BezpiecznaCiaza112023

Autor artykułu: Katarzyna Płaza-Piekarzewska Wizyty u lekarza

Czego możesz spodziewać się będąc w ciąży w czasie pierwszej wizyty u lekarza?

Pierwsza Twoja wizyta u ginekologa najprawdopodobniej będzie najdłuższa spośród wizyt, jakie odbędziesz w czasie całej ciąży.

Nie tylko będzie więcej testów i badań czy zbierania informacji składających się na Twój pełny wywiad medyczny, lecz także więcej czasu lekarz poświęci na odpowiedzi na twoje pytania i sam również będzie je zadawał.

Otrzymasz wiele rad, począwszy od tego jak powinnaś się odżywiać, czego nie powinnaś jeść; jakie witaminy powinnaś przyjmować, a skończywszy na tym, czy i jak powinnaś ćwiczyć. Zatem nie zapomnij zabrać ze sobą listy pytań i spraw, które chciałabyś poruszyć w rozmowie z lekarzem.

Stąd wniosek, że do takiej wizyty powinnaś się przygotować, sama i razem z mężem spisać Wasze pytania i wątpliwości. Nie zapomnij również wziąć ze sobą notesu i długopisu, wprawdzie pewnie dostałabyś kartkę i długopis w gabinecie, ale lepiej, abyś miała na wszelki wypadek swój własny notes i długopis.

Najlepiej, abyś założyła sobie specjalny notes, przeznaczony jedynie do Twoich notatek na temat ciąży, który zawsze w czasie kolejnych wizyt u lekarza miała ze sobą.

W czasie pierwszej wizyty lekarz potwierdzi twoją ciążę.

Zechce skontrolować odczuwane przez Ciebie objawy ciążowe, w czasie badania określi przybliżony czas trwania ciąży. Zapyta Cię również o datę ostatniej miesiączki, aby określić termin porodu.


Katarzyna Płaza-Piekarzewska
Katarzyna Płaza-Piekarzewska

z wykształcenia i pasji magister położnictwa. Certyfikowany Doradca Laktacyjny. Instruktor Masażu Shantala. Praktykę zawodową zdobywa pracując ze "świeżo upieczonymi" rodzicami i ich dziećmi na oddziale noworodkowym w jednym z warszawskich szpitali, a wirtualnie na www.blog.zapytajpolozna.pl czytelnicy znajdują odpowiedzi na pytania związane z ciążą, porodem i macierzyństwem..

Więcej
Reklama

Bestsellery

 • Koszulka Regularna mama

  Regularna mama

 • Koszulka Brioko baby

  Brioko Baby

 • Dzienniczek ciąży

  Dzienniczek ciąży

 • Dzienniczek żywienia dziecka

  Dzienniczek żywienia

 • Dzienniczek żywienia maluszka

  Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl