BezpiecznaCiaza112023

Rok 2012 otwarty:) - mamy styczniowe:)

11 lata 8 miesiąc temu #418684 przez Patrycja_Z
Dziękuję za odpowiedzi. Czyli do pracy mogę iść, ale czy mogę jednocześnie pobierać zasiłek z mopsu? (te 400zł dodatku do opieki nad dzieckiem).
Dzisiaj byłam w restauracji na dniu próbnym. Generalnie praca ok, bardzo szybkie tempo, jak się zaczął ruch to nie czułam upływającego czasu ale pierwsze 2 godziny to była MASAKRA. Nic nie było do roboty, to się zajęłam sprzątaniem a jak szef podłapał, że jestem chętna do sprzątania to mi kazał okna umyć. Wielkie były i obklejone od much i innego robactwa. Nie wiem czy czasami nie szukał taniej siły roboczej bo po mnie przyszła inna kobieta też na dzień próbny i wydaje mi się, że na takich dniach próbnych bazuje ta restauracja... Jedna na stałe a reszta na dni próbne. Cóż trzeba szukać dalej. A teraz idę obejrzeć jakąś komedię bo naprawdę ciężki był dzisiejszy dzień.
Dobranoc :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #418709 przez Kaś_O
Ja daję wodę z kranu. I do picia bo Czarek nadal pije tylko wodę i do zup i na kaszki też tą samą. Nie gotuję większej ilości a jedynie w czajniku jak mi potrzeba, faktycznie woda szybko stygnie i nie ma z tym większego problemu a jak bardzo potrzebuję to wsadzam do zimnej wody i szybciej się studzi. My mamy filtry na wodę więc dodatkowo ta woda przechodzi jakąś obróbkę ale to dlatego że ciągniemy w zimę ze studni a nie wodę miejską.

Adlenne super że lekarz wam tak powiedział w sumie też tak uważam że dziecko ma chodzić, raczkować czy siedzieć kiedy zacznie samo i tyle każde w sowim czasie. Paulinka wygląda na zdjęciach na zdrową śliczną dziewczynkę więc czym tutaj się martwić :) A co do ząbków to i później potrafią wyjść więc nie ma się czym martwić. My mamy 2 ząbki i dużo płaczu nocami i czasem w dzień :( nadal nie widać reszty eh. We wtorek idziemy do lekarza na kontrolę bo Czarek podłapał jakiegoś wirusa i małą wysypkę to zapytam się o te ząbki bo aż mi serce pęka.

Marti a może Piotruś się budzi bo Twoje mleko mu już na noc nie wystarcza? Pamiętam że kiedyś mówiłaś że przesypia Ci ładnie całe prawie noce. Teraz jak już uspokoiły się ząbki może znowu zacznie. Ja wiem że moje mleko nie starcza Czarkowi na długo w nocy dlatego też się budzi ale niestety butelki nawet przez sen nie przyjmuje :( nie wiem co to będzie jak np stracę pokarm bo kaszki na wieczór też nie zawsze ma ochotę zjeść :( A już na pewno nie zje bez owoców na samym mleku modyfikowanym :| to gotowe też nie bardzo mu pasują..

Czas trochę popracować, postanowiłam trochę wystawić swoich kolczyków bo jak jeszcze nie było małego to robiłam ich bardzo dużo i tak myślę że może to jest jakiś biznes ;) dobrej nocki i odpoczynku..


http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=64867http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=54914

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #418763 przez Marti
Kaś, Piotruś wciąga przed kąpielą sporą miskę kaszki na mleku modyfikowanym (ok. 180-200 ml), a cyca dostaje po kąpieli tylko do zaśnięcia, więc to raczej nie to. Lekarka twierdzi, że przy tym ile on je w ciągu dnia, niemożliwe żeby w nocy budził się z głodu. No a już na pewno nie o 23 czyli 3 godziny po ostatnim posiłku. Zwłaszcza że na porannym cycu o 9.00 spokojnie wytrzymuje 4 godziny do zupy o 13. Więc chyba niemożliwe żeby w nocy głodniał szybciej niż w ciągu dnia, sama już nie wiem...

Ale może rzeczywiście po ząbkach będzie lepiej. Na razie bardzo ładnie ułożył sobie drzemki w ciągu dnia i pięknie zasypia w łóżeczku punktualnie o 9.20 i 14.00, wystarczy położyć i wyjść. Na spacerze za to już nie śpi w ogóle ani rano ani po południu. Bardzo mi to odpowiada, bo wolę, żeby spał w domu, kiedy ja mogę coś zrobić albo sama się zdrzemnąć.

Adlenne, fajnie że wszystko ok. Mój synek też jest strasznym leniuszkiem, a jak coś mu się nie udaje to woli się złościć niż dalej próbować. Także do raczkowania i siadania jeszcze nam dużo brakuje. Ale nie poddajemy się :)

Kaś, jak porobisz coś ciekawego i wystawisz to koniecznie daj linka :) A robisz coś poza kolczykami? Bo ja nie mam dziur w uszach :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #418782 przez Kaś_O
Wiesz co wystawiam teraz takie bardzo proste ale robię różne rzeczy i często bardziej wymyślne ;) dam linka :)

Jeśli chodzi o jedzenie i sen to widać że faktycznie Piotruś nie powinien być głodny chociaż o dziwo Czarek szybciej głodnieje przez sen niż w ciągu dnia. Ale Z tego co piszesz to Piotruś faktycznie dobrze je :)

Ja to straciłam nadzieję że normalny sen do póki Czarek jakoś będzie większy mam nadzieję ze 2 dziecko będzie bardziej spokojnie spało :P Czarek już się wierci i wędruje po łóżku a śpi dopiero z 1h :( Gdyby spał w łóżeczku już dawno by płakał i trzeba byłoby go uspokoić a tak u nas przewędrował z metr w bok i jak na razie śpi spokojnie. Ostatnio słabiej sypia w dzień niestety :( Ja też wolę jak Czarek zasypia w domu a nie na spacerach :)


http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=64867http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=54914

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #419029 przez Mirella
Dziś ostatni dzień konkursu (co oznacza, że więcej Wam spamowac nie będę, cieszycie się?), dzień, w którym każdy głos już jest nie na wagę złota, ale diamentów, platyny i nie wiem czego jeszcze. Dlatego dziś szczególnie proszę Was, zagłosujcie. Niech w ruch pójdą komputery, telefony, Wasze, Waszych męzów i niemężów, rodziców, teściów, rodzeństwa, sąsiadów, no kogo tam macie, może być i pani z warzywniaka :blink: I wrzućcie linka na Waszą tablicę na fb, czy na co się tam wrzuca, nie znam się na fb :blush:

Wszystkim Wam baaardzo dziękujemy za głosy, wiemy, że były, bo punkty Emilce przyrastały lawinowo ostatnio, jesteście niesamowite!

Dla Was i Waszych szkrabów życzymy duuużo zdrówka, radości, słonka na codzień i od święta, i wszystkiego naj naj naj, niech moc będzie z Wami!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #419528 przez agncyb
Adlenne myślę, że lekarz ma rację co do Paulinki, Nie stresuj się, te "widełki" rozwojowe są baaardzo szerokie.

My tez nie mamy jeszcze ząbków. Mi wyszedł pierwszy ok 6 miesiąca (tatusiowi nie wiem kiedy), ale mojej młodszej siostrze dopiero kiedy skończyła 9 miesięcy.

Dzisiaj moje dziecko od godziny 6 rano do 18 spało tylko 20 minut. byliśmy w Londynie w konsulacie złożyc wniosek o paszport. Taka była wszystkim zainteresowana, że nie mogła zasnąc. Pospała chwilkę w drodze na pociag (ok 10:30), ale jakis babsztyl obudził ja tłukąc się walizką po chropowatej powierzchni windy (prowadzącej na peron) eh... i potem juz było po ptokach. Taka była marudna po południu, że masakra, a zasnąć nie chciała, bo wolała wszystko oglądać. U nas w miasteczku nie ma takiego ruchu i zgiełku. Jak byliśmy w Brighton nad morzem to było to samo. Aż się dziwię, że niemowlę potrafi tyle nie spac.

Ah, zapomniałabym sie pochwalic. Emilka od kilku dni już wstaje trzymając się szczebelków łóżeczka. Wstawie filmik.
www.facebook.com/photo.php?v=52023901800...77111&type=2&theater
Tutaj króciutko stoi, potrafi dużo dłużej.

a tu jak pełznie po swój przedmiot pożądania
www.facebook.com/photo.php?v=51984553137...77111&type=2&theater

i jeszcze kapiel w duzej wannie i małe chlapanko
www.facebook.com/photo.php?v=51901099812...77111&type=2&theater

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #419530 przez agncyb
Oj, nie wiem czy będzie sie dało obaejrzec te filmiki, same linki sie wstawiły. Nie wiem jak wy to dziewczyny robiłyście, że okienko filmiku było wstawione w poście.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #419561 przez Kaś_O
Niestety nie da sie obejrzeć. agncyb tam jak otwierasz na fb stronę filmiku w prawym dolnym rogu jest Embed Video i to jest link do tego filmiku :)


http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=64867http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=54914

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #419761 przez agncyb
Dzięki Kaś za informacje. Zatem próbuję raz jeszcze.

Kapiel

<object width="1280" height="720"><param name="allowfullscreen" value="true"></param><param name="movie" value=" www.facebook.com/v/519010998125705 "></param><embed src=" www.facebook.com/v/519010998125705 " type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="1" width="1280" height="720"></embed></object>

Pełzanie

<object width="1280" height="720"><param name="allowfullscreen" value="true"></param><param name="movie" value=" www.facebook.com/v/519845531375585 "></param><embed src=" www.facebook.com/v/519845531375585 " type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="1" width="1280" height="720"></embed></object>

Wstawianie

<object width="1280" height="720"><param name="allowfullscreen" value="true"></param><param name="movie" value=" www.facebook.com/v/520239018002903 "></param><embed src=" www.facebook.com/v/520239018002903 " type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="1" width="1280" height="720"></embed></object>

działa? :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #419764 przez agncyb
Kurcze, chyba cos nie bardzo. :/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #419908 przez Kaś_O
jest ok tylko musisz zmienić żeby filmiki były dostępne publicznie nie tylko dla Twoich znajomych. To jak wchodzisz w galerie filmików to masz pod każdym filmikiem pod tytułem takie ludki a powinien być globusik ;) i linki wtedy będą działać tak naprawdę wystarczyło skopiować www.facebook.com/v/520239018002903 o tyle ale jak wstawiłaś całość to nie szkodzi ;)


http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=64867http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=54914

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #420877 przez madziorskie
no niestety filmików nie udało mi się zobaczyć.. :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #421791 przez agncyb
oki, upubliczniłam, jak teraz nie zadziała to ja sie poddaję.

Kapiele
www.facebook.com/v/519010998125705

Pełzanie
www.facebook.com/v/519845531375585

Wstawianie
www.facebook.com/v/520239018002903

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #421793 przez agncyb
No, chyba działa, tylko nie wiem dlaczego wyświetla sie w takiej kiepskiej jakości, bo było wcześniej w HD.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #423273 przez Kaś_O
działa działa :) ale Emilka fajne brrr robi jak wstaje :) super maluszek

A Czarek nauczył sie schodzić sam z łóżka :) oczywiście raz dwa sam wchodzi jak tylko podstawimy mu karton przy łóżku :D Jak mi sie uda nagrać to też pokaże wam :)

Dziewczyny co robicie jeśli maluszek jest głodny a nie chce jeść bo np chce cycka a nie zupkę. Dajecie cycka czy jak? Bo nie wiem jak Czarka w pełni prszestawić na jedzonko.. Zjada obiadki tylko jak ma dobru humorek a jak zmęczony to bez cycka nie podchodź..


http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=64867http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=54914

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl