BezpiecznaCiaza112023

Mamusie luty 2013 !

10 lata 9 miesiąc temu #713097 przez chomiczka
Kasiu mój ma to samo, takie dziwne dzwięki jęczące w kółko wydaje, w nocy też się wierci i jest niespokojny, zasypia z trudem i nawet jak jest najedzony i wyspany to ciągle jęczy. wydaje mi się że to skok kolejny, bo zębów też nie widać ani nic w buźce się nie dzieje...

22-26 tygodni (relacje- lek separacyjny)

Okres marudzenia może zacząć się już około 23 tygodnia i trwać około 4 tygodni. Typowe dla tego okresu jest na przykład to, ze dziecko źle śpi i wydaje sie mieć koszmary senne, jest nieśmiałe w stosunku do obcych, nie ma apetytu, nie chce, żeby zmieniać mu pieluchę czy ubranie. Dziecko zaczyna widzieć i rozumieć różne relacje/stosunki.

Zauważa fizyczną odległość pomiędzy przedmiotami i pomiędzy ludźmi w szczególności, odległość pomiędzy nim samym a rodzicami. Ta świadomość może być dla dziecka przerażająca.

Bardzo absorbująca i interesująca dla dziecka jest w tym okresie obserwacja położenia różnych rzeczy wobec siebie – rzeczy mogą być w sobie wzajemnie, na sobie, pod sobą itd. Dziecko zaczyna zauważać jak wpływać na rozwój wypadków, co robić żeby sie cos zadziało. Wyłącznik światła jest super dla tego rodzaju eksperymentów!

Dziecko zaczyna zauważać, ze niektóre rzeczy/sytuacje są ze sobą związane. Np. ze klucz przekręcony w dziurce w drzwiach wejściowych oznacza, ze tata jest w domu!

Fizycznie dziecko zaczyna lepiej koordynować swoje ruchy, raczkowanie idzie mu coraz lepiej.

Bardzo ważne jest, by pamiętać, ze dla każdego dziecka świat relacji będzie innym – własnym- przeżyciem – całkowicie opartym na tych umiejętnościach, które dziecko zdobyło w poprzednich skokach rozwojowych.

Suzi specjalnie dla Ciebie, Oluś przesyła buziaczki :kiss: :kiss:

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #713120 przez ola85
Alina - no nieźle, to Nataszka łobuziak, już chłopaków podrywa :laugh:
Aga - Twoja Ewa jest drobniutka, Liduś na ostatnim mierzeniu miała 8,8kg i 76cm :blink:
Isola - a Ty karmisz ją piersią? Bo może po prostu zrobiłabyś jej taką 2-3 dniową przerwę i jeszcze raz powoli wprowadzała jedzonko?
Haha - temat teściowych - temat rzeka :laugh: Moja teściowa na szczęście też czasem pobałagani :blink:
Ja jestem rok młodsza od mojej siostry i podobno razem zaczęłyśmy chodzić :blink: I pewnie Cię zaskoczę, ale dzisiaj nie chodzi gorzej ode mnie :silly:
Chomiczka - zostawienie żadnego żywego stworzenia w aucie przy takiej pogodzie w ogóle mi sie nie mieści w głowie, masakra...
Suzi - czekamy na zdjęcia :)

To w ramach nadrobienia, ale też nie wszystko doczytałam, Liduś się obudziła :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu - 10 lata 9 miesiąc temu #713177 przez Martyna
Cześć Dziewczyny!!

podczytuję Was ale nie chcę smęcić więc się nie odzywam :(

Madlen gratulacje dla M!! a Ty jesteś śliczna!!!

Adaś jaki już duży :kiss: :kiss:

Chomiczka Suzi uwielbiam Was czytać :lol: rozbrajające jesteście :lol:

Suzi ślicznie wyglądacie!!!

Chomiczka minka Olusia rewelacyjna!!! :kiss: :kiss:

Kasia będzie dobrze!!!

Mrufka trzymam kciuki

Isola piękne córeczki :kiss: :kiss: :kiss:

Aga Ewunia śliczna :kiss: :kiss:

Pliszka Oluś słodziak :kiss: :kiss:

Alinka Super rodzinka, Nataszka :kiss: :kiss:

Co do teściowych to moja nie wie co to porządek, a jeśli chodzi o relacje z wnukiem to tak jak u Sylwii, przypominamy, że Go mają. Moi mieszkają 150 km stąd i są częściej ale szkoda gadać.

Kampanie wstrząsające, ja też nie mogę oglądać takich rzeczy. Popłakałam się nawet przy czytaniu i oglądaniu o M Madlen

Przepraszam, że nie odniosę się do wszystkich

A teraz najważniejsze :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: dla naszego CUDOWNEGO HUBERCIKA, który kończy dziś 6 miesięcy!!!!!!!!!!

Pamiętacie????

dominia napisał:

jeszcze nie ma Jadzi ???? myślałam, że już się tutaj rozpisała o tej godzinie, może coś przez noc się wydarzyło ? Jejku już się martwię ..


a potem
jadziatopol napisał:

:lol: Witam wszystkie Mamy. Przepraszam ze pisze w imieniu Asi, ale jest teraz zajeta karmieniem Huberta. Urodzil sie dwie godzinki temu... Jego waga to 2.88 zdrowiutki jak rybka. Sprobuje dodac zdjecie jak nas puszcza do domu. Pozdrawienia od Asi. P.S. Asia rodzila niecale 2 godzinki a w zasadzie to nawet ja nie zauwazylem jak Hubert wyskoczyl. Asia kazala dopisac ze Dominia miala przeczucie. :lol:
Pozdrawiam Radek.



Tak to się u nas zaczęło!!!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #713187 przez dominia
dzień dobry :)


Hubercik wszystkiego co najlepsze i moc buziaków z okazji skończonych 6ciu miesięcy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:

Martynka jak Milenka ?

myy chyba zaraz pojedziemy do lekarza .. Ig ma pół buzi zesypanej .. myślę, że to alergiczne ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #713192 przez Suzi
chomiczko Asiu dziekuję za wstawienie zdjęc :kiss:
, dziś ja wreszcie mogę napisac :" JUTRO MIKUŚ KOŃCZY 3 MIESIĄCE :lol: :lol: :lol: ",
A tak bardzo bardzo niedawno Ty te slowa pisalaś o Olusiu z wielką nadzieją na lepsze jutro, ktore nadeszlo :)
U nas tez juz jest zauwazalnie lepiej, no ale to pewnie rownież zasluga tego, ze tatuś jest caly czas z nami i robotanrozklada się na 4 ręce :blink:

Dzieki rowniez za oczeta mojego ulubieńca, no po prostu on WYMIATA tymi oczyskami :kiss: :kiss: :kiss:

Olu zdjecia juz są, powyżej, dzieki nieocenionej chomiczce :kiss:

jadzia, no posiusialam się obejzawszy reklamę nauki angielskiego :lol: :lol: :lol:

Natomiast tego smutnego filmiku nawet nie otwieram :( mialabym noc albo i dwie w plecy, takie rzeczy za duzo mnie kosztują.... :( ale na pewno warto upowsEchniać

alina, jaka slodka Natusia, i jacy fajni wyluzowani rodzice :woohoo:

isola, a ile miala mała jak pierwszy raz byliście z nią nad morzem i ile mial za drugim razem?

Mikuś teraz no to wiadomo, 3 miesiace plus/ minus bo jestesmy tu przez lipiec i sierpień, zaś za rok tez latwo obliczyć.
Zastanawialam sie właśnie czy nieco ponad roczne dzieci juz moga czerpać przyjemnosć z mega" piaskownicy" i mega "wanny z zimną wodą"? :woohoo: :blink: bo juz nie pamiętam, moje stare dzieci juz taaaaaakie stare, ze TEN okres zycia dziecka juz mi się zatarł w pamięci :silly:

marusha tez myślę, ze to wina bebika, enfamil, moze daj, albo humanę, juz tu polecaną przez inne mamy. Z tego co wiem bebiko jest mega slodkie i stąd mogą byc te wzdęcia i bączki, a skoro miala nietolerancję laktozy, to przypuszczenie graniczy z pewnościa :dry:
myślę, ze w żłobku będzie mozna się dogadać, zeby dawali małej takie mleczko jakie jej służy

No i cierpliwość księciunia narazie się skończyla, postaram się poniej wpasć jeszcze :side:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #713202 przez Martyna
Dominia a Igi jadł coś nowego? coś podejrzewasz?

Dziękuję, Milenka dobrze. Czekamy do środy na wyniki. Mam nadzieję, że będzie dobrze

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #713220 przez sylwia1986
Suzi piękne zdjęcia znad morza :) myślę że jak najbardziej za rok będzie to dla Mikusia frajda :lol:

Chomiczka Oluś łap buziaka :kiss:

Huberciku nasz słodziutki, rośnij duży, pokazuj naszym maluszkom różne triki i wkrótce pogonią Twoim śladem :lol:

Martyna skąd to wynalazłaś ? Szacun :lol: tyle stron do ogarnięcia ;)
Trzymam kciuki za Milenkę :)

Wiem co jeszcze chciałam zapytać, dziewczynki orientujecie się jak to jest ze starym urlopem który teoretycznie trzeba wykorzystać do 30 września? Czy pracodawca ma obowiązek nam go wypłacić, czy można go wykorzystać później?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #713257 przez agat
Hej:) Przywiało mnie aż z kwietniowek bo doszły mnie słuchy, że znajdę tu fotki Mikiego plazowicza :)No i proszę, jest slicznota :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #713279 przez Paulaaa
Hej

Ja tylko na chwilkę, później wejdę to rozpiszę się bardziej :)

My po szczepieniu. Miśka waży 6650 i ma 69cm :) Nawet nie zapłakała przy szczepieniu. :cheer: :cheer: <-- tak się patrzyła na Pana dr :lol:
Nic się nie dzieje. Nie jest marudna, nie ma gorączki więc git. Teraz 4 września ostatnia dawka WZW i później dopiero po roczku szczepienie :blink:

Madlen bardzo ładnie się zachował Twój M. A Ty jesteś śliczna!! :)

Suzi śliczny Miki :kiss:

Jadzia my 31.08 :) :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: dla Hubka za skończenie szóstego miesiąca.

Sylwia mówisz panieński przy wirtualnym soczku? :lol: :lol:

Tyle zdążyłam...

Mała wstała, zje i pójdziemy na spacer. :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #713294 przez Alina2408
dziekujemy za komplementy rzeczywiscie jest nam dobrze razem nie tylko na zdjeciach hihih

dzieciaki wasze piekne :)

hubi wszystkiego naj naj naj byles pierwszy a miales byc razem z nataszka :) no zle pchales sie na swiata do mamusi i tatusia :)




...nie oddam Cię nikomu...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #713311 przez ola85
Suzi - wiesz ja tak na raty czytam, jak przeglądałam pierwszy raz to tego postu nie było, a za drugim do niego nie doszłam, bo Liduś się obudziła. Mikuś super :) Widać że humor dopisuje i jemu i mamie :)
Pliszka - dopiero teraz ten film obejrzałam... brak słów
Marusha - jeśli nagle się pogorszyło to chyba to mleko... Biedni jesteście z tym żłobkiem...
Kasiu - oby Tosi się humor poprawił
Sylwia - moja Liduś pomimo że zasypia koło 22 i budzi się przed 6 to jeszcze do tego jedną lub 2 pobudki sobie robi ostatnio. Ale my już tak parę razy mieliśmy i zawsze wszystko wracało do normy, oby w Was też
Chomiczka - ale Oluś ma minkę :silly:
Martyna - miło wrócić wspomnieniami do tamtych dni :)
Jadziu - 6 buziaków dla półrocznego kawalera :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:
Paulaa - bardzo ładnie rośnie Amelka

Ja znowu mam problemy z pęcherzem. Lidzia na szczęście okazała wyrozumiałość i najpierw bawiła się sama, a teraz zasnęła. Ja siedzę przy tym głupim kompie, pije litrami wodę i modlę się żeby przeszło... Furaginę już wzięłam, ale szału nie ma...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu - 10 lata 9 miesiąc temu #713353 przez jadziatopol
Martyna jej...az sie poplakalam ze wzruszenia kochana jak przeczytalam twojego posta :kiss: dziekuje ze pamietalas i tak ladnie to przedstawilas :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:

Hubus dziekuje wszystkim ciociom ...moze niedlugo sam napisze na forum :blink: dziekujemy baaaaaaaaaaardzo :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:

dziewczyny...prosze trzymajcie kciuki bo jedziemy teraz na szczepienie a tak bardzo sie boje ;) odezwiemy sie jak wrocimy i na spokojnie odniose sie do postow :lol:

milego dnia kochane i dziekujemy bardzo :)

[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #713364 przez Marlena1888
ola współczuje.. zapalenie pęcherza.. coś o tym wiem, przed ciążą swego czasu to miałam co miesiąć! łączę się w bólu ale po furaginie powinno przejść :blink: :blink: :silly:

Asia topol wszystkiego najmilszego dla naszego półrocznego Hubusia!!!!!! :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:

pliszka jak Oluś się słodko śmieje!!! fajne chłopaki!

isola córcie piękne!

Aga śliczna Ewcia!

Suzi jakie zawaliste foty!!! wyglądasz bombowo! a Mikuś jaki przystojniacha się robi! :D :woohoo: :woohoo: :woohoo:

alina jakie fajne wakacyjne słoneczne fotki!!!!

kasia 3mam kciuki za komisje!!!!

Madlen gratulacje dla m, naprawdę zachował zimną krew i zasługuje na nagrodę! dzięki niemu ludziska zwracają uwagę na takie umiejętności pierwszej pomocy!a Ty jaka lasencja!!!

asia topol śmieszna reklama hahaha a Hubuś wygląda jakby miał z 9 mies :woohoo: :woohoo: :woohoo: rewelacja!!!!

dziewczyny wczoraj pojechaliśmy z Fifim na pogotowie bo gorączka się utrzymywała i tak poprostu żeby zobaczeć co się dzieje. była pediatra i zbadała synka. gardełko oki, na płucach nic nie było.. ząbków nie widać!--- co ja byłam przekonana że to na ząbki heh a tu nieeee, okazało się że to ta 3dniówka! dziś od ranka już gorączki nie ma, tylko pojawiła się taka delikatna wysypka na ciele... dobrze ze to nic poważnego...

pliszka ta Twoja zumba to dopiero spalacz kaloriiii wow!!! :woohoo: :woohoo:

miłego wieczorku!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #713396 przez sylwia1986
Jeśli któraś dzidzia używa pieluszek pampers sleep&play to jest teraz na nie promocja w kauflandzie za paczkę 19,99

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #713451 przez aga27
Faktycznie Ewunia nie wyglada na tyranke, ale wierzcie mi na slowo ze nią niestety bardzo czesto bywa, wyglad niewinatka ;)
suzi- super ze Mikus dal wam nacieszyc sie spacerem
isola- a dajesz małej tarte jabluszko? to tez wplywa na kupki dobrze, a tesciowa niech sie wypcha, facet tez ma w domu pomagac, zwlaszcza jak sa jeszcze dzieci
film o dziecku w aucie- wzruszajacy, i nie do uwierzenia ze rodzice tacy moga byc
kasia123- ja gotuje zupki z krolikiem, czasem z indykiem, albo kurczakiem, moze tosi bedzie po takim mięsku lepiej
madlen- nie moge otworzyc filmiku, a tez bym chetnie zobaczyla, sa rekalmy i stop
pliszka- straszne ciary mnie przeszly po brzucho, brzucho,Boze...
alina- super zdjecia, fajne ujecie jak tak wszyscy ''brzuchujecie''
marusha- wiem od poloznej tyle, ze jak dziecko nie toleruje jakiegos mleka mm, to trzeba szukac innego, nowego, takie ktore mu podejdzie, nieraz mamy dobrych kilka razy zmieniaja zanim utrafia
kasia 123- moja ewa, tez od jakiegos czasu spi coraz gorzej, w dzien po 20 min, a w nocy tez strasznie niespokojnie, wzdycha, przebudza sie jeszcze czesciej niz zwykle, ja tez zebow nie widze, a myslalam, ze to ta przyczyna, dzisiejsze popoludnie tez bylo nie od okielznania, bo znow nam spacer i siedzenie we wozku nie wyszlo, ehhh....
chomiczko- kolor oczy mojej corci jest dziwny :) ni to niebieski, ni szary ni brazowy, taka mieszanka powiem ci, pewnie za jakis czas sie wyklaruje, bo od urodzenia sie zastanawiamy
dominia- moze zjadl cos nowego, albo na sline moze, slini sie duzo? moja mala tez ma brode w krostkach, od sliny wlasnie, bo ciagle z jezora sie wylewa, albo cale piesci pcha do dziuba
ola- wiem co to pecherz, ale furagina ci pomoze tylko musisz zjesc do konca cale opakowanie, nawet jak cie przestanie bolec, przynajmniej ja tak kiedys musialam zrobic, a to po to jak mowil lekarz, zeby infekcja nie powracala

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=58922 [/url]http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=58921 [/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaInsomnia
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl