BezpiecznaCiaza112023

Styczniówki 2015 :)

9 lata 6 miesiąc temu #941883 przez ninoczka
martadiana wozek fajny,dobre kola
co do ruchow to mi juz tak codziennie calym dniem buszuja.i w nocy podobno tez bo moj mowi ze jak sie odwroce do niego i brzuch dotyka plecow to czuje ruchy.
a w zaleceniach ze szpitala juz mam liczenie ruchow wiec juz taki etap jest ze powinny raczej o kazdej godzinie sie ruszac.wiadomo ze raz moze to byc nawet kilkadziesiat ruchow a raz malo co.ale minimum 10 5 ruchow w godzine musi byc zaliczone.inaczej szpital

[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #941892 przez kasiah06
stokrotka faceci to jednak z innej planety są stwierdzam :(
montresor koniecznie daj znać jak będziesz wiedziała co z wynikami...a z prezentami faktycznie lepiej dostać pampersy czy jakieś środki do pielęgnacji niż coś co już się ma i się nie przyda
martadiana ale ładny ten wasz wózeczek :) mój mały wierci się często ale to raczej już takie właśnie wiercenie i przeciąganie bo na szleństwa ma już chyba troszkę za mało miejsca ;)
luśka ty ranny ptaszku :laugh: ja zamawiam przez allegro bo w Ikei niby można ale ma takie koszta wysyłki że szok (tak przynajmniej słyszałam bo sama nie sprawdzałam) :blink:
chasiami
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

anna ale masz zgrabniutki brzuszek :)
ulka dziękuję kochana już lepiej :kiss: a faceci to inna bajka masz zupełną rację ;)
ela swojskie pierogi mniaaammm :) kochaną masz mamcię :)
kelis no to naprawdę super prezenty :) a ja mam termometr z biedronki bo były za niecałe 90 zł jest do ciałka, kąpieli i nawet jedzonka tak że mam nadzieję że będzie OK :) czekam na twój brzuszek ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #941898 przez kasiah06
poruszyłyście kwestię szczepionek, to dobrze z chęcią poznam wasze opinie bo ja jeszcze nie wiem co zdecydować, czuję się zagubiona w tym temacie...

w biedronie jest znowu promocja Loveli za 14,99 i jest nowość odplamiacz, kupiłam buteleczkę bo myślę że może się przydać :)

śliczne są te kocyki minky, ale ja dostałam pościel do wózka więc nie będę już zamawiać bo kasiory szkoda :( ale żałuję bo są piękne :)

a więc i ja wstawiam fotkę mojego brzuchola w 34 tyg z 2 kg synusiem w środku ;) no i oczywiście mój małpiszonek też się załapał no bo jakże inaczej :laugh:
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #941918 przez Stokrotka34
Kasiah ja jezeki chodzi o szczepionki te podstawowe to podzielam to co napisala Kelis, zreszta wg mnie uklucie to nie jest az taki bol.
Nie mam za bardzo zdania odnosnie rotawirusow i pneumokokow, sumie to nie za wiele wiem musze poczytac.

Kasiah dokladnie.....a najgorsze ze z nimi zle bez nich jeszcze gorzej;-)

Super brzusiu bardz zgrabny! Gwiazda z tylu tez sliczna:-D

Kelis szukaj kabelka:-)

Ninoczka daj tez swoj bo zaraz urodzisz i nie zobaczymy:-)

Ale te ruchy to tak caly dzien 10 na godzine?

Martadiana fajna bryka:-)

Studentka ja dopiero bede pisac do mnie do kadr, ale ja biore i macierzynski i rodzicielski, nie bede miala z kim zostawic dziewczynek, zreszta chyba ni chce:-) Generalnie wg mnie przy jednym dziecku to raczej bez roznicy, zalezy jak Tobie wygodniej:-)

Aniołek Zosia 09.01.2014

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #941920 przez kelis3
Studentkae ja właśnie nie mam jeszcze łóżeczka, planuję tak do końca listopada się ogarnąć z zakupem. Widzę,że coraz więcej z Was szykuje torbę do szpitala, tez muszę się wreszcie za to zabrać;), ale u mnie byłoby na pewno jak u Ciebie, jak mój mąż zobaczy że torbę pakuję, to pewnie nie dość,ze będzie się dziwił,że to już, to jeszcze będzie patrzył na mnie jak na panikarę;P Ja na pewno wybieram się na zwolnienie na rok conajmniej,więc biorę opcję 80%. Żal byłby mi Mojego Szkraba zostawiać już po pół roku, nie wiem nawet jak po tym roku się z nim rozstanę;)

Kasiah ale z Ciebie zgrabna dziewczyna :woohoo: ! Z piłeczką w miejscu brzuszka- malutką na dodatek ;) Ale z tej Twojej Psinki Gwiazda- na zdjęcie musi się załapać;P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #941936 przez maja001
Hej
Za kazdym razem jak siadam do kompa to wmawiam sobie ze 30 min mi starczy na ogarniecie forum , a zwsze sie okazuje ze to 30 min ledwo mi starcza na przeczytanie was :)
Montresor ja jeszcze nawet ne mysle o pakowaniu torby, zrobie to dopiero po świetach
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
Ja równiez uwielbiam produkty z hiPa lącznie z kosmetykami Śliczny brzusio Skoro się tak zamartwiasz tymi wynikami z rózyczki to zadzwoń do gina i niech on zdecyduje co dalej, a anemia sie nie przejmuj , ja tez mam morfoogie w caly swiat
kasiah kurcze wcalenie czuje sie taka mądra i doswiadczona mamą, chiała bym yc lepsza ama czasem dla Oskarka, a mi po prostu czasami brakuje cierpliwości :( :( Brzusio masz malutki i zgrabniutki
stokrotka faceci to chyba rzadko kiedy okazuja empatię, ile w ogóle wiedza co to jest
chiasami [hide
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Anna jaki zgrabniutki masz brzuszek
ula nawet nie wiedziałam ze to nazywa sie maloplytkowość, Gi nie zalecl mi przy tym żadnych dodatkowych badań
kelis temat szczepionek juz kiedys poruszalyśmy ja osobiście nawet gdyb były za darmo nie chiała bym żadnych dodtkowych szczepionek i szczepie tylko podstawowymi. Jak dla mnie za duzo nie jasności jest i niepewności co do tych dodatkowych szczepionek i tych skojarzonych
martadiana śliczny wózeczek, mam podobny tylko że w odcieniach zieleni
studentka w necie sa wnioski o macierzyński i mozna sobie tai ściągnąć, poza tym do wniosku dołącza sie akt urodzenia dziecka i wypis ze szpitala o porodzie. Jeśli jednak chodzi o akt urodzenia to ostatnio wyczyałam, że ozna godostaczyc pozniej niż w ciągu 14 dni od porodu, najwazniejsze by dostaczyc wniosek i wypis ze szpitala. ja chce iśc na ten macierzyński 80%

U mnie dzis na obiadek pomidorówka, a moj mąz że nie lubi to jest bez obaidu. Poza tym wybrałam sie do biedronki bo zaczęo mi brakowac pewnych produktów i znów 50 zł poszło z badań a gdzie tu do przelewu z ZUSU jeszcze tydzień

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #941965 przez martadiana
kelis no u mnie to samo brzuch faluje i te przepychanki bardziej niz kopy no i juz w zebra wlazi :P

studenktka ja juz lozeczko mam od kolezanki kupilam :) u mnie moj facet juz mi kazal sie pakowac juz mam spakowana pizame, szlafrok i recznik a reszta w nastepnym tyg :)

kasiah brzuszek piekny :)

maja u mnie tez pomidorowka :D:D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #941981 przez ninoczka
stokrotka no w kazdej godzinie powinno byc min 10 u nas ruchow.ale one tez spia wiec jak o ktorejs godzinie zdazy sie mniej to nic takiego.ale gdyby byla cisza i postanowisz sobie liczyc ruchy i by nic sie nie dzialo i po zjedzeniu lub potrzasaniu brzucha tez nic to jest powod do nerwow.trza jechac do szpitala.
niewiem czy wogole npisalam o wizycie.okej.serduszka pukaja.pressar trzyma.nastepna wizyta za 1.5 tyg.

[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #941985 przez Mon.tresor
Ania, można mieć i różyczkę i być w ciąży, wynik odczytałam dobrze, ale lekarzem nie jestem i się nie znam na tych wynikach, no ale skonsultowałam i zaraz niżej opiszę moje przygody dnia dzisiejszego. A tak przy okazji, matko, aleś ty zgrabniutka!

Ula, straszyli straszyli, a ja tak coś czułam że on się wyrówna :D Mi terminy ciągle przesuwają! We wrześniu termin mi ustalili na 1 stycznia, a teraz jak byłam na wizycie na początku listopada to lekarz mi ustalił na 13 znów. I tak skacze ciągle mi ten termin, bóg jeden wie kiedy ja już rodzić będę xD Nawet nie staram się już nadążać nad tym którego to będzie. Jak będzie to będzie, ważne żebym mogła rodzić normalnie :D

Stokrotka - byłam szczepiona, właśnie dlatego mnie tak ten wynik przestraszył.

Kelis, wiem że niby nic nie widać, ale i tak... wiesz, mnie nigdy do niczego nie cieli, ja nawet ręki nie miałam nigdy złamanej. Panikuję jak mi krew mają pobierać, bo to zawsze naruszanie tkanek ciała, a przy cesarce nie dość że wkłują się we mnie masę razy to jeszcze potną i poszarpią :( W ogóle proponuję wam przejrzeć wszystkie strony z jedzeniem etc, bebilon, bebiko, hipp, gerber, nestle, bobovita... nie pamiętam co tam jeszcze jest. W każdym razie, mi póki co dostałam prezent tylko z bebilonu ale z tego co mi wiadomo inne strony wysyłają prezenty z okazji urodzin dziecka. Oprócz tego jest jeszcze strona www.familyservice.pl/ na której podobno warto się zarejestrować, ja dostałam na nich namiary od położnej w mojej nowej przychodni w Gdyni.

Studentka - Jak M. powiedziałam że zabrałam się za odmetkowywanie ciuszków to też było "Jak to, już?" :D Dla niego te dwa miesiące jakie zostały to jeszcze kupa czasu :D

Maja - No ja powoli zaczynam myśleć o tej torbie, ale za nic w świecie nie mogę się za nią zabrać. Mam cały czas wrażenie że jeszcze i tak w cholerę czasu.

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Mi Hipp przedewszystkim pięknie pachnie, a obiadkami zajadałam się razem z siostrą jeszcze przed ciążą więc małemu wiem że też będą smakowały :D Zwłaszcza że one mają smak bo są "doprawiane" ziołami :)

Podsumowując:
Co do mojego wyniku różyczki:
Uwaga: Spoiler! [ Kliknij, aby rozwinąć ]

Co do szczepień:
Uwaga: Spoiler! [ Kliknij, aby rozwinąć ]

Co do bezpłatnych i darmowych próbek:
www.familyservice.pl/ - podobno wysyłają po porodzie coś darmowego, ja dostałam w placówce zestaw "Już wkrótce będę mamą".
klubmaluszka.hipp.pl/rejestracja/#c295 - Hipp'owa strona
www.zdrowystartwprzyszlosc.pl/konto/mama/zarejestruj-sie - Bobofrut/Nestle
www.bobovita.pl/home/rejestracja/ - bobovita
www.bebiklub.pl/rejestracja/ - Bebiko
www.bebiprogram.pl/rejestracja/ - Bebilon
www.profuturaprogram.pl/rejestracja - Nutricia
enfamama.pl/ - tu jest apka do pobrania na androida lub iphone.
Oczywiście koniecznie polecam założenie karty Rossnę, 3% zniżki na wszystkie rzeczy dla dzieci (ja np. kupiłam tam rajstopy ciążowe w obniżonej cenie), po urodzeniu się dziecka rabat zaczyna rosnąć. Przyjaciółka bardzo polecała mi pieluchy z rossmana, twierdzi że są świetne i jakościowo lepsze od biedronkowych dada, a taniej wychodzą podobno z kartą, która przecież podwyższa rabat przy korzystaniu i już w pierwszym miesiącu możemy mieć nawet 10% rabatu ;) No i na mejla przychodzą powiadomienia o promocjach dla dzieci.

Pamietajcie żeby wszędzie sprawdzić czy wpisałyście swój adres, bo bez tego nic wam nie przyślą. Na stronach Bebiko podanie adresu jest równoznaczne z chęcią dostania próbek, ale trzeba to po rejestracji uzupełnić.


Stokrotka, ninioczka - mi lekarz tłumaczył że w ciągu godziny powinnyśmy odnotować przynajmniej jedną "akcję ruchową" dziecka, a takich akcji ruchowych powinno być co najmniej 10 na 12 godzin.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #941994 przez kelis3
Montresor rozumiem,że sie denerwujesz przed cc, ja też nie ukrywam,że mam obawy,ale powikłania zawsze mogą wystąpić,czy to przy porodzie naturalnym, czy przy cc, a z tego co mi wiadomo,to akurat mniej zdarza sie powikłań przy cc jednak, jesli chodzi o maluszka. Zresztą, tak jak już mówiłąm na to,czy będziemy miały cc, czy nie już teraz nie mamy wpływu, więc nie zostaje nam nic innego jak tylko myśleć pozytywnie;) O jejku, ile tych linków- dzięki! Zaraz zabieram się za rejestrację;) Kurczę, tak czytam o tej Twojej różyczce i rozumiem,że w końcu wyszło,że jest ok i nie ma co panikować;)- jeśli tak, to bardzo się cieszę! Co do szczepień,to tak jak mówiłam, ja będę jednak szczepić, ale oczywiście szanuję to,że Ty nie zamierzasz- każdy ma swoje racje. Z tym,że jak zrozumiałam, np w takiej sytuacji jak teraz, to Ty dzięki temu,że byłaś jednak szczepiona przeciwko różyczce masz tak małe szanse na to żeby zachorować, mnie to np utwierdziło tylko w przekonaniu,że powinnam szczepić.

Ninoczka super,że na wizycie wszytsko ok;)

Martadiana no dzidzie już nie mają miejsca,żeby kopniaka dać, więc tylko się rozpychają na boczki;)

Kabel się odnalazł,więc i ja chwalę się brzuszkiem;)
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu - 9 lata 6 miesiąc temu #941997 przez ninoczka
montresor mam nadzieje ze okej z ta rozyczka bedzie.dzia za stronki
kelis ladnie wygladasz.
no ja wstawie ale narazie nie mam jak-bo aparat pozyczylam

[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #942004 przez J.J.
Cześć dziewczyny!

Jestem lutówką 2015, czy któraś z Was doświadczyła skróconej szyjki, ja wczoraj byłam na wizycie i okazało się że szyjka się skróciła, dostałam luteinę i tyle, byłam w takim szoku że nawet nie zapytałam lekarza co i jak :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #942005 przez ninoczka
witaj JJ.a jaka dlugosc szyjki?

[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #942018 przez ela85
Kelis masz rację, mój gin to naprawdę sympatczny facet i nawet często jakimś żartem sypie :)
Martadina wózek fajny, no i juz tak ważny zakup z głow
Ninoczka cieszę się z dobrych wieści po wizycie :)
Anna trzymam kciuki za jutrzejsze usg.
Kasiah, Kelis brzuszki malutkie, ja to nawet tak szczupła nie byłam przed ciążą ;)
Montresor dobrze, ze wiesz już co z ta różyczką i ze z gardłem ok. Dzięki za stronki.
Co do szczepień, to ja będę szczepić tymi nie skojarzonymi, zastanawiamy się z mężem jeszcze nad tą na rotawirusy, to jest doustna ale jeszcze nie zdecydowaliśmy na 100%.
Do smarowania pupy kupiłam bepanthen, napisane też na nim ze na podrażnione brodawki więc moźe mi w razie coś pomoże :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #942021 przez J.J.
Ninoczka - byłam w takim szoku jak mi to gin powiedziała że nawet nie spytałam, skurcze miałam już od 2 m-cy, Tylko na 2 poprzednim wizytach (co 3 tygodnie) szyjka była długa. Teraz powiedziała że się skróciła ale nie ma rozwarcia, jeśli dobrze zrozumiałam, u niej dużo kobitek jest, co chwila wchodzi ktoś (znajoma znajomej) i jest zamieszanie. Zaczyna mnie to wkurzać bo nigdy nie ma jak po ludzku pogadać. Mówiła tylko że jak się nasili to mam do niej dzwonić :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl