BezpiecznaCiaza112023

Mamusie luty 2013 !

10 lata 9 miesiąc temu #712785 przez Alina2408
jestem troszke nas nie bylo bylam troche u mamy troche czytalam ale nie wszystko ostatnie mam duzo do nadrobienia i chyba nie dam rady... po wizytach u mamy sporo czasu psedzalismy u tesciow bo czas na lekkie przygotowania do chrzcin no i tak jezdzimy i malo siedzimy w domku... mala jest cudowna dzis miala mala prygode z kupa bo nie mogla jej zrobic wiec podalam jej bobotic wiec zaraz zrobila no i jak ja przewijalam to druga wywalila mi na reke centralnie :P:P nataszka pokochala usypiac z malpka poprostu daje jej buziaka na dobranoc i przytula sie mocno pozniej wierca sie obie no bo jak natka to i malpka i sipia w przeroznych pozach... :) natka miala tez ostatnio goscia normalnie chlopa w lozku hihi takiego witka co to sie urodzil w pazdzierniku :) bylo smiesznie bo go nawet za pupe lapala...

nadal zasypiamy ok 19 i spimy do 5 bez przerwy a pozniej czasem spimy dalej albo nie... ostatnio jak wrocilysmy od mamy to o 5 wzielam mala do lozka i widze ze wierci sie na spanie wtulila sie do taty mnie zlapala za reke i zasnela i spalismy do 8.30



jadzia gratulacje tyle doczytalam hihi no to kochana bedziesz mezatka :) a co to za butelka???

monia natka zaplata nozki chyba nie nazwalabym tego tarciem

jadziu jejku juz dupke podnosi do stania??? szok

madlen fajnie bo z zalozenia to nie jego dzialka ale doswiadczenie robi swoje... no wlasnie jak patrzylam w tv na swiecie policji to myslalam z przykroscia o tobie ale ty dostalas inna nagrode adasia :) mnie tez nagroda dyrektora ominela no i dzieci zostaly poinstruowane ze nie moga na mnie glosowac na nauczyciela roku jak w zeszlym roku bo przeciez jestem w ciazy... :) mam swoj dyplom z zeszlego roku i tegoroczna najwieksza nagrode.. poza tym moje dzieci odpowiezialy tej osobie co tak twierdzila ze dostane swoja nagrode jak urodze hihi marde te moje dzieciatka,,,

kaikai ja jak wprowadzalam pokarmy to traktowalam to jako dodatki.. mala jjest generalnie na cycu ale jak dawalam troche sloiczka to pozniej dojadala lub popijala jak kto woli cycem...




...nie oddam Cię nikomu...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu - 10 lata 9 miesiąc temu #712792 przez Pliszka
Ola, tak, Święty Mikołaj z pomocą mojej Mamy zamówił nam to nosidełko na stronie babytula :) Koleżanka mi je poleciła, więc już nie szukałam innego i postanowiłam jej zaufać i nie żałuję. Nie wiem czy gdzieś są dostępne tak stacjonarnie, moze zadzwoń i zapytaj :)

kaikai, mój Olek jakoś na przełomie kwietnia i maja przestał sie budzić na nocne karmienie. Używamy Nestle NAN 1 i teraz to wygląda mniej więcej tak:

ok. 7:00 mleko 180ml
ok. 10-11 kaszka
ok. 14-15 jakaś zupka/przecier warzywny lub owocowy
ok. 18-19 mleko 180ml
ok. 21-22 mleko 180ml

U nas kaszka na noc się nie sprawdza bo Olek usypia najczęściej ok. 20 i tą ostatnią butlę je już na śpioszka, wiec łatwiej mi mu podać butlę niż sadzać go i karmić łyzeczką, a noce i tak ładnie przesypia, więc ten schemat u nas jest ok. W międzyczasie, na spacerze często pije herbatkę lub soczek, ale niewiele, maksymalnie 100-150ml dziennie, a czasem mniej.

Madlen, jeszcze raz gratuluję męża bohatera :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #712831 przez aga27
chomiczka- pytalas czy mysle o drugim dziecku- moze tak nie powinno sie mowic ale niepredko, albo wcale, podobno takie myslenie po kilku latach przechodzi, zobaczymy...
moja Ewunia tez ma tak ksiazeczke i ja uwielbia

kasia123- moja mała jak je to ma rozne fazy- przy butli albo patrzy mi prosto w oczy i je, albo butla wedruje z jej glowa na prawo i lewo,z lyzeczki tez roznie bywa, do pewnego momentu je grzecznie a potem sie niecerpliwi i ja musze czyms totalnie zabawiac, miedzy lyzeczkami pokazywac, puszczac grajace zabawki i pakuje do dziuba :lol:

bananamana- biedna, masz chyba kulminacje zmagan z objawami zabkowania
jadzia- jak czytam co twoj hubek wyprawia, to mam wrazenie ze jest conajmniej z 3 miesiace starszy, niesamowity :)

u nas noc kiepska, 3 razy do jedzenia wstawalam i dodatkowo do smoczka...jadla raz dluzej a tak to tylko pare lykoww cycucha, wstaje do niej jak do niemowlaka, a od wrzesnia wracam do pracy...jak ja poradze jak takie noce beda...

dziewczyny doradzcie jak ja oduczyc wstawania w nocy i jedzenia...herbatka nie skutkuje...a cucuch swietny na wszystko po przebudzeniu, z reszta mam wrazenie ze pokarm mi sie i tak juz konczy...

bylysmy dzis u mojej mamy i chwilke na spacerze moja Ewe widzialy dwie sasiadki mamy- ich reakcja o matko ile ona ma 10 miesiecy? wnerwilam sie...mala wazy troszke ponad 7 kilo, ma 66 cm, i 5,5 miesiaca, niewydaje mi sie zeby to byly wymiary 10 miesiecznego dziecka, ludzie sa poj...i lepiej zeby nic nie mowili

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=58922 [/url]http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=58921 [/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #712838 przez aga27
nasz schemat jedzenia wyglada tak;

w nocy raz lub dwa chwilka z cycucha
7 cycuch tez nie za dlugo
10 kaszka 80- 100 ml, bobovita lub nestle, a sa jakies inne bez cukru? bo tez nie wiem
13.30 zupa robiona przeze mnie ok 160 ml
16.30- 17.00 jablko tarte lub deserek ze sloiczka, pol luc caly, roznie to bywa
18.30- 19.00 butla mleka mm 150

uwazacie ze to dobrze, jak u was?

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=58922 [/url]http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=58921 [/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu - 10 lata 9 miesiąc temu #712854 przez isola
Dziewczyny, jak Wy to robicie, że nie wymiękacie przy ćwiczeniach??? Dziś ćwiczyłam znowu Chodakowską, co prawda zakwasów już nie mam, ale największą radochę mam, gdy kończę, a przed ćwiczeniami to muszę tak się mocno zmobilizować, bo wymiękłabym... już zresztą jeden trening ominęłam, bo jakąś wymówkę sobie oczywiście znalazłam :silly:
Chomiczka - powiązania szczepień z autyzmem to bajka, już dawno sprawdzono te badania i okazały się one zwykły oszustwem. Ale co złego narobiły, to narobiły i ludzie w to wierzą i się boją.
Jadzia - gratuluję decyzji o ślubie! Na plaży...bajka. Ja na plaży miałam tylko sesję, którą robiła nam znajoma, ale wyszła bajkowo, a co dopiero ślub :)
A Twój Hubi to rakieta! Strasznie szybko wszystko robi. Dobrze pamiętam, ze on na nogi już stawał??
kaikai - dlaczego tak szybko chcesz rozszerzać dietę synkowi?
Nince zaczęłam powolo dawać słoiczki, jak miała prawie 5,5 mc i mam wrażenie, ze mogłam poczekać, bo ma zatwardzenia, więc chyba układ pokarmowy jeszcze nie dojrzał....
Alina - skoro Twojej małej pomógł Bobotic na kupki, to może i ja spróbuję. Mam jeszcze BioGaję, to probiotyk - też chyba powinien pomóc? Wcześniej dawałam jej śliwki Hippa, ale nie mogę jej chyba dawać ciągle śliwek??

Dziś musiałam skorzystać z pomocy teściowej, jutro też, niby ok, ale na samą myśl, że ona u mnie, to mam stresa. Od razu widzę, ze mam bałagan itp... Też tak macie? Dla niej porządek w domu to sprawa najwyższej rangi, dla mnie jest ważny, ale bez przesady. Poza tym chyba trudno się jej pogodzić z tym, że jej syna zmuszam (!) do robienia czegoś w domu, on przecież po pracy zmęczony, a poza tym to ja jestem kobietą... I to mówi kobieta kobiecie, nie mogę chyba mieć lepiej od niej ;)
Ale temat teściowych, to jak szczepienia - temat rzeka :laugh:

Dziewczyny, jak Was znaleźć na FB???

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu - 10 lata 9 miesiąc temu #712862 przez jadziatopol
Pliszka Olus doskonaly! :lol: ale wesolutki. Szliczny avatarek :kiss:
Alina no ...ale cie nie bylo ! :cheer: ja ci powiem ,ze wolalabym odsunac ten termin bo za wczesnie...nie jestem gotowa. Wolalabym sie odcudzic i miec czas na znalezienie sukienki. Zobaczymy. Ten termin 10 sierpnia nie jest zelazny. Mozemy go przesunac bo tu nie bookujemy terminu...w kazdym dniu mozna wziac tam slub bez rezerwacji :) cale szczescie :lol: i bede mezatka. Tata moj wczoraj zazartowal ,ze chyba juz wiecej slubow nie bede brala..... :blink: dowcipnis :lol: pieknie ci Nataszka spi. Hubek ma roznie. Wiekszosc nocy przesypia a czasem sie raz budzi. Chyba mleka w piersiach mi brakuje ostatnio bo czuje ze w ciagu dnia ciagnie i nic nie przelyka ;) a butelka taka zwykla najzwyklejsza....Playtex (nie znam takiej firmy) napisane jest ,ze smoczek jest fast wiec kupilam i rzeczywiscie szybko leci z niego ale co najwazniejsze smoczek jest miekki jak cycus :cheer:
Kaikai u nas Hubus je co 3-4- godziny. Rano po przebudzeniu o 8 cycus, potem okolo 12 kaszka podawana lyzeczka (ryzowa bezsmakowa) o 3-4 obiadek o 5 owocek , o 6 kaszka albo cycus i o 21-ej ostatni cycus i do spania :)
Monia udanych wakacji kochana :kiss:
Suzi wlasnie tak planuje...sukienka zwiewna, sandaly albo boso i kwiatek :lol: ale fajnie ze sie odzywasz z wakacji :)
Paulaa umknelo mi...kiedy bierzesz slub???
Madlen nonono...gratuluje meza bohatera :) cale szczescie ze maluszek przezyl :)
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Katriss to super ,ze ladnie lezy na brzuszku. Hubek tez od poczatku lubil na brzuszku spedzac cale dnie dlatego tez moze tak szybko siada i raczkuje :) moj m tez po 12h w pracy i siedze sama....no czasem mam drugiego syna ze soba i wtedy odpoczywam :)
Isola tak....wczorasj stanal na nozki :cheer: oparl sie na takim stole Fisher price i wspial sie i stanal sam. Mama mojego R mowila ,ze jej synowie zaczynali chodzic majac 7 miesiecy a sami chodzili juz jak mieli 10 :cheer: szok! a moj pierwszy syn zaczal bardzo pozno bo mial rok skonczony i miesiac.Hahahha....z ta tesciowa to dobre. Rzeczywiscie to temat rzeka :blink: ja sie ciesze ze mieszkam daleko od przyszlej tesciowej ...juz przez skypa stara sie wtracac w wychowanie Hubka a co dopiero jakby byla na miejscu :ohmy:

[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #712867 przez isola
Kiedyś moja teściowa mnie czymś wkurzyła i na rozładowanie sytuacji powiedziałam jej fajny dowcip: Czym rózni się teściowa od amstafa? Szminką na zębach! :silly:

Moja starsza córcia to dopiero późno zaczęła chodzić, w 19 mż, ale to było spowodowane problemami z napięciem mięśniowym, ale za to raczkowała na maxa długo, bo aż 7 miesięcy - a raczkowanie świetnie wpływa na wiele rzeczy, m.in. na tworzenie połączeń nerwowych - więc wiem już, dlaczego z niej teraz taka mądrala ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #712870 przez chomiczka
Isola W ramach projektu Cal-Oregon, sponsorowanego przez Generation Rescue, przeprowadzono ankietę pośród rodziców szczepionych i nie szczepionych amerykańskich dzieci. Ankieta objęła 17 674 dzieci, a jej wyniki wykazały, że:
• Pośród dzieci szczepionych było o 120% więcej przypadków astmy.
• Pośród szczepionych chłopców było o 317% więcej przypadków ADHD.
• Szczepieni chłopcy o 185% częściej wykazywali zaburzenia neurologiczne.
• Szczepieni chłopcy o 146% częściej zapadali na autyzm.
Pełne informacje na temat wspomnianej wyżej ankiety znajdują się na stronie www.generationrescue.org . Tu można przeczytać raport na temat znikomej ilości przypadków autyzmu pośród nie szczepionych dzieci w społeczności Amiszów www.vaccinationcouncil.org quick‐compare‐2 . Tu można znaleźć więcej badań naukowych dotyczących autyzmu childhealthsafety.wordpress.com Badania są dostępne również tutaj: childhealthsafety.wordpress.com fragment: "liczba dzieci zapadających na autyzm w Japonii rosła i malała proporcjonalnie do ilości dzieci zaszczepionych danego roku...""

Wiem że jeden naukowiec, chyba brytyjczyk kiedyś dowiódł związek autyzmu ze szczepieniami, ale po jakimś czasie ktoś obalił tą teorię, jednak jest obecnie bardzo dużo przesłanek za tym że była to jednak prawda. Wiadomo że koncernom farmaceutycznym z jasnych powodów zależy na tym żeby to nie wypłynęło ;)

Ja sama nie wiem co myśleć. Jak sama pisałaś to temat rzeka.

Na fb mamy tajną grupę :) i jak potrzebujemy szybko jakiejś mądrej rady to tam piszemy. Isola Zaproś mnie do znajomych to dodam Cię do grupy www.facebook.com/asia.szy.79

Madlen prawdziwy bohater, możesz być dumna :) jaka ulga wielka jak dzieciątko zaczęło płakać :) :)

Dziewczyny dziś zobaczyłam filmik i się poryczałam, jak można być tak bezmyślnym debilem... W USA co 10 dni umiera w męczarniach dziecko pozostawione na skwarze w samochodzie :ohmy: :ohmy: :ohmy: :huh: :huh: :huh: normalnie się poryczałam, nie sądziłam że można być aż tak głupim!! Zostawić dziekco w samochodzie wtaki upał, nawet psa bym nie zostawiła! W ogóle samego dziecka nie można zostawiać a co dopiero w takich warunkach :dry: www.tvn24.pl/szokujaca-kampania-co-sie-d...-aucie,342105,s.html

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #712874 przez aga27

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=58922 [/url]http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=58921 [/url]
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu - 10 lata 9 miesiąc temu #712875 przez chomiczka
Madlen własnie oglądam filmik!!!! Nawet Ty jesteś z Adasiem. SUPEEER!!! WIELKIE GRATULACJE.
Kurczę ale laska z Ciebie! ale jestem zazdrosna :S :S :S :S :cheer: :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #712877 przez Madlen
Dzieki :)
W telewizji już oglądaliśmy, news na 1 rzut. No i inne portale regionalne. Też o tym piszą. Dzieje się. W tvn jeszcze nie oglądaliśmy. Na razie oglądaliśmy sobie powtórki z regionalnej heh.

Marlena współczuję Ci bardzo tego ząbkowania.

Kakai Adas je 5 razy mleczko do tego obiadek i deserek ze słoiczka- po pół porcji na razie, choć dziś zjadł więcej. A na noc mleko z kleikiem.

Alinka dzięki. Chyba my kobiety we wszystkich dziedzinach mamy trochę pod górkę..

Isola ja na urlop odpuściłam Chodakowską

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu - 10 lata 9 miesiąc temu #712880 przez jadziatopol
Isola dobry dowcip :lol: ale sie usmialam :lol: chcialabym zobaczyc jej mine :cheer: rzeczywiscie pozno zaczela twoja coreczka chodzic. Moj syn tez i do tego nie raczkowal wogole. Za to Hubert to zywiol :cheer: nie wiem jak za nim nadaze ;)
Chomiczka to straszne....dane przerazajace juz kiedys czytalam te informacje. Jak mozna zostawic dziecko samo???? ciekawe w jakim to stanie bo na pewno nie w Californii. Tutaj ludzie maja pierdolca na punkcie dzieci. Zdrowa zywnosc, opieka na maxa , nigdy nie zostawiaja samego dziecka nawet na sekunde bo sa bardzo przeczuleni na tym punkcie...duzo jest prob urowadzenia maluchow. ...nawet na sekunde nie spuszczaja z oka. ...odwoza dzieci nawet juz w wieku 16 -17 lat pod szkole i przywoza. Tu zadne dziecko nie placze sie samo po ulicach...bylam zszokowana jak Bartka koledzy nie wracali po basenie do domu (godzina 19-ta) tylko czekali na rodzicow. Przeciez to stare konie. W Polsce to kazdy w tym wielu sam dojezdza do szkoly :cheer: nagranie szokujace


a to Hubek dzisiaj


[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu - 10 lata 9 miesiąc temu #712885 przez chomiczka
aga jaka ślicznotka, jakie oczyska ma wielkie. Nie wierzę że aż ak daje w kość taki aniołeczek :) a o kolejnym dziecku ja też nie myślę, ale nie wykluczam ze kiedyś (bardzo daleko) zmienię zdanie ;)

Jadzia mocno szokujące dla mnie, wyobraziłam sobie mojego Olka jak tak siedzi i płacze i czeka, a ja sobie sól morską w supermarkecie kupuje :( :( :( ale może ta forma przemówi do rodziców bez mózgów
Jadzia Hubuń jest cudowny, w pewnych momentach mam wrażenie że za raz wstanie na nóżki i poleci przed siebie :) kochany, jestem w szoku jak szybko się rozwija.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu - 10 lata 9 miesiąc temu #712890 przez jadziatopol
Aga sliczna malutka :kiss:
Madlen gdzie ten filmik mozna obejrzec? mi sie tylko artykul otworzyl na temat twojego bohatera :cheer: ale fimiku nie widze :(
Chomiczka amerykanie znani sa z tego ,ze potrafia zrobic szokujace filmiki...tez mam nadzieje,ze taki przekaz przemowi to bezmozgowcow ;) powiem ci ,ze poryczalam sie na tym filmie...nie moge ogladac takich rzeczy....nie rozumiem tego. :(


tak na poprawe nastroju...widzialyscie reklame angielskiego?


[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #712892 przez aga27
wyglad aniolka a charakterek diabelka :)

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=58922 [/url]http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=58921 [/url]
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaInsomnia
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl