BezpiecznaCiaza112023

Mamusie luty 2013 !

10 lata 9 miesiąc temu #702897 przez Pliszka
Dzień dobry :)

sylwia1986 napisał:

piersi spore nogi chude - jak Barbie :silly:


U mnie niestety proporcje odwrotne :blink: Chętnie bym się zamieniła :blink:

Wszystkie zdjęcia piękne :) Lidusi jakie wyszły skośne kocie oczy piękne :laugh:

Oluś poleca wszystkim maluchom kaszkę jabłkową Nestle :lol: Pycha :lol:
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu - 10 lata 9 miesiąc temu #702900 przez xpatiiix3
Marlena śliczne zdjęcie ślubne :) odpoczniemy mam nadzieje odstresujemy się i będzie w końcu lepiej :)

Sylwia no na razie przybiera mało ale zawsze coś :)

Ola my juz po.

Michasia czasem w domu tylko okulary a tak soczewki nosze :) Mialam 6 I 4.5 :P

Dominia Igul bosko wyglada :D

Pliszka mój też bardzo posmakował się w jablkowej Nestle.:D No i morelowa :)

Wszystkie dzieciaczki śliczne <3

My juz w domku hmm przepuklina przy pachwinie jest mam obserwowac za miesiac ma kontrol jezeli będzie go boleć i powiększy się to szybciej na wizytę i będą działać.??? Także zobaczymy co tam będzie z tym.. Na razie kazał się nie denerwować i obserwować :)

Córcia Livia tp 20.04.2015 <3
Córcia Nela 03.10.2014 <3
Synek Marcel 19.02.2013 <3
...
Aniołek [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu - 10 lata 9 miesiąc temu #702913 przez chomiczka
Pati to jednak wszystko ok z jąderkami? to przepuklina jednak? Mojej koleżanki córcia też miała i chyba miała zabieg na to, mała ma już 1,5 roczku i jest wszystko ok więc się nie martw

My dziś idziemy na szczepienie 2 dawka Hexy. Cieszyłam się że mały dobrze znosi szczepienia a dziś przeczytałam że reakcje mogą być nawet dopiero przy 4 dawce ;/ internet dla kobiet w ciąży i młodych matek powinien być ocenzurowany i wszystkie tego typu informacje niedostępne :P

Lidzia cudowna, ma takie wielkie oczka :)

Dominia Twój bombelek śliczniusi, przypomina mi trochę mojego Olka, też buzia taka okrągła :) Powiem Ci że Ig też długaśny jest

SylwiaBartuś uroczy - ma takie rumieńce słodkie, i faktycznie wygląda na długiego :)

Powiem wam że nasze dzieciaczki sa najpiękniejsze na świecie :P chyba nie ma drugiego takiego forum z taką ilością słodyczy ;)

Dominia mój też przyjmuję identyczną postawę w wózku tzw. "na luzaka" :lol: :lol:

My wczoraj trzeci dzień z rzędu byliśmy na spacerze 10 km!!!! jak wracam do domu to nogi mi odpadają i nie mam siły na nic i trochę się podłamałam bo nie mam już siły na chodakowską. Od kilku dni nie ćwiczyłam :dry: muszę się wziąć w garść.

aganobla u nas się nie sprawdziła krówka, Oluś woli zwykłą pieluszkę. Za dużo tych metek i mają ostre krawędzie, za każdym razem jak się nią bawi to go w oczka kłują te końce i płacz jest. Na razie mu jej nie daje, rozważam też wycięcie większości tych meteK. Jeszcze sobie oko wydłubie tym.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #702939 przez Satine0
Hej :)

Chomiczka Spokojnie :) My jesteśmy już po 3 dawkach, teraz następna po skończonym roku :)

Widzę temat zębów. Ja miesiąc temu zdjęłam aparat... ale przed miałam zgrozę :P

Hehe no to ile nas w końcu idzie na wesela w sierpniu? a może to jedno i to samo? :unsure: hahah

Śliczne dzieciaczki :kiss: :kiss:


U nas od rana deszcz. Z Maryśką po 11 wyszłyśmy z łóżka. Tz ja wyszłam bo ona dalej tam fika :P Czekam na kuriera z garnkami bo taki prezent dajemy na ślub.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu - 10 lata 9 miesiąc temu #702941 przez sylwia1986
Pliszka hehe ja absolutnie nie miałam na myśli siebie pisząc o barbie, bo teraz ważę 64 i mam wałka na brzuchu :silly: myślałam o Oli :)

Ano Bartek długaśny, taka glizdka :lol:

Igusiu łap buziaczki :kiss: Dominia mam bardzo podobną wadę wzroku jak Ty.

Olusiu ale smakowita ta kaszka, mniam, mniam :kiss: :kiss: :kiss:

Pati jedno zmartwienie mniej :)

Chomiczka wow, 10 km, super. To Twój Oluś jak i Oluś Pliszki, mali podróżnicy rosną :lol:

Satine hehe ale byłyby jaja jakby faktycznie któreś z mamuś spotkały się na jednym weselu :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #702966 przez ola85
Aganobla - 52kg :ohmy: podłamałaś mnie, tzn. że można ważyć jeszcze mniej.... Goloneczki wycałowane :kiss:
Sylwia - świetnie to ujęłaś :laugh: A Bartusia to bym nie poznała :) Taki długi na zdjęciu wyszedł :) Jak prawdziwy mężczyzna :)
Dominia - faktycznie ten meszek na główce ma super :) Kiedyś miała dłuższe włoski i ciemniejsze, ale potem wypadły i ma takie milutkie :)
Ślicznie Iguś w spacerówce wygląda :) To widzę po zdjęciach że wszystkie dzieciaczki lubią trzymać nóżki na tej bariereczce :)
Pliszka - haha faktycznie takie wyszły, nie wiem czemu ale jej na zdjęciach takie oczka wychodzą :) W rzeczywistości ma takie okrągłe oczka :)
Oluś najlepszą reklamą dla kaszki :) :) :)
Pati - czyli to jednak przepuklina, oby nie trzeba było operować
Chomiczka - powodzenia na szczepieniu :) u nas przy każdej z trzech dawek było ok :)
piękny spacer Wam się udał :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #702971 przez buziaczek18
witam u nas nocka super,Zuzia zjadła o 22 i spała ładnie do 7 ,teraz o 11 zjadła kaszkę o 11 i wałkuje się w łóżeczku nauczyła się obracać z pleców na brzuch i nawet teraz nie da się przebrać z pampersa,tak się obkręca,ogląda bardzo uważnie swoje nogi,ręce,wszystkie dzieciaczki takie słodkie i kochane ,jakie bystre oczka mają ,,,sliczne,Kasiu zuzia w to co jest ubrana dostala od 3 forumowych cioteczek ,bardzo dziękujemy,we wszystkim chodzimy i dlatego ślicznie wyglądamy,Zuzia bardzo lubi się kąpać ,wczoraj machała rączkami,i nóżkami jakby pływała na brzuszku i smiała się w głos,chomiczka jak Oluś prubowałaś z tą kaszką z buteki?,wczoraj Zuzia nie za bardzo chciała deserek marchew z jabłkiem ,więc przelałam jej to do butelki i wypiła od razu ,miłego dnia ,uciekam,,,, :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #703025 przez xpatiiix3
dziewczyny no mam nadzieje ze obejdzie się bez zabiegu :) ajj boje się biedulek mój juz sporo przeszedł z tymi szpitalami :)

Córcia Livia tp 20.04.2015 <3
Córcia Nela 03.10.2014 <3
Synek Marcel 19.02.2013 <3
...
Aniołek [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #703027 przez dominia
Patii od czego się robi taka przepuklina ???

Asia gdzieś jest ???? :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu - 10 lata 9 miesiąc temu #703029 przez xpatiiix3
dominia szczerze Ci powiem, ze sama nie wiem... Chociaż zawsze się mówi ze od wysiłku może coś z tym związanego.. Ten lekarz mi nie powiedział...

Córcia Livia tp 20.04.2015 <3
Córcia Nela 03.10.2014 <3
Synek Marcel 19.02.2013 <3
...
Aniołek [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #703034 przez chomiczka
Dotyczy co piątego dziecka. Na ogół nie jest groźna, choć czasem wymaga interwencji chirurga. Zawsze warto ją bacznie obserwować.
Problem ten dotyczy kilkorga maluchów na 100 noworodków, co trzeci z nich jest wcześniakiem. Kiedy dziecko płacze, krzyczy, robi kupkę lub ma gazy, ciśnienie w jamie brzusznej rośnie, a wtedy fragment jelita (u dziewczynek czasem jajnik) może uwypuklić się pod skórą.

PACHWINOWA

Jama brzuszna jest od środka wyścielona otrzewną - błoną, która otacza narządy wewnętrzne. U dziecka w łonie matki jej wypustka wnika do kanału pachwinowego - przypomina palec gumowej rękawiczki, który - zanim maluch przyjdzie na świat - powinien ulec sklejeniu, a potem zarosnąć. Ale, niestety, nie zawsze tak jest.
Przepuklina pachwinowa występuje zwykle tylko po jednej stronie i aż sześć razy częściej u chłopców niż u dziewczynek. U nich bowiem kanał pachwinowy jest szerszy (musi się w nim zmieścić nasieniowód oraz liczne naczynia krwionośne, nerwy i mięsień utrzymujący jądro), a przez to łatwiej może się tam przedostać fragment jelita.

Przepuklina pachwinowa nie zawsze wygląda tak samo. Czasami jej pierwszym sygnałem jest powiększenie moszny, kiedy indziej w okolicy pachwiny pojawia się wypukłość. U niektórych dzieci może się ona utrzymywać stale, u innych tylko przy wysiłku (podczas płaczu, przy wypróżnieniu), po czym znika.

Przepuklina rzadko sprawia ból, ale bywa, że maluch z jej powodu płacze, napina się, czasem ma wymioty. Dopóki jednak daje się ją odprowadzić, czyli bez trudu wepchnąć do środka, nie jest groźna. Niebezpieczne jest dopiero tzw. uwięźnięcie przepukliny (patrz ramka).

Jeżeli zauważysz u dziecka obrzęk moszny albo wypukłość czy guz w okolicach pachwiny, poradź się chirurga (możesz nawet pojechać na izbę przyjęć do szpitala, w którym jest oddział chirurgii dziecięcej). Lekarz obejrzy malucha i jeśli stwierdzi, że to przepuklina, odprowadzi ją. Pokaże ci także, jak możesz to zrobić samodzielnie następnym razem. U dzieci najlepiej odprowadzać przepuklinę w czasie kąpieli w ciepłej wodzie.

Warto także zapytać lekarza, jak pielęgnować malucha z przepukliną i na co zwracać szczególną uwagę. Ponieważ problem nasila się np. przy kłopotach z wypróżnieniem, być może lekarz zaleci karmiącej mamie specjalną dietę, a maluchowi preparat antykolkowy.

Przepuklina pachwinowa zwykle wymaga leczenia operacyjnego, ale decyzję o terminie zabiegu podejmuje lekarz, uwzględniając wiek dziecka i wielkość przepukliny. Zazwyczaj nie przeprowadza się go u dzieci poniżej 3. miesiąca życia, chyba że zajdzie taka konieczność. Natychmiastowy zabieg wykonuje się, jeżeli przepuklina nie daje się odprowadzić. W takim wypadku nie wolno zwlekać, tylko czym prędzej jechać do szpitala.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #703128 przez xpatiiix3
Chomiczka o maaaaaatko teraz to mnie nastraszylas... Ale może będzie w porządku.. :)

Córcia Livia tp 20.04.2015 <3
Córcia Nela 03.10.2014 <3
Synek Marcel 19.02.2013 <3
...
Aniołek [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #703130 przez chomiczka
pati wręcz przeciwnie :P chciałam Cię tym uspokoić. To nic groźnego, trzeba ylko obserwować malucha :P nie martw się wcale.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #703132 przez Marusha
hej piękności ;)

my dzisiaj ziemniaczek ;) nie smakowało ;/ aż się trząchała ;) później wrzucę filmik ;)
teraz śpi....

ja mam ostatnią dawkę wzw za trzy tyg i chcę szczepić na pneumo, szczepiłyście? trochę się boję ale po zwykłych mała nie miała żadnych objawów więc może i te przejdzie gładko ;)

dzieciaki na zdjęciach jak modele z reklam ;)

patii podobno u takich maluchów przepuklina się robi bo mało na brzuchu dziecko jest ;/ ale czy to prawda to nie wiem ;)

chomiczka Ty jeszcze myślisz o ćwiczeniach po 10km spacerze?? jakiś cyborg z Ciebie czy co? :) ja po 5ciu nie mam siły wejść z małą i wózkiem na drugie piętro ;)

Satine ja idę na dwa weselicha ;) 3go sierpnia w Kołczygłowach ;) 24go koło Białogardu ;)

w końcu się wypogodziło ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #703137 przez ola85
Marusha - to 24 będziemy się obie na weselach bawić :blink: To co napisałaś z tym leżeniem na brzuszku to dotyczy przepukliny pępkowej :blink:
Pati - trudna sprawa... Ale ten lekarz Wam coś konkretnego doradził?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaInsomnia
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl