BezpiecznaCiaza112023

Mamusie luty 2013 !

10 lata 2 miesiąc temu #834705 przez michasia
Sylwia szkoda z tym autem...tzn. z tym,że to takie kosztowne...

Ola super Lidzia sobie radzi z nocniczkiem. Zazdroszczę. Są takie majteczki "treningowe", że jak dziecko nasiusia, to od razu nie jest wszystko mokre, a są "lżejsze" niż pieluszka.

Pati, macierzyństwo jest fajne i dodaje skrzydeł, to nic dziwnego, że Ci z tym tak dobrze:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #834784 przez anoda89
Dzień dobry :)


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #834796 przez drzyzgunia
Anoda ja rodziłam w Międzylesiu szpital może nie powala( luksusów nie ma) ale nadrabia personel :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #834825 przez Paulaaa

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #834865 przez Martyna

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #834881 przez Suzi
Anoda
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #835038 przez Pliszka

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #835092 przez xpatiiix3
No i ją po wizycie u ginka sympatyczny lekarz taki ludzki wszystkie badania mi zrobił cytologia usg piersi zbadał i ma zadzwonić z wynikami cytologii no i znalazł u mnie guzka w prawej piersi i powiększone wezly tam mam ale mówił żeby się nie martwic poki nie rośnie ale może być związane to że jeszcze pokarm nie zanikl do końca.. także chyba na tyle tabletek powiedzial że mi nie wypisze dopiero po następnej wizycie i badaniach no i wyniki od endo mam wziąć następnym razem wtedy zacznie myśleć nad odpowiednimi tabsami anty...

Córcia Livia tp 20.04.2015 <3
Córcia Nela 03.10.2014 <3
Synek Marcel 19.02.2013 <3
...
Aniołek [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu - 10 lata 2 miesiąc temu #835108 przez anoda89

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Patii fajnie że trafiłaś na dobrego lekarza :) Guzkiem się nie przejmuj pewnie to nic takiego.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #835111 przez ola85
Witajcie
Pliszka - przesłodka Olusiowa łapka :blink:
Suzi -
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu - 10 lata 2 miesiąc temu #835137 przez Suzi

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #835188 przez Suzi
ola
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #835220 przez chomiczka
Cześć mamuśki :)

W tematyce szpitali i opieki okołoporodowej. Nie raz nie dwa słyszy się jaka ta opieka jest w szpitalach, słaby sprzęt, słaby i niemiły personel, sytuacje gdy życie mamy czy dziecka jest zagrożone, gdzie winę za to ponosi lekarz, czy jego opieszałość i niedbalstwo, bądź chęć zarobku. Chyba każda z nas o tym wie i każda z nas bała się tego (ja panicznie), że zostaniemy na łasce i niełasce nieprzyjemnych położnych, lekarzy, że może pojawic się sytuacja zagrozenia i ta pomoc nie zostanie udzielona lub udzielona za późno. Jak czytam lub słucham w wiadomościach o tylu przypadkach to skóra cierpnie. I właśnie dlatego nie dziwię sie kobietą które wykupują położne, wynajmują lekarzy, pokoje itp. Sama wynajęłam położną żeby czuć się pewnie, wiedzieć że nie zostane w poczekalni podczas gdy będę rodzić swoje pierwsze dziecko, że ktoś coś zaniedba, że przez to stanie się coś dziecku lub mnie. W dupie miałam wygody, apartamenty, obiadokolacje czy menu, chodziło mi tylko o to żeby szczęśliwie urodzić w miarę ludzkich warunkach ;) nie żałuję tej decyzji, choć powiem że były przy porodzie też inne "nie wynajęte" położne, wszystkie były miłe, cudowne, była lekarka. Czułam się pewnie, czułam się pod dobrą opieką. Dzięki takim odczuciom mogłam się skupić na porodzie i nie martwić się że w razie "w" nie będzie lekarza czy osoby fachowej w pogotowiu. Myślę że dla samego takiego poczucia warto zainwestować pieniądze, jakkolwiek wydaje się to nie na miejscu, bo przecież płącimy składki i to są publiczne szpitale. Ja w tym momencie mam to gdzieś i nie kupię sobie kozaków na zimę a opłącę położną. Może łatwo się mówi, bo sa ludzie których na to nie stać. Ostatnio media szalały bo wyszło na jaw że Małgosia Socha rodziła córkę w szpitalu w Medicover za 16 tyś zł. Helloł, gdybym miała tyle kasy co ona i byłoby mnie stać to zrobiłabym dokładnie to samo, dla swojej wygody, dla bezpieczeństwa i świętego spokoju. :silly: Moja mama, ciotki opowiadały mi mrożące krew w żyłach opowieści z porodówki, co te kobiety przeszły to się w pale nie mieści, nie chciałam żeby to się powtórzyło w moim przypadku i zrobiłam wszystko żeby zminimalizować to ryzyko :blink:

A jesli chodzi o wynajmowanie apartamentó w szpitalach, gdzie jest jedno łóżko, możliwość noclegu dla partnera i wszelkie wygody, to akurat rozumiem że za to się płaci też dodatkowo. Szpital to ei hotel 5 gwiazdkowy, więc nie ma co oczekiwać na takie luksusy. A Więc jak ktoś ma taką ochotę to buli, a te pieniądze (jeżeli jest madry zarządzający) wspierają kasę szpitalną i pozwalają np na zakup sprzętu itp. Więc to pochwalam, bo kto bogatemu zabroni :woohoo:

POZDRAWIAM

Pliszka słodziutkie łapcie Olusine. Jakimi farbkami robiliście odciski? jakieś specjalne?

Pati
dobrze, ze wam się tak układa, ale uważaj na tą teściową, bo chyba trochę się zagalopowała z tym wnukiem :silly:
A Ty wstydzisz się nas czy coś?? że wypisałaś się z grupy na fb i nie przyjmujesz zaproszenia? :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #835341 przez ola85
Wiem że polskie szpitale są w większości chore. Ja po prostu jestem za tym by to co prywatne oddzielić od tego co państwowe i kropka. Jeśli Socha płaciłaby nawet 20tys za prywatny poród to ja mam to gdzieś, rodziła prywatnie i ma do tego prawo, ale w publicznych szpitalach powinny być podobne warunki dla każdej z pacjentek. Jak najbardziej uważam że powinny być prywatne szpitale, płatne, nie bazujące na jakimkolwiek sprzęcie czy kontraktach z NFZ. Ja nikogo nie krytykuję, no bo jak służba zdrowa jest jaka jest, to każdy sobie radzi jak może w trosce o własne dziecko.

A co do tego nocniczkowania to odpiszę jutro :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #835439 przez Pliszka
Hej
Wczoraj tak się rozpisałam o Św. Zofii, a potem jechałam na wieczorek panieński koleżanki i pierwsza część wieczoru była w rytmie flamenco w szkole tańca na przeciwko szpitala właśnie, jak przechodziłam tamtędy patrzyłam w okna myśląc, że dokładnie rok temu... i się wzruszyłam :laugh:
Na wieczorku była jedna przyszła mama i jedna mama trójki maluszków, pół-amerykanka, wychowana w Kalifornii i bardzo się zachwycała polską służbą zdrowia ;) . Też rodziła w Św. Zofii :) Trzy cesarki, choć dwa razy próbowała naturalnie, ale amerykańskiego duże dzieci (4600!!!!) ciężko było wypchnąć na świat.

Chomiczka, z farbkami własnie miałam dylemat i w końcu wybrałam takie do malowania buźki dla dzieci, nie rozprowadzały się tak łatwo, ale stwierdziłam, że są najbezpieczniejsze, ładnie się zmyły i sprały z naszych ubrań :blink: i na szczęście nie uczuliły.

Ola, oczywiście masz rację. Ja jednak był odróżniła pacjentki, które za "cegiełkę" na rzecz szpitala cieszą się lepszymi warunkami (przynajmniej dzięki temu modernizują szpital i maja kasę na inwestycje i z tego korzystają juz wszyscy pacjenci) od praktyk, kiedy rozpieszcza się prywatne pacjentki ordynatorów i kasa idzie do prywatnych kieszeni, to już mi się wydaje bardzo wątpliwe moralnie :dry: Trudno jednak winić mamy, które kupują spokój, a czasem zdrowie i życie dziecka.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaInsomnia
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl