BezpiecznaCiaza112023

Styczniówki 2015 :)

9 lata 6 miesiąc temu #941454 przez ninoczka
hejka
w nocy sie przewalam bo kregoslup boli to rano taka zamulona jestem ze szok.
jaki ja mam straszny problem z imionami.w poradniku dla blazniat pisza by nie nadawac imion podobnych albo na ta sama litere bo wszystko takie same nawet inicjaly.czy uwazacie ze to problem ze beda mialy na ta sama litere?

[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #941468 przez kasiah06
mamuska ja też dzięki dziewczynom dowiedziałam się o gemini i bardzo się cieszę bo u mnie w aptekach nie dość że drożej to jeszcze bym musiała biegać od jednej do drugiej żeby wszystko skompletować, a tak wszystko elegancko spakowane i dostarczone do domku :)
ninoczka ja myślę że imiona na tą samą literę to żaden problem,przynajmniej ja nie widzę w tym niczego złego ani niczego co mogłoby dzieciaczkom utrudniać życie :)

a u nas dzisiaj szaro,buro i ponuro :( jestem na etapie szukania białej półki bo jest ich mnóstwo ale nigdzie białych,więc pozostaje mi net albo jakiś stolarz ;) a rano byłam na wynikach i było tyle ludzi że szok :blink: pierwszy raz czekałam 2 godziny :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #941531 przez maja001
Hej
z góry was przeprasza, licząc na wybaczenie i zrozumienie, ale nie dam rady wam odpisać dziś tzna każdej z osobna Wczoraj zaniedbałam forum a dzis tyle tego do przeczytania jest ze nie ogarniam

Piszecie o kremie na dwór dla maluszka, ja równiez mam z niweababy na każda pogodę, u nas się swietnie sprawdził poprzednio teraz tez zakupiłam.
Jesli chodzi o macierzyński to ja tez mysle zeby przejśc na cały rok na 80%, ale trzeba dokumenty dostarczyc do pracodawcy w ciągu 14 dni od urodzenia dziecka i boje sie czy zdarze
Mamusie bizniaczków,trzymam za was kciuki żeby wszystko sprawnie poszło przy maluchach zwłaszcza karmienie, na poczatku moze by ciężko, ale wierze ze dacie radę. Ja też sie boje mysleć jak ogarnę małego i mała jednocześnie, bo z mojego Oskara ostatnio zrobił sie terrorysta i wymuszacz w jednym czyli przechodzi tzw bunt 2 latka, a slyszałam ze taki bunt może potrwac trochę. Poza tym wszyscy sa kochani ale jak przychodz noc do wszystkich mówi "a sio" i odpycha ich raczka i znów potrzebna jest mama, a co ja wówczas zrobie z niemowlakiem tym bardziej ze chiała bym z mała spac na początku w innym pokoju, żeby dzieciaki na wzajem sie nie budziły
U mnie kasa idzie jak woda, juz wybałam 100z badań a do 20 11 jeszcze musze wziąść ze 100 na zycie, i póznij jak dostane z ZUSu znów musze odłozyc i tak w koło. A kupowanie leków w tej ciązy to dla mnie jakaś zmora, wydje na nie tyle kasy ze czasem sama nie dowierzam, a i tak jakies tam podaznienie mam ciagle, jednak to juz nie to szczypanie co wczesniej.
Nie wiem czy pisałam , ale umówiłam sie na echo serduszka małej na 3 12, jestem bardzo ciekawa co tam wyjdzie i czy wszystko dobrze. A i na razie wizyty mam co 3 tyg, ale u nie to dopiero 30tc
Dziewczyny z RCPS przyszła mi tona papierów do wyełnienia, chca sprawdzic czy w 2014r pobierając zasiłek nie oszukiwałam państwa PL, normalnie chore to oczywiście jusze tez dostarczyc im zaswiadczenia z ZUS ze jestem na chorobowym , z PUP ze byłam zarejestrowania i od pracodawcy że jestem pracownikiem-powariowali calkiem, mam przez to pełno bieganiny po urzedach a i tak zasiłek z NL mi juz wstrzymali
Mój tez dostał wezwanie na komisje do NL, i od 22-24 wylatuje do Holandii( w konu odpocznę hura... :laugh: } ale z drugiej strony jednak pójdzie sporo kasy na wyjazd, mimo że mu zakupili bilet lotniczy i opłaca hotel, to musi przeciez miec kase żeby dojechac i wrócic na lotnisko, za parking(Bo postanowiismy że taniej wyjdzie jak zostawi auto na parkingu} za komunikacje miejska w NL i na zycie, ech kolejny wydatek i nawet nie wiedomo czy przedłuza mu chorobowe
Juz nie zanudzam i postaram się byc na bierzaco

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #941538 przez kelis3
Witam i ja;)
Monika, jak mój mąż coś robi w domu, to mam wrażenie,że więcej musze się przy nim nabiegać, niż miałabym to sama zrobić, bo wiecznie ma "sto pytań do..." :laugh: Wiesz co, wydaje mi się,że własnie trzeba jechać na to KTG jak się ma gorszy, twardnieniowy dzien, bo jak nie twardnieje, to nic nie stwierdzą.

Stokrotko Twoja komoda jest równie piękna :P Ja krem mam z Ziajki, ale też mam zamiar dokupić ten Nivea na kazda pogodę, moja bratowa używa dla synka i sobie chwali. Jak tak czytam o tym,że martwisz się jak to będzie ze związkiem, to jakbym swoje myśli czytała;) Też mam ostatnio bzika na punkcie sprzątania i mam wrażenie,że nadmiar obowiązków i brak czasu dla siebie nas oddali. Nie wiem jak sobie poradzę z tym,że nie wszystko będzie super czyste, czy dam sobie radę, czy jeszcze wogóle będziemy mieć czas tylko dla siebie;(
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Martadiana ale fajny brzusio;) też postaram się wrzucić swój;)

Ela ja też próbowałam spać z rogale, kilka nocy nawet tak przespałam,ale ostatnio coś mi niewygodnie, a rogal sprawdza się jako dodatkowa poduszka, kiedy zgaga mnie męczy. Ale Ci zazdroszczę,że już widać koniec wyprawki, ja mam wrażenie,że u mnie nigdy się nie skończy;/

Kasiah, to teraz wogóle nie rozumiem o co temu facetowi chodziło, widocznie jest tak jak mówisz, po prostu to jakiś typ który nie lubi zwierząt;/ tzrymam kciuki z rozmowę z mężem i mam nadzieję,że szybko atmosfera się poprawi;) I następna z ładną komodą;D, a co do półki, to nie wiem jakiej szukasz,ale popatrz na stronę Ikea właśnie, bo mają bardzo dużo białych

Anna zazdroszczę Ci takiego optymizmu;) ja jak już pisałam, podobnie jak większość dziewczyn boję się jednak jak to będzie jak dzidzia się urodzi. Obserwuję związki moich znajomych, którym powiększyła się rodzina, no i niestety w większości przypadków ten pierwszy czas równa się większym i mniejszym kryzysom;(

Ninoczka tak jak Stokrotka pisała, chyba powyżej 200 zł jest za darmo, a uzbieranie tam 200 zł, to żaden wyczyn;), ja tez nie uważam,że imiona na tą samą literę to jakikolwiek problem, nie dajmy się zwariować, grunt żeby Wam się podobały;)

Luśka apropo komentarzy mężów, to cieszę się,że nie tylko mój ma takie pomysły :laugh: , a to tak chyba zwykle bywa,że córeczka jest tatusia, sama taka byłam;) No własnie jeśli chodzi o Pampersy to te małe też wydają mi się takie mikroskopijne i nawet zastanawiam się,czy od razu dwójek nie brać, przy bliźniakach to wiadomo,ale przy jednym dziecku to już sama nie wiem... Tak pięknie napisałaś o tym przeżyciu jakim jest poród naturalny,że aż mi się przykro zrobiło,że u mnie cc;(

Mamuśka trzymam kciuki,żebyś sobie poradziła z tymi rozstępami i nie śmiały się pojawić;)

Trzymam kciuki za wszystkie dziewczyny które mają wizyty dziś i czekam na wieści!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #941553 przez EwelinaS
Hej dziewczyny. Nie nadrobię raczej z odpisywaniem 6 stron wstecz wiec napiszę tyle ile się da...
U mnie trochę lepiej jestem na diecie i muszę jeść trochę jałowe i bezsmakowe potrawy ale już mogę normalnie oddychać i ból w klatce ustępuje. Badań specjalistycznych nie miałam tylko mini USG jamy brzusznej i żołądek sobie wchodzi w jakiś pierścień przełykowy i stąd ten ból lekarz trochę mnie pogniótł po przeponie i chyba udało mu się go przesunąć :P :P 5-7 dni diety i podrażnienie żołądka i przełyku powinno się zagoić i będzie git.

Dobrze że piszecie o tych kremach do buźki bo też się zastanawiałam jaki kupić i nawet miałam się was pytać.

Mamusie bliźniaków dacie radę na pewno ja jestem z bliźniaków i jak się pytałam mamy to mówiła że nas dwie karmiła i dawała rade a to było 24 lata temu gdzie nie było dostępnych wiele różnych przedmiotów co są teraz bujaki pampersy podgrzewacze do mleka i wg. Mam nadzieję że nie będziecie miały ciężej niż my. Dacie radę!!!

Asik kocyk przyszedł i jest taki jak kołderka do łóżeczka wiec w miarę ciepły i mega przytulny i zamówiłam ten co polecała chyba Stokrotka34 z minky

Mam te same obawy co wy dziewczyny co do tego jak to będzie jak Mikołaj się urodzi ja z moim J jesteśmy razem od niecałych 2 lat a znamy się prawie 4 lata i boję sie że dzidzia, nieprzespane noce stres i wg trochę zweryfikuje to na ile się znamy i potrafimy razem radzić sobie z tym wszystkim. No i wg jak on sobie poradzi z małym czy będzie mi pomagał.

ninoczka też myślę że jakby dzieci miałyby te same inicjały to tragedii by nie było. Ty wybierz to które Ci sie najbardziej podoba a tata niech wybierze dla drugiej :P
Mamuśka222 ja też nie mam wyprawki tylko mam listę i jak o czymś piszecie to coś dopisuję jak nie mam. Tak samo jak Ty mam zamiar zająć się tym w grudniu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #941568 przez chasiami
ewelina dobrze ze już po wszystkim, trzymamy kciuki żeby teraz było już tylko lepiej :)
A co do facetów, to są różni ale dziewczynki życze wam samych najlepszych chwil :) Pamiętam jak Alicja miała 3 miesiące, karmiłam ją, o godzinie 6 rano przyszedł mój mąż z pracy a ona się do niego uśmiechneła, widziałam ze aż łezka mu sie w oku zakręciła :)
ninioczka ciężko z tymi imionami, mi też dużo się nie podoba, ale mąż zadecydował ze będzie ta Paulinka (co mojej babci sie bardzo nie podoba i już pare razy to usłyszałam, bardzo dobitnie - ale przepraszam za wyrażenie - mam to w DUP**) będzie tak jak my chcemy :)
mamuska lepiej już powoli sie pakuj :) pamiętam jak w wrześniówkach (Ala miała byc) laski zaczęły jeździc na porodówke w sierpniu, jedna nawet 1 sierpnia pojechała :)
kelis mój też sie tak bał, ale wiesz co robie? :) nakręcam go, tym bardziej ze nie możemy sie teraz przytulac, to mówie mu ze jak urodze to sie poprzytulamy, wcześniej kolacyjke jakąś, świeczki blielizna może winko itp :D wiesz jaki on jest nakręcony? Moim zdaniem dziecko spaja a nie rozdziela :)
maja co do ZUSU wiesz jak sie zdziwiłam wczoraj? :) Dostałam pismo ze moja praca mi za mało wypłaciła jak byłam na chorobowym i na opiece - chocby to było głupie 20 zł ale to są moje pieniążki :) Jednak ZUS się czasem przydaje :)

Moja mama wzieła Alę do cioci, poszły sobie spacerkiem i powiedziała ze mam poodpoczywac :) przyda mi sie też takie bezmyslne odstresowanie :) bo z małą jestesmy na etapie, ze tylko Mamusia jest do wszystkiego, nawet siku tylko ja moge iśc z nią.

Miłego wieczorku
Pozdrawiamy :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu - 9 lata 6 miesiąc temu #941569 przez Monika_1985
Cześć dziewczyny :)

Co do ZUSu to dziś dzwoniłam na ich infolinię i można uzyskać informację kiedy planują przelew na konto. W końcu zamiast czekać dzień w dzień i zaglądać co godzinę na konto będę wiedzieć dokładnie kiedy mogę się pieniędzy spodziewać.

Elu Ty po prostu już się przyzwyczajasz do niewyspania ;). Ja już nie wiem ile tych pieluszek jest potrzebnych i sama już się stresuję, że kupiłam za dużo "jedynek" (2 paczki po 78 sztuk) ale Stokrotko Twoje 600 sztuk "jedynek" mnie baaardzo pocieszyło :silly:

Stokrotko ja wrzuciłam do koszyka termometr za 100 zł więc myślę, że o niczym nie zapomniałaś. Chyba, że obydwu nam coś umknęło ;) . Kremik kupiłam oczywiście po przeczytaniu analizy u sroki - babydream wind and wittercośtam (kiepsko po niemiecku mówię hehe) za 5 zł :).

Bądźmy dobrej myśli co do relacji z naszymi chłopami po porodach. Na pewno ciężki będzie ten pierwszy okres kiedy będzie się trzeba przystosować do nowej sytuacji, a z czasem ten świat, który stanął na głowie uda nam się jako tako uporządkować. Mamusie bliźniaków, życzę Wam by dzieciątka się zsynchronizowały abyście były wstanie wszystko ładnie ogarnąć. No a porządek w domu, echhh.. trzeba się z tym pogodzić chociaż ja staram się od kilku lat i nadal kiepsko się czuję w bałaganie. :laugh: Ale dziś późno wróciłam do domu i odpuściłam sobie odkurzanie salonu więc chyba robię postępy. Teraz tylko się modlę by nikt w odwiedziny nie przyszedł :whistle:

Luska normalnie nie zgodziłabym się na taki w sumie dla nas drogi samochód ale jak widziałam te iskierki w oczach mojego męża to wymiękłam. Niech ma coś z życia ;). Hehe podejrzewam, że u nas synuś będzie miał podobne życzenia. Tylko mam nadzieję, że polubi jeansy bardziej niż mój małż, który wiecznie w dresiku chodzi. ;) Jeny jak ja będę tęsknić za jakąś drugą babą w domu. Co do ćwiczeń kurka muszę w końcu zacząć regularnie ćwiczyć te mięśnie kegla! Zestaw ćwiczeń znalazłam na stronie fundacji rodzić po ludzku i ciągle mi to wypada z głowy. Kurka, od jutra zacznę! :P

Mamo muminka i jak, poprawiło się z małą? Ja byłam pzrekonana, że w brzuchu nie ma możliwości uduszenia przez pępowinę, co innego właśnie w czasie porodu :blink: Jestem w szoku.

Ewelina no to super, że wizyta zakończona pomyślnie. Chociaż opis naciskania... dobrze, że coś takiego działa. :) Oby za te kilka dni już nic Ci nie dokuczało.

Ninoczka ja w ogóle nie widzę problemu z imionami na tą samą literę. W końcu rodzeństwo też ma czasem imiona na tę samą literę i nigdy nie pomyślałabym nawet, że dla kogoś to może być problem.

Kasiah a jaka półka ci się marzy? Zabudowana w sensie taki prostokąt czy zwykła zwykła? :)

Maju faktycznie Twój synuś aktualnie jest małym uparciuchem ale co zrobisz, taki etap. Na pewno jakoś się dogada z małą i będziesz mogła to sobie jakoś ułożyć. My tak wszystkie zamartwiamy się już teraz co będzie a potem się okaże, że nasze obawy same się rozwiążą. Nie zazdroszczę Ci latania teraz po tych wszystkich super instytucjach państwowych by skompletować dokumenty. Masakra! Z wyjazdem męża nic nie zrobisz więc ciesz się chociaż tą kilkudniową wolnością :laugh:

Kelis hehe no tak jest trochę z tymi facetami. Mój to nawet jak coś jest za głęboko w lodówce,np. za czymś lekko schowane to nie widzi. :laugh:


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Odkąd złożyłam przewijak mój kot stwierdził, że to chyba dla niego prezent i śpi mi ciągle na nim. Także chyba będę zmuszona do kładzenia dodatkowej pieluchy na przewijaku bo coś czuję, że będę musiała prosić kocura bym mogła z niego skorzystać :laugh: Coraz lepiej jest.. fotelik samochodowy już zaliczył, teraz przewijak.. dobrze, że jest taki gruby, że z podłogi nie jest w stanie wskoczyć do łóżeczka. Nastraszyłam go, że oddam go do schroniska jak będzie niegrzeczny ale ma moje groźby gdzieś hehe. Że też nie mogłam świnki morskiej sobie kupić albo rybek :silly:


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #941598 przez Asik92
Hej Dziewczyny :) widzę że napisałyście juz tyle że aż sie nie da każdej z osobna odpisać :)


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.



Stokrotka wysłałabyś mi jak możesz link do tego kocyka?

Monika śliczny ten przewijak ale kiciuś jest przepiękny, ja też mam dużego kota ale nie tak ślicznego jak twój :P

Ewelina trzymaj się i zdrowiej :)

Noniczka to miona już są wybrane?

Kasiah głowa do góry, jeszcze mężowi sie odwdzięczysz :)

Kelis dzięki za materiały :)

Martadiana sliczny brzusiu, ale faktycznie troszke mały :)

Dziewczyny to jaki krem do buźki maluszka polecacie? i jaki do pupci bo ja nie wiem czy do pupci można linomag stosować co dzień jak by coś sie działo :) dzieki :) trzymajcie sie cieplutko i nie przemęczajcie sie za bardzo bo szybciej urodzicie :)

Miłego wieczoru :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #941605 przez ninoczka
ach te imiona.wybrane nie wybrane.juz nic niewiem,nic mi sie juz nie podoba.Co sadzicie o imieniu Tymon?
wiem ze najfajniejszy jest ten krem nivea na kazda pogode -tez go mialam kupic.ale jak kupilam bambino a on jest do twarzy chyba nawilzajacy to nie wystarczy?
jutro wizytka

[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu - 9 lata 5 miesiąc temu #941608 przez Anna1991
.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #941615 przez ninoczka
szukam fajnych kolysanek do scigniecia z neta ale nic nie moge znalezc.chyba na ktorejs stronie podawala ktoras z was tytuly z jakiejs plyty ale ktora to strona byla hihi.macie moze cosik?

[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #941616 przez mama89muminka
Ninoczka Tymon super imie - moj Miro mial byc Tymon :D

Co do kremow, do pupy ja uzywam sudokrem, na silniejsze odpazenia tormentiol (polecony przez doktorke w szpitalu jak Miro byl w pl, jedyna wada, ze jak zaciapie sie ubranie to sie nie spiera) a do buzi mam z rossmana na -20stopni C ale nazwy teraz nie pomne (taki niebieski z balwankiem) dla niemowlat i dzieci, niby nic nie pisze ze dla noworodkow, ale ja bede uzywac chyba.

Monika kot superowy, w poprzedniej ciazy mialam 2 koty i oba zawsze albo na przewijaku, albo w lozeczku albo w wozku spaly i ciezko mi bylo.je oduczyc po pprodzie ze tam nie wolno. Co do uduszenia pepowina - najwidoczniej to jest mozliwe, tym bardziej ze pod koniec ciazy maluch ma malo miejsca i trudniej mu sie z tego odplatac. Ja mam teraz wiekszego stracha o to, z Mironem jakos sie o nic nie martwilam...

No i nie pamietam co reszcie mialam napisac...

Mnie cos sttasznie w podbrzuszu boli ostatnimi dniami, tak ze chodzic nie moge ani sie przekrecic na drugi bok. Nie wiem czy ktoras tak ma? Mozliwe zeby wiezadla sie rozciagaly tylko z jednej strony?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #941617 przez Asik92
Noniczka no Tymon to ładne imię :) trzymam kciuki za wizytę żeby wszystko było dobrze :) i zdaj relacje co i jak :)

Anna
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #941620 przez EwelinaS
Moniaten kot jest zajebisty jak sobie dumnie leży jakby tak miało być że przewijak jest jego :P no widzisz jak nasze Mikołajki ślicznie rosną cieszę sie że wszystko u was dobrze
ninoczka Ania ma dobry pomysł, może wam trochę pomożemy :cheer:
Asik92 krem do pupy to chyba bepanthen krem od pierwszych dni życia jest też w aptece Gemini tzn. moja siostra go używała przy swojej małej bo polecili jej po tym jak wylądowała z mała w szpitalu bo miała bakterie i ona cały czas małej tym kremem smaruje a Julcia ma już 1,5 roczku prawie. A do buźki to sama nie wiem zdam się na dziewczyny i kupie ten nivea.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #941623 przez Asik92
Mama muminka ja tez mam taki bule, w nocy nie moge sie przekręcić na drugi bok, i jak mam wstać z łóżka albo z fotele to musi mi ktos pomóc, masakra jakaś ostatnio z tym :)

Ewelina no właśnie dokańczam zamawianie na tym gemini wiec obejrze ten bepanthen dzieki :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl