BezpiecznaCiaza112023

Mamusie marzec 2013

11 lata 7 miesiąc temu #424512 przez kika1985
mamcia2013 napisał:

Dziewczyny jeśli chodzi o USG to ile razy już miałyście robione od początku ciąży?



mamcia ja miałam robione dopochwowo w 4 tc potem w 6 tc i w 8 tc, a teraz idę 13 czyli to będzie moje 4 usg , a będe przełom 13/14 tc

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu - 11 lata 7 miesiąc temu #424515 przez vernix
Ja na każde z badań usg chodzę z mężem, jesteśmy na każdej wizycie razem.Dodaje mi otuchy przed wejściem i niesamowicie cieszy się, gdy zobaczy maleństwo:)
Zawsze lekarz zasłania prostokątną ceratką intymne miejsce, gdy robi usg dopochwowe. Teraz myślę, że podczas kolejnej wizyty przeprowadzi je przez powłoki brzuszne. A samych badań usg od początku miała aż 7: trzy u lekarza i cztery podczas dwóch pobytów (w lipcu i sierpniu) w szpitalu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu #424520 przez kika1985
mamcia2013 napisał:

Ja USG miałam 4 razy dopochwowe, jedno ze względu na brudzenie.
A dużo przytyłyście od początku ciąży ?




ja przytyłam przed ciążą trochę , a w samej ciąży to chyba 2 kilo będzie może 3 :P bułeczki słodkie robia swoje, zrezygnowałam z nich od tego tygodnia bo boję się roztyć jak w poprzedniej ciąży

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu - 11 lata 7 miesiąc temu #424526 przez vernix
kika1985 napisał:
dziewczyny a powiedzcie mi bo czytalam o tym usg 3D i opinie są takie że w 14 tygodniu nie ma sensu robić 3D ze to tylko marnowanie kasy, że lepiej poczekać do 20 tygodnia albo nawet i później B)[/quote]


Kika też słyszałam, że to za wczesny etap ciąży, choć sama chciałabym mieć takie usg zrobione:) Ponoć w 7-8 miesiącu widać podobieństwo rysów twarzy dzidziusia do rodziców :laugh: .

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu #424534 przez kika1985
AniaCzajka napisał:

Ja usg mam za każdym razem kiedy jestem u doktorka, a w czwartek teraz idę, jak myślicie czy może będzie już widać czy to chłopiec czy dziewczynka?



ja czytałam w necie że niektóre dziewczny poznają płeć w 14-15 tygodniu, ale często to się jeszcze zmienia, chyba zależy od tego czy lekarz jest dobry w tym co robi i czy ma dobry sprzęt, ja raczej się nie nastawiam na poznanie plci na tym usg czwartkowym

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu #424540 przez kika1985
vernix napisał:

kika1985 napisał:
dziewczyny a powiedzcie mi bo czytalam o tym usg 3D i opinie są takie że w 14 tygodniu nie ma sensu robić 3D ze to tylko marnowanie kasy, że lepiej poczekać do 20 tygodnia albo nawet i później B)

[/i]

Kika też słyszałam, że to za wczesny etap ciąży, choć sama chciałabym mieć takie usg zrobione:) Ponoć w 7-8 miesiącu widać podobieństwo rysów twarzy dzidziusia do rodziców :laugh: .[/quote]

tylko czy jest sens robić je teraz? niby będzie widać wszystko, dzidziuś będzie się kręcił :P i to mnie chyba najbardziej ciekawi żeby móc sobie oglądać :P a usg 3D później na pewno też bym zrobiła :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu #424541 przez vernix
Tydzień temu podczas usg lekarz powiedział, że być może będziemy mieli chłopca, ale wszystko może ulec zmianie, bo w 15 tygodniu jest tzw. płeć obojniacza. To co wystaje między nóżkami może przekształcić się w pisiorka albo "coś" zupełnie innego:) także trzeba jeszcze trochę poczekać.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu #424543 przez katarzyna1702
Witajcie dziewczęta ;) miło się czyta takie radosne posty że z maluszkami wszystko dobrze i że tak pięknie rosną ;) super cieszę się razem z Wami ;) Ja na każda wizytę chodzę sama ale tak jak pisałam każde usg mam nagrane na płytkę i mąż w domku ogląda Naszego Okruszka;) byłam już na 4usg od początku ciąży i tak co miesiąc pewnie pod koniec ciąży będą one częstsze co 2 tygodnie.

USG 3D miałam robione ostatnio na wizycie i szczerze nic aż tak bardziej dokładnie się nie zobaczy oczywiście Maluszek jest bardziej widoczny oczka nosek uszka rączki takie całe dzieciątko jak by mi przyszło płacić dodatkowo za to usg poczekałabym jeszcze troszkę jak będzie bardziej ukształtowany. A tak to niezależnie od robionych badań i rodzaju usg za wizytę płace tylko 80zł.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu #424545 przez kika1985
katarzyna1702 napisał:

Witajcie dziewczęta ;) miło się czyta takie radosne posty że z maluszkami wszystko dobrze i że tak pięknie rosną ;) super cieszę się razem z Wami ;) Ja na każda wizytę chodzę sama ale tak jak pisałam każde usg mam nagrane na płytkę i mąż w domku ogląda Naszego Okruszka;) byłam już na 4usg od początku ciąży i tak co miesiąc pewnie pod koniec ciąży będą one częstsze co 2 tygodnie.

USG 3D miałam robione ostatnio na wizycie i szczerze nic aż tak bardziej dokładnie się nie zobaczy oczywiście Maluszek jest bardziej widoczny oczka nosek uszka rączki takie całe dzieciątko jak by mi przyszło płacić dodatkowo za to usg poczekałabym jeszcze troszkę jak będzie bardziej ukształtowany. A tak to niezależnie od robionych badań i rodzaju usg za wizytę płace tylko 80zł.


właśnie ja mam za nie zapłacić 150 zł i się zastanawiam, ale z drugiej strony wizyta 80 zl. i dołożyć tą różnicę żeby było lepiej widać i bedzie jeszcze nagrane to wcale nie tak dużo , kurcze sama nie wiem

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu - 11 lata 7 miesiąc temu #424547 przez vernix
Kika polecam te informacje odnośnie usg 3d
40tygodni.pl/Category/003/2,5141,Kiedy-j...e-rozczarowanie.html

może łatwiej będzie podjąć Ci decyzje, a sama też się zastanawiam :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu - 11 lata 7 miesiąc temu #424561 przez andzia_zg
Moja przyjaciółka na każdej wizycie miała USG, lekarz przełączał się zawsze na chwilę na 3D (miala to w cenie wizyty). Ostatnio z nia rozmawiałam bo sama zastanawiałam się czy nie zrobić sobie 3D, a ona powiedziała, że jeśli miałaby płacić dodatkowo za to kasę to na pewno nie brałaby 3D wcześniej niż w 20 tygodniu ciąży, bo tak na dobrą sprawę nie widać dużo więcej, bo jest za wcześnie. Więc zrezygnowałam. Ja musiałabym za to płacic dużo pieniędzy, bo 400-600zł 3D-4D. Wolę te pieniedze odłożyć np na szczepienia dla maluszka, albo coś mu kupić niż wydawać teraz bez sensu kase bo mam "widzimisię"
Wole poczekać i ewentualnie zrobic badanie dopiero po 20 tygodniu, jak już wszystko będzie ukształtowane,ale nie teraz. Wydac 2 razy 400-600zł to np dla mnie zbyt duzy wydatek.
Poza tym pooglądałam trochę filmików z usg 3d na youtube i musze przyznać, że szaleństwa nie ma. Dużo więcej widac dopiero po 20 tc, więc stwierdziłam, że nie ma sensu robić wcześniej niż w 20tc.





[*] Aniołek 10.2014

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu #424567 przez kika1985
andzia_zg napisał:

Moja przyjaciółka na każdej wizycie miała USG, lekarz przełączał się zawsze na chwilę na 3D (miala to w cenie wizyty). Ostatnio z nia rozmawiałam bo sama zastanawiałam się czy nie zrobić sobie 3D, a ona powiedziała, że jeśli miałaby płacić dodatkowo za to kasę to na pewno nie brałaby 3D wcześniej niż w 20 tygodniu ciąży, bo tak na dobrą sprawę nie widać dużo więcej, bo jest za wcześnie. Więc zrezygnowałam. Ja musiałabym za to płacic dużo pieniędzy, bo 400-600zł 3D-4D. Wolę te pieniedze odłożyć np na szczepienia dla maluszka, albo coś mu kupić niż wydawać teraz bez sensu kase bo mam "widzimisię"
Wole poczekać i ewentualnie zrobic badanie dopiero po 20 tygodniu, jak już wszystko będzie ukształtowane,ale nie teraz. Wydac 2 razy 400-600zł to np dla mnie zbyt duzy wydatek.
Poza tym pooglądałam trochę filmików z usg 3d na youtube i musze przyznać, że szaleństwa nie ma. Dużo więcej widac dopiero po 20 tc, więc stwierdziłam, że nie ma sensu robić wcześniej niż w 20tc.


właśnie zdania są podzielona, nic mam czas do czwartku muszę pomyśleć

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu #424575 przez andzia_zg
kika 1985 jeśli badanie u Ciebie nie kosztuje tak dużo to może warto zrobić. U mnie niestety cena jest kosmiczna wiec dlatego zrezygnowałam.





[*] Aniołek 10.2014

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu #424629 przez aksa
AniaCzajka jeśli lekarz jest dobry i ma dobry sprzęt to myśle że z odrobiną szczęścia jest szansa na zobaczenie czy to chlopczyk czy dziewczynka:)

też się z małżem zastanawialiśmy jak byłam teraz na tym badaniu prenatalnym nad 3d, ale doszliśmy do wniosku że teraz i tak za dużo się nie zobaczy, jeśli już się zdecydujemy to pewnie w III trymestrze wtedy nagranie i pamiątka jest:)u mnie w klinice takie badanie w 3d4d w Itymestrze kosztuje 300zł, w II tr. 400zł, a w trzecim 500zł więc pieniążki też nie małe..

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=53612 [/url]
http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=43127 [/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu - 11 lata 7 miesiąc temu #424635 przez andzia_zg
aksa widze, że u Ciebie podobnie z cenami. Ja dlatego tez mysle, ze jeśli zrobię to dopiero później

AniaCzajka ja jestem tak jak Ty w 16 tc i moja ginekolog jak sie spytalam czy jest w stanie powiedzieć mi płeć powiedziała, że na tym etapie ciąży widać już ładnie czy to chłopiec czy dziewczynka, ale wszystko zależy od tego jak się ułoży dziecko. Moje widzisz akurat zasłoniło co skrywa.





[*] Aniołek 10.2014

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaInsomnia
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl