BezpiecznaCiaza112023

Mamusie luty 2013 !

10 lata 2 miesiąc temu - 10 lata 2 miesiąc temu #831576 przez princess
Michasia my do teściów jeździmy na weekendy, święta itp. Średnio 1-2 razy w miesiącu. Co do urodzinek to jednak przyjadą. Chyba M się o to postarał. Oficjalnie dziś rano zadzwoniłam do teścia i zaprosiłam na imprezkę, to powiedział "no" i zmienił temat, więc może coś jest na rzeczy ;)

Aga trzymam kciuki, żeby kropelki zadziałały :)

Sylwia jak tam Bartuś?

Jeszcze o karmieniu... Leżąc w szpitalu położne zniechęcały do karmienia przez to, że zmuszały. A nawet nie potrafiły pokazać, jak prawidłowo przystawić dziecko do piersi, przez to miałam całe poorane sutki :dry: Każde karmienie dopóki się nie zagoiły, było katorgą, raz Adaś ssąc moją pierś zerwał strupek i pił moją krew, potem ulał na czerwono :( Jak opróżnił moje piersi i dalej chciał jeść to zamiast mu dać mm, zeby w końcu się uspokoił to ciągle kazały go przystawiać, a bidulek wpadał w histerię! Przyszedł na ten świat, przeżył szok i nawet najeść mu się nie dadzą! Jedna mi tak ścisnęła pierś, żeby sprawdzić czy na pewno jest opróżniona, że myślałam, że ją plasnę. Później doradca laktacyjna, która była u nas w domu powiedziała, że ta położna mogła mi uszkodzić pierś i że większość z nich ma żenujące podejście do matek karmiących. Mówiła, że sama je szkoliła ale one dalej stosują swoje metody rodem z PRLu...

Co do długiego karmienia to trzeba uważać. Moja przyjaciółka ma prawie 4-letnią córeczkę, która nadal cycuje, głównie w nocy. Zęby wszystkie ma popsute i nie pozwala nikomu się zbliżyć do mamy piersi, nawet jak ktoś ją przytuli to już jest przy niej i pilnuje. Próbują wszystkiego, żeby ją oduczyć ale nie ma rady, w nocy wpada w histerię i dla świętego spokoju dostaje cyca.

Michasia to gratuluję Ani, może wprowadza nowe przyzwyczajenia nocne :) Oby :)
Drugie dziecko... Zawsze chciałam mieć dużo dzieci ale teraz poznałam ten miód i jakoś sama nie wiem... Chciałabym ale się boję ;) Do lata mam zakaz po cc, M i ja chcemy zmienić prace, przeprowadzić się, kupić dom. Tu gdzie teraz mieszkamy byłoby za ciasno na drugie dziecko. No i jakbym miała kolejne to do pracy wróciłabym o wiele szybciej niż teraz, np. po 4 miesiącach, a resztę UR siedziałby M. Kolejna kwestia jest taka, że chciałabym jak najwięcej uwagi poświęcić Adasiowi, przynajmniej do czasu pójścia do szkoły. Sama jestem dzieckiem, które poszło w odstawkę gdy urodziło się kolejne i nie chcę, by Adaś czuł się podobnie.

Olu ja też nigdy nie słyszałam, by którejś kobiecie babrała się rana po cc przez karmienie piersią... Bardzo długo plamiłam po porodzie a niby po cesarce szybciej niż po SN to ustaje, bo przy cesarce od razu czyszczą. Plamiłam około 3 miesiące, czyli tyle, ile karmiłam piersią... Rana się babrała to i podkrwawiała... Słowa lekarza nie wpłynęły na moją decyzję o zaprzestaniu karmienia, mówiłam sobie, że nieważne wszystko, oby Adaś jadł moje mleczko ;) Jakie my mamy potrafimy być zdeterminowane ;)

Pliszka brzmi przekonująco opis żłobka. Na duży plus jest monitoring i możliwość prześledzenia nagrań z dnia. Tani nie jest ale tak jak piszesz, najważniejsze dobro maluszka :)

Banana gratuluję Dagusi ząbków :) Ja dziękuję, zaraz będzie pełna gębuszka :)

Filipku 100 lat! Rośnij zdrowo, bądź zawsze uśmiechnięty :kiss:

W końcu zdecydowaliśmy się jak robimy roczek :) Planujemy zaprosić 13 osób dorosłych i dwoje dzieci. W domu się nie zmieścimy więc idziemy do restauracji na obiad+tort. Impreza będzie w przyszłą sobotę lub niedzielę, muszę jeszcze to ustalić z gośćmi z daleka, który dzień będzie im pasował. Zaprosiliśmy moją mamę, teściów, mojej mamy siostrę z mężęm i bliźniakami, mojego dziadka, siostrę cioteczną M wraz z mężem i córeczką i moją przyjaciółkę z synkiem. Mam nadzieję, że wszyscy będą :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #831579 przez dominia
Wszystkiego Najlepszego dla Naszego Solenizanta Filipka !!!!!! rośnij zdrowo i bądź zawsze uśmiechnięty !!!!!! :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu - 10 lata 2 miesiąc temu #831627 przez [email protected]
Filipku stawiaj śmiało krok za krokiem razem z nowym życia rokiem.
Tysiące całusków na pierwsze urodzinki !!!
:kiss: :kiss: :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #831636 przez sylwia1986
Pisze z telefonu więc tylko z zyczonkami dla Filipka, rośnij zdrowo, na pociechę rodziców cukiereczku* :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #831638 przez Pliszka
Fifi, sto lat roczniaczku!!!! :kiss: :kiss: :kiss: Mieliście się z Olusiem urodzić w Walentynki, a tak się Wam spieszyło :laugh: Buziaki od wirtualnej cioci i małego koleżki, który będzie świętował pojutrze :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #831655 przez Monia_T
Fifi Kochany nasz Roczniaku :) Wszystkiego co najlepsze, uśmiechu na Twojej cudnej buziulce, dużo zdrówka i sukcesów we wszelkich krokach rozwojowych :) Buziaki od Iguni i e-cioci Moni :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/13743

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu - 10 lata 2 miesiąc temu #831675 przez Suzi
FIFIFIFI, nasz Filucie, patrz no, roczek Ci juz uciekl :blink:
Goń go , goń go na dwoch nóżkach,
dmuchnij w pierwszą swą świeczuszkę :lol: [
zdrowka szczęscia Ci życzymy i prezentow wrecz
LAWINY/color][/b]
E-ciotka Suzi z Mikusiem :kiss:

Edit: ale z kolorem nam wyszloooo :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu - 10 lata 2 miesiąc temu #831682 przez anoda89
Wszystkiego najlepszego dla Filipa :kiss: :kiss: :kiss:

Byłam dzisiaj na połówkowym i chciałam się zdjęciami pochwalić :lol: :lol: :lol:




i dowód na to że rośnie mi mały mężczyzna :laugh:
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #831704 przez Suzi
Ups, Anoda, prawie jak........no, hmmmm, zdjecie tylko dla dorosłych :lol: widać BEZ ŻADNYCH WĄTPLIWOŚCI :lol:
Gratki!
A tak w ogóle śliczny Tymuś :woohoo:

Weszlam po to aby wrzucić jeszcze raz kamyczek do ogrodka mitów :silly:
Wlasnie jedna dziewczyna z kwietniwek napisala na fb o tym ze pokutują w szpitalu z powodu zapalenia płuc, gardla i uszu :ohmy: :ohmy: :ohmy: walczą juz drugi tydzień
Jak sie domyslacie - dzidziuś cycusiowy :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #831733 przez kasia123m
Filipku sto lat :laugh: :laugh: :laugh: !!!!!

Anoda sliczny synek:)

Tosia zakatarzona i temp 38,3 w pupie...nawet nie wiem co jej dac.syn dostal sambucol i już prawie zdrowy...



Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #831739 przez katarinka1
Filipku z okazji ukończenia 1 roczku :lol: życzymy Ci razem z Anulką DUŻO DUŻO ZDRÓWKA, uśmiechu na ślicznej buzi, pięknego kolejnego roczku pełnego przepysznej zabawy i wspaniałych prezentów. Rośnij pięknie na pociechę rodzicom :kiss: :kiss: :kiss:

Anoda, piękne fotki i jeszcze piękniejszy synuś Ci rośnie :lol: Zdrówka dla Was :kiss:


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu - 10 lata 2 miesiąc temu #831808 przez Monia_T
Matki, które nie chciały karmić naturalnie i z tego zrezygnowały zawsze znajdą 1000 przykładów na to, że karmienie piersią "wcale nie jest takie dobre"...przytaczane co chwila przykłady chorujących dzieci będących na piersi i tysiąca mitycznych powikłań poporodowych spowodowanych karmieniem piersią już nawet nie jest śmieszne a żałosne.
Tak samo można mnożyć przykłady chorujących dzieci karmionych sztucznymi mieszankami i powikłań u matek, które nie karmiły.
Nie musicie umniejszać karmieniu naturalnemu tylko po to, żeby podkreślić, że Wasz wybór jest tym właściwym, bo "karmienie piersią jest przereklamowane".

Chorują wszystkie dzieci, karmione mlekiem mamy i chemicznymi mieszankami. Karmienie chyba nie ma tu żadnego znaczenia. Część z nas wybiera naturę część wspiera koncerny produkujące sztuczne mleko i powtarzam po Was : wybiera to co wygodniejsze.
Koniec kropka.

Cofnęłam się i przeczytałam resztę wpisów o karmieniu...doprawdy nawet jeśli wg Was w moich piersiach płynie pozbawiona wszelkich wartości woda, a więź emocjonalna i fizyczna z moim rocznym dzieckiem wkrótce będzie zboczeniem to za przeproszeniem "nic Wam do tego" :silly: . Piszę to ogólnie w imieniu karmiących piersią :blink: Żadna z nas nie oczekuje medalu za karmienie ani tym bardziej słów podziwu doprawionych zaraz szczyptą sarkazmu, że karmienie jednak wcale nie jest dobre...
Od wieków matki karmiące piersią będą je chwalić a karmiące mm mu umniejszać.

Może czas skończyć temat...???

Spodziewam się słów krytyki po moim poście, bo przywykłam, że nam karmiącym tym przereklamowanym sposobem nie wolno złego słowa o mm powiedzieć...jakoś to przeżyję :P

Dodam jeszcze, że jestem dziś wyjebana jak koń po westernie, spędziłam cały dzień przy garach, tort, który zrobiłam w ogóle mi się nie podoba i ogólnie nie mam ochoty na jutrzejszą imprezę. Ale czego się nie robi dla dziecka... :blink:

Miłej nocy

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/13743

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #831827 przez katarinka1
Miałam się nie wtrącać w dysputę, ale...
Monia, szanuję to, że karmisz piersią i bardzo to pochwalam. Sama chciałam karmić Anię co najmniej do roku. Udało się niespełna 8 miesięcy, bo....dziecko moje kategorycznie odrzuciło cyca. Walczyłam o to, by dać jej jak nadłużej mój pokarm, więc używałam laktatora, który tu niektórym koleżankom "źle się kojarzy". Robiłam to po ty, by moje dziecko jak najdłużej dostawało moje mleko i moje samopoczucie i wygoda było na końcu. Dlatego nie mogę się zgodzić, że ja wybrałam wspieranie koncernu produkującego sztuczne mleko. Uważam, że takie uogólnianie jest krzywdzące. Poza tym, matki karmiące naturalnie - cieszcie się, że macie pokarm nadal i to zapewnie macie głównie Waszym dzieciom. Także cieszcie się, że macie dzieciaczki, które chętnie piją mleko z cycusia. Łatwo się wypowiada, gdy nie spotkało się oporu ze strony własnego dziecka. A tak nawiasem - moje dziecko nie je mojego mleka od prawie 4 miesięcy, a ja jeszcze miesiąc temu miałam pokarm. Także nie zawsze jest to podyktowane wygodą matki.

A dzieci oczywiście chorują. I te na mm i te na cycu.


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #831835 przez Suzi
monia, Ty chyba dziś jesteś zbyt zmęczona i zajęta zeby odpisać z sensem, bo najwyrazniej albo jednak nie przeczytalaś ze zrozumieniem albo chcialaś coś odreagować i przzysłowiowo komuś "w mordę dać " .mam nadzieję ze pomogło i juz Ci lepiej.
I zdecydowanie czas temat zamknać.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #831836 przez Martyna
Monia ale wyjechałaś z tym wspieraniem koncernów... Lubię Cię więc życzę Ci abyś się wyspała i pozbyła tej złości :) udanej imprezy

wiadomo ze każda będzie chwaliła swoje wybory. Ja karmiłam 10 miesięcy i 10 dni. Tak u nas wyszło. Teraz jesteśmy na mm wspieram koncerny :) bo nie chce aby moje dziecko było głodne. Chorował 2 razy podczas jednego i drugiego karmienia. Bliskość jest między nami cały czas niezależnie od karmienia. Po prostu tego chcemy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaInsomnia
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl