BezpiecznaCiaza112023

MAMUSIE GRUDZIEŃ 2015

8 lata 9 miesiąc temu #992291 przez MagdaM
Nefri dzięki :)
Ja trzymałabym się tego lekarza, który wie co mówi jak sama piszesz. Chociaż ciężko nie myśleć i się nie denerwować. Emi miała echo serca robione ok. 20tc i wyszło ok. Teraz jestem wpisana na genetyczne i przyznam, że trochę się denerwuję. Wcześniej mnie nie wysyłali, poza tym czytałam, że zdarzają się źle rokujące wyniki a z maluchem jest ok.

Fizycznie dosyć ciążowo :P Boli tu i ówdzie, najgorsze są noce jak mi nogi wykręca w kolanach haha ;) A psychicznie gorzej niż z Em. Dużo wiem i jakoś non stop się martwię czy aby na pewno jest dobrze. Ostatnia wizyta miała bardzo pozytywne wieści, więc tłumaczę sobie, że bóle krzyża przy moim krzywym stelażu to normalne ;)

Co do imion, będzie Antosia albo Jaś - najpewniej ;) Bo jeszcze Antoś za mną chodzi :)

Dzień dobry wszystkim :)
Wg OM mamy 19tc, wg USG 18tc, więc jakby nie patrzeć to 5 miesiąc no nie?? ;)

www.ciepelkowo.pl


[*] 9.12.2010 r.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #992311 przez Nefri
Moja gin mi odpisała, chociaż jest teraz w Chorwacji, że mam się tymi torbielami nie przejmować, ponieważ większość lekarzy uważa, że są one etapem rozwoju dziecka i samoistnie znikają do 21 tygodnia ciąży. Więc już teraz jestem mega spokojna.
MagdaM a Twoja córka czemu miała echo serca w 20tc?
Ja się już teraz czuję rewelacyjnie fizycznie, nic mi nie dolega, mdłości przeszły chyba już na dobre. Ja mam z kolei odwrotnie, psychicznie w tej ciąży martwię się dużo mnie niż z Tymkiem, wtedy non stop miałam paranoje, że coś będzie nie tak, bo byłam po pustym jaju ciążowym i miałam wrażenie, że druga ciąża też skończy się źle.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #992314 przez MagdaM
Nefri w sumie sama nie wiem czemu. Oficjalnie bo przeszłam grypę w I trym i miałam antybiotyk i lepiej żebyśmy sprawdzili. Na szczęście wszystko było ok :)

Ja w ciążę z Em zaszłam w 1 cyklu po poronieniu... I jakoś łatwiej mi było no... Ale ja generalnie mam trudną psyche :P

www.ciepelkowo.pl


[*] 9.12.2010 r.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #992326 przez mała82
MagdaM pewnie ze Cię tu przygarniemy;-) im nas tu więcej tym raźniej;-) Ja też nie mam tyle czasu żeby siedzieć na Fb. Poza tym jestem też na grupie grudniowe 2013 i tam jest bardzo sympatycznie więc wróciłam tutaj ;-)
Tak.to ja - Daria ;-) na fb mi ciężej było zajarzyc kto jest kto i co piszeale Ciebie zapamietalam ;-)

Zaraz jedziemy na zakupy wiec pozniej skrobne coś więcej . Na początku maja przeprowadziliśmy się na swoje mieszkanie i cały czas czegoś brakuje i coś trzeba zrobić. A mąż ostatnio sporo pracuje wiec nie mamy się kiedy za to zabrac więc jest jak jest.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #992424 przez MagdaM
Dzień dobry ;)
Jakiś zły dzień od rana. Spać nie mogłam, słabo mi i taka jestem poddenerwowana... Ciśnienie wyższe niż normalnie ale w normie, cukier wyższy ale też w sumie w normie... Ja oczywiście mam cały szpital w domu :P

mała82 miło mi ;) Moja grupa październik 2011 milczy... Także już się nie reaktywuje raczej ;) Ale tu lubiłam zawsze zaglądać :)
Współczuję, ale na swoim jest fajnie. Mam nadzieję, że zakupy udane :)

Postanowiłam, że sobie spiszę adres jakiegoś lekarza/szpitala w okolicy gdzie jedziemy na wakacje. Nie wiem, w ciąży jeszcze nigdy nigdzie nie byłam, a jakaś może spokojniejsza będę.

Miłego dnia :)

www.ciepelkowo.pl


[*] 9.12.2010 r.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #992586 przez mała82
MagdaM ja wczoraj też jakiś gorszy dzień miałam :( cały dzień leżałam, trochę podbrzusze mnie ciągnęło i głowa do tego. Ale dzisiaj już jest OK :) Szkoda mi było niedzieli na leżenie ale co zrobić, siła wyższa :) Tata zajął się małym a mama miała relaks :)
Nasz grudniowa grupa jeszcze działa, choć zostało nas już tylko kilka i czasem są cichsze dni ale potem się rozkręca na nowo :) Ale kto wie co będzie po takim czasie jak u Was :blink:
Dobrze pamiętam, że do męża się wybieracie? Ja zawsze na wakacje wyrabiam kartę EKUZ dla każdego z rodziny, już pewnie tu tez o tym pisałam :P Można ją przez neta wyrobić nawet i przysyłają do domu. Zawsze dodatkowe ubezpieczenie w razie "wu", choć wiadomo, że lepiej, żeby się nie przydawało. Pewnie jak masz taką możliwość to zapisz sobie nazwisko lekarza, żeby w razie czego szybko wiedzieć do kogo się zgłaszać. Za granicą jak coś to u lekarza przysługuje Ci tłumacz, chyba, że znasz język to wiadomo, że go nie potrzebujesz. Mój tata kilka lat temu na wakacjach trafił do szpitala więc widziałam jak to działa. Dzięki karcie EKUZ nie musieliśmy grosza wykładać na leczenie na miejscu (tzn nie obyło się bez problemów z polskimi urzędnikami, ale to już dłuższa historia :D)). Na szczęście dobrze wszystko się skończyło.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #992587 przez MagdaM
Dzień dobry :)
Wieczór dramat... Brzuch pobolewał, jakby twardniał, spojenie bolało i w pachwinach kłucie... Będę chciała się umówić do ginki na przyszły tydzień, bo 6 tyg bez wizyty to ja chyba nie wytrzymam...

Mała82 nie, do męża to ja nie mam odwagi jechać teraz, chociaż mam belgijskie ubezpieczenie i kartę szpitalną. Jedziemy do Ustronia Morskiego ;) O ile nadal będę mogła, a mam ogromną nadzieję, że owszem...

Ależ pogoda - zimno, leje. Okropność

www.ciepelkowo.pl


[*] 9.12.2010 r.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #992753 przez paalinkaa
Jak Wam sie brzucho spina to polezcie chociaz 15 minut, zwolnijcie:) ja tez tak mam i jedynie taka metode stosuje. Czasami jak musze wyjsc a tak sie dzieje to wezme nospe.

Czekam caly czas na te wyrazne ruchy mlodego i sie doczekac nie moge...:) chcialabym juz!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #992772 przez MagdaM
paalinkaa ja to leżę non stop chyba :P Albo siedzę raczej ;)
No zobaczymy.

Też czekam na ruchy i chyba poczekam... Co prawda coś tam gila, łaskocze, ale to już jakiś czas i wydaje mi się, że raczej swędzi brzuch a nie rusza się młodzież :)

www.ciepelkowo.pl


[*] 9.12.2010 r.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #992945 przez mała82
MagdaM a myślałam, że szykuje się wycieczka do Belgii :) A do Ustronia kiedy? U nas trzeci dzień zachmurzone niebo i czasem popaduje :( A na 17 lecimy z małym na szczepienie.

paalinkaa też się staram poleżeć jak mnie coś boli ale na tyle na ile pozwoli mi synek :) Doczekasz się w końcu i ty ruchów :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #992972 przez Nefri
Dziewczyny na ruchy zwłaszcza w pierwszej ciąży jak u Ciebie Paalinka to zdecydowanie wcześnie. Ja z Tymkiem poczułam jakoś po 22 tygodniu, teraz też nic nie czuję.
Moja gin napisała mi dzisiaj, że jej córka tez miała torbiele w głowie w 17 tygodniu a w 21 tyg na usg już nie było śladu. Napisała mi, że na echo serca to mam pójść jak na usg w 21 tygodniu nadal te torbiele będą a teraz nie ma sensu, bo to za wcześnie na echo serca, bo najwcześniej się robi w 19-20 tygodniu. Więc tamta lekarka tak jak myślałam, trochę nie wiedziała co mówi. Ale ja się cieszę, że mam taką zajebistą gin, co mi odpisuje na maile nawet będąc na urlopie i w ogóle zawsze mogą na nią liczy. Chyba muszę jej jakąś bombonierę kupić jak już urodzę.

Piszecie o jakiś pobolewaniach, a ja Wam powiem, że czuję sie super, mam dużo energii i nic mi nie doskwiera. Nic tylko się cieszyć takim stanem, bo nie wiadomo jak długo potrwa

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #993053 przez paalinkaa
W weekend uslyszalam od znajomej "eee ty to pewnie urodzisz w styczniu" co mnie bardzooo oburzylo:D termin mam wahajacy sie 15-19 grudnia i zamierzam nawet tydzien wczesniej:D pomoge sobie porzadkami swiatecznymi a nie ze styczen:D to tak tylko...wyrzucic to chcialam z siebie ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #993093 przez balbina
Cześć Dziewczyny! Jakie fajne miejsce to Wasze forum:) Trochę Was poczytałam i od razu mi raźniej, mogę dołączyć???
Termin mam na 29 grudnia:)
I też słyszę od wszystkich - co mnie bardzo oburza - że pewnie w styczniu urodzę. Ale trochę się tego obawiam, bo pierwszego synka przenosiłam tydzień, w ogóle się nie spieszył!
A powiedzcie jak radzicie sobie z bólem głowy? Paracetamol? Jedna tabletka czy dwie? Czy macie jakieś inne sposoby?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #993106 przez MagdaM
mała82 e na Belgię nie mam odwagi coś ;) a do Ustronia wybieramy się 26 lipca :)
Nefri bomboniera koniecznie!! Ja przy Em też mogłam liczyć non stop na lekarkę, teraz niestety ciut mniej... Może i dobrze ;) Zazdroszczę dobrego samopoczucia! Co do ruchów, ja przy Em poczułam w okolicy 23/24 tc.
paalinkaa haha wróżka ze znajomej?? :P Ja na bank nie urodzę później niż 17.12 bo mam cukrzycę itp i pewnie będę miała wywołany jak z córą :)
Cześć balbina! Im nas więcej tym weselej :) Ja na ból głowy nie biorę nic. Nauczyłam się, że jak boli to muszę wyjść na świeże powietrze, poćwiczyć kręgosłup i powinno przejść. Wolę nie brać żadnych leków, bo już i tak mam ich trochę.

Hej :)
Dzwonię dziś do ginki. Na mail nie odpisała, a może uda się przesunąć wizytę, żeby spokojniejsza wyjechała... Wczoraj wieczorem miałam jakiś atak śluzu - wystraszyłam się... Generalnie co drugi dzień wieczorem mam wrażenie spinania czy wypychania, łaskotania i kłucia w pachwinie. Ja to jestem książkowy przykład przypadłości ciążowo-nerwowych :P

www.ciepelkowo.pl


[*] 9.12.2010 r.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #993107 przez mała82
Nefri ja na szczęście częściej też czuję się tak jak Ty, ale od czasu do czasu coś tam mnie pokłuje. Ja do mojej lekarki tez mogę dzwonić kiedy chcę i mi doradza. A jak nie odbiera tzn, że pracuje, piszę smsa i oddzwania w wolnej chwili.

paalinkaa
a czemu nie chciałabyś w styczniu urodzić? Tak z ciekawości pytam :P Ja urodziłam Filipa 31 stycznia o 22, w sumie przez to, że lekarze się uparli, ale czasem sobie myślę, że mogli się wstrzymać z tym porodem do 1 stycznia i mały by rok później do szkoły szedł. Męża siostra ma synka z tego samego roku z lutego i duża różnica jest na razie. Niektórzy podobno chodzą prosić lekarza o przepisanie daty, jak urodzą na końcu roku, żeby dziecko było rok młodsze, ale my tak nie chcieliśmy. Skoro się urodził 31 to niech tak ma w dokumentach. Ale zazwyczaj jak podaję datę urodzin Filipa to słyszę, że jak szkoda to nie mógł już wytrzymać dzień dłużej? I wtedy mnie to już wkurza! A teraz drugi będzie grudniowy, bo grudniowe chłopaki to fajne chłopaki :D:D:D

balbina
Zapraszamy :) Ja mam termin na 8 grudnia, a z pierwszym synkiem miałam na 26 grudnia :) A starszy synek ile ma lat? Ja na ból głowy 1 tabletkę paracetamolu zarzucam i przechodzi, innych sposobów niestety nie znam. Znasz już płeć drugiego dziecka? Imię wybrane? Kiedy następne badanie?

MagdaM ja tam bym jechała do Belgii :) Ja to tylko bym się nie wybrała w ciąży do takich brudniejszych krajów, gdzie trzeba się szczepić czy an jedzenie uważać. Mi wywoływali 5 razy poród więc może Ci się przeciągnąć jak się dziecko nie będzie spieszyło :) Trzymam kciuki za przełożenie wizyty :) Na długo do tego Ustronia się wybieracie?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl