BezpiecznaCiaza112023

Grudnióweczki 2013 :)

10 lata 11 miesiąc temu #671927 przez moofka
White ja się wkurzam a dopiero później sobie przypominam że mam być spokojna no i dupa blada :P a przed wizytą to pobiłam rekord nerwów.... trzymam kciuki za Twoją jutrzejszą :)

a odnośnie tego 3d to wczoraj na wizycie mój mąż zobaczył na ścianie kilka fotek z takiego badania i powiedział, że to wygląda strasznie :P ja jakoś nie czuje potrzeby, żeby tak podglądać dzidzie więc u nas nie będzie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #671932 przez WhiteBlackberry
Właśnie co do 3D i 4D... kurcze mnie szczerze powiedziawszy się to podoba. Mojemu też ale uważa że to nie jest potrzebne i żebyśmy nie robili... :(
Mówi, żeby robić tylko potrzebne USG a nie wymyślać, bo wszystko w jakiś sposób oddziałowuje na dziecko.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #671979 przez Brukselka
No to ja mam to samo z 3d, nie mogę na to patrzeć. Przejrzałam parę takich zdjęć w necie i jestem przerażona, na wielu widać pół głowy, jakieś zniekształcone części, chyba za mocno to na mnie działa. Jak byłam ostatnio na USG, lekarz nagle bez uprzedzenia "włączył" 3d i pokazał, co na razie widać, i już wiem, że to nie dla mnie. Przy następnym badaniu zapowiem od razu, żeby nie robił mi tej przyjemności podglądania ;)
A to już niedługo, bo w czwartek.

Tymczasem nie wiem, co się stało, ale obgryzam sól z paluszków, taką mam na nią chęć :laugh:

Mój lekarz powiedział, że jeśli ciągnie po bokach, nie ma się czym przejmować, nawet jeśli bardzo, ale jeśli pośrodku, w podbrzuszu, kłuje i brzuch twardy, to od razu do szpitala.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #671981 przez paulainka
Jak czytam takie rzeczy ze 3d moze zaszkodzic dziecku to przepraszam was dziewczyny, ale jak dla mnie jest to troche smieszne. Ja mialam zwykle usg i w pewnym momencie lekarz nacisnal guzik i wlaczylo sie 3d, wiec nie wiem jak to dodatkowo moze szkodzic dziecku, a skoro jest teraz taka technologia to trzeba isc z duchem czasu :)

Rozumiem tych, ktorym sie to nie podoba, ale mowiac ze to szkodzi dziecku to lepiej postepowac wg norweskiego systemu i miec tylko jedno usg w 18 tyg, a pozniej zobaczysz swoja dzidzie podczas porodu ;)

Prosze sie tylko nie obrazac, to tylko moja opinia, bo sama jestem po takim badaniu :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #672005 przez GOSIA82
Hej Dziewczyny! Dawno mnie nie było i widzę kilka nowych mamuś-serdecznie witam.
Ja ciągle na wakacjach u rodziców,niestety pogoda w Koszalinie marna,za to teraz w UK ok 25 stopni,pewnie jak wrócę to się ochłodzi.Mąż dzwonił,że wyniki z genetycznego przyszły pocztą,szansa na chore dziecko jest 1:15057,więc nikła.Dziś idę na usg,może dowiem się płeć...
Aniusia-współczuję Ci z powodu wymiotów,to samo miałam z pierwszą córką,wymiotowałam do dnia porodu.
Jeśli chodzi o usg to ja jestem zwolenniczką tradycyjnego,3d nie zrobiło na mnie wrażenia,ale jak zobaczyłam 4d Paulinki to muszę przyznać,że imponujący widok.
Milady-mój apetyt jest ogromny,pozwala mi pokonać mdłości.Wymiotuję tylko rano,pewnie dlatego,że mam pusty żołądek,a później jest w miarę.
Jeśli chodzi o ból brzucha to też tak czasem mam,ale myślę,że to nic groźnego.W pierwszej ciąży miałam problemy ze skracającą się szyjką to brzuch bolał bardzo mocno.W niedzielę szalałam w parku wodnym,zaliczyłam wszystkie zjeżdżalnie i nic,zero bólu.Mam nadzieję,że tak będzie do końca,bo w sierpniu ruszam na kajaki.Poprzednia ciąża to był ciągły ból,stres,wymioty i zagrożenia,więc teraz zamierzam to sobie odbić i spędzić najwspanialsze 9 miesięcy...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu - 10 lata 11 miesiąc temu #672041 przez jeta
Hej dziewczyny.

Widzę debata na temat 3 i 4d :) Jeśli chodzi o mnie, to raczej się nie zdecyduję. Nie wiem czy to szkodzi czy nie. Zdjęcie paulainki zrobiło wrażenie, owszem. Ale ja chyba sobie daruję. Zobaczę dzieciątko jak będzie na świecie. A poza tym to dodatkowy koszt. Ja i tak wszystko robię prywatnie. Każda wizyta, badanie, wszystko. Przed nami sporo wydatków, więc myślę, że ten mogę sobie darować. Wystarczy mi zwykłe usg. Ale to tylko moje skromne zdanie.

U mnie wczoraj był przeokropny dzień. Siedziałam w pracy jak za karę. Śpiąca, jakaś zmęczona, na wszystko wkurzona i z bólem głowy. Uciekłam z pracy chwilę wcześniej, żeby zdążyć na wcześniejszy autobus. Byłam w domu około 19, zjadłam i do łóżka. Spałam do 21:30, wstałam, przekąsiłam, zrobiłam melisę i znowu pod kołdrę i spałam do dziś do 9:00. I już czuję, że dzisiaj powtórka z rozrywki. Na myśl o wyjściu z domu do pracy chce mi się płakać...

Jestem u was na bieżąco, ale wybaczcie, nie mam siły komentować. Widzę, że ogólnie ok i bardzo się cieszę. :) Ja czekam na piątek - kolejna wizyta.

Pozdrawiam wszystkie i życzę wam duuuużo lepszego dnia niż czeka mnie :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #672081 przez moofka
laski jak któraś chce 3d/4d to niech robi! gdyby to szkodziło to by lekarze nie robili. w mojej placówce jest taka opcja ale po prostu nie chcemy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #672149 przez Pyśkaaaa
co do 3d/4d to jestem tego samgeo zdania co moofka kto niech robi kto nie to nie a szkodliwe raczej nie jest i powiem wam że we wczęśniejszej ciązy non stop miałam przełączne na 3d extra widok :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #672230 przez Kaś_O
Faktycznie dyskusja sie wywiązała. Dziewczyny szkodliwe nie może być, tak samo jak nie jest szkodliwe USG. Teraz są już takie aparaty które nie szkodzą dziecku. Kiedyś nie robili USG w ogóle bo to szkodliwe wyło i tylko echo serduszka i lekarki takie specjalistki były że potrzęsły brzuchem i już wiedziały jak dziecko ułożone. Technika idzie do przodu a jak rozmawiacie przez telefon to fale nie działają na dziecko to właśnie z wszystkim na takiej zasadzie można by się bać i tak jak Paulinka napisała tylko jedno USG albo w ogóle. Ale Moofka ma rację każdy ma prawo do swojego zdania i nikt nikogo przecież na takie badania nie namawia ani nie potępia że robił czy nie robił go w ciąży.

Ja po wizycie, serduszko ładnie bije 140uderzeń, lekarka powiedziała że słychać wykopy i wiercenie czyli kruszynka szaleje :) Bardzo mnie to ucieszyło i czekam na 1 lipca na USG akurat w 18tc będzie. A później zapewne do PL do swojej lekarki skoro mi się teraz nie udało lecieć. W sumie czerwiec jeszcze trwa nigdy nie wiadomo, chociaż wiem że muszę się u niej zjawić na początku lipca i pewnie tak zostanie.

Powiedzcie mi kochane czy któraś może wie jak działa B12 w ciąży? mam ją na dolnej granicy i zastanawiam sie co i jak..


http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=64867http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=54914

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #672245 przez moofka
Kaś ja nie pomogę z B12....

na maila poszły fotki z wczorajszego usg :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #672266 przez WhiteBlackberry
Wow dziewczyny, ale się rozkręciłyście :D
Kurcze, nikt nie powiedział, że USG szkodzi :) A mój facet że budowlaniec, nie zna się na tego typu sprawach to myślał, że może jakoś oddziałowuje na dzidzie. A gdyby rzeczywiście szkodziło, to lekarze nie robiliby nam takich badań to oczywiste! Wyluzujcie dziewczyny, bo widzę, że zawrzało. Hehe ah te nasze hormony :D
Wiadomo, że nikt nikogo nie zmusza :)
My USG 3D ani 4D nie zrobimy, choć bardzo mi się podoba, ale chodzimy prywatnie, a to USG też swoje kosztuje, a wydatków niestety jest sporo i tylko przybywa ich więcej.

Koniec sporu :D Jak Wasze ciążowe samopoczucia dziewczynki? :*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #672353 przez mefiana
Brukselka, Asiula- witam dziewczyny serdecznie :)

Agacior- jak samopoczucie? Mam nadzieje, że lepiej.

Monisia- Jak po wizycie? Udało się podglądnąć to i owo?

Moofka- Zdjątka fajne, ciekawie ujęte zmiany pozycji wiercipiętka/ki :lol:

Kaś_O- Dobrze, że dzidzia ma się fajnie i sobie fika ile trzeba :kiss: Z tym B12 to chyba te foliany, równie ważne jak kwas foliowy na początku ciąży, bo ważne dla dzidzi, a pózniej niedobór może jakaś niedokrwistość powodować, ale nie wiem jakie są konsekwencje. Staraj się jakoś podnieść może jej poziom :kiss:

Marta82- foteczka z usg elegancka :)

Paulainka- dzidzia pięknie rośnie, fotki śliczne :) Co do imion to u mnie na razie nikt nic nie wie :silly:

Milady- bardzo się cieszę z info o toxo :woohoo: Super! Mnie czasami pulsacyjnie kłuje po prawej stronie podbrzusza. Apetyt mi chwilowo minął razem z tym moim wieczornych muleniem.

U mnie pogoda od paru dni jest beznajdziejna, mam dosyć. Nawet na spacer z synem nie wychodze, bo cieżko się wbić w momeny kiedy nie pada :angry: Cała sterta prania musiała być wyniesiona do suszarni, bo by mi pogniło na balkonie, dziś poszłam sprawdzić jak sprawa wygląda po 3 dniach a tam dalej wszystko mokre :dry: Masakra.
Dyskusja się faktycznie wywiązała z tym usg. Jeśli chodzi o atrakcyjność podglądu to faktycznie nie każdej może się spodobać i to dość indywidualne :) U mnie bardziej w gre wchodzą finanse, bo koszt w miom mieście to ok 250zł z nagraniem na płyte (półtora roku temu koszt wynosił 150zł) i postanowiliśmy pójść na takie połówkowe.
Powoli mi puszczają hormony, ale to jeszcze nie to co bym chciała. Ogólnie może wydać się wam to zabawne, ale kupiłam patyczki higieniczne te o pogrubianych końcówkach jako rzecz na przełamanie w zakupach wyprawkowych :S Póżniej wrzuce na maila obiecane foto brzuszka o kazdy komu pokazuje kwituje to tak: jaaaa! ale duży już!

Mam pytanko jeszcze, bo na mailu sa fotki i nie ma podpisu czyje. Która z was to Elcia?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #672406 przez Brukselka
A! Elcia to ja, znaczy Brukselka.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #672572 przez GOSIA82
Hej! Właśnie wróciłam z usg i tak jak myślałam to będzie chłopiec(ewidentnie coś tam dynda między nogami),mam fajną fotkę,spróbuję dodać później na maila.
Po za tym dzidzius rośnie zdrowo,szyjka póki co odpowiedniej długości,nie skraca się,więc mogę skakać i biegać :laugh:

Pozdrawiam Was Dziewczyny!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #672829 przez Marta82
Hej Dziewczyny,

Witam wszystkie nowe grudniowe mamusie.

Jesli chodzi o bole brzucha to mam je co jakis czas. Czasami boli mnie z boku, czasem po srodku brzucha ale za kazdym razem jak mowie lekarzowi to on twierdzi ze nie powinnam sie martwic ze to normalne. Mam nadziej......

Probowalismy wczoraj zrobic dla was zdjecie brzucha ale od paru dni cierpie na okropne wzdecia i moj brzuch poprostu wygladdal na nich dziwnie i to tego wydaje sie przeogromny. Mam nadzieje ze to jutro wreszcie przejdzie.
Macie tez takie problemy? Co stosujecie?

A co do zdjec 3D i 4D to uwazam ze to super sprawa ale nie jestem pewna czy my sie na takie zdecydujemy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl