BezpiecznaCiaza112023

Karmienie piersią

13 lata 1 miesiąc temu #83160 przez Martynka__89
O Natmur11 i jest wszystko w porządku, jakoś specjalnie nie bawię się w podawaniu jednej dziennie łyżki kaszy manny.



Moja Kropeczka:(9.02.2015

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #83179 przez natmur11
wiesz co ja zwykla na wodzie gotowalam i potem mieszalam z tym obiadek ktory i tak mialam podgrzac.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #83274 przez Martynka__89
Ja też tak podaje ale nie codziennie. Mam zwykła błyskawiczną.



Moja Kropeczka:(9.02.2015

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu - 13 lata 1 miesiąc temu #83445 przez Wolska
martela89 napisał:


Swoją drogą Jessica to śliczne imię,lubię takie imiona :blink:


Twoja córcia też ma ładnie na imię :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #83518 przez _aga86_
Co do glutenu wprowadzalam go wraz z innymi posilkami nawet nie wiedzialam, ze trzeba to robic az tak ostroznie (w UK zaden lekarz, ani polozna mnie nie poinformowali) naszczescie nie bylo skutkow ubocznych.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #83642 przez Martynka__89
Aga jak się cokolwiek wprowadza trzeba być ostrożnym, a nie wiem czym tak bardzo się różni gluten od innych posiłków że trzeba aż takiej ostrożności :unsure: I choć normalnie został wprowadzony to maluchom nic nie ma :blink:



Moja Kropeczka:(9.02.2015

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #84313 przez Manga
Martynka__89 napisał:

...a nie wiem czym tak bardzo się różni gluten od innych posiłków że trzeba aż takiej ostrożności :unsure: I choć normalnie został wprowadzony to maluchom nic nie ma :blink:


Z glutenem jest tak, że oprócz możliwości zwykłego uczulenia w grę wchodzi jeszcze choroba jelit - cekalia. I gdy dziecko (oczywiście i na szczęście nie każde!!) je gluten, to może w jego organizmie powolutku być produkowane przeciwciała, które atakują jelita. Objawy wcale nie muszą być widoczne tu i teraz, może to się objawić nawet w dorosłym życiu.

No i specjaliści wymyślili, żeby dzieciaczki ostrożne przyzwyczajać do glutenu. Dlatego zalecają, by zaczynać od maleńkich porcji: 2-3 gramów (1/2 łyżeczki!) kaszy manny.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu - 13 lata 1 miesiąc temu #84406 przez _aga86_
Nie straszcie!! Oczywiscie, ze bylam ostrozna, ale nie az tak. Kazda nowosc zywieniowa podawalam najpierw po 2,3 ale z tym glutenem to nie bylam az taka ostrozna. Mam nadzieje, ze wszystko bedzie dobrze!!!
Wlasnie poszperalam w necie i znalazlam cos takiego:
www.rodzice.pl/niemowle/rozszerzanie-die...nowa-rewolucja!.html

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #84409 przez natmur11
nie no ja zazwyczaj podawalam nie wiecej ja 2 lyzeczki tej kaszy potem moze wiecej a czasami zamist kaszy to kanapeczke ale kurde moj pediatra nic nie wspominal mi o tym, widze ze jak sama czegos sie nie dowiem to nikt inny o tym nie wspomni:/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #84410 przez _aga86_
Natmur jestem w tej samej sytuacji- nie mialam pojecia :/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #84451 przez Emme
To ja Wam powiem na pocieszenie, że gdyby to było bardzo bardzo ważne to by o tym wspomniał (tak jak np z wit d) (tak sobie to na chłopski rozum wytłumaczyłam)

a link nieaktywny

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #84959 przez Martynka__89
Kurde jednak nic nie jest takie jak się wydaje wszystkiego zawsze trzeba dowiadywać się na swoją rękę i wszystkiego pilnować.



Moja Kropeczka:(9.02.2015

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #84977 przez martela89
Mi moja pediatra powiedziała,żeby ostrożnie z glutenem więc miałyśmy 2 mies ekspozycji,zaczęłam jak mała skończyła 4 mies.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #84979 przez Gosiaczek31
Ja też robiłam ekspozycję na gluten podobnie jak Martela po 4 miesiącu. Ale jak byłam u pediatry w innym mieście to powiedziała mi żeby w ogóle nie podawac glutenu aż do 9 miesiąca. Co lekarz to inna opinia. Ja jednak zrobiłam tą ekspozycję, trochę z przerwami ale w sumie 2 miesiące i teraz zaczynam podawac pełne posiłki glutenowe i na razie ok.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #85103 przez _aga86_
No wlasnie w tym linku, ktory Wam podalam (nie wiem czemu jest nieaktywny) bylo napisane, ze wczesniejsze badania wykazaly, ze najlepiej wprowadzac gluten miedzy 9, 10 miesiacem zycia, a najnowsze badania wykazuja, ze mozna juz wprowadzac wczesniej, ale ostroznie, Ja wprowadzilam ok. 8 m-ca, ale nie tak jak powinnam. Kurcze popytalam kolezanek i tez nie zostaly poinformowane o 2 miesiecznej ekspozycji na gluiten. W UK sluzba zdrowia mnie przeraza :( Ale juz "po ptakach" wiec na zapas martwic sie nie bede- bylam ostrozna, wiec powinno byc ok. Moze za rok badania wykaza, ze nie trzeba przy wprowadzaniu byc az tak ostroznym ?? :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl