BezpiecznaCiaza112023

Grudnióweczki 2013 :)

7 lata 6 miesiąc temu #1043167 przez mała82
Gosica nasi oboje mają długie rzęsy, nawet często ludzie nam na to uwagę zwracają.
Ja chciałam wcześniej oduczyć Filipa smoczka ale się nie dawał, jak zrezygnowałam to w kwietniu sam go odstawił.
Kurcze to trochę masakra z tą pracą, ale pewnie nie łatwo znaleźć coś fajnego. A do poprzedniej już nie ma powrotu? A może w tej sytuacji warto jeszcze na coś innego próbować zmienić.
My też od miesiąca bez pampersów, tylko teraz na wyjazdach trzeba uważać, żeby niespodzianki nie było :) Filip na razie jak woła to nie mamy za dużo czasu więc gdzieś na mieście jak będzie kawałek drogi do kibleka to może być ciekawie, ale zawsze mam ciuchy na zmianę ze sobą.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 6 miesiąc temu #1043199 przez Gosica
Mala-a u nas jak na razie nic nie dziala,smok musi byc i tyle. Co do pracy,to zobaczymy jaka wezmie wyplate,jak bedzie slabo to obiecal sie rozmowic z szefem,zeby go przeniosl tam,gdzie jego brat jest. Tam robota jest dobrze platna,tyle ze oni na okresie probnym sa pod inna firma wiec zarobki mniejsze,gdyby po okresie probnym podlegali pod ta druga firme,to sytuacja calkiem inna i zarobki o niebo lepsze. Skomplikowane to strasznie. Powrot by mial do starej,tyle ze nie chce,w sumie sie nie dziwie bo wiem z autopsji jaki wyzysk na swoim przykladzie-im wiecej godzin mialam,tym mniejsza stawke placili. Ogolnie w naszym regionie ciezko o dobra prace,jak sie nie ma znajomosci,to baaardzo ciezko cos znalezc za godziwe pieniadze.
Ja sie balam na poczatku wyjazdow,jak Szymob bedzie sobie radzil z tym,ale jestem dumna z niego bo ladnie wola i nie zdarzyla sie mu jeszcze wpadka,ale tez na wszelki wypadek zawsze biore cos do przebrania
Nam tez wszyscy mowia ze Szymek ma takie ladne oczy a rzesy to juz w ogole,a pani doktor widzac go po raz pierwszy od razu wypalila ze oooo typowe rzesy alergika,bo podobno dzieci z alergia często maja takie własnie rzęsy. A ile w tym prawdy to nie wiem ;)

[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 6 miesiąc temu #1043201 przez marti1234
Cześć Dziewczyny

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 6 miesiąc temu #1043202 przez marti1234
Chyba nie wkleiło mojej całej wiadomości. ..naprodukowalam sie na tym telefonie i dupa. Jutro się odezwę z kompa....rany rany

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 6 miesiąc temu - 7 lata 6 miesiąc temu #1043204 przez jeta
Wow! Ale produkcja :ohmy:

marti1234- jak Adaś zniósł testy skórne?
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


mala82 - u nas te szorstkie plamki pojawiają się i znikają głównie dzięki użyciu kremu specjalnego z emolium.
Nad tranem też się zastanawiam,ale obawiam się, że smak może mu nie podejść.

motylek270 - u nas z butlą wyglądało dokładnie tak samo. Wypijal, a ja w tym czasie czytałam bajkę. Ale póki co nie pogarsza się. Zjada tyle, ile uważa. Ostatnio chciał kanapkę zamiast kaszy. Jakoś dajemy radę.

nefri- butla tak ze smoczkiem. Myślałam o niekapku,ale nie wiem czy bym znalazła odpowiedni, bo on dość gęsta kasze je. Poza tym chciałam pozbyć się już tych wszystkich butelek i kubeczkow.

moofka - też mi się wydaje, że i tak za długo się trzymalismy tej butli. Przyznaję Ci rację. Trzylatek z butla już nie bardzo...
Co do wyprawki- nic nie zaczęłam. W ogóle to zła jestem jak osa.
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Strasznie Wam zazdroszczę, że macie tak wszystko zrobione....

gosica - u nas w ogóle smoczek nie był w użyciu. Ale do pozbycia się butli wykorzystałam wymyśloną butelkowa wróżkę, która w zamian za butlę przyniosla mu klocki, które sam sobie wybrał. Kilka razy wspominał butelkę, ale ostrzegłam, że jak chce ją spowrotem, to klocki wracają do wróżki. I jakos pomoglo.
Nie fajna sytuacja z praca. Człowiek chce, żeby było lepiej a tu psikus. Mimo wszystko mam nadzieję, że dobrego zle poczatki i z czasem się poprawi sytuacja.
U nas z pielucha bez zmian. Siku woła. Kupę jak ma ją w połowie na zewnątrz. Więc jak gdzieś się wybieramy to ciuchy zawsze ze sobą. No i nie ma nocy bez pieluchy.
Nie słyszałam o tych oczach,a rzęsy też u Julka spore...

Teraz trochę o nas. Weekend wykorzystaliśmy ładną pogodę. W sobotę jakieś jesienne porzadki a w niedziele wypad do Kazimierza. I kilka atrakcji. Ogólnie miły dzień.
W pon miałam wizytę. Pleć potwierdzona. Wszystko ok. No może oprócz mojej "wizji" porodu. Zapytałam jak to będzie wyglądać w moim wypadku. Nastawiona na planowe ciecie zostalam ściągnięta na ziemię. Do szpitala jadę jak się zacznie porod. I nikt mi od razu cc nie zrobi. Muszę im sama dać do zrozumienia, że mam obawy przed pn. Że np.boli mnie blizna. Przerażona jestem. Byłam nastawiona na wyznaczenie terminu cc a tu się okazuje,że nic z tego. Boję się, że się umecze znowu albo znowu po terminie będzie. No i sama wizja kolejnych świat w szpitalu... Julek beze mnie w domu... Może to głupio zabrzmi, ale po wywiadach u innych cietych mam byłam przekonana,że innej opcji niż planowe cc nie będzie. Jak do tej pory byłam spokojna o porod. Tak teraz sie boje jak za pierwszym razem, bo znowu nie wiem co mnie czeka...

No a poza tym ok. :)
Przepraszam za błędy. I za chaos w wypowiedzi. :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 6 miesiąc temu #1043205 przez moofka
mała u Zośki czysto bo ona głównie w salonie bałagani :evil: w swoim pokoju to przeważnie układa puzzle i "czyta" książki. ale ogólnie to nie jest mega bałaganiarą i jak się skończy bawić jedną zabawką to często sama odkłada na miejsce :) a łóżko też specjalnie pościelone bo tego dnia gości mieliśmy :laugh:

oczy alergika to bardziej chodzi o cienie pod nimi niż o rzęsy :whistle: ale rzęsy Zośka też ma długie więc może w tym też coś jest :huh:

Gosica wyrzuć smoczki i bądź twarda, w końcu o nich zapomni - pewnie łatwo powiedzieć nie? :P w sumie to nie wiem bo Zośka używała smoka przez kilka pierwszych miesięcy a potem przerzuciła się na ssanie własnego palucha - my to mieliśmy rozkminkę jak ją oduczyć bo przecież zabrać palca się nie da :silly: ale po niecałych 2 tygodniach było całkiem po sprawie :)

jeta ja zamówiłam teraz jakiś nowy tran mollersa o aromacie owocowym ale jeszcze Zośce nie dawałam, napiszę Ci czy jej podeszło to może i Julkowi posmakuje. do tej pory miała cytrynowy ale dodawałam jej przeważnie do wieczornej kaszy, tyle że tej już raczej nie je a kanapek nie poleję :side:

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

co do porodu to ja miałam sn ale od wszystkich mam po cc, które znam to słyszałam że drugi poród same decydują czy chcą sn czy cc. oby to się jednak u Ciebie wyjaśniło :blink:

chyba czas spać bo i tak czekają mnie pobudki na siusiu i pewnie Maryśka będzie tańcować w nocy o północy - gnojek mały :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 6 miesiąc temu #1043210 przez mała82
Gosica a czyli to tylko może tak na początku u męża w pracy, to spoko, będzie dobrze. Wiem, że w mniejszych miejscowościach jest gorzej z pracą, niestety :( Tu w Gdańsku z tego co słyszę to nie jest źle, ale też różnie można trafić jak wszędzie, tyle że łatwiej znaleźć coś innego.
Ja też się stresuje przed wyjazdami, chociaż do tej pory jestem pozytywnie zaskoczona :) Ale jeszcze pewnie Filip mnie zaskoczy w jakimś miejscu niespodzianką w majtkach :D

marti też tak czasem mam, ale mnie wkurza jak się nie wklei wszystko co tam wklepię!

jeta u nas taka wysypka jakby ale nie czerwona jest cały czas, postaram się fotkę jakoś zrobić to Wam wrzucę jak to u nas wygląda.
U nas z piciem tranu raczej by nie było problemu Filip łyka wszystkie leki jak jakieś przysmaki i woła więcej zawsze, za to Artur próbuje się migać nawet od wit D, podaję mu tą z dha i śmierdzi rybą.n

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Też marzę o dniu w którym na dobre pozbędę się butli :) Tak sobie myślę, że jeszcze pół roku i będę Artura oduczać, przynajmniej będę próbować, ale może nie być tak łatwo. Już widzę, że na normalnego smoka rzuca się częściej niż Filip, jak tylko gdzieś go dorwie to już chodzi z nim w buzi. Nie mam jeszcze nawyku chowania bo Filip tylko do spania miał smoka, ale widzę, że będę musiała się za to zabrać.
Czyli już pewne, że dziewczynka :) Kurde ja też myślałam, że jak pierwsze cc to drugie już też, przynajmniej moje znajome tak miały. Ale widocznie zależy od lekarza. A pytałaś go w ogóle czy nie można od razu cc, a nie teraz na końcówce ciąży będziesz w stresie chodzić. A to lekarz który pracuje w szpitalu? A może można to jeszcze załatwić z nim w jakiś inny sposób :)

moofka to ty byś widziała jak u nas wygląda każdego dnia! Filip raczej też odkłada na miejsce, ale nie wszystko no ale jest jeszcze Artur, ten to bałaganiarz na całego. CO chwilę targa jakieś zabawki z drugiego pokoju, to wiaderko z klockami (po drodze już gubi część a resztę wysypuje w salonie, chwilę się pobawi i rusza dalej na poszukiwania) to inne auta i zabawki. Albo stoi przed półkami u Filipa w pokoju i zrzuca po kolei wszystko co sięgnie. Więc u nas zabawki są wszędzie, na podłodze, na ławie, w kuchni, a nawet w łazience czasem się coś znajdzie! Ja chodzę i sprzątam 2-3 razy dziennie ale to syzyfowa praca przy moich chłopakach. Także o porządku mogę tylko pomarzyć.
Sama wybudzasz Marysię na siusiu czy ona wstaje? Ja jestem w szoku bo Filip od niedawna nie siusia w nocy wcale, łatwiej mi było odstawić na noc pieluchę niż w dzień. A tego się nie spodziewałam bo wcześniej dużo pił na noc i w nocy i tak pompował pieluchy że szok.

U nas zapowiada się dzień w domu, za oknem mokro i strasznie wieje. A chciałam się wybrać w poszukiwaniu liści i kasztanów bo Filip na piątek potrzebuje jesienny kapelusz :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 6 miesiąc temu - 7 lata 6 miesiąc temu #1043211 przez mała82

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 6 miesiąc temu #1043241 przez Gosica
Jeta-męża w obroty i niech zaczyna pracę ;) aczkolwiek znam z autopsji takie odkładanie "na jutro,za tydzień" itd ;) Z butlą raczej problemu nie będzie,bo już teraz zaczyna sam ją odrzucać,nie to co smok :) nie martw się na zapas,na pewno się wyjaśni,a może wywrzyj delikatną presję na swoim gin ;) tam,gdzie rodziłam to nawet nie chcą po 1 cc przeprowadzać porodu sn,tylko termin od razu ustalają,moim zdaniem powinnaś Ty decydować a nie lekarz
Moofka- oj niestety łatwo powiedzieć,a z tą moją twardością w stosunku do niego to hmmm różnie bywa :whistle: teraz jak napisałaś o tych cieniach pod oczami,to sobie skojarzyłam,że faktycznie,o tym też gdzieś,kiedyś słyszałam. A o rzęsach tak jak pisałam mówiła nam nasza pani doktor,więc możw i w tym coś jest
Mała-mam nadzieję,że to tylko tak źle wygląda teraz,zobaczymy. Niestety tak jak piszesz w mniejszych miastach i miejscowościach dużo ciężej o dobrą pracę,a jak jest to dostaje się ktoś,kto ma jakieś wtyki. Ale co tam,musi być dobrze i tyle :) najwyżej ja wrócę do pracy,bo byłam dziś po papiery i już się dopytują czy nie chcę wrócić,no cóż,może kiedyś,bo było jak było,ale zespół był kapitalny i z takimi ludźmi pracować to aż miło.Filip kapitalny, widać że zaanagażowany w te zajęcia bardzo :)

[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 6 miesiąc temu #1043253 przez motylek270
Tak jak myślałam, Janek ni opierał się przy odstawianiu butli. Wczoraj wypil mleko z kubka przez słomkę miał frajdę.

Dzis robiłam badania na przeciwciała prywatnie, jutro wynik. Zobaczę czy przyjdzie mi sie leczyć przez cala ciaze.

30.10. mamy chrzest u synka mojej siostry. Będę chrzestna. Syszalyscie zabobonze kobieta w ciąży nie powinna chrzestna?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 6 miesiąc temu #1043317 przez jeta
moofka - koniecznie daj znać!
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


mała82 - ogólnie nie jest źle. Zadyszka złapie na schodach i spojenie łonowe daje o sobie znać po nocy lub większym wysiłku. Poza tym ok.
Dziewczynka pewna. :woohoo: Imienia dalej brak :dry:
Ja też byłam pewna, że powie - proszę przyjechać wtedy i wtedy i będziemy robić. Tak, lekarz z tego szpitala, w którym chcę rodzić. Nie wiem, może tak tylko gada, ale później mi zrobi cc. On ma mieć w grudniu na porodówce dyżury. Mam tam znajomą położną. Mówiła mi, że już mają rozpisane który lekarz i zapewniała mnie, że na pewno mi zrobi cc bo on nie chce ryzykować u kobiet po pierwszym cięciu. Może musi na wizytach propagować poród naturalny. Powtarzał mi, żebym mówiła, że się obawiam porodu sn i boję się o bliznę i inne takie. No nic, będę dzwonić jeszcze do tej położnej i podpytam.
Super fotki. Jak oglądam takie zdjęcie to sobie Julka wyobrażam. Strasznie mnie rozczula takie coś :)

gosica - mam nadzieję, że mimo wszystko skończy się po mojej myśli ;)

motylek270 - coś o tym słyszałam, ale nie do końca wiem o co chodzi. Nasza kuzynka też kiedyś opowiadała, że komuś odmówiła, bo była w ciąży. Ale ja nie wierzę w takie rzeczy.

Idę pranie powiesić. A poprzednie wreszcie uprasować... :pinch:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 6 miesiąc temu #1043454 przez marti1234
miałam dzisiaj drugie podejście pisania na kompie...i znowu cos mi się spieprzyło. No nie mam siły już na tą technologie. Tak tylko na szybko Jeta bo pytałam o testy skórne. Z racji tego, że rękę trzeba trzymac na sztywno w trakcie badania i po tym badaniu nie można jej przytulać, wycierać przez jakis czas, radzę Ci żebyś nie szła sama. My bylismy we dwoje, T. trzymał malego na kolanach ja trzymałam rękę. Sama z pielęgniarką bym nie dała rady. Wiadomo, że trochę płakal, ale potem dostał lizaka i jakoś to przeżył ;-P tylko trzeba tę rekę przytrzymac. U nas było chyba 18 wkłuć...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 6 miesiąc temu #1043685 przez mała82
Hej!

Co tam słychać po weekendzie? U nas było zimno i deszczowo :( Wczoraj tylko na mały spacer udało nam się wyrwać. Mieliśmy jechać do oceanarium, chcemy zabrać Filipa póki tu mieszkamy, później specjalnie tu nie będziemy przyjeżdżać do oceanarium bo uważam, że nie jest tego warte, jest dużo lepszych miejsc. Gdyni ale nie wyszło, może w następny weekend. Filip całe dwa dni chodził i mówił, że w poniedziałek do przedszkola idzie m.in. bawić się z Kalinką pociągiem :D:D:D

Gosica łe to w Większych miastach na lepsze stanowiska też trzeba mieć wtyki niestety :( Oj tak Filip bardzo się angażuje w prace plastyczne, w domu tak samo :) A czyli jak będziesz chciała to spokojnie możesz wracać do pracy, to fajnie :) No dużo zależy od ludźmi z którymi się pracuje, fajnie, że na takich właśnie trafiłaś :)

motylek270 no i super, ja kiedyś, żeby zachęcić Filipa do takiego picia to pozwalałam mu wybrać kubek z jakiego będzie pił i kolor słomki :)
O zabobonie nie słyszałam, ale ja i tak w nie nie wierzę. Jak byłam z Filipem w ciąży to pojechałam na pogrzeb i wszyscy mi się dziwili, że w ciąży się odważyłam.

jeta no już dużo CI nie zostało, a w ogóle jakieś typy na imiona macie? Już kiedyś chyba pisałam, że mi to bardzo się podobają takie krótkie typu Pola, Nina, Kaja, Maja, Nelia :) Dla dziewczynek ogólnie jest dużo fajniejszych imion niż dla chłopaków, oj miałabym w czym wybierać.
Moja koleżanka rodzi za miesiąc, pierwsze miała cc i teraz nawet o innym porodzie jej nikt nie wspominał, więc może warto pogadać z ginem.
A ja za to nie prasuję nic :P Szkoda czasu na tą pracę :P

marti1234 też czasem tak mam, że kasują mi się wiadomości :( Polecam przyciski ctrl+A i od razu ctrl+C, ja często z nich korzystam podczas pisania tu na forum, żeby nerwów nie tracić :)
Jak tam Adaś? Zdrowy teraz?
O kurde nie wiedziałam, że tak wyglądają testy skórne, nie wiem czy męczyć teraz nimi Filipa o ile dostaniemy w ogóle skierowanie na nie. Nie dokońca jestem przekonana, że to alergia. A robiłaś mu też testy z krwi wcześniej? My robiliśmy i nic nie wyszło.

Kurde ostatnio Filip mi wył w jednym sklepie, była duża kolejka i nie chciałam przedłużać, więc sama zapłaciłam, a często jemu pozwalam podać pieniądze. Moim zdaniem musi też wiedzieć, że nie zawsze na wszystko mu muszę pozwalać. Ale ekspedientki jak usłyszały, że ryczy to zaraz dwie przyleciały pytać o co chodzi i w nagrodę mu dały kinder bueno, jakby było co tu nagradzać. A potem jak mam mu tłumaczyć, że robi coś źle. Zresztą już nie pierwszy raz taka sytuacja jest. Ogólnie go lubią we wszystkich sklepach do których chodzimy bo on się zawsze do Pań uśmiecha, więc czasem wychodzimy z darmową bułką czy inną czekoladką.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 6 miesiąc temu #1043769 przez jeta
marti1234 - no właśnie boję się tych wkluc. Na pewno nie szła bym sama. Na badanie krwi z nim tez bym nie szla bez M.

mala82 - u nas weekend nudny. M prawie cały był w pracy. Ja bez samochodu. Moi rodzice nas tylko odwiedzili.
Co do typów na imiona, to takie zwyczajne. Wspominana była Małgorzata, Natalia. Coś jeszcze, ale nie pamiętam teraz. W każdym razie - na żadne nie możemy się zdecydować.
Pogadam jeszcze z ta znajomą polozna. Onazna tego lekarza. Wcześniej mówiła mi,że na pewno zrobi mi cc,bo on nie ryzykuje przydrugim porodzie. Przypomniałam też sobie, że na ostatniej wizycie mówił, że za miesiąc będzie badanie gbs. I dodał, że w moim przypadku, jak ja chce cc, to w sumie bez znaczenia, ale tak czy siak badanie będzie. Więc trochę skolowana jestem, bo trochę przeczy sam sobie. Mój M mnie uspokaja i mówi, że jego zdaniem bedzie cc.
Ruszyło z garderoba :) Chociaż nie wiem czy się cieszyc czy wkurzac. Dwóch znajomych chlopakow przychodzi ja robić po 1 listopada. Mam nadzieję, że nie będzie żadnej obsuwy i sie wyrobimu ze wszystkim. Dostałam dziś 4 pudla ubranek od znajomej mojej siostry. Nawet nie otwieram. Czekam aż pokój będzie gotowy.

Ja nie zawsze lubię jak ktoś czestuje Julka slodyczami. Czasem zwracam uwagę. A najbardziej nie lubię jak Julek zachowa się tak jak nie powinien, zwracam mu uwagę, a ktoś mi mowi,że on mały, że jemu jeszcze wolno. Wtedy reaguję zawsze!

Halo reszta dziewuch!!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 6 miesiąc temu #1043806 przez Nefri
Hej dziewczyny,
Jeta wg mnie powinnas miec wybor czy chcesz cc czy nie i normalnie ustalony termin, zeby sie nie stresowac. Ja tak mialam, dodatkowo moja ginka mi to cc robila. Wczesniej mialam obrzydliwa blizne, bo pierwsze cc bylo na szybko a teraz zapkanowane, ona ki wycuela stara blizne i tak mi ladnie zszyla, ze po tygodniu blizna wygladala lepiej niz tamta po dwoch latach.
reszcie nie odpisze, bo nie mam sily. Od soboty mieszkamy w domu, Tymek chory, Erykowi juz przeszlo, ogolnie jest super, tylko pogoda do dupy i siedziny w domu non stop no i masa roboty bo cuagle sie rozpakowujemy

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl