BezpiecznaCiaza112023

Mamusie luty 2013 !

10 lata 11 miesiąc temu - 10 lata 11 miesiąc temu #656279 przez kasia123m
To po co my ryzykujemy zdrowie dzieci podjac im taa szczepionke na blonnice,tezec i krztsusiec.j pamietam ze nam tez krztusiec w pewnym momencie wstrzymali az do zgody neurologa.ale potem syn byl szczepiony.Monia jakbyscie byly przed naszym szczepeieniem w tym punkcie to szczepilbym tylko na zoltaczke...co za gowno..
A tak wogole ja do 6 roku zycia wogole szczepiona nie bylam bo jak mialam 3tyg to dostlam drgawek goraczkowych i mysleli ze pdczkaa.dopiero w wieku 6 laat zrobili eeg i wyszlo ze nie mam zadnej padaczki.niektore szczepeinia nadrabiaalam majaac nascie lat...pamietaam sama jezdzilam do punktu szczepein a wiekszosci nie mam i zyje.



Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #656304 przez Monia_T
Kasia no mi powiedziała, że musi być Hib, bo niestety często sie zdarza i żółtaczka to wiadomo...tężca nie ma jak złapać, o reszcie pisałam. A objawy poszczepienne spowodował najprawdopodobniej krztusiec i całe szczęście, że wzięłam skojarzony martwy, bo żywy bardziej by namieszał.

Gabilee no już miałam Ci pisać, że tak łatwo jakimiś zatokami się od spotkania nie wywiniesz :silly: Fajnie, że jakiś plus tej choroby i pobędziecie trochę razem. A to becikowe to masakra...jeszcze kilka razy pojadę i jak okaże się, że znowu czegoś nie ma to chyba sobie daruję... :silly: A w sumie nie...nie daruję złodziejom tysiaka ;) :P Ale biurokracja koszmarna...

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/13743

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu - 10 lata 11 miesiąc temu #656374 przez jadziatopol
Monia jestem kochana :lol: bylismy na szczepieniu ;) no widzisz...no to ladnie. Dobrze,ze Igunia miala martwa szczepionke ;) buziaczek od cioci :kiss: a my wlasnie wrocilismy ze szczepienia. Mielismy dzisiaj Dtap(krztusiec,tezec i blonnice) i Polio (martwa szczepionke). Przyjechalam i dowiedzialam sie ,ze wogole nie badaja przed szczepieniem ...mierza tylko temperature :ohmy: Poprzednio mialam wizyte lacznie ze szczepieniem bo tak sie wizyta kontrolna zbiegla ze szczepieniami w czasie. Kolejna kontrolna za 2 miesiace od tamtej bo tak placi ubezpieczenie. A teraz mielismy miec same szczepienia. Wiec powiedzialam,ze nie zaszczepie jak nie sprawdza dokladnie uszu, gardla i reszty. Zrobili takie oczy :cheer: ze jakas wariatka im sie trafila. No tak...amerykanki takie glupie sa ,ze wchodza i wychodza z gabinetu nie zadajac pytan a tu trafila im sie upierdliwa polka ;) trudno ...niech sobie mysla co chca. Hubus zostal zbadany jak nalezy i zaszczepiony. My mielismy przypadek Polio w tym miesiacu w miejscowosci obok. Mowili u nas w wiadomosciach... liceum . Szkola zamknieta ...wszyscy uczniowie objeci kwarantanna. Tez dlugo polio nie bylo w stanach a tu surprise :cheer: wiec dobrze,ze zaszczepilismy...uffff...na razie jest wszystko w porzadku. Oby nocka byla spokojna ;)
Kasia a jak Tosia po szczepieniu bo gdzies mi umknelo?

Suzi Hubus wazyl 2850 g jak sie urodzil...w dniu wypisu wazyl 2500g a rowne 4 tygodnie pozniej 4350g. Prawie 500g na tydzien. Ale nam lekarz tutaj tlumaczyl,ze dzieci z niska waga urodzeniowa szybko przybieraja na poczatku...wiecej niz rowiesnicy :)

Maracana ladne dziewczynki :) :kiss:
Ola tez skradlam pomysl z pielucha i jest swietny :lol:
Paulaa jej...ale Oliwka jest opiekuncza :)
Patii to sie wybawilas :lol: :cheer: i juz faceta poznalas :ohmy: :cheer: ale badz ostrozna ;)
Sylwia wspolczuje ci tych przykrych przejsc....
Gabilee wracaj szybko do zdrowia :)

Dominia a ty gdzie?

Juz kilkakrotnie wywolywalam Princess ale chyba przepadla na dobre :ohmy: :(

Maracana a to ty masz taki ladny kolorek skory czy twoja druga polowa? Jak dlugo mieszkasz w UK?

[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #656412 przez maracana
Kasiu ja nie wiem co ci doradzic... nigdy nie mialam zadnych brzuszkowych ani kupkowych problemow z moimi dziewczynami... Mam nadzieje, ze Tosi szybko przejdzie... obie sie biedne meczycie... :(

Monia twoj m to napewno ma jakies egzotyczne geny, bo twoje coreczki jesli jasniejsze od moich to naprawde niewiele :) Obie sa CUDNE i baaardzo uwazam do siebie podobne! A kasy masz racje nie daruj!

Suzi moja mala waga urodzeniowa 3420, na kolejnym wazeniu po 5 dniach miala tyle samo, na na pierwszy miesiac 4520. W drugim miesiacu przybrala 1kg,

Gabilee ciesze sie, ze sie lepiej czujesz. Ja nienawidze chorowac. A moj P jak sie znamy 7 lat, tak raz mial katar i bol glowy. Ale piersia karmiony byl do 2 roku zycia wiec moze dlatego :silly:

xpatii mlodsza jestes ode mnie o 11 lat ale musze ci powiedziec , ze jak cie czytam, to jestes dla mnie inspiracja... ile ty masz dziewczyno radosci zycia w sobie, takiego pozytywnego nastawienia do wszystkiego... mimo, ze cie tak zycie juz doswiadczylo... zazdroszcze... tez taka kiedys bylam... zycze ci suuper faceta przy ktorym sie szczesliwie zestarzejesz :) takiego jak moj :silly:

Sylwia a tobie zycze wygranej jutro w totolotka :)

Jadzia moje kochanie pochodzi z Tanzanii, ja to biala jak snieg... A twoj Hubus tez jak maly mulatek :) Szkoda, ze juz zaklepany przez Igunie, bo Natalci napewno by sie bardzo podobal hehe :) W uk jestem juz ponad 7 lat.... :ohmy:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu - 10 lata 11 miesiąc temu #656426 przez jadziatopol
Maracana z Tanzanii! :ohmy: jak sie poznaliscie? a coreczki macie przecudne :) moj tez bedzie mial karnacje po tatusiu. Dziadek R byl grekiem :) jeszcze mam drugiego syna do wziecia :lol: :blink: roznica co prawda 16 lat ale zycie pokazuje ,ze to bez znaczenia :lol: dobrze ci w UK? My zastanawialismy sie w tamtym roku czy nie pojechac na stale i sama nie wiem...tym bardziej,ze brat R mieszka tam z zona i dzieciakami. Nie bylam jeszcze w Anglii...czy faktycznie pogoda jest tak ponura jak sie slyszy?
Az musialam zerknac ,w ktorym miejscu jest Tanzania ;) pieknie! sam srodek Afryki :cheer: to rzeczywiscie prawdziwy orient :) bylas tam z corkami ? zawsze chcialam pojechac do Afryki...ale nie do Egiptu czy Tunezji tylko do prawdziwej dzikiej Afryki w sam srodek :)


Satine Marys sliczna :) ale nie moge uwierzyc ,ze az taka dluga! 77 cm! nie do wiary :cheer: ladnie rosnie :)

[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu - 10 lata 11 miesiąc temu #656504 przez [email protected]
Dzień dobry :) Gabryś od 6 rajcuję,w nocy nawet nie za pisknie,tylko szuka cyca,już nawet nie liczę ile razy je :unsure:

Maracana śliczne dziewczynki :)

Satine ale długa Marysia :) mi powiedzieli że nie mierzą bo dziecko powinno stać i wychodzą nie dokładne pomiary

Suzi mój wisicyc ważył 3680,przy wypisie 3460,za 6 tyg 4440

Dziewczyny czy wasze mleko przykleja się do butli,ostatnio jak postało przez noc w lodówce to rano połowa przykleiła się po bokach butli,ma być takie gęste :unsure:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #656514 przez Madlen
Maracana córeczki masz przepiękne! Nie mogę się na nie napatrzeć

Monia wiem coś o tym czasem spacerów się odechciewa od tych ciężarów...
Pomimo wszelakich schodów fajnie, że trafiłyście do tej przychodni :)
Nic dziwnego z tymi ochami Igunia jest śliczna i bardzo podobna do siostry :)

Suzi Adaś ważył na starcie 5.03. 4420g, a miesiąc po miał 5460g

Gabilee oby coraz lepiej z samopoczuciem :)

A z tą pieuszką tetrową dodam, ze Adaś jest grzeczniejszy jak stosuję ją również na spacerze. Wtula się w nią, jak zdarza się, że słonko mu zaświeci. Zakładam mu na główkę, a w upały czapki nie mamy. Więc tetra uniwersalna.
Posmarowałam mu buźkę kremem z filtrem 30, chroniłam przed słońcem a i tak sie opalił....Dziwne..

Dzś w nocy też apetyt mu dopisywał :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #656534 przez Paulaaa
Cześć.

Mała padła mi o 23.45 :angry: Jedzenie o 4 i wstała o 8. :)
Zmieniłam smoka do mleka na 3 i w 9min wciągnęła 120ml. :lol: Dobrze, bo na 2kach ciągnęła 20 min 90ml :huh:


maracana śliczne masz córeczki :) Podobnie jak Monia, uwielbiam mulatki :)

Gabilee zdrówka kochana. :)

Sylwia współczuję...

Monia moja Oli objawów poszczepiennych nie miała, ale ze względu na swoje przejścia też ma odroczone do 6 roku zycia błonicę, tęrzec, krztusiec. Także dobrze, że lekarka ogarnięta i Was zwolniła z tych szczepień. Olka dopiero 4 czerwca będzie miała pierwszą dawkę odry, świnki i różyczki, bo też miała odroczone do 4 r.ż.

Suzi, urodzeniowa waga Ami 3230, przy wypisie 3000, 5 tyg. później 4350 :)

Madlen u nas tetra też na spacer idzie z Nami. Nim młoda zaśnie to musi ją mieć na buzi. :woohoo:

Robimy dziś grila z drzyzgunią. Powinnam się zbierać na zakupy, a ja siedzę. :silly:
No nic, miłego dnia dziewczyny :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu - 10 lata 11 miesiąc temu #656684 przez dominia
Monia, Jadzia Kochane jestem :) w końcu ... ;)

Wczoraj była jakaś awaria z łączem internetowym .. dzisiaj dopiero naprawili wszystko ..

Ig wstał po 5 .. :dry: na szczęście przed 8 jak leżeliśmy jeszcze w łóżku usnął na pół godzinki i ja razem z nim :)

Gabilee zdrówka !!! :kiss:

Maracana masz piękne dziewczynki ! :) super, że się do Nas odzywasz :) oby tak dalej !!! :)

Monia dobrze, że poszłyście do tego lekarza :) Igunia ma być zdrowa i tyle :)
Co do szczepionek to ostatnio dowiedziałam się, że te niepłatne składniki i wyrób ich jest niezmieniony od czasu kiedy je wyprodukowali ;) czyli nawet moja mama była nimi szczepiona i pewnie niejedna kobieta grubo po 50ątce ..

Jadzia dobrze, że Hubuś został zbadany, jednak czasami nadgorliwość się opłaca :)

Nie wiem co miałam jeszcze napisać .. skleroza nie boli ;)
Lece do Igula bo mama Go wzięła na polko :)

Aaaaa widzicie z dobrych wieści, nie muszę chodzić na angielski !!! :lol: :lol: :lol: babeczka powiedziała, że jak mam na piśmie zgode na nauczanie indywidualne to jestem zwolniona z zajęć :) akurat dobrze bo zajęcia są w niedziele od 18 do 20:30 :huh:

Buziaczki dla Mamuś i Dzidziusiów !!!! :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Paulaa, Dzyzgunia udanej zabawy !!! pojedzcie sobie tych pyszności :kiss:

No i jest sobota a mój mąż będzie robił 10 godzin :dry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #656715 przez ola85
Kasiu - dobrze że z Tosią po szczepieniu ok :) szkoda natomiast że ten brzuszek tak ją męczy
Maracana - śliczne dziewczynki, oj chłopaki będą się za nimi oglądać :blink:
Monia - dobrze że byłaś u tej lekarki z Igunią :)
Jadzia - mi też się to wydaje dziwne żeby przed szczepieniem nie badać. Przecież takie małe dziecko nie powie że coś mu dolega. Bardzo dobrze zrobiłaś :)
Aga - no to faktycznie trafił Wam się niezły głodomorek :blink: Ja jeszcze nigdy nie ściągałam mleka to nie wiem, ale pewnie inne dziewczyny napiszą
Madlen - może Adaś ma taką karnację, że słoneczko go chwyta :) By oboje bladzi to pewnie i Liduś na ładną opaleniznę nie ma co liczyć

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Ja dzisiaj wyszłam z małą na dwór, ale straszny wiatr był i jakieś takie ciemne chmury to wróciłyśmy. Małą uśpiłam i nawet mi to łatwo poszło, bo zwykle o tej porze spacerujemy

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #656734 przez Marlena1888
hello!!!!

Maracana śliczne mulatki!! jak z filmu :laugh:


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

wczoraj byli znajomii, fajnie posiedzieliśmy, ale jak zwykle jak są gości Fifi na codzień spokojny, to wczoraj dał niezły koncert! :ohmy: eh :blink:
dziewczyny, zauważyłam że mój Brzdąc nie najada się do końca moim mleczkiem tak jak wcześniej.. kończymy karmienie to zazwyczaj z płaczem bo widzę po nim że jeszcze by zjadł a tu wyssssał slimorek już wszystko...... i zobaczę jak podam mu mm po moim karmieniu ile będzie jadł.
Pani w aptece poradziła mi mleko enfamil - że ponoć najlepsze. zamówiła mi specjalnie :blink:

suzii Fifi urodził się jako 3370gramowy klocuszek :) i po miesiącu miał 4400g więc widzę że tak jak u większości koleżanek :lol:
pa pa

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #656736 przez princess
Hej, Jadzia dzięki za pamięć, jakoś żyję :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #656763 przez [email protected]
Dzień dobry Princes co u was,jak Adaś :unsure:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu - 10 lata 11 miesiąc temu #656770 przez ola85
Marlena - a może po prostu masz kryzys laktacyjny? Tak podobno w 3 miesiącu bywa...
Super że z tatą lepiej :)
Princess - napisz coś więcej jak będziesz miała chwilę... Wiesz ja się dopiero teraz zorientowałam że macie datę ślubu jak moi rodzice, tyle że oni 28 lat wcześniej :blink:

Ale żałuję że się jednak na ten spacer nie wybrałam... Teraz tak pięknie u nas... Dalej wieje, ale niebo słoneczne. No a mała teraz śpi, potem karmienie, przewijanie itd. Może nam się uda koło 15 jeszcze wyskoczyć. M wraca dzisiaj koło 15 z pracy to może nawet razem pójdziemy... Czasem na spacerach mnie wkurza, bo leci z tym wózkiem jakby go gonili, ale innym razem to trochę tęsknię by wyjść gdzieś razem. Ale pewnie macie podobnie :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #656877 przez Madlen
Paula Drzyzgunia zazdroszczę Wam grilla..

Dominia ochota jest ale nie lubię gumy. Muszę na przeglądzie poprosić o hormony. Bo ciąża nie wchodzi w grę już.

Ola my ciemna karnacja to Adi pewnie też.

Marlena super, że z tatą ok :)

Princess ale się rozpisałaś................ :huh:
Tyle razy Cię wywołujemy, to mogłabyś poświęcić więcej literek.
Ale nic na siłę..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaInsomnia
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl