BezpiecznaCiaza112023

Grudnióweczki 2013 :)

10 lata 11 miesiąc temu #668546 przez jeta
Marta82 - tak też dr powiedziała, że wtedy wie prawie na pewno.

Co do leków przeciwbólowych to najbezpieczniejszy jest paracetamol. Ale wiadomo - nie wolno przesadzać. Jeśli ból nie jest zbyt mocny można pomóc melisą.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #668563 przez Pyśkaaaa
witam
w pierwszej ciazy wuedzialan w 13 tc ze chlopak teraz tak samo :p

ja na poczte za bardzo nie zagladam ale wierze ze brzusie piekniuesie :*

a co do lekow to paracetamol

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu - 10 lata 11 miesiąc temu #668572 przez mefiana
Asiula315- witam serdecznie, fajnie że jest nas coraz więcej :)

Kaś O- fajnie to wszystko wyjaśniłaś :)

Winka- przynajmniej usłyszeliście to malutkie serduszko :kiss: A ten tydzień szybciutko zleci :blink:
Tak jak pozaglądałam na innych forach to wiele dziewczyn pisze, że lekarz jak zobaczył dobrze to powiedział co mu tam "świeci" w czasie badania genetycznego w 13 tyg, sęk w tym, że nie zawsze to się póżniej potwierdzało. Myśle,że ryzyko błedu jest większe jak Dr stwierdza dziewczynke tak wcześnie :S Mojej przyjaciółce w 15 tyg lekarz powiedział, że widzi dziewczynke, 2tyg pozniej inny lekarz stwierdził, że raczej jest dziewczynka, w połowie ciąży wyszła rakietka :ohmy:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #668574 przez monisia100100
Ale się pozmieniało przez kilka dni których mnie nie było.
Witam przede wszystkim wszystkie nowe mamusie które do nas dołączyły. Ja też już chętnie dowiedziałabym się kto tam w brzuszku mieszka, najbliższą wizytę mam 3 czerwca więc niedługo, może coś się więcej dowiemy. Martwię się tylko bo jutro idę na badanie i m.in. muszę zrobić test obciążenia glukozą nie wiem jak to wypiję bo słyszałam nieciekawe opinie na ten temat.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu - 10 lata 11 miesiąc temu #668596 przez Nutka
Witajcie dziewczyny :)

Asiula315 witaj w naszym gronie. Napisz dane do naszej Grudniowej tabelki: skąd jesteś, wiek, która to ciąża :)

Winka jeszcze troche i zobaczycie swojego malucha :) ja muszę przystopować z tym lataniem do mojej gin, bo jeszcze sobie pomyśli że jakaś wariateczka jestem :lol: :silly:

Zakupiłam na Alledrogo detektor tętna płodu. Nasi znajomi mieli. Fajna sprawa. W każdym momencie można posłuchać sobie serduszka kruszynki.

allegro.pl/detektor-tetna-plodu-angelsou...daz-i3289491191.html

Niby można usłyszeć serducho już od 12 tyg. Zobaczymy. W poniedziałek zaczynam 12 tc a detektor ma przyjść we wtorek. Dam znać czy sie spardza :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #668858 przez Agacior
heja :)

No i grono nadal nam się powiększa :laugh: Fajnie. Witajcie nowe mamuśki :blink:

Marta82- bezpiecznym lekiem p/bólowym w ciąży jest paracetamol. Warto robić też zimne okłady na czoło a najlepiej położyć się w zaciemnionym miejscu i zdrzemnąć chwilkę. :) Mi pomaga jeszcze czekolada :)

Pyśkaaa- gratuluje synka :woohoo: Ja mam przeczucie, że u mnie też synek :lol: Ale zobaczymy co dr powie.

Mefiana- aaaaaaaaaaa :woohoo: ale fajnie, że już czujesz maleństwo. Oj, ja już nie mogę się doczekać, zresztą jak widzę reszta dziewczyn :)

Kas_o- dziękuję Ci bardzo :kiss: Uspokoiłaś mnie, bo mój gin tylko powiedział, że w 1 ciąży bardzo rzadko jest jakieś zagrożenie i tyle ;/ ale bardzo rzadko to nie znaczy, że nie ma zagrożenia i trochę się martwiłam. Jak na razie badań na p/ciała nie miałam robionych. Może sama zrobię, chyba, że to dopiero od któregoś tyg można zrobić?

Nutka- ale bajer wynalazłaś :laugh: Nawet nie wiedziałam, że są takie rzeczy.

Lecę podglądać Wasze brzuszki :lol: Może i ja w końcu swój umieszczę :S

Miłego dnia :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #668939 przez Kaś_O
Dziewczyny cieszę się że wam pomogłam. Nie mogę się pochwalić żadnymi badaniami bo wizyty tutaj mam rzadko a USG przewidziane dopiero na 1 lipca :( załamana jestem bo już bym mogła teoretycznie poznać płeć czy zobaczyć śliczną kruszynkę.. Na genetyczne badania jestem za młoda, dobrze że to moja 2 ciąża bo w pierwszej bym oszalała. Z 2 strony wiem jakie w polsce robi sie badania i jak często co mnie też wkurza.. Teraz mam wizytę 4.06 zobaczymy mam nadzieję że chociaż posłucha serduszka bo inaczej zabiję ją gołymi rękami albo od razu przepiszę się do innego lekarza, który ma w gabinecie aparat USG

Mi gin zawsze wypisywała fachowo "przeciwciała anty-d" z tego co pamiętam od założenia karty ciąży co 2 miesiące bo napewno nie co wizytę tylko co 2 albo nawet 3. Agacior dodam Ci tylko że zagrożenie pojawia się jeśli krew dziecka przeniknie do organizmu matki. Wtedy automatycznie jeśli ma Rh+ zostanie zwalczane jako intruz. Ale łożysko jest bardzo szczelne więc tylko jeśli są problemy z ciążą może do tego dojść.


http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=64867http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=54914

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu - 10 lata 11 miesiąc temu #669098 przez moni31
Witam sie

Witam wszystkie nowe mamy:)

A to moje 3 cm szczęścia. wg usg 9 t 6d, wiec maleństwo ślicznie urosło)

Nutka koniecznie daj znać, czy sie ten detektor sprawdza, bo też myślę o takim zakupie:)


25.12.2008 40 tc (*)(*)(*)
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #669298 przez monisia100100
Hej
Ja dziś po badaniach, i po obciążeniu glukozą, której się tak bałam. Na szczęście wyniki cukru wyszły w normie, najgorsze samo wypicie trunku i późniejsze pobieranie krwi, bo pani chyba dopiero po szkole, nie mogła mi pobrać krwi, nawierciła się w żyle do tego zamiast 3 wkłuć były dodane trzy gratis :(
Ale nie to jest najgorsze, powtórzyłam wirus różyczki i przeciwciała zamiast maleć ewentualnie być na tym samym poziomie urosły. Czekam do wizyty poniedziałkowej u gin. zobaczymy co powie.
Martwię się wszystkim, a chciałąbym jak niektórzy mieć wszystko głęboko w d...e.

Nutka ten detektor to naprawdę fajna sprawa też chętnie nabyłabym taki.

moni31 śliczny dzidziuś

Przeciwciała odnośnie grupy krwi należy powtarzać w 16,28, 36 tygodniu ciąży. Tak mi lekarz mówił abym zrobiła.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #669333 przez paulainka
Dodałam na pocztę zdjęcia. Dostałam ich ponad 30, ale wybrałam 2 najfajniejsze. Płci jeszcze nie poznałam, w sumie to nawet nie pytałam, ale myślę, że gdyby doktor wiedział to by dał znać ;)
Fajnie nagrał mi też filmiki jak Dzidzia się rusza, i mam jeden super jak rusza rączką i widzę 5 paluszków :D
Bicie serduszka też słyszałam, wg USG termin na 11 grudnia a Dzidzia ma 67mm długości.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #669370 przez monisia100100
Paulainka te zdjęcia są po prostu cudowne, zazdroszczę :) Pewnie jeszcze większe przeżycie jak przy zwykłym usg ze względu na to że tak wszystko wyraźne.
Jak długo trwała wizyta?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #669386 przez paulainka
Byłam chyba ok 25 minut, ale to dlatego że on z każdej strony oglądał Dzidzię ;)
niestety w Norwegii takie zdjęcia kosztują hehe, ale następne USG w Polsce w lipcu :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #669408 przez Nutka
Paulainka zdjęcia rewelacyjne :) aż sama sie nie mogę doczekać swojego badania. W końcu mogłam mojemu M pokazać jak wyglada zdjęcie 4d :) jak stwierdził "no teraz to juz wiem o co chodzi" :) heh

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #669432 przez Marta82
A gdzie moge znalesc ta liste z naszymi danymi?

Czy mozliwe jest rowniez zebym dostala dostep do waszego maila? Chcialabym wstawic swoje zdejcia rowniez.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #669477 przez mefiana
Karbon- foteczka z usg świetna :kiss:

Moni31- No dzidzia ślicznie sobie rośnie :lol:

Paulainka- zdjęcie 4d robi wrażenie bez dwóch zdań. Miło popatrzeć :)

Monisia100100- nie martw się, na pewno wszystko wyjdzie dobrze z tą różyczką. :)

Mialam dziś sobie zrobić zdjęcie brzuszka i dupa, cały dzień coś:/ Juto postaram się trzasnąć w końcu foteczke :)
Tak sobie myślałam, że teraz przy drugim dziecku to kupowania praktycznie za wiele nie będzie, same duperele, a wczoraj wieczorem tak sobie patrze na liste wyprawki, to doszłam do wniosku, że mimo iż po synku łóżeczko turystyczne mamy, to nie jest ono już w jakiejś tam dobrej kondycji i jednak przyda sie zupełnie nowe B) po chwili znowu coś na liście dojrzałam i tak punkt przy punktcie nie skończy sie to tylko na duperelach :S
Od jakiś 2-3 dni nie muli mnie wieczorami w końcu, nie było to jakieś straszne, ale trwało po pare godzin. W każdym razie jest już lepiej.
A jak wy się dziewczyny czujecie?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl