BezpiecznaCiaza112023

Mamusie luty 2013 !

10 lata 8 miesiąc temu #724734 przez isola
Marlena - jak mój mąż wyjechał, to obie dziewczynki od razu zaczęły się budzić. Musiałam mamę poprosić o pomoc w nocy, bo jakoś tak wyszło, że budziły się równocześnie :ohmy: A jak tata wrócił - nocka przespana...
Nasivin dawałam małej na leżąco, kładłam jej główkę na podusi, dzięki której łatwiej ją utrzymać, jak młoda się wyrywa.

Chomiczka - dobre... wszelkie prawa psychologii idą w zapomnienie, gdy w grę wchodzą emocje, o które łatwo, gdy dziecko z tych trudniejszych. Tu trzeba po prostu konsekwencji, cierpliwości, czyli nic prostszego ;) Powiem tak, jak po pół roku wróciłam do pracy, to wszystko było łatwiejsze, taka wyrodna matka byłam. Potrzebowałam po prostu oddechu od spraw domowych i macierzyńskich i wtedy tak naprawdę wyluzowałam :) Dzieci są, jakie są, jedne łatwe, inne trudniejsze w obsłudze i nie jest tak, że Twoje felerne, a inne takie, jakie powinny być. Widać Młody ma temperament i jako dorosły nie da sobie w kaszę dmuchać :laugh: A Ty przy następnym dziecku będziesz mamą z takim doświadczeniem, że hoho :silly:

Alinka - gratuluję!

Dominia - Ninka, jak teraz bierze antybiotyk, to też robi sporo kupek, niektóre są zielone :S ale większość normalnych. A wcześniej raczej miała skłonność do zatwardzeń. Też jej daję osłonowo probiotyk. Lekarka mówiła, żeby probiotyk dawać w odstępie przynajmniej godzinnym od antybiotyku - to ważne, żeby zadziałał.

A u nas jutro ostatni dzień antybiotyku, w końcu!!! Młoda dziś marudząca była, pewnie brakuje jej spacerów...

Któraś z Was, już nie pamiętam kto, pytała wcześniej o różnicę w wieku między dziewczynkami - dokładnie 3 lata.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #724753 przez michasia
Alina gratulacje.Super:)

Chomiczka, Dominia nam tez babka zapisała ten antybiotyk sumamed 100ml, jednak chyba wystarczą nam kropelki, bo jest lepiej. dziś było ok, tylko podczas, a właściwie po kąpieli był płacz. Ubierałam ją właściwie trzymając przytuloną. Ale dość szybko udało sie uspokoić. Także chyba zapalenie przechodzi.

Chomiczka jesteś naprawdę super mamą i nie możesz się porównywać z tymi, których dzieci prawie cały dzień śpią lub się bawią same. Ja akurat problemów z Anią nie mam i nam wszyscy mówią, że my niewiemy co to znaczy mieć dziecko. Za to jak Ania marudzi, bo nie może spać, albo zasypia przy cycu, a jak ją odkładam, to się rozbudza, to mnie czasem od razu coś nosi i się od razy wkurzam. Niewiem co bym zrobiła jakby mi się dziecko przez pół godz nie dało uspokoić, także podziwiam Cię, że tyle przeszłaś i wytrzymujesz. U nas w większości Ania zasypia bez problemów w łóżeczku, czasem w leżaczku. Nocki zaczęła przesypiać jak przestała spać z nami...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #724757 przez princess
Adaś dziękuje ciociom za życzonka :kiss:


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #724830 przez michasia
zapomniałam o Adasiu! Wszystkiego najlepszego za skończone pół roczku. Ale taki poważny na zdjęciu. Fajnie wygląda.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #724831 przez Marusha

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #724846 przez Monia_T

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Princess wszystkiego najlepszego dla Adasia :)

Michasia najglupsze zdanie pod słońcem, że jak masz wesołe dziecko to nie wiesz co znaczy je mieć. Ja mam szczęśliwe, wesołe dzieci, ale to nie znaczy, że leże przy nich i pachne. Opieka zajmuje 24h, nie zostawiam samego, nie wkład am korków w uszy, reaguje na jej potrzeby, jestem cały czas.
Bycie mama wymaga czasu, poswiecenia i checi.

Ja jestem spelniona, szczesliwa mama. Taka euforia macierzynska, bez wzgledu na to czy Iga piszczy czy sie smieje. Ostatnio myslalam o tym, ze jakby ta radosc, ktora daje mi macierzynstwo przeliczyc na pieniadze, to w sumie jestem milionerka :-)

A zeby nie bylo tak rozowo, Igula 3 dzien z rzedu budzila sie w nocy co godzine... :silly:

Satine wysłałam Ci nr do Kasi na priv

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/13743

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu - 10 lata 8 miesiąc temu #724858 przez dominia
Isola tak ja daję osłonowe min. 2h przed i po podaniu antybiotyku.

Michasia sumamed dostałyście na uszy ? wow .. to bardzo silny antybiotyk


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Monia ja mimo 21 lat też jestem spełnioną matką, czasem Ig doprowadza mnie do białej gorączki ale kocham Go ponad wszystko i zawsze będę, jestem dostępna dla Niego 24h na dobę i jeszcze więcej :) a jak ktoś się Nim zajmuje to zaraz lecę zobaczyć jak sobie radzą albo dzwonię co i jak :)
O właśnie wyciągnął pół paczki pampersów z koszyka i namiętnie się zajada :dry: :lol: B)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #724871 przez sylwia1986
Alinko gratulacje :lol: :lol: :lol: oh to bardzo wzruszający moment a jaka piękna data Wam się trafiła :silly:

Princess buziaczki dla Adasia z okazji jego małego święta, słodziak :kiss:

MArusha bardzo mi przykro z powodu teścia :( nieodpowiedzialne zachowanie siostry M, a za Twoje pozytywne wyniki mocno trzymam kciuki :kiss:

Dominia u nas też przysmakiem są pampersy i paczka chusteczek nawilżanych :dry:

Dla wszystkich chorusiów szybkiego powrotu do zdrowia, niech choróbska idą sio :side:

A my kończymy się pakować, wieczorem wyjazd, wracamy pod koniec sierpnia, ale już teraz życzę Wam słonecznych chwil, mnóstwa spacerków :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #724873 przez Satine0
Hej wam.

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Monia Dzięki na nr :) zaraz do niej napiszę.

Dzwoniłam się zarejestrować i co? Pediatra nasz ma urlop. Innego w przychodni nie ma. Jak nic sie nie dzieje to kazali czekać do 26.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #724882 przez Monia_T
Sylwia udanego wypoczynku :)

Satine, ale to prawie 2 tygodnie.....chore

Dominia ja też Kinie urodziłam jak miałam 21 lat. Była wyczekana i ukochana. I miałam dokładnie takie samo jebnięcie jak teraz :silly: niektórzy mają depresję poporodową, u mnie już wiem, że zawsze występuje euforia poporodowa :laugh: I trwa kilka lat :silly: Ja po prostu lubie być mamą :)

Iga zasnęła...po tylu pobudkach w nocy i rozpoczęciu dnia o godzinie 6 w końcu padła...zmora moja kochana :blink:
A ja ratuję się kawą, bo na sen nie ma szans :)

Sorki, za niektóre posty "niestylistyczne", nie ogarnęłam jeszcze na tablecie polskich znaków...:)

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/13743

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu - 10 lata 8 miesiąc temu #724891 przez ola85
Witajcie,
Ja wchodziłam wczoraj parę razy na forum, ale czasy brakło żeby napisać.
Ja mam do Was pytanie: Czym się różnią pampersy active baby od sleep and play (oczywiście oprócz nazwy i ceny)? Bo ja mam oba rodzaje i istotnej różnicy nie wiedzę, za to te drugie są sporo tańsze...

Zacznę od końca i może coś zdążę:
Sylwia - spokojnej i miłej podróży :)
Monia - no i znowu tak ładnie napisałaś o macierzyństwie :) Chyba zacznę spisywać :)
Marusha -
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Princess - dla Adasia spóźnione buziaki na pół roku :kiss:
Michasia - wiesz ja nie słyszałam o dzieciach które tylko śpią i bawią się same :P ale gdyby mi się takie trafiło miałabym poważne wątpliwości czy wszystko z nim ok :blink:
Isola - to u mnie na odwrót, mała ślicznie w nocy śpi u moich rodziców, za to wieczorami brakuje nam taty :silly:
Satine - ja mam nr do Kasi, ale widzę że już masz od Moni :)
Alina - GRATULACJE :kiss:
Martyna - spóźnione życzenia na rocznicę ślubu

no i tyle zaoamiętałam :) Postaram się być bardziej na bieżąco

Dużo zdrowia dla Wszystkich chorych dzieciaczków :) :) :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu - 10 lata 8 miesiąc temu #724896 przez princess
DOMI wszystkiego najlepszego dla Patrycji z okazji skończenia wczoraj pół roczku! Odezwij się, bardzo jestem ciekawa, co u Was???

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #724913 przez Monia_T
Coś nam drugi wątek kuleje... Mamusie polroczniakow, wrzuccie córki :-)

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/13743

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #724937 przez michasia
Racja Monika, to, że ktoś ma dziecko, które nie ryczy, ładnie śpi, lubi się bawić i uśmiechać, to nie znaczy, że to dziecko nie przewróciło mu świata o kilkadziesiąt stopni. Bo cały czas trzeba myśleć o tym dziecku, o jego potrzebach, o tym by dać mu jak najwięcej siebie, miłości, co robić by było szczęśliwe.

Mi też Ania daje bardzo dużo radości, patrzę na nią, kulam się z nią i jestem przeszczęśliwa:) Ostatnio nawet stwierdziłam, że do pełni szczęścia brakuje nam tylko własnego gniazdka, ale jakiś cel zawsze trzeba mieć. Choć i tak narazie do tego nie dążymy. Macierzyństwo to naprawdę super sprawa. Nie rozumiem kobiet, które z tego świadomie rezygnują, bo wolą robić karierę, bo nie mają dosyć kasy, bo chcą się jeszcze wybawić. Choć wiadomo-każdy jest inny.

Dziś Ani miała dużo woskowiny na uszku, tak jakby wypłynęła i był do niej przyklejony komar! Spała do 2 sama, później znów z nami i co pół godz 2 łyki cyca. Jutro postaram się ją odłożyć z powrotem. bo już nie umiem spać z dzieckiem, ona fika i potrzebuje więcej miejsca, a łóżko ma tylko 113cm. Uszka zakropione, wieczorem będę bardziej uważać, by ich nie zamoczyć, i mam nadzeję, że już będzie bez płaczu.

Marusha musi być dobrze, trzymam kciuki za wynik. Długo ta szwagierka będzie jeszcze wakacjować? Ona mieszka z rodzicami, tak? biedna teściowa, a teściu cierpi? Trzymaj się kochana.

Sylwia udanego wypoczynku:)

Satine u mnie pediatra jest raz w tygodniu i nawet nie ma oddzielnie dzieci chorych i zdrowych, a jak w pon pojechałam do innej przychodni to się dziwili, dlaczego z maleństwem nie chce iść do nas do internisty, do którego leczenia wiele osób ma duże zastrzeżenia.

Ola ja jak miałam pampersy slep&play, to wg mnie były do kitu, szybko się napełniały, od razu strasznie puchły, jakieś takie wg mnie niefajne. A activ baby były fajne, chłonne. Ja w tym widziałam różnicę, miałam tylko małą paczkę aktiv i jedną tych pomarańczowych, bo uzywam innych i wielorazowych, ale tych spep &play, to jeszcze gorszych nie spotkałam. co chwile musiałam przebierać.

Ola moja Ania czasem tak ma, że ze 3 razy w dzień śpi, w nocy 21-6, cyc i czasem do 8, a za dnia bawi się w łóżeczku.jak jej sie znudzi, to czasem sobie krzyknie, jak nie ma nikogo w pokoju, ale wtedy da się jej inną zabawkę, pogada chwile lub bierze na leżaczek i do kuchni, i jest dobrze. Bywa bardziej absorbująca, ale wiele było takich dni bardzo spokojnych.

Miłęgo dnia, ja mam dziś sporo sprzątania.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu - 10 lata 8 miesiąc temu #724950 przez bananamana
Czesc dziewczyny :)

My dzis po wizycie u pediatry mala wazy 7540g :) i wszystko reszta ok, a dzis bysmy zaspały :ohmy: maloda obudzila sie o 6 to wzielam ja do swojego lozka pobawila sie i po 7 juz zaczela marudzic na spanie to ja przytulilam i zasnelysmy obie nagle mnie cos obudzilo patrze mloda spi to mowie a jeszcze czas patrze na zegarek a tam 8:40 :ohmy: a na 9:30 lekarza sprint i zdarzylysmy :lol:

Alina gratulacje bardzo sie ciesze fajnie czytac mile wiadomosci z rana :)


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Michasia fajnie ze masz taka spokojna córeczke czesem jak po ciezkim dniu patrze na Dagule to sobie tak pomysle jakby fajnie bylo gdyby charakter miala po tacie i byla bardziej spokojna ale jak sie budzi rano i widze ten lobuzerski uśmiech to strasznie sie ciesze ze jednak jest tak charakterna absorbujaca i w tym podobna do mnie :lol:

Wszystkiego naj dla solenizantow :woohoo:

Monia masz cudowne podejscie do macierzynstwa mozna pozazdroscic u mnie moja ciocia (6 lat starsza ode mnie tylko:P) ma takie samo podejscie uwielbia dzieci ma swoja 2 ale chlopcow a zawsze marzyla o corce jak widzi Dagule to sie rozplywa i mysli o kolejnym :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaInsomnia
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl