał i wypluł ;) bo mi serce stanęło! A Adaś duży chłopak:) i ślicznie utrzymuje się na wyprostowanych ramionach... nasz synuś jeszcze tak nie potrafi- leniuszek z niego ;)
Edzia Nie poddawaj się z własnym gotowaniem, na pewno w końcu coś jej zasmakuje :) fajnie z tym przekręcaniem , że już lepiej :) po za tym myślę że jak będzie Cię coś niepokoiło to do pediatry możesz się zwrócić :) ale myślę, że nasze maluszki- leniuszki idą właśnie własnym tempem :)
No i już pobudka... uciekam :*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #885000 przez Elusia
Ignaś znowu zasnął- ta pogoda brzydka chyba tak na niego działa. Aha kochane w ogóle chcę umówic się do pediatry na ta kontrolę jak najszybciej bo na ostatniej wizycie jak powiedziałam że Ignaś śpi jak banan- główka odgięta do tyłu, to babka mówi że to podwyższone napięcie mięśniowe ale w normie fizjologicznej, mimo iż mówiłam, że np. przy płaczu też się tak wygina, ale bardziej mnie martwi że on często ma skrzyżowane nóżki, i jak pełza to właśnie krzyżuje mocno nóżki i dopiero do przodu się przesuwa, no i jak się cieszy to mocno wtedy spina całe ciało. Muszę poczekać aż się w przychodni trochę uspokoi i od razu idę i mówię, że chcę skierowanie i koniec- wolę mieć potwierdzenie od neurologa niż od pediatry, bo mam wrażenie że one się G**no znają :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #885061 przez Kasiaa
Hej:)
Wojtuś śpi wiec mam chwilkę, bo ostatnio nie mogę nic zrobic bo On wszędzie wchodzi albo obok nog mi się kreci :P
Szybciutko raczkuje ucieka mi jak widzi ze go chcę złapać :P Stoi juz sam:) Waży 9 kg i ubranka zakladam na 74 i na 80 :)
heh no i dostał sie do państwowego żlobka :) ciesze się ze państwowy ze tyle nie bedziemy musieli palcic... ale będe musiala go oddac jakimś obcym babom :( już płakać mi się chce :( Nie wiem jak ja zniosę rozłąkę z nim :(
Wczoraj byliśmy na badaniach bo od 2 tyg ma wysypke która wogole nie schodzi i dermatolog przepisala maśc ze sterydami:/ i zleciła panel pokarmowy zeby zobaczyc czy to nie alergia pokoarmowa, jeśli pokarmowa to chyba od jogurtów nestle albo bobovity po 6 mies bo nie wydaaje mi sie zeby po czyms innym to bylo.... chyba ze alergia na kurz.... bo u nas jeszce obok budują się bloki i ciagle jest wszędzie pyłu... oby jednak nie to :unsure: Ale nawet dzielny był podczas pobierania krwi troszke tylko zaplakał:)

Elusia moj Wojtek też śpi z główką odgiętą do tyłu i to bardzo jest odgięta.... Nawet jak je wieczorem czy w nocy mleko to też tak jest odgieta bo uwielbia na boku wlasnie jeśc... Co do napięcia to też jak się cieszy bardzo albo coś to nózki napięte i rązcki chodza mu tylko ale było wszsytko ok u Nas i podobno nie ma się czym przejmowac bo dziecko sie prawidlowo rozwija a ja nie wiedomo czego u niego szukam.... Więc uspokoilam sie ...

NUsia trzymak kciuki za badania, napewno będzie wszystko ok :kiss: A karkowka super pomysł:)

Edzia super ze Zosia robi postepy:) nie trzeba sie martwić każdy maluszek swoim rytmem idzie:) jeszcze troche i przekona się do Twojej kuchni:) Co do przepisu na karkówke to napisz:) też chętnie skorzystam:)
Agusiak szkoda ze teściowa tak cię wyrolowała...:/ tym bardziej ze miaalś juz pracę :( ale zobaczysz znajdziesz nową jakoś poogarniacie wszystko i nie bedziecie potrzebować niczyjej łaski.
Tośka juz w 8m białą kapuste? ja nie wiem my ostrożnie podchodzimy do nowości :P dzis u Nas pomidorówka :P

POgoda okropna mieliśmy na spacer o 12 wyjśc a tu akurat sie rozpadalo i pada i pada:/ Senna pogoda....

Uciekam bo Wojtek się budzi :)

[link=http://www.suwaczki.com/] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu - 9 lata 10 miesiąc temu #885077 przez P@ul@
Cześć dziewczyny. Ale nadrukowałyście :) Nie nadrobię wszystkiego. Co do Dnia Dziecka, to wymyśliłam, że chyba pojedziemy na basen. Odkładamy ten wyjazd już długo, bo to albo mała katar, albo któreś z nas chore. Mam nadzieję, że tym razem się uda.

Widziałyście nowy schemat żywienia niemowląt w 1 roku życia? Trochę się zmieniło. Przede wszystkim to że nie trzeba oddzielać żółtka od białka. Jak to przeczytałam zaraz poleciałam zrobić małej jajeczniczkę (mamy takie malutkie jajeczka, od kurek cioci zza płotu). Daje linka Nowy schemat żywienia niemowląt 2014

Kasiaa Super, że Wojtuś sam stoi :) Szybko mu poszło :) Agata stoi tylko w łóżeczku (stanie sama), albo przy tapczanie, ale trzeba jej pomóc wstać.

u nas pogoda też koszmarna. Już wczoraj chłodno było, ale na dworze byłyśmy. Dziś za to nie ma szans. Cały czas pada...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #885096 przez Tośka27
www.osesek.pl/ksiazka-kucharska-dziecka/...m-po-7-miesiacu.html Kasiu tu wyczytalam tabela jest :) no my tez uwazamy ale dajemy duuuzo juz :) Nasz tez zasuwa wszedzie a juz jak corcia jest to wogole wszedzie za nia i az pada spac po bieganiu raczkowaniu z dnia na dzien zaczal tak raczkowac szybciutko i wszedzie
a co d jaja paula ja juz miesiac temu dalam jajecznice na sniadanko :)nic Alankowi nie bylo ;)
A dajesz Paula paroweczke my tak z szynki i sokoliki
a co do tania nasz sam nie wstaje tylko na kolana ale jak dasz raczki stoi :) szczesliwy :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu - 9 lata 10 miesiąc temu #885101 przez P@ul@
Tośka dałam jej parówkę 2 razy, ale taką robioną w naszej miejscowej masarni. Są pyszne. Mam znajomych którzy tam pracują i nie ma mowy o tym, żeby znalazły się tam jakieś świństwa.

Agata nie raczkuje tylko się pełza w zastraszającym tempie :) Ale zaczęła podnosić tyłek wczoraj i tak śmiesznie to wygląda... Może lada dzień zacznie raczkować? :)

Szukam jakiś tanich adidasków dla małej, najlepiej białych. Nie rzuciły się gdzieś wam w oczy w necie? Tylko w rozsądnej cenie...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #885210 przez Tośka27
Paula a jaki rozm ma Agatka :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #885426 przez P@ul@
myślę że 19 będzie ok. Musiałaby mieć długość wkładki 11,5 albo 12cm

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #885463 przez nuśka09
hej kochane :)
Byłam dziś z Maksiem na pobraniu krwi- chciały mu z żyły pobierać ale się nie zgodziłam bo nie dość że on w ogóle nie ma żył to jeszcze jest taki ruchliwy że mogłoby się to źle skończyć, z piętki więc mu pobrała ale było strasznie;/ jutro wyniki.
Paula widziałam ten nowy schemat, ja Maksiowi już podaję troszkę białka z żółtkiem ;) a co do bucików to na allegro poszukaj, ja kupiłam Maksiowi trampki fajnehttp://allegro.pl/trampki-wyzsze-czerwone-suwak-dla-malucha-18-11-2-i4199619173.html a bucików jest pełno ;) i ceny nie duże :)
Tośka Maksio nie jest wcale jakiś duży ;) my do wysokich nie należymy a on jest cały czas na dole siatki centylowej ;P i w ogóle jest drobny ;)
Kasia fajnie że Wojtuś już stoi :) długo się sam utrzyma ? :) Maks też zaczął się podnosić, przy meblach się podnosi i przy każdym innym możliwym przedmiocie i jak już stanie to dwa trzy kroczki zrobi trzymając się i siada :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl